Jump to content



Βοήθεια


Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά! Είμαι νέο μέλος σε αυτό το φόρουμ και θα ήθελα να ζητήσω την βοήθεια σας σε ένα θέμα που με ταλαίπωρει. 

Χρειάζομαι βοήθεια σχετικά με την αγορά μιας κάρτας γραφικών. Τί πρεπει να κοιτάξω? Χωρητικότητα ή χέρτζ? Ή και τα δύο? Γιατί αλλος λέει έτσι άλλος αλλιώς? 

Το σύστημα που έχω είναι πάνω σε μητρική asrock a320m hdv με ryzen3 2200 g επεξεργαστή και 8 gb ram 3000 hz kai enan ssd 240gb και τροφοδοτικό 500αρι .Το πιο βαρύ παιχνιδι που παίζω ειναι το CS GO το καουντερ στραικ το καινουργιο δηλαδη και με ενδιαφέρει να βγάζω λιγο παραπάνω fps ώστε να έχω ανετο gaming και να ευχαριστιέμαι όσο γίνεται μαιζ με την αγορα ενος μονιτορ που θα παρω αργοτερα. Εχετε να προτείνεται κάποιον ή καποιους που να είναι συμβατοί ? Παρακαλώ αναμένω απαντήσεις που θα επηρεάσουν την αγορά μου.! 

Έγινε επεξεργασία από Rastafari10
Link to comment
Share on other sites

Το cs είναι αρκετά ελαφρύ παιχνίδι αλλά πρέπει να μας δώσεις περισσότερες πληροφορίες.

Πόσο είναι το budget σου και σε τι οθόνη παίζεις (ανάλυση και hz) για να σου προτείνουμε την κατάλληλη.

Link to comment
Share on other sites

Ασχετο αλλα το ονομα σου μου θυμιζει εναν απο το cs 1.6 στο kapsimo κατι αιωνες πριν.

Μια 1150 τωρα φρεσκια θα ηταν πιστευω ταμαμ για τετοια παιχνιδακια , αν και η ενσωματωμενη του ryzen δεν μπορει να ειναι πολυ χαλια . 

 

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Rastafari10 said:

μαιζ με την αγορα ενος μονιτορ που θα παρω αργοτερα

 

12 hours ago, Rastafari10 said:

Η προσωρινη οθονη ειναι απλή 60αρα και οτ παιχνίδι το παίζω σε 1080

Έχει σημασία τι οθόνη θες να πάρεις αργότερα. Γιατί αν από 60Hz/1080p πας σε οθόνη π.χ. 144hz/1440p, οι απαιτήσεις αλλάζουν σε ό,τι αφορά την κάρτα γραφικών. 

 

Εάν πρόκειται να μείνεις στα 1080p τότε  πιστεύω ότι μια nvidia 1050ti είναι ok. Περίπου 120fps μπορείς να αναμένεις με ένα τέτοιο setup --> βλ. https://www.userbenchmark.com/PCGame/FPS-Estimates-Counter-Strike--Global-Offensive/3680/188434.441832.0.1080p.0

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Rastafari10 said:

είχα ρωτήσει έναν ειδικό και μου είπε να κοιτάξω για Sapphire Radeon RX 570 4GB Pulse .

 

Γενικά είναι πιο γρήγορη η RX570 σε σχέση με την 1050ti, αλλά για cs:go νομίζω η nvidia είναι καλύτερη επιλογή. Ψάξε benchmarks για να είσαι σίγουρος.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.