Jump to content



monitor 27 2k- οικονομικό


Recommended Posts

  • 3 months later...

κάτοχος του CJG50 εδώ και 5 μήνες περίπου και είμαι πολύ ικανοποιημενος.

Την διαφορά που κάνουν τα  144hz  την καταλαβαίνω μόνο στο desktop. στα παιχνίδια ούτε που μου κάνει διάφορα με τα 75hz που ήμουν.

το panel  έχει φοβερά χρώματα, πολύ κοντά σε ips,

Δεν έχει καθόλου ghosting.

Γενικά η οθόνη σου είναι μια χαρά, μην ψαρώνεις τόσο με τα hz. το μόνο μείον που πρόσεξα ( και δεν ξέρω αν είναι καν μείον ) είναι τα 12ms response time 

 

Το Dell  που κοιτάς δεν θα ασχολούμουν καθόλου λόγω tn

σε 32'' 16:9  2k επίσης δεν θα πήγαινα εκτός αν κάθεσαι στα 2+ μετρά απo την οθόνη

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Harrisxr650 said:

κάτοχος του CJG50 εδώ και 5 μήνες περίπου και είμαι πολύ ικανοποιημενος.

Την διαφορά που κάνουν τα  144hz  την καταλαβαίνω μόνο στο desktop. στα παιχνίδια ούτε που μου κάνει διάφορα με τα 75hz που ήμουν.

το panel  έχει φοβερά χρώματα, πολύ κοντά σε ips,

Δεν έχει καθόλου ghosting.

Γενικά η οθόνη σου είναι μια χαρά, μην ψαρώνεις τόσο με τα hz. το μόνο μείον που πρόσεξα ( και δεν ξέρω αν είναι καν μείον ) είναι τα 12ms response time 

 

Το Dell  που κοιτάς δεν θα ασχολούμουν καθόλου λόγω tn

σε 32'' 16:9  2k επίσης δεν θα πήγαινα εκτός αν κάθεσαι στα 2+ μετρά απo την οθόνη

 

Αληθεια τωρα? απο 75 σε 144 ειναι ΧΑΟΣ η διαφορα. Η μια ειναι unplayable η αλλη ειναι μια χαρα...

Link to comment
Share on other sites

πριν 27 λεπτά, το μέλος icy20 έγραψε:

Αληθεια τωρα? απο 75 σε 144 ειναι ΧΑΟΣ η διαφορα. Η μια ειναι unplayable η αλλη ειναι μια χαρα...

Εξαρταται το παιχνιδι Μαριε. Στο 90% των παιχνιδιων οτιδηποτε πανω απο 70 ειναι μια χαρα σε 144 οθονη.

Απο εκει και πανω παιζει προβλημα οπως και σε πιο αργες οθονες.

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος icy20 έγραψε:

Σε οτι fps ειχα δοκιμασει ηταν αισχος οι 75αρες... Ναι οκ σε adventure χαιρω πολυ θα ειναι οκ

Αλλο 75αρες οθονες αλλο 75fps.

Αυτες ειναι αργες απο μονες τους.

 

Link to comment
Share on other sites

είναι απο το 2011 αυτη η οθόνη που έχω , όποτε λόγο 144hz και VA θα δω μια  διάφορα μιας και σκέφτομαι να αναβαθμίσω και κάρτα από 1080.

βεβαία μόνο  diablo και starcraft παίζω αλλα μπορεί να εχει μια διάφορα απο 27 σε 32...χιχιχι

Link to comment
Share on other sites

Απλα θα τα βλεπεις πιο μεγαλα. 

Το va εχει καλυτερα χρωματα απο το ips και σιγουρα θα δεις διαφορα στα fps γιατι τα παιχνιδια που παιζεις ειναι ελαφρια. Δεν νομιζω οτι χρειαζεται καινουργια καρτα γραφικων.

Εγω που πηγα απο 1080 σε 2080 θελω τα λεφτα μου πισω. Σιγουρα δεν το ξαναεκανα, δεν υπαρχει λογος.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.