Jump to content



Call of Duty: Modern Warfare


Recommended Posts

Καλα ρε ολοι εχουμε κακα rounds. Δεν σημαινει κατι αυτο. Πιστεψε με και ο Χαραλαμπος να μπει δεν θα κανει τα σκορ που κανει στο BF τουλαχιστον σε KD καθως θα ψοφαει χωρις revive...

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, fatalara said:

Δεν το νομιζουν απλα, το εχουν καταφερει και ας μην θυμιζει bf. 

Προσωπικα δεν εχω παιξει ποτε αλλα θα ειναι η πρωτη φορα που θα το κανω και ο αδερφος μου το ιδιο. Ξερεις ποσοι απογοητευμενοι εχουμε μαζευτει?

Επισης το 32v32 δεν ειναι και κατι καλο σαν mode ετσι και αλλιως, ουτε καν στο bf. Ειναι ενας απο τους βασικους υπαιτιους για την καταντια του παιχνιδιου σε αυτον τον αχταρμα που παιζουμε.

 

Το παιχνιδι ειναι καλυτερο του bf σε ολα. Απο το μενου, το customization στα οπλα, τα modes... ολα ειναι καλυτερα. 

Θα προσαρμοστουμε και παλι θα τρεχουν.

@Dr_Nikiforos @icy20 Καθιστε να ερθει και το pc και θα μπουμε με πιεση.

 

 

καλά καλά ... όταν βγουν τα ωραία τα cheats* θα βλαστημάς που παίζεις με τα μόγγολα και θα σε τρώνε σε 0.05msec από το spawn.

*θα μας ενημερώνει ο Νικηφόρος , σωστα; 

Δεν συμφωνώ... από όσο έπαιξα (λίγες ώρες) και ως άσχετος που είμαι (και συνεπώς η κρίση μου δεν έχει σημασία για εσας) δεν μπορώ να καταλάβω διαφορές στα οπλα. Ναι οκ... customization κτλ... Δεν υπάρχει ομως τακτική πουθενά ... αν στο bf ο πρωτος που σε βλέπει σε σκοτώνει εδώ είναι χειρότερα τα πράγματα...Αν πεθαίνεις μια στο bf από prone καμπέρια εδώ πεθαίνεις x3.  Ναι, με ομάδα γνωστών και discord ειναι καλύτερα , όπως και στο bf βέβαια, αλλά 

60 ευρω για να μου σπάνε τα νεύρα δεν δίνω 

Έγινε επεξεργασία από sstav
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως πιο πολυ μου σπαγανε τα νευρα στο bf παρα εδω. Βεβαια 3 μερες επαιξα. Κ δεν ξερω αν ειχε cheaters κτλ. Τα prone εδω ειναι χειροτερα. Γιατι υπαρχουν ατομα που κανετε fight και εκει που πυροβολιεστε πέφτουν πάτωμα και σε τρωνε.

Link to comment
Share on other sites

πριν 32 λεπτά, το μέλος sstav έγραψε:

 

καλά καλά ... όταν βγουν τα ωραία τα cheats* θα βλαστημάς που παίζεις με τα μόγγολα και θα σε τρώνε σε 0.05msec από το spawn.

*θα μας ενημερώνει ο Νικηφόρος , σωστα; 

Δεν συμφωνώ... από όσο έπαιξα (λίγες ώρες) και ως άσχετος που είμαι (και συνεπώς η κρίση μου δεν έχει σημασία για εσας) δεν μπορώ να καταλάβω διαφορές στα οπλα. Ναι οκ... customization κτλ... Δεν υπάρχει ομως τακτική πουθενά ... αν στο bf ο πρωτος που σε βλέπει σε σκοτώνει εδώ είναι χειρότερα τα πράγματα...Αν πεθαίνεις μια στο bf από prone καμπέρια εδώ πεθαίνεις x3.  Ναι, με ομάδα γνωστών και discord ειναι καλύτερα , όπως και στο bf βέβαια, αλλά 

60 ευρω για να μου σπάνε τα νεύρα δεν δίνω 

Δεν κρινεται η γνωμη σου απο το ποσο καλος εισαι αλλα απο αυτα που λες.

 

Βλεποντας απλα τις πιστες ειναι ευκολο να καταλαβεις οτι πρεπει να τις μαθεις για να δεις πως θα κινεισαι και να περιμενεις που περιπου θα σου βγει ο αλλος, που εχει παραθυρο που μπορει να σε περιμενει και που θα καλυφθεις. Αυτο λεγεται τακτικη, δεν υπαρχει στο bf ουτε για δειγμα.

Αν αυτο δεν το βλεπεις δεν εχεις δωσει σημασια στο παιχνιδι. Κοιτας χωρις να βλεπεις. Τα mode ειναι σαν το team deathmatch του bf, ξερεις που περιπου ειναι οι αλλοι και απο που θα σου ερθουν και εισαι ετοιμος.

 

Οταν σε τρωνε hacks στο bf τι αλλαζει? Ειναι λιγοτερο hacks?

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, fatalara said:

Οταν σε τρωνε hacks στο bf τι αλλαζει? Ειναι λιγοτερο hacks?

 

Στο bf τουλάχιστον υπάρχει περίπτωση να πέσεις και σε server χωρίς cheater ενώ στο COD δεν παίζει κάτι τέτοιο...?

 

Link to comment
Share on other sites

Όπως κάθε δημοφιλές multi game έχει τα cheaterια  του, το cod δεν είναι εξαίρεση. Απλά έχει μια τεράστια playerbase που δεν έχει σταματήσει ποτέ και όροι όπως prefire - positioning - pick - jumpshots έχουν γίνει "κτήμα" τους. Πολλοί εδώ στο νήμα μπερδεύουν το positioning με το camping και όσους κάνουν prefire και pick σε γωνίες είναι απαραίτητα cheaters. Καμία σχέση με την πραγματικότητα δηλαδή. Απλά έπαιξαν πολύ και ήθελαν να μάθουν τα mechanics του game για να είναι ανταγωνιστικοί. 

  • Like 1
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Πλακα κανετε? Διαβαστε λιγο reddit, εχει ηδη βγει aimbot+wall hack+damage multi+kill box size+spot απο τη δευτερη μερα της beta.
Exθες μπηκαμε σε μαχη, και ο αλλος με bunny hopping πυροβολουσε απο τη μια σημαια στην αλλη και ο σταυρος δεν εφευγε απο το στηθος του αντιπαλου (φαινοταν ξεκαθαρα στο replay), εχει να γινει του cheater το πανυγηρι.
ΠΧ https://www.youtube.com/watch?v=hUqkUrbvcpg

Δε μιλαω καν για το spawn system που εχει, ειδικα στα μικρα modes, span μπροστα, τι μπροστα διπλα σε αντιπαλους, spawn πανω σε πυρα, spawn πανω στη σημαια....

Μπροστα μου ο fleg 5 μετρα πισω του εγω τρεχουμε μεσα σε διαδρομο κτηριου και κανει spawn αναμεσα μας αντιπαλος.... μεχρι να καταλαβω τι και πως ποτε και γιατι (αφου δεν το εχω συναντησει αυτο :p ) ημουν νεκρος και πηγε στον fleg... Παιρνουμε C 4 ατομα , 2 πανω στη σημαια, 2 καλυπτουν, πισω μας , 2 μετρα πισω μας, απλα τελειωνει ο χαρτης και εχει 1 τοιχο. Γινονται spawn εκει 1 και στο καπακι αλλος ενας....

Ο ηχος απαραδεκτα τραγικος, στα επιπεδα του BF5.

Τα fps χειροτερα απο το bf με χειροτερα γραφικα.

Και το κερασακι ειναι p2p ! το οποιο "λενε" οτι οταν βγει σε ενα μηνα θα ειναι με dedicated server ! p2p !?!? η  χαρα του high lag (πραγματικου η οχι) και του cheatερα.

Recoil εχουν μερικα απο τα οπλα, οχι ολα, βεβαια ειναι το κλασσικο σταθερο recoil τυπου pubg, πχ το ak παει απο κατω προς τα πανω με μικρα ζιγκ-ζακ, κανενα random τιποτα.

Παντως επειδη καποιοι δεν εχουν ιδεα μπορουμε εμεις οι εμπειροι να παιζουμε μαζι τους ωστε να παρακολουθησουν τα μαθηματα κορομηλο "ρε" : "τι κανει ρε", "πως το κανει αυτο ρε ", "που με βλεπει ρε" κλπ κλπ.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πλακα κανετε? Διαβαστε λιγο reddit, εχει ηδη βγει aimbot+wall hack+damage multi+kill box size+spot απο τη δευτερη μερα της beta.
Exθες μπηκαμε σε μαχη, και ο αλλος με bunny hopping πυροβολουσε απο τη μια σημαια στην αλλη και ο σταυρος δεν εφευγε απο το στηθος του αντιπαλου (φαινοταν ξεκαθαρα στο replay), εχει να γινει του cheater το πανυγηρι.
ΠΧ

Δε μιλαω καν για το spawn system που εχει, ειδικα στα μικρα modes, span μπροστα, τι μπροστα διπλα σε αντιπαλους, spawn πανω σε πυρα, spawn πανω στη σημαια....
Μπροστα μου ο fleg 5 μετρα πισω του εγω τρεχουμε μεσα σε διαδρομο κτηριου και κανει spawn αναμεσα μας αντιπαλος.... μεχρι να καταλαβω τι και πως ποτε και γιατι (αφου δεν το εχω συναντησει αυτο [emoji14] ) ημουν νεκρος και πηγε στον fleg... Παιρνουμε C 4 ατομα , 2 πανω στη σημαια, 2 καλυπτουν, πισω μας , 2 μετρα πισω μας, απλα τελειωνει ο χαρτης και εχει 1 τοιχο. Γινονται spawn εκει 1 και στο καπακι αλλος ενας....
Ο ηχος απαραδεκτα τραγικος, στα επιπεδα του BF5.
Τα fps χειροτερα απο το bf με χειροτερα γραφικα.
Και το κερασακι ειναι p2p ! το οποιο "λενε" οτι οταν βγει σε ενα μηνα θα ειναι με dedicated server ! p2p !?!? η  χαρα του high lag (πραγματικου η οχι) και του cheatερα.
Recoil εχουν μερικα απο τα οπλα, οχι ολα, βεβαια ειναι το κλασσικο σταθερο recoil τυπου pubg, πχ το ak παει απο κατω προς τα πανω με μικρα ζιγκ-ζακ, κανενα random τιποτα.
Παντως επειδη καποιοι δεν εχουν ιδεα μπορουμε εμεις οι εμπειροι να παιζουμε μαζι τους ωστε να παρακολουθησουν τα μαθηματα κορομηλο "ρε" : "τι κανει ρε", "πως το κανει αυτο ρε ", "που με βλεπει ρε" κλπ κλπ.
Έχει να πέσει κλάμα... Πάμε για αγορά cheat [emoji1787][emoji1787][emoji1787][emoji6]

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Dr_Nikiforos said:

Όπως κάθε δημοφιλές multi game έχει τα cheaterια  του, το cod δεν είναι εξαίρεση. Απλά έχει μια τεράστια playerbase που δεν έχει σταματήσει ποτέ και όροι όπως prefire - positioning - pick - jumpshots έχουν γίνει "κτήμα" τους. Πολλοί εδώ στο νήμα μπερδεύουν το positioning με το camping και όσους κάνουν prefire και pick σε γωνίες είναι απαραίτητα cheaters. Καμία σχέση με την πραγματικότητα δηλαδή. Απλά έπαιξαν πολύ και ήθελαν να μάθουν τα mechanics του game για να είναι ανταγωνιστικοί. 

 

Δε θέλω σε καμία περίπτωση να το παίξω παπάρας εξυπνος αλλά δυστυχώς δεν είναι έτσι απλά τα πράμματα και τι ακριβώς θέλω να πω:

Όταν λέμε ο άλλος κλέβει δεν μιλάμε αποκλειστικά για aimbot και το γνωρίζεις αυτό...Μιλάμε για οργανωμένα squads που "φοράει" ο καθένας απο κάτι , το οπόιο δεν είναι εύκολα αναγνωρίσιμο ώστε να κάνει την διαφορά απέναντι και στη ποιο skilled ομάδα...και όλα αυτά γιατί ? Για να δει το ονομά του πρώτο στο scoreboard και στα highlights και να μαζεύει "σαμπσκραϊμπς και likes"  . Τελόσπάντων το θέμα αύτο είναι μεγάλο με τεράστιες κοινωνικό-ψυχολογικές προεκτάσεις. Έτσι δυστηχώς έχει καταντήσει αυτή η χαβούζα που λέγετε "competitive gaming" και κλας my pouts...Παρόλαυτα , τα περι positioning κ.λ. που λες πιστεύω πως οι περισσότεροι είμαστε αρκετά έμπειροι για να τα ξεχωρίσουμε από μη legit.

 

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 11 λεπτά, το μέλος chrkon έγραψε:

 

Δε θέλω σε καμία περίπτωση να το παίξω παπάρας εξυπνος αλλά δυστυχώς δεν είναι έτσι απλά τα πράμματα και τι ακριβώς θέλω να πω:

Όταν λέμε ο άλλος κλέβει δεν μιλάμε αποκλειστικά για aimbot και το γνωρίζεις αυτό...Μιλάμε για οργανωμένα squads που "φοράει" ο καθένας απο κάτι , το οπόιο δεν είναι εύκολα αναγνωρίσιμο ώστε να κάνει την διαφορά απέναντι και στη ποιο skilled ομάδα...και όλα αυτά γιατί ? Για να δει το ονομά του πρώτο στο scoreboard και στα highlights και να μαζεύει "σαμπσκραϊμπς και likes"  . Τελόσπάντων το θέμα αύτο είναι μεγάλο με τεράστιες κοινωνικό-ψυχολογικές προεκτάσεις. Έτσι δυστηχώς έχει καταντήσει αυτή η χαβούζα που λέγετε "competitive gaming" και κλας my pouts...Παρόλαυτα , τα περι positioning κ.λ. που λες πιστεύω πως οι περισσότεροι είμαστε αρκετά έμπειροι για να τα ξεχωρίσουμε από μη legit.

 

 

 

Αυτά που έγραψες που ακριβώς αναιρούν αυτά που έγραψα ? Και τα 2 φαινόμενα υπάρχουν κανονικά. Γράφω "Όπως κάθε δημοφιλές multi game έχει τα cheaterια  του, το cod δεν είναι εξαίρεση." Αρκετά ξεκάθαρο και δεδομένο, όπως δεδομένο είναι από κακούς παίκτες να θεωρούν τους αρκετά καλύτερους τους, cheaters και να κλαίνε στo chat. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.