Jump to content



Call of Duty: Modern Warfare


Recommended Posts

25 minutes ago, Trooper said:

 

Αν ήταν ένα mode που είχε επιτυχία, ίσως να το προσθέσουν στα μόνιμα, αλλά προς το παρόν το ξεχνάς. Βάζουν διάφορα modes για λίγες μέρες, ίσως για δοκιμή, ίσως για αλλαγή, αλλά το main mode του warzone ειναι το BR...

 

Ποιος το λέει ότι δεν είχε επιτυχία; Εγώ όποτε έπαιζα χαμός γινόταν. Μήπως θέλουν να πιέσουν τον κόσμο να αγοράσει το game που έχει TDM (αλλά όχι σε τέτοια κλίμακα, νομίζω); Αυτό το "δεν είχε επιτυχία" το διάβασα σε 1-2 αρθράκια και είναι αστήρικτο με κάποια στοιχεία.  

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος gdp77 έγραψε:

 

Ποιος το λέει ότι δεν είχε επιτυχία; Εγώ όποτε έπαιζα χαμός γινόταν. Μήπως θέλουν να πιέσουν τον κόσμο να αγοράσει το game που έχει TDM (αλλά όχι σε τέτοια κλίμακα, νομίζω); Αυτό το "δεν είχε επιτυχία" το διάβασα σε 1-2 αρθράκια και είναι αστήρικτο με κάποια στοιχεία.  

 

Φαντάζομαι η εταιρεία θα δει αν είχε επιτυχία ή όχι, εσυ μπορεί να έβλεπες πάντα κόσμο και λογικό ειναι , το warzone το παίζουν 50-60 εκατομμύρια(!). Πριν λίγο καιρό δεν υπήρχαν duos, στο rumble θα κολήσουμε ? ?

Link to comment
Share on other sites

πριν 59 λεπτά, το μέλος gdp77 έγραψε:

 

Άρα δεν επανέρχεται; Να το σβήσω από τώρα;

 

Απ' την αρχη δεν στο ειπα; ?

Αν ψαξεις τους τιτλους του battlefield και βρεις καποιον σε συμφερουσα τιμη ισως σε ευχαριστησει. Και σχετικα μεγαλα tdm εχει, και το conquest μπορεις να το ευχαριστηθεις μιας και μπορει να μοιασει υπο προυποθεσεις με tdm. Και σε πιο "φυσιολογικα" μεγεθη. 

πριν 59 λεπτά, το μέλος gdp77 έγραψε:

 

Άρα δεν επανέρχεται; Να το σβήσω από τώρα;

 

Απ' την αρχη δεν στο ειπα; ?

Αν ψαξεις τους τιτλους του battlefield και βρεις καποιον σε συμφερουσα τιμη ισως σε ευχαριστησει. Και σχετικα μεγαλα tdm εχει, και το conquest μπορεις να το ευχαριστηθεις μιας και μπορει να μοιασει υπο προυποθεσεις με tdm. Και σε πιο "φυσιολογικα" μεγεθη. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, giorgos2187 said:

 

Απ' την αρχη δεν στο ειπα; ?

Αν ψαξεις τους τιτλους του battlefield και βρεις καποιον σε συμφερουσα τιμη ισως σε ευχαριστησει. Και σχετικα μεγαλα tdm εχει, και το conquest μπορεις να το ευχαριστηθεις μιας και μπορει να μοιασει υπο προυποθεσεις με tdm. Και σε πιο "φυσιολογικα" μεγεθη. 

 

Απ' την αρχη δεν στο ειπα; ?

Αν ψαξεις τους τιτλους του battlefield και βρεις καποιον σε συμφερουσα τιμη ισως σε ευχαριστησει. Και σχετικα μεγαλα tdm εχει, και το conquest μπορεις να το ευχαριστηθεις μιας και μπορει να μοιασει υπο προυποθεσεις με tdm. Και σε πιο "φυσιολογικα" μεγεθη. 

Πότε μου το είπες;

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Trooper said:

 

Φαντάζομαι η εταιρεία θα δει αν είχε επιτυχία ή όχι, εσυ μπορεί να έβλεπες πάντα κόσμο και λογικό ειναι , το warzone το παίζουν 50-60 εκατομμύρια(!). Πριν λίγο καιρό δεν υπήρχαν duos, στο rumble θα κολήσουμε ? ?

 

Τελικά μάλλον πιο κοντά στην πραγματικότητα είναι ότι το warzone rumble (TDM) είχε ΠΟΛΥ μεγάλη επιτυχία (άλλωστε οι παλιές καραβάνες του COD αυτό έπαιζαν ανέκαθεν) και προκειμένου να μην υποβαθμιστούν από μείωση κόσμου τα BR modes, το έβγαλαν. Βάζω στοίχημα ότι αν ο κόσμος αρχίσει και εγκαταλείπει το warzone εξαιτίας αυτής της εξέλιξης, θα το επαναφέρουν όσο απότομα και χωρίς προειδοποίηση το αφαίρεσαν. Προς το παρόν εμένα με έχασαν. Λυπάμαι τον χρόνο για το download και θα διατηρήσω την εγκατάσταση του παιχνιδιού αλλά BR με το στανιό δεν παίζω. 

 

jA3XNg74kT2cvacADEuzje-1200-80.jpg
WWW.GAMESRADAR.COM

The Warzone Rumble mode is no longer in the game, but is it coming back?

 

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, icy20 said:

Δεν ξερω σε ποιον ειχε επιτυχια. Αυτο το πραγμα δεν αντεχεται να παιζουν 80/100 sniper. Ειναι πιο καρκινος και απο τον μεταστατικό καρκινο...

To θέμα είναι ότι μπορούσες, αν δεν σου άρεσε, να παίξεις BR. Ενώ για αυτούς που προτιμούν το TDM δεν υπάρχει πλέον η επιλογή. Το ότι το TDM δεν σου αρέσει επειδή έπαιζαν πολλοί snipers δεν είναι δικαιολογία για την αφαίρεσή του. Στο κάτω κάτω, αν ήταν αυτό το πρόβλημα (που δεν είναι) θα μπορούσαν να το βελτιστοποιήσουν, π.χ. να επιτρέπουν μόνο 10 snipers από κάθε πλευρά ή κάτι τέτοιο. Κατά τη γνώμη μου, θα πρέπει να δίνεις τη δυνατότητα στους παίκτες να παίξουν όπως επιθυμούν και όχι να τους κόβεις δυνατότητες που υπήρχαν. Θα περίμενα από την activision/blizzard μια ανακοίνωση επί του θέματος. Το τοπίο των massive fps/battle royale παιχνιδιών είναι διαρκώς μεταβαλλόμενο και δεν έχουν πιάσει τον πάπα από τα α!@#$%α. Αν νομίζουν ότι, επειδή έγραψε μεγάλο αριθμό downloads, θα κρατήσουν και τους παίκτες κάνουν λάθος. Έχω πολλά για τη γούνα τους. Τεράστιο download, βαριά μηχανή γραφικών σε σχέση με τον ανταγωνισμό, αρκετά buggy (προσωπικά σε μένα έτρωγε ανεξήγητα freeze που δεν μπόρεσα να επιλύσω) και τώρα η αφαίρεση του TDM. Εύχομαι να πάνε άκλαφτοι για να στρώσουν χαρακτήρα. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, gdp77 said:

To θέμα είναι ότι μπορούσες, αν δεν σου άρεσε, να παίξεις BR. Ενώ για αυτούς που προτιμούν το TDM δεν υπάρχει πλέον η επιλογή. Το ότι το TDM δεν σου αρέσει επειδή έπαιζαν πολλοί snipers δεν είναι δικαιολογία για την αφαίρεσή του. Στο κάτω κάτω, αν ήταν αυτό το πρόβλημα (που δεν είναι) θα μπορούσαν να το βελτιστοποιήσουν, π.χ. να επιτρέπουν μόνο 10 snipers από κάθε πλευρά ή κάτι τέτοιο. Κατά τη γνώμη μου, θα πρέπει να δίνεις τη δυνατότητα στους παίκτες να παίξουν όπως επιθυμούν και όχι να τους κόβεις δυνατότητες που υπήρχαν. Θα περίμενα από την activision/blizzard μια ανακοίνωση επί του θέματος. Το τοπίο των massive fps/battle royale παιχνιδιών είναι διαρκώς μεταβαλλόμενο και δεν έχουν πιάσει τον πάπα από τα α!@#$%α. Αν νομίζουν ότι, επειδή έγραψε μεγάλο αριθμό downloads, θα κρατήσουν και τους παίκτες κάνουν λάθος. Έχω πολλά για τη γούνα τους. Τεράστιο download, βαριά μηχανή γραφικών σε σχέση με τον ανταγωνισμό, αρκετά buggy (προσωπικά σε μένα έτρωγε ανεξήγητα freeze που δεν μπόρεσα να επιλύσω) και τώρα η αφαίρεση του TDM. Εύχομαι να πάνε άκλαφτοι για να στρώσουν χαρακτήρα. 

Το TDM εχει νοημα μονο οταν εχεις καλυψη γενικα. Αυτο το πραγμα ειναι πεταμενοι σε ενα plain field 100 παικτες. Οπως και 50v50 TDM δεν εχει κανενα νοημα. Μονο αν ηταν objective based εχει και επρεπε να κραταει καποιος σημεια. Οπως εχει ξαναειπωθει δοκιμαστικα βαζουν modes. Δεν ειπε ποτε κανενας οτι ειναι μονιμα. Τα μονα μονιμα modes ειναι Domination/TDM 6v6 10v10  HQ hardpoint SnD και ενα 2 αλλα που δεν θυμαμαι και το BR. Αν καποιος εβαλε το παιχνιδι με γνωμονα το Rumble ειναι λαθος κινηση. Και ξαναλεω βριζω το παιχνιδι ολη την ωρα δεν παω να υπερασπιστω την σκατοactivision

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Έχετε και εσείς πρόβλημα με τα in-game fonts?

 

Παίζω 1920x1200, full screen, 100% render, 16:10.

 

Φαίνεται σαν να γίνονται render σε λάθος ανάλυση και βγαίνουν pixelated/blurred.

 

Δείτε full screen το screenshot για να καταλάβετε (όσοι έχουν monitor 1080p δεν ξέρω αν θα το δουν)

 

cod_warzone_fonts_bug.png

Έγινε επεξεργασία από gdp77
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, UltraB said:

Μήπως έχεις αυξήσει την εικονική ανάλυση και για αυτό συμβαίνει;

Τι εννοείς με τον όρο εικονική ανάλυση ?

Τόσο το display resolution όσο και το render resolution τα έχω 1920x1200.

 

Διαβάζω και στο reddit το έχουν και αλλοι

Έγινε επεξεργασία από gdp77
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, UltraB said:

Το render resolution εννοούσα. 

Άρα ίσως είναι θέμα του παιχνιδιού και όχι δικό σου ( ; ).

 

Καλά και τα dev errors τα έχουν και άλλοι, αλλά σε μένα αποδείχτηκε ότι ήταν ασύμβατες οι μνήμες μου με 1st  gen ryzen.

 

Μήπως φταίει που παίζω σε monitor 16:10? Θέλω να δω αν το έχουν και άλλοι εδώ. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@gdp77 Τωρα εχω καιρο να παιξω αλλα αν θυμαμαι καλα κι εγω το ειχα παρατηρησει μερικες φορες. Αλλα δεν ειχα δωσει βαση γιατι γενικα μου εχει κανει αρκετα κουλα αυτο το παλιοπαιχνιδο. Την αλλη φορα αλλαζε presets ηχου μονο του ας πουμε..... 

Αν μπορεσω, θα το ανοιξω μεσα στο σαββατοκυριακο να δω και να σου πω!

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, giorgos2187 said:

Την αλλη φορα αλλαζε presets ηχου μονο του ας πουμε..... 

Καλά εμένα αλλάζει τα settings των γραφικών από μόνο του...

 

Τώρα τελευταία έστρωσε. Μέχρι την προηγούμενη βδομάδα ρύθμιζα το render resolution 100% και τα shadow cache enabled και μετά από επανεκκίνηση το μεν render resolution το πήγαινε 60% και έκανε disable το cashing. (με 5600ΧΤ όλα αυτά - η κάρτα τα σηκώνει άνετα). 

 

Κάθε φορά που το ξεκινάω έχω καταντήσει να ελέγχω τις ρυθμίσεις μήπως και μου τις έχει αλλάξει.

 

Για το πρόβλημα με τα fonts που αναφέρω θέλω να δω αν εμφανίζεται και σε nvidia ή είναι μόνο θέμα radeon ή θέμα του παιχνιδιού που όντως θέλει τρελό polishing....

Έγινε επεξεργασία από gdp77
Link to comment
Share on other sites

πριν 42 λεπτά, το μέλος gdp77 έγραψε:

Καλά εμένα αλλάζει τα settings των γραφικών από μόνο του...

 

Τώρα τελευταία έστρωσε. Μέχρι την προηγούμενη βδομάδα ρύθμιζα το render resolution 100% και τα shadow cache enabled και μετά από επανεκκίνηση το μεν render resolution το πήγαινε 60% και έκανε disable το cashing. (με 5600ΧΤ όλα αυτά - η κάρτα τα σηκώνει άνετα). 

 

Κάθε φορά που το ξεκινάω έχω καταντήσει να ελέγχω τις ρυθμίσεις μήπως και μου τις έχει αλλάξει.

 

Για το πρόβλημα με τα fonts που αναφέρω θέλω να δω αν εμφανίζεται και σε nvidia ή είναι μόνο θέμα radeon ή θέμα του παιχνιδιού που όντως θέλει τρελό polishing....

Σας ειχα.ανεβασει τις ρυθμίσεις που χρησιμοποιώ και δεν έχω κανένα προβλημα. Αυτό που κάνει κάποιες φορές είναι το borderless full screen + reset 60% res scale + shadows quality Normal ( από το μέγιστο που το έχω ) 

 

Μόνο αν κάνω restart. Και τρέξω το παιχνίδι έπειτα το κάνει κάποιες φορές. Παίζει ρόλο και όταν το τρέξεις έχω καταλήξει μη κάνεις άκυρα κλικ δεξιά αριστερά ή alt tab μέχρι να μπει μενού.

 

Αλλά νταξ 2 κλικ υπόθεση το φτιάχνω μόνος μου ΑΛΛΙΩΣ

 

Υπάρχει λύση όμως:  ready only το αρχείο που διαβάζει τα settings ( documents folder )

πριν 6 ώρες, το μέλος gdp77 έγραψε:

Έχετε και εσείς πρόβλημα με τα in-game fonts?

 

Παίζω 1920x1200, full screen, 100% render, 16:10.

 

Φαίνεται σαν να γίνονται render σε λάθος ανάλυση και βγαίνουν pixelated/blurred.

 

Δείτε full screen το screenshot για να καταλάβετε (όσοι έχουν monitor 1080p δεν ξέρω αν θα το δουν)

 

cod_warzone_fonts_bug.png

Σε όλους έτσι είναι.

Έγινε επεξεργασία από SpirosKGR
Link to comment
Share on other sites

μάλλον θέμα fonts παιχνιδιού, ανάλυσης και γουιντοου. Scaling στο λειτουργικό έχεις στο 100% ή παραπάνω; Τα Clear Type τα έχεις κοιτάξει καθόλου; Υποπτεύομαι κάπου, κάτι στο DPI Scaling των γουιντοου 10 ίσως το βελτίωνε, αν είναι δυνατόν να βελτιωθεί. Έχεις κι αλλού blurry fonts ή μονάχα στο παιχνιδάκι;
Σε τέτοια θα άρχιζα να κοιτώ πάντως, σε DPI Scaling.

Αμφιβάλλω ότι οι κάρτες παίζουν ρόλο, το 16:10 είναι ονειρεμένος λόγος (κρίμα που σχεδόν εξαφανίζεται) 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, salde said:

Έχεις κι αλλού blurry fonts ή μονάχα στο παιχνιδάκι;

Μόνο στο παιχνίδι και όπως φαίνεται και από το screenshot δεν είναι όλο το text blurred. Μόνο το συγκεκριμένο (party names και αυτά που έχω σε κόκκινο πλαίσιο). Το υπόλοιπο  text που εμφανίζεται στην οθόνη του παιχνιδιού είναι OK.

 

Φαίνεται σαν τα συγκεκριμένα να γίνονται render σε χαμηλότερη ανάλυση και μετά να γίνονται (κακό) upscale στην ανάλυσή μου.

 

Θεωρητικά το scaling των windows (που δεν το έχω πειράξει ποτέ, άσε που είμαι με φρέσκια εγκατάσταση) δεν έχει σχέση. Το παιχνίδι κάνει τα δικά του (όπως και κάθε παιχνίδι λογικά).

 

26 minutes ago, SpirosKGR said:

Σε όλους έτσι είναι.

Δεν είναι περίεργο που γίνεται μόνο στα party names?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.