Jump to content



Call of Duty: Modern Warfare


Recommended Posts

1 hour ago, icy20 said:

Τι να το κανω? Αφου 25 βραδυ θα παιξω. Εγω με τα 39 ημουν τυχερος. Οι αλλοι ολοι στο 50αρι το πηραν

 

πότε το έβαλαν τα μοοολικα 39 ?
 

ε ρε Παρμενίωνα με κατέστρεψες

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Darap21 said:

Εσείς που θα παίξετε πιο νωρίς από εμάς με ρέγουλα τα βίντεο κ η φώτο ε... emoji12.pngemoji12.pngemoji12.pngemoji12.png

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Don't count on that ?

3 hours ago, sosna said:

116 gigs install κ κατεβάζω με 1.1 mb/s, καλά Χριστούγεννα...

Εγω ευτυχως το εβαλα κατεβηκε στη δουλεια απο προχτες το βραδυ μεσα σε μια ωρα...

Link to comment
Share on other sites

Καλες noches ?

1 minute ago, sstav said:

θα σας χάσουμε από αυριο δηλαδή...

pacific μόνοι μας θα παιζουμε;

Μπορει να μπω καποια στιγμη οταν θα θελω να φαω rage μεσα σε 5 λεπτα παιχνιδιου...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DEADLAZARUS said:

Ωχ (ή οχ), θ' αρχίσει πάλι ο Μάριος να κλαίγεται για το πόσο κακός είναι και θα βλέπεις κάτι σκορ 50-5/45-10.:p

Δεν κανεις ευκολα λιγα deaths στο cod. Μονο με καμπερωμα η τερμα tactic shooting κατι που δεν κανω εγω ευκολα. Δεν εχει revive. Μη βλεπεις το BF που κανουν ΜΟΝΟ revive

Έγινε επεξεργασία από icy20
Link to comment
Share on other sites

παιζοντας το COD στην βετα συνηγορώ στα λεγόμενα του συμπολεμιστή ... πέθαινες πιο εύκολα-γρήγορα ακριβώς επειδή ο τρόπος που παίζουμε bf ειναι διαφορετικός (τουλάχιστον για όσους θέλουν να παιζουν σωστά -for the objective κτλ) . Υπηρχαν games που τελειωναν 4-15 (Κ-D) και άλλα 10-9... απλά γιατί ετσι...Δεν υπάρχει η τακτική, Δεν υπάρχει το να μαθεις την πίστα κτλ που έχει στο conquest πχ , στον όποιο μικρό-μεγάλο βαθμό, το Bf.

Κατεληγε παντα να ειμαι νευριασμένος γιατί δεν μπορούσα να προσαρμοστώ στο τρόπο του...εφαγε uninstall 2 μέρες πριν λήξει η Beta.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@sstav Το αναποδο ισχυει. Το εκανες unistall γιατι υπαρχει τακτικη και γιατι πρεπει να μαθεις την πιστα. Το map design του bf πλεον δεν εχει καμια τακτικη ουτε χρειαζεται να μαθεις την πιστα. Εισαι ανοιχτος απο παντου και προς ολες τις γωνιες. Το cod απο την αλλη ειναι ολο το game μια grand bazzar σε σμικρυνση.

Link to comment
Share on other sites

Γνώμη σου και γνώμη μου ... αλλά εφόσον δεν το ευχαριστιέμαι έτσι όπως είναι το παιχνίδι (είτε επειδή ειμαι αργός, είτε επειδή δεν πετυχαίνω ακίνητη κατσίκα είτε γιατί δεν βλέπω τους οχτρους που κρύβονται πίσω από κάθε πόρτα στα σκοτάδια - βλέπεις... το ρίχνω πάνω μου όλο το φταίξιμο  ) γιατί να το αγοράσω ;

για να βρίζω και να καταριεμαι τους άλλους που μπορούν και γω να ειμαι ο ανήμπορος;

(για να μην αναφέρω ότι θα ακούω και τον άλλονα στο discord να κλαίει για την κακοσύνη του και να μου τα κάνει τα νεύρα κρόσια x2) ;

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν ταιριάζουν όλα τα shooters σε όλους.

Μου άρεσε το bf1, δεν μου άρεσε το bf v.

Στον Σπύρο μπορεί να μην ταιριάζει το cod. Όχι επειδή είναι κακός παίκτης ή δεν αντιλαμβάνεται τη φοβερή τακτική που απαιτούν τα maps του παιχνιδιού, αλλά διότι δεν του ταιριάζει. 

Συμβαίνουν κι αυτά.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Στο cod υπάρχει τακτική. Το ποιος θα βγάλει πρώτος κεφάλι-σωμα διπλά από οτιδήποτε σταθερό (πόρτα, τοίχο, κουτιά, κλπ). Κ τελειώνει εκεί.

Απλά κ κατανοητά, χωρίς φρου φρου κ λοιπά.

 

Στο BF υπάρχει τακτική αλλά οι παράγοντες που πρέπει να λάβεις υπόψη είναι πολλοί. (Που πρέπει να πας, πώς να πας, αν είναι λογικό να πας, κλπ)

Αν νιώθεις το πώς παίζεται (τακτική) κ είσαι σε καλό squad τότε επιβιώνεις κ κινείσαι πολύ εύκολα μέσα στο μαπ.

 

Αν κ δε το δοκίμασα, δε μου αρέσει έτσι όπως το βλέπω. Μόνο η χρωματική παλέτα είναι ωραία (σε αντίθεση με τα μαπς του BF που φαίνονται σαν προαύλια νηπιαγωγείου).

Link to comment
Share on other sites

πριν 26 λεπτά, το μέλος sstav έγραψε:

Γνώμη σου και γνώμη μου ... αλλά εφόσον δεν το ευχαριστιέμαι έτσι όπως είναι το παιχνίδι (είτε επειδή ειμαι αργός, είτε επειδή δεν πετυχαίνω ακίνητη κατσίκα είτε γιατί δεν βλέπω τους οχτρους που κρύβονται πίσω από κάθε πόρτα στα σκοτάδια - βλέπεις... το ρίχνω πάνω μου όλο το φταίξιμο  ) γιατί να το αγοράσω ;

για να βρίζω και να καταριεμαι τους άλλους που μπορούν και γω να ειμαι ο ανήμπορος;

(για να μην αναφέρω ότι θα ακούω και τον άλλονα στο discord να κλαίει για την κακοσύνη του και να μου τα κάνει τα νεύρα κρόσια x2) ;

Δεν ειναι θεμα γνωμης ουτε αν εισαι καλος η κακος παιχτης.

Υπαρχουν συγκεκριμενοι παραγωντες που κανουν ενα παιχνιδι λιγο η πολυ tactical.

Ο εξης ενας, παιχνιδι που μπορει ο αλλος να σε σκοτωσει υπο γωνια που δεν ειναι στο οπτικο σου πεδιο δεν εχει καμια τακτικη. Τελεια και παυλα.

Σε ολες τις πιστες του bfv εχεις οπτικη επαφη με το 80% της πιστας και το μονο που σε κολωνει ειναι καποια τυφλα σημεια λογο ανισοπεδων και η αποσταση.

Ακομα και σε κατασταση close quarters δεν μπορεις να εχεις τακτικη ουτε στο πως θα υποχωρισεις. Ο τροπος που το κανεις ειναι να βαλεις μια μαντρα εναν τοιχο η κατι αλλο μεταξυ εσενα και των υπολοιπων. Οταν μπορουν να περασουν την μαντρα απο πανω η να την σπασουν η να μπουν απο το παραθυρο παει περιπατο η τα,τικη σου αρα δεν υπαρχει.

 

 Στο cod ολα ειναι εντος του οπτικου σου πεδιου. Μαθαινεις την πιστα και τις τρυπες με τους λαγους και παιζεις.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DEADLAZARUS said:

Δεν ταιριάζουν όλα τα shooters σε όλους.

Μου άρεσε το bf1, δεν μου άρεσε το bf v.

Στον Σπύρο μπορεί να μην ταιριάζει το cod. Όχι επειδή είναι κακός παίκτης ή δεν αντιλαμβάνεται τη φοβερή τακτική που απαιτούν τα maps του παιχνιδιού, αλλά διότι δεν του ταιριάζει. 

Συμβαίνουν κι αυτά.

Ο ανθρωπος λεει οτι δεν του αρεσε το V χωρις να το εχει παιξει ποτε...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.