Jump to content



Call of Duty: Modern Warfare


Recommended Posts

Νομίζω πως δεν μιλάμε όλοι στην ίδια βάση. Η τακτική δεν έχει εφαρμογή στα περισσότερα Modes του bf για τον λόγο ότι ο αριθμός των παικτών ξεφεύγει όπως και οι πιθανότητες. Σε μικρά modes η καλύτερη squad/s ορίζει και την έκβαση του round σε όλα τα fps games. Η τακτική επίσης μετράει όταν έχουμε κάποιο balance μεταξύ των ομάδων οπότε και πάλι άτοπο να γίνεται αναφορά όταν μιλάμε για bf. Το cod εκτός απ το μεγάλο domination 32vs32 που είναι το γνωστό Cq, έχει μικρά modes με objectives, αυτό είναι το ιδανικό περιβάλλον για να χτίσεις τακτικές και στην εξέλιξη τους, competitive scene. Για casuals και για παίκτες που δεν "νιώθουν" πως και που είναι η δράση ενδεχομένως να πιστεύουν πως χρειάζεται τακτική για να κάνουν 3 βήματα, πράγμα που δεν ισχύει. Δεν αναφέρομαι σε κάποιον συγκεκριμένα προφανώς, κουβέντα να γίνεται.

Οπότε ας ορίσουμε στη συζήτηση τι εννοεί ο καθένας τακτική για αρχή και ας πάρουμε ιδέες ή ας διορθώσουμε πιθανές λανθασμένες εντυπώσεις. 

Έγινε επεξεργασία από Dr_Nikiforos
Link to comment
Share on other sites

Το map design ειναι Νικιφορε και οι μηχανισμοι, ξεκαθαρα.

Σε ολες τις πιστες του cod αλλα και παλιοτερα στο bf δεν υπηρχε οπτικη επαφη με αντιπαλο σε ολο το map και τα σημεια που μπορουσες να συναντηθεις με αντιπαλο ηταν συγκεκριμενα.

Απλo παραδειγμα για να δεις οτι φταιει το map design αλλα και οι μηχανισμοι γενικοτερα. Την canals σε team deathmastch την θυμασαι? Προσθεσε να μπορεις να ανεβεις στα κοντεινερ και πες μου ποσο περιπατο θα πηγαινε η οποια τακτικη και το map.

Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος icy20 έγραψε:

Ο ανθρωπος λεει οτι δεν του αρεσε το V χωρις να το εχει παιξει ποτε...

Έχω λόξα με τον Β' Π.Π.. Από τη στιγμή που δεν πέτυχαν (κατά την ταπεινή μου άποψη) το feeling της εποχής, αντίο ζωή..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

αν δεν είναι τρέχουμε πίου πίου kill - τρέχουμε πίου πίου kill - τρέχουμε πίου πίου kill - τρέχουμε πίου πίου kill - τρέχουμε πίου πίου kill - τρέχουμε πίου πίου kill - τρέχουμε πίου πίου kill - τρέχουμε πίου πίου kill - τρέχουμε πίου πίου kill - τρέχουμε πίου πίου kill - τρέχουμε πίου πίου kill - τρέχουμε πίου πίου kill - τρέχουμε πίου πίου kill - τρέχουμε πίου πίου kill

report ban πάμε στα γραφεία blizard και activision με ελικόπτερα και τα κάνουμε όλα λαμπόγιαλο ?

Link to comment
Share on other sites

πριν 13 ώρες, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Έχω λόξα με τον Β' Π.Π.. Από τη στιγμή που δεν πέτυχαν (κατά την ταπεινή μου άποψη) το feeling της εποχής, αντίο ζωή..

Spoiler

 

Αν δεν είναι αυτό feeling Β'ΠΠ τότε ποιο είναι; (Δες spoiler.)

Έγινε επεξεργασία από black66.gr
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 24 λεπτά, το μέλος black66.gr έγραψε:
  Reveal hidden contents

 

Αν δεν είναι αυτό feeling Β'ΠΠ τότε ποιο είναι; (Δες spoiler.)

Τώρα είναι αργά, να τα είχαν στην αρχή. Τα σχόλια των περισσότερων αυτό λένε. 

Φαίνεται καλό, ποιο τρέιλερ δεν είναι φτιαγμένο να φαίνεται όμορφο κ τούμπανο ( α του λανσαρισματος γκουχ γκουχ ) όμως;

 

 

Έγινε επεξεργασία από SpirosKGR
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 37 λεπτά, το μέλος black66.gr έγραψε:
  Hide contents

 

Αν δεν είναι αυτό feeling Β'ΠΠ τότε ποιο είναι; (Δες spoiler.)

Με κάλυψε ο Σπύρος. Too little, too late.

Κάτσε να δούμε τι θα γίνει με το cod, γιατί βλέπω πολλούς bf v παίκτες να ετοιμάζονται ν' αλλαξοπιστήσουν.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 5 λεπτά, το μέλος sstav έγραψε:

γελα Νικηφόρε...γέλα...και όταν επιστρέψεις θα έχω γίνει ο καλυτερότερος των καλυτέρων και θα σου πω μετά...θα τρίβεις τα ματια σου....?

 

Μα εγώ θα μπαίνω να σε τσεκάρω...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 42 λεπτά, το μέλος icy20 έγραψε:

Πολυ corner camping το game ειδικα σε objective based modes... Χειροτεροι απο BF. Εδω καθονται ακινητοι με ADS κοιτωντας γωνιες που μπορει να βγει καποιος...

 

Ετσι παιζοταν παντα το cod

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Trooper said:

Σας κολαει καθολου; Με εχει ταραξει στα dev error 5624

Nop τπτ

34 minutes ago, giorgos2187 said:

 

Ετσι παιζοταν παντα το cod

Εγω εννοειται οτι δεν θα κατσω να παιζω ετσι και ας πεθαινω ολη την ωρα (πραγμα που γινεται)

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος icy20 έγραψε:

Εγω εννοειται οτι δεν θα κατσω να παιζω ετσι και ας πεθαινω ολη την ωρα (πραγμα που γινεται)

 

Βρε ναι, ουτε εγω θα παιξω ετσι οταν το παρψ, απλως τετοιοι υπηρχαν παντα στο cod!

Link to comment
Share on other sites

πριν 5 ώρες, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Με κάλυψε ο Σπύρος. Too little, too late.

Κάτσε να δούμε τι θα γίνει με το cod, γιατί βλέπω πολλούς bf v παίκτες να ετοιμάζονται ν' αλλαξοπιστήσουν.

Κάλιο αργά παρά ποτέ. Εμένα προσωπικά δεν με πείραξε τόσο το αρχικό feeling της εποχής.

Όσο για το κοινό που θα μετακινηθεί, αυτοί που τους αρέσει το run πίου πίου, run πίου πίου, run πίου πίου. Θα φύγουν από το BF. Οι υπόλοιποι που θέλουν το κάτι περισσότερο και πιο ολοκληρωμένο gameplay θα παραμείνουν.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.