Jump to content


Avengers : Endgame {Spoiler zone}


raven_g20

Avengers:Endgame  

39 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Επειδή την είδα την ταινία τελικά, όχι για 9, ούτε για 7 δεν είναι. Του ποδαριού δουλειά μου φάνηκε. Να δώσουμε στο κοινό το τέλος να μαζέψουμε το χρήμα.

 

Ο Iron man, Hulk, Thor ανυπάρκτοι και μιλάμε για τους πιο δυνατούς Avengers. O Cap στο Infinity war έφαγε μία και έκανε να σηκωθεί ένα 10λεπτο κι εδώ τις έτρωγε και πήγαινε για περισσότερες (5 χρόνια πιο γέρος).

Γενικά προσπάθησαν να τους χώσουν όλους μέσα, χρόνο δεν πήρε κανείς από τους sidekicks, ένα ποντίκι έσωσε το σύμπαν και έζησαν αυτοί καλά κι εμείς καλύτερα. Δεν ασχολούμαι με τα plot holes κτλ γιατί μιλάμε για ταινία φαντασίας. Αλλά αυτά που περίμενα να δω, δεν τα είδα.

 

Α, ναι, πέθαναν και την black widow. Δηλαδή να μην υπάρχει κανένας λόγος να δούμε επόμενο.

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 9 ώρες, το μέλος trib έγραψε:

Λέω να μαζέψουμε τα ερωτήματα που προκύπτουν ώστε να δίνουμε την πιο πιστευτή/σωστή (σύμφωνα με τα comic) απάντηση.

 

- Ο Thanos δεν λέγεται πως είναι αθάνατος; Άρα δεν πέθανε και μπορεί να επιστρέψει.

- Πως βρήκε η Captain Marvel τον Tony Stark καθώς περιπλανιόταν στο διάστημα;

- Ο Thor τώρα που έφυγε με τους Guardians of The Galaxy θα έχουμε το Asgardians of The Galaxy;

- Ο Dr. Strange δλδ είχε προβλέψει αυτό το συγκεκριμένο μέλλον που περιελάμβανε ένα τυχαίο ποντίκι να πατήσει το κουμπί στο βαν του AntMan;

- Τι θα είχε γίνει αν ο Hulk δεν είχε κατέβει με τις σκάλες; Ο Tony θα έπαιρνε το Tesseract, δεν θα μιλούσε ποτέ με τον πατέρα του στο παρελθόν και ο Captain δεν θα έβλεπε πως η διευθύντρια τον αγαπούσε ώστε στο τέλος να γυρίσει πίσω. Ένα τόσο μικρό γεγονός τροφοδότησε 30 λεπτά ταινίας. 

- Αφού έχουν το γάντι με τα πετράδια, δεν μπορούν να επαναφέρουν τον Tony Stark απευθείας;

- Η Nebula όταν σκότωσε τον εαυτό της δεν θα έπρεπε να πεθάνει και η ίδια; Η το ταξίδι στο χρόνο λειτουργεί όπως βολεύει η κάθε σκηνή;

- Η Gamora από που προκύπτει να δώσει τα χέρια με την μελλοντική Nebula; Διαίσθηση;

- Μου φαίνεται αστείο τα πετράδια να έχουν τέτοια τεράστια θεϊκή δύναμη αλλά παρ' όλα αυτά να μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις για να κάνεις undo στο 50% του σύμπαντος αλλά όχι για να ταξιδέψεις στο παρελθόν, στο οποίο χρειάζεσαι ένα κόκκινο υγρό που έχει φτιάξει ένας θνητός.

Να προσθεσω και τα δικα μου;

 

- Πως ο τονυς εβγαλε με ενα κλικ ολα τα πετραδια απο το γαντι ενω στην προηγουμενη ταινια δεν μπορουσαν να του βγαλουν ουτε τις καλτσες;

 

- Το κουνημα της «μεσης» της nebula ειναι θεμα software η hardware;

 

- Που πηγε η ανν... εχεμ... η captain marvel μετα το bitch slap απο τον  thanos;

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, fatalara said:

Να προσθεσω και τα δικα μου;

 

- Πως ο τονυς εβγαλε με ενα κλικ ολα τα πετραδια απο το γαντι ενω στην προηγουμενη ταινια δεν μπορουσαν να του βγαλουν ουτε τις καλτσες;

 

 

 

Το γάντι ήταν δικό του, ήξερε ποιο κουμπί να πατήσει. :p

Και τωρα που το ξανασκέφτομαι , έπρεπε να είχε βάλει και προωθητήρες μέσα στο γάντι oποτε στην χειρότερη περίπτωση θα πέταγε το γάντι και θα γύρναγε πίσω στον Stark.

Έγινε επεξεργασία από tyxeros
Link to comment
Share on other sites

Το Infinity War και το πρώτο Avengers, νομίζω ότι παραμένουν ως τα καλύτερα της σειράς.

 

Προσωπικά ήμουν κατά της λύσης του Time Travel και το όλο σενάριο κάνει ακόμα χειρότερα τα πράγματα όταν ο κακός, ήδη από τα δύο τρίτα της ταινίας, ξέρει τι προσπαθούν να κάνουν. Anyway, θεωρώ ότι τα θαλάσσωσαν και ότι το τελικό αποτέλεσμα ήταν ένας μεγάλος αχταρμάς. Το 7αράκι θα του το βάλω πάντως λόγω των εφέ και της προσπάθειας να παρουσιάσουν όλους τους χαρακτήρες παρόντες στην τελική μάχη. Θετικό επίσης που, σε αντίθεση με την DC, δεν εμφάνισαν την Danvers να καθαρίζει τον Thanos και τους κακούς σε 2 λεπτά, όπως με τον Superman στο Justice League.

Έγινε επεξεργασία από yanni
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Φαγωθήκατε όλοι με το ποντίκι. O Antman έμεινε χαμένος για πέντε ολόκληρα χρόνια. Κάποια στιγμή, κάποιος θα ασχολιόταν με το van. Εάν έδειχνε πως την άλλη μέρα, εμφανίστηκε τυχαία το ποντίκι και τον έβγαλε, να την καταλάβω τη γκρίνια. Αλλά πέρασαν πέντε χρόνια!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον είδε το νέο τρειλερ του Spiderman είναι αρκετά ενδιαφέρον αλλά για άλλο λόγο...υποψιάζομαι ότι εφόσον ο ιρονμαν είναι 2 big 2 die κάτι μου λέει μέσα από το multiverse θα πεταχτεί ο νέος...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 5/1/2019 at 6:34 PM, raven_g20 said:

Οπότε όπως φαίνεται οι περισσότεροι συμφωνούμε πως δεν έλεγε και πολλά η ταινία. Το Infinity War ήταν σαφέστατα καλύτερο. Δεν βλέπω πάντως να ξεπερνάει (ούτε καν θα φτάσει) τα $2.8δισ του Avatar. Τόσα plot holes σε μαρβελοταινία δεν είχα ξαναδεί. Δυστυχώς τελείωσε με αυτόν τον τρόπο.

 

Σε quotάρω για να δώσω και την είδηση:

 

https://www.vox.com/culture/2019/5/6/18531158/avengers-endgame-box-office-2-billion

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι το είχα δει ότι πέρασε τον τιτανικό αλλά λόγω ότι δεν εντυπωσίασε όσο το IW δεν νομίζω να το ξαναδούν αρκετοί όσες φορές είδαν το IW. Π.χ. προσωπικά στην παρέα είδαμε 3 φορές το IW αλλά το EG δεν το ξαναβλέπω. Τα τελευταία 700 είναι τα δύσκολα :)  Μάλλον θα τα σπάσει τελικά...ποιος ξέρει...πάντως χρειάστηκε 20+ ταινίες η μαρβελ για να περάσει τα 2 αριστουργήματα του καμερον.

Link to comment
Share on other sites

Παίζει...εμένα μου φαίνεται μάχη τύπου quality vs quantity. Κακά τα ψέματα ο κάμερον έχει κάνει τρομερές ταινίες ανα τα έτη και ο τιτανικός είναι μια αρκετά δυνατή ταινία. Πάντως ότι και να λέμε νομίζω οι μαρβελοταινίες είναι από τα μεγαλύτερα cash cows των τελευταίων ετών...είναι πολλά τα λεφτά...

Link to comment
Share on other sites

On 6/5/2019 at 4:29 ΜΜ, το μέλος raven_g20 έγραψε:

Για όποιον είδε το νέο τρειλερ του Spiderman είναι αρκετά ενδιαφέρον αλλά για άλλο λόγο...υποψιάζομαι ότι εφόσον ο ιρονμαν είναι 2 big 2 die κάτι μου λέει μέσα από το multiverse θα πεταχτεί ο νέος...

 

εκτιμώ οτι μια εκδοχή είναι αυτή που περιγράφεις.

Άλλη μια είναι ότι μπορεί να ξανασκάσει μύτη , σε άλλες ταινίες της Marvel , σαν σύντομο ρόλο, ως κάποιου είδους flashback.

All in all, αν τα ξαναβρούν Marvel - RDJ κ δεν έχει προλάβει να γεράσει πολύ ακόμη, κάτι θα βρούνε για να τον επαναφέρουν, δε κολλάμε εκεί.

 

Η ακριβή αγελάδα που λέγεται RDJ ήταν απο τις πιο σημαντικές περσόνες για το MCU τη τελευταία δεκαετία , οι ταινίες υπερηρώων έχουν αρχίσει να κουράζουν στο ίδιο μοτίβο,

δεν είναι σίγουρο ότι θα υπάρχει εισπρακτική επιτυχία αντίστοιχη για τις επόμενες , ειδικά μετά απο τόσα spin offs που προβλέπονται.

Εκεί ξανακαλείς RDJ , ανεβάζεις λίγο τα πράγματα :hehe: 

Το saga του Iron Man έχει πολύ υλικό , πολύ πράμα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ευτυχώς που υπάρχει και το cosmote Deals4u και πληρώσα μισό εισιτήριο. 

 

Εφέ, εφέ, εφέ και τίποτα άλλο. Και όντως, το Infinity ξαναβλέπεται. Αυτό όχι. Μπα, μάλλον μεγάλωσα για να βλέπω τετοιες ταινίες χωρίς σενάριο. Άσε που με κούρασε και στα μάτια κάποια στιγμή.

 

5/10 μόνο για την δουλειά των gfx studios.

 

Πίσω στον Night King...

 

 

Link to comment
Share on other sites

/Ψιλο οφ τοπικ αλλά έψαχνα να δω αν κάποιος το είχε κάνει. Έτσι έπρεπε να μπει στην τελική μάχη του Infinity War ο Thor και απορώ πως δεν το έβαλαν το συγκεκριμένο κομμάτι. Πιστεύω θα είχε καταγραφεί ο πρώτος worldwide σεισμός στην πρεμιέρα :) :

 

 

Έγινε επεξεργασία από raven_g20
Link to comment
Share on other sites

Είχε παίξει στο Ragnarok αυτό. 
Το ξέρω και επειδή ταίριαζε το λέω και είμαι μια από τις καλύτερες σκηνές. Έπρεπε να είναι το τραγούδι του πλέον μιας και είναι ειδικός στα entrances!

Sent from my PRO 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
On 6/5/2019 at 4:29 ΜΜ, το μέλος raven_g20 έγραψε:

Για όποιον είδε το νέο τρειλερ του Spiderman είναι αρκετά ενδιαφέρον αλλά για άλλο λόγο...υποψιάζομαι ότι εφόσον ο ιρονμαν είναι 2 big 2 die κάτι μου λέει μέσα από το multiverse θα πεταχτεί ο νέος...

το θέμα είναι και ο Robert Downey Junior να θέλει να συνεχίσει που δεν το κόβω. Δεν αποκλείεται να βγει όμως και θηλυκός iron man, κάπου πήρε το μάτι μου στα κόμικ για κορίτσι 16 ετών με σούπερ ευφυΐα που θα φτιάξει δικιά της στολή σαν σχολικό project, ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων. Επίσης υπάρχει και θηλυκός Thor στα κόμικ.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.