Jump to content



Call of Duty: Modern Warfare


Recommended Posts

On 9/20/2019 at 8:58 AM, icy20 said:

Καλο... Απλα κουραζει λιγο περισσοτερο απο το BF καθως δεν τρεχεις 1 λεπτο και πυροβολεις μετα. Εδω σχεδον συνεχεια εχει πιεση. Βεβαια δεν παιξαμε το 32V32...

Και ούτε νομιζω θα το δεις...

Link to comment
Share on other sites

Δε το δοκιμασα αλλα λιγο που ειδα τον Μαριο, Westie, Jackfrags etc. δε νομιζω να ασχοληθω.

Μου φαινεται χαωδες, το ΤΤΚ ειναι 0, ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ-ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ-ΔΕΝ ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΟΜΑΙ που ειναι ποιος κ τι, το περιβαλλον ειναι πιο στατικο απο υπερστατικο φορεα και το κονσεπτ δε μου πολυαρεσει (modern γενικα οπως κ τα BF3/4).

 

Με ολα αυτα που ειδα το interior fighting ειναι ενα κλικ πανω απο CS:GO λογω των weapon mechanics. Βλεπω σε λιγο καιρο να παιζουν ολοι με revolvers για one shot-one kill φαση.

 

ΥΓ.: ωραια παλετα χρωματων εχει. Το περιβαλλον φαινεται ρεαλιστικο κ οχι σα παιδικο καρτουν οπως στο BF V.

Link to comment
Share on other sites

Γενικα δεν αντεχει ο κοσμος που δεν εχει ξαναπαιξει cod στους ρυθμους του. Ο dexter χτες εφυγε σχεδον με rage quit. Τωρα εγω παραδοξως ψιλοαντεξα και ας ειχα παιξει 2 μερες μονο blackops4. Θα ηθελα ενα σχόλιο απο @sstav  Θα ηθελα να δω τον @DEADLAZARUS

να το δοκιμαζει. Ειμαι περιεργος για την αντιδραση

Έγινε επεξεργασία από icy20
Link to comment
Share on other sites

Το game είναι διασκεδαστικό για όσους παίζουν γενικά γρήγορα fps και φυσικά για τους cod fans που θα το έπαιζαν έτσι και αλλιώς. Επιπλέον με τα μεγάλα modes θα "κλέψει" πιο εύκολα παίκτες και απ το bf και θα δώσει στέγη στους casuals που αναζητούν το χάος. Το cod έχει άλλη νοοτροπία όπου στα 2-2 6-6 10-10 στα modes με στόχο, τύπου cyber attack - snd, το τρέχω να σκοτώσω δεν έχει ούτε 1% πιθανότητα για kill. Το pick - το περιμένω και η χρήση των gadgets είναι βασικά στοιχεία για καλύτερη εμπειρία σε όλα τα fps. (εκτός των 2 τελευταιων bf).

Link to comment
Share on other sites

πριν 5 ώρες, το μέλος icy20 έγραψε:

Γενικα δεν αντεχει ο κοσμος που δεν εχει ξαναπαιξει cod στους ρυθμους του. Ο dexter χτες εφυγε σχεδον με rage quit. Τωρα εγω παραδοξως ψιλοαντεξα και ας ειχα παιξει 2 μερες μονο blackops4. Θα ηθελα ενα σχόλιο απο @sstav  Θα ηθελα να δω τον @DEADLAZARUS

να το δοκιμαζει. Ειμαι περιεργος για την αντιδραση

Έχω αποστρατευθεί τιμητικώς, general (σκέψου τον αστυνόμο Θεοχάρη:hehe:). 

Καλή η εμπειρία του bf1, αλλά σταμάτησα να παίζω πριν 3 εβδομάδες και γύρισα στα single player παιχνίδια.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, DEADLAZARUS said:

Έχω αποστρατευθεί τιμητικώς, general (σκέψου τον αστυνόμο Θεοχάρη:hehe:). 

Καλή η εμπειρία του bf1, αλλά σταμάτησα να παίζω πριν 3 εβδομάδες και γύρισα στα single player παιχνίδια.

Καληνυχτα... Χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

TI NA ΠΩ...ειναι πολύ γρήγορο, δεν παιζεται όπως το bf σίγουρα, σε καθαρίζουν χωρίς να προλάβεις να καταλάβεις τι και πως, πάμπολες είσοδοι-εξοδοι  ... στρατηγική - τακτική προσέγγισης - play for the objective μηδέν ... bunny hoppping και καμπέρωμα βλέπω....απλά δεν μου ταιριάζει, δεν μου κάνει κλικ...όταν βγει κανονικά θα μπουν σωρηδον και τα cheateria και εδεσε το γλυκό... κιχ δεν θα προλαβαίνεις να κάνεις Μάριε...κιχ... Ο Νικηφόρος βέβαια το παιδί θα του αρέσει...?

Έγινε επεξεργασία από sstav
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος sstav έγραψε:

TI NA ΠΩ...ειναι πολύ γρήγορο, δεν παιζεται όπως το bf σίγουρα, σε καθαρίζουν χωρίς να προλάβεις να καταλάβεις τι και πως, πάμπολες είσοδοι-εξοδοι  ... στρατηγική - τακτική προσέγγισης - play for the objective μηδέν ... bunny hoppping και καμπέρωμα βλέπω....απλά δεν μου ταιριάζει, δεν μου κάνει κλικ...όταν βγει κανονικά θα μπουν σωρηδον και τα cheateria και εδεσε το γλυκό... κιχ δεν θα προλαβαίνεις να κάνεις Μάριε...κιχ... Ο Νικηφόρος βέβαια το παιδί θα του αρέσει...?

Περιγράφεις το all time classic call of duty. Ειλικρινά, δεν ξέρω γιατί περίμεναν κάποιοι έναν κλώνο του bf.

Στο call, μόνο που σε κοιτάζει κάποιος, είσαι νεκρός.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως το timming είναι που κάνει το νέο cod δελεαστικό για πολλούς (μαζί με εμένα). Ειδικά όταν μιλάμε για tripleA τίτλους, με bf που παραπαίει μήνα με το μήνα δεν μένουν πολλές επιλογές για να ασχοληθεί κάποιος. Κατά τη διάρκεια της χρονιάς είδαμε προσπάθειες όπως battalion1944 - WW3 να μην μπορούν να ανταπεξέλθουν και να μένουν σαν μέτριες copiες παιχνιδιών 10ετίας. Το cod είναι γρήγορο fps και όπως και το κάθε game έχει τα δικά του "tricks" για να παιχτεί. Δεν μπορούμε να μπούμε και να κάνουμε ότι στο bf ούτε ότι στο Overwatch. Έχει ενδιαφέρον σαν game και modes για όλα τα γούστα πλέον. Μικρά μεγάλα εδώ. Αν δεν γίνει η πατατιά όπως στο BO4 όπου μετά το 3μηνο μπήκαν lootboxes με ανώτερα όπλα, πιστεύω πως θα κρατήσει αρκετό κόσμο με το content που προσφέρει. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το game γενικα κρασαρε σε ολους. Δεν νομιζω οτι φταιει η καρτα σου. Χτες σε μενα εφαγε 4 κρας σε διαστημα 3 ωρων.Τα 3 ηταν μεσα σε 5 λεπτα κιολας.

Τωρα οσο για το παιχνιδι το ground war μονο, ειναι ενα ατελειωτο χαος. Δεν φτανει το conquest δυστυχως. Στα αλλα modes ειναι μια χαρα απλα εγω δεν μπορω να παιξω αυτα τα περιεργα cyber attack και πρασινα αλογα. Ουτε καταλαβαινω πως λειτουργουν και μαλλον ουτε θελω να μαθω. Γενικα επειδη παιζω ακριβως οπως επαιζα στο bf δηλαδη τσολιας, ειμαι kill or be killed ΟΛΗ ΤΗΝ ΩΡΑ

Έγινε επεξεργασία από icy20
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Όντως το βάλανε το 32vs32...Και? Νομίζουν  επειδή έβαλαν το mode αυτό πως θα τραβήξουν τον "απογοητεύμενο" κόσμο ως ένα Battlefield Alternative? To οποίο οτι και να είναι έχει  άλλη φιλοσοφία και στη πλάτη του χρόνια development σε πολλούς τομείς άσχετα με το τελευταίο που έχει τα χάλια του...

Εμένα σε καμμία περίπτωση δε μου θύμισε BF , ούτε καν BF4-3 (modern warfare style) ,είναι ένα ακόμα COD για ψυχάκηδες που έχουν νεύρα από ατσάλι και άπειρο χρόνο-υπομονή να τρώνε πέτσα από δωδεκάχρονα cheateroμόγγολα.

Έγινε επεξεργασία από chrkon
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει το παιχνιδι ετσι ειναι. Καποιες φορες τρως πετσα και αλλες ριχνεις.

Παντως για ατομο που δεν εχει ξαναπαιξει cod μια χαρα τα πηγαινα (αναλογικα παντα) σε γενικες γραμμες αν λαβεις και υποψη οτι παιζω σαν τσολιας ΚΑΘΕ φορα

Έγινε επεξεργασία από icy20
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.