Jump to content



Call of Duty: Modern Warfare


Recommended Posts

πριν 1 ώρα, το μέλος black66.gr έγραψε:

Κάλιο αργά παρά ποτέ. Εμένα προσωπικά δεν με πείραξε τόσο το αρχικό feeling της εποχής.

Όσο για το κοινό που θα μετακινηθεί, αυτοί που τους αρέσει το run πίου πίου, run πίου πίου, run πίου πίου. Θα φύγουν από το BF. Οι υπόλοιποι που θέλουν το κάτι περισσότερο και πιο ολοκληρωμένο gameplay θα παραμείνουν.

Δεν υπαρχει τιποτα το περισσοτερο η το ολοκληρομενο στο BF πλεον. Αν βαλουν μυαλο το συζηταμε.

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

sosna83#2771

 

Μετά από μισή βδομάδα d/l τελικά κατέβηκε.

 

Μιας κ είμαι εντελώς άσχετος με το άθλημα, map positioning κλπ πέθαινα από παντού.

 

Υποψιάζομαι πως με παρέα θαναι λίγο καλύτερα.

 

Για μένα που δεν είναι το κύριο genre που ασχολούμαι -πιο casual κ απτους casual-  μάρεσε. Μπάινεις ρίχνεις καμιά πιστολιά κ τέλος.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος sstav έγραψε:

Γνώμες για το παιχνιδακι?

 

Πολυ καλο. Πρεπει να μαθεις τις θεσεις και να εισαι ετοιμος για μπουμ μπουμ. Ολα στο οπτικο σου πεδιο, πεθαινεις γιατι εισαι κακος η διαλεξες ανοιχτο δρομο και οχι γιατι σε βλεπει ο αλλος απο την αλλη πλευρα του κοσμου εκτος του οπτικου σου πεδιου. Πρεπει να προσεχεις πως θα μπεις πως θα βγεις που θα κοιταξεις κλπ. Χρειαζεται συνηθεια και γενικα να το μαθεις λιγο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω παίδες εμένα μου συμβαίνει το παρακάτω μόλις κάνω spawn δεν κάνω 10 μέτρα πάντα υπάρχει κάποιος να μου ρίξει  ....
άρα το spawn είναι άθλιο για αρχή οι χάρτες είναι κουκουρούκου

δεν ξέρω τι είχαν στο μυαλό τους αλλά μπούρδες 5/10 μόνο και μόνο που άλλαξαν τι σάπια μηχανή γραφικών
 

δεύτερων τόσους καλούς παίχτες είχε το cod άραγε ?

τρίτων τόσο πολύ σκούριασα ?

 

γενικά τι τους έποιασε αν τώρα σε αυτό το πράμα βάλουν τα map του COD 4 με 32 vs 32 θα γίνει σωστό και θα αξίζει η αγορά

Link to comment
Share on other sites

για να μην κουράζομαι εδώ όλα αυτά που λέει συμφωνώ και εγώ λες και έκατσα και το έγραψα ένα πράμα εκτός από εκεί που λέει για 32vs32 αυτό έπρεπε να μπει

 

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
Link to comment
Share on other sites

πριν 48 λεπτά, το μέλος ARMAGEDDON έγραψε:

για να μην κουράζομαι εδώ όλα αυτά που λέει συμφωνώ και εγώ λες και έκατσα και το έγραψα ένα πράμα εκτός από εκεί που λέει για 32vs32 αυτό έπρεπε να μπει

 

Μπλα μπλα μπλα... Μπηκαν bf players μεσα και αρχισε το κλαμα. Περαν των τεχνικων ολα τ αλλα ειναι απλα κλαμα. Προσαρμοσου και γινε καλυτερος. Γιατι λεει δεν φαινεται ο παιχτης στο ρανταρ οταν πυροβολει... για να κατσεις να τον ακουσεις. Τι νοημα εχει ο σιγαστηρας οταν ετσι και αλλιως δεν φαινεται στο map... για να μην τον ακους.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος ARMAGEDDON έγραψε:

δεν ξέρω παίδες εμένα μου συμβαίνει το παρακάτω μόλις κάνω spawn δεν κάνω 10 μέτρα πάντα υπάρχει κάποιος να μου ρίξει  ....
άρα το spawn είναι άθλιο για αρχή οι χάρτες είναι κουκουρούκου

δεν ξέρω τι είχαν στο μυαλό τους αλλά μπούρδες 5/10 μόνο και μόνο που άλλαξαν τι σάπια μηχανή γραφικών
 

δεύτερων τόσους καλούς παίχτες είχε το cod άραγε ?

τρίτων τόσο πολύ σκούριασα ?

 

γενικά τι τους έποιασε αν τώρα σε αυτό το πράμα βάλουν τα map του COD 4 με 32 vs 32 θα γίνει σωστό και θα αξίζει η αγορά

Τα spawns έχουν mechanic. Ειδικά στα modes με flags αν γίνει push στη αντίπαλη σημαία αυτομάτως γίνεται rotate και βγαίνουν οι αντίπαλοι στο απέναντι spawn. Δεν γίνεται να καθοριστεί ποιος θα κάνει την πατάτα και θα περάσει το όριο την στιγμή που έχουν φάει 3 άτομα death και θα βγουν μέσα στα αγγούρια. Σίγουρα θα βελτιωθεί στο tdm. 

Επίσης το cod είχε από το 1 τους tryhards και πολλοί από αυτούς είτε δεν σταμάτησαν ποτέ είτε έπαιξαν άλλα comp games αυτά τα χρόνια πράγμα που τους δίνει τρομερό avantage έναντι των casuals players. Εδώ σίγουρα πρέπει να υπάρξει sbmm γιατί ήδη υπάρχει πολύ κλάμα. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 9 ώρες, το μέλος Dr_Nikiforos έγραψε:

Τώρα αυτή κλαίει επειδή έχει αργή σύνδεση και της φταίει το call?

Ισχυρίζεται ότι σε ιδανικές συνθήκες (σύστημα, ταχύτητα σύνδεσης κτλ), χρειάστηκαν 4.5 ώρες, για να ολοκληρωθεί το ''κατέβασμα'' του παιχνιδιού. Ο Θεός κι η ψυχή της...

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, fatalara said:

Μπλα μπλα μπλα... Μπηκαν bf players μεσα και αρχισε το κλαμα. Περαν των τεχνικων ολα τ αλλα ειναι απλα κλαμα. Προσαρμοσου και γινε καλυτερος. Γιατι λεει δεν φαινεται ο παιχτης στο ρανταρ οταν πυροβολει... για να κατσεις να τον ακουσεις. Τι νοημα εχει ο σιγαστηρας οταν ετσι και αλλιως δεν φαινεται στο map... για να μην τον ακους.

Cod player ήμουν για να ξέρεις COD4 ORIGINAL και τα μυαλά στο blender απλά μετά πήγα στο bf γιατί τα σκάτωσε η Activision που έβγαλε το 32vs32  , 32vs32 είχε μέχρι και το επόμενο του cod 4 to world war , πάντα για πισι μιλάω

 

Οπότε ξέρω τι λέω !

Το παιχνίδι προσπαθεί να φτάσει το COD4 

, Μπορεί να το φτάσει αρκεί να φτιάξουν την φιλοσοφία με το τι θέλουν !

Τα cod είναι run και kill

 

Έχουν μπει οι ιταδες από το bf και καμπερωνοντε ?

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
Link to comment
Share on other sites

πριν 14 λεπτά, το μέλος ARMAGEDDON έγραψε:

Cod player ήμουν για να ξέρεις COD4 ORIGINAL και τα μυαλά στο blender απλά μετά πήγα στο bf γιατί τα σκάτωσε η Activision που έβγαλε το 32vs32  , 32vs32 είχε μέχρι και το επόμενο του cod 4 to world war , πάντα για πισι μιλάω

 

Οπότε ξέρω τι λέω !

Το παιχνίδι προσπαθεί να φτάσει το COD4 

, Μπορεί να το φτάσει αρκεί να φτιάξουν την φιλοσοφία με το τι θέλουν !

Τα cod είναι run και kill

 

Έχουν μπει οι ιταδες από το bf και καμπερωνοντε ?

Οταν βλεπεις τετοιου σχεδιασμου πιστες και τετοιο ηχο εσενα το μυαλο σου παει σε run n gun? Μαθε να τσεκαρεις γωνιες, γιαυτο τις εχει το game.

 

Εχει τοσα mode να παιξεις το 32v32 σε πειραξε? Εμεις χθες ολη μερα δεν πηγαμε ποτε 32v32, υπαρχει filter.


Το κλαμα που ακουγεται γενικα δεν εχει καμια βαση περαν των τεχνικων θεματων.

Οσες φορες εχω πεθανει εγινε γτ καποιος ηταν πιο γρηγορος απο εμενα. 
Οχι γιατι πηδηξε πανω απο τη μαντρα που ηταν εκτος οπτικου πεδιου μου και την ειχα βαλει πισω μου για να «καλυφθω». 

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως για μενα συμφωνω με τον @ARMAGEDDON . Γιαυτο οπου μου βγαινει παω καλα και οπου οχι ειμαι τελευταιος με 0.5kd...

2 hours ago, fatalara said:

Οσες φορες εχω πεθανει εγινε γτ καποιος ηταν πιο γρηγορος απο εμενα. 

Οχι γιατι πηδηξε πανω απο τη μαντρα που ηταν εκτος οπτικου πεδιου μου και την ειχα βαλει πισω μου για να «καλυφθω». 

Δεν ισχυει αυτο που λες παντα ομως. Εγω το 50% των θανατων μου ειναι απο πισω μου χωρις να εχω ακουσει τιποτα. Το 50% αυτων παλι ειναι απο ακινητους που δεν μπορεις να τους ακουσεις γιατι απλα δεν κινουνται.

Link to comment
Share on other sites

Και τώρα οι καλοί run and gun κάνουν όταν βγάζουν personal radar - uav στα modes που τους παίρνει. Τη συνταγή του snd ακολουθούν όσοι νιώθουν. Positioning λέγεται. Όσοι τρέχουν μόνιμα προφανώς και θα πέφτουν εύκολα αφού κάποιος έμεινε για λίγο ακίνητος και άκουσε που υπαρχει κίνηση. Επίσης σε όλα τα modes- maps υπάρχουν spots που είναι fixed για το πως πρέπει να παιχτούν. Γενικά σε όλα τα games αυτού του τύπου δεν υπάρχει το τρέχουμε και ότι κάτσει.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Dr_Nikiforos said:

Και τώρα οι καλοί run and gun κάνουν όταν βγάζουν personal radar - uav στα modes που τους παίρνει. Τη συνταγή του snd ακολουθούν όσοι νιώθουν. Positioning λέγεται. Όσοι τρέχουν μόνιμα προφανώς και θα πέφτουν εύκολα αφού κάποιος έμεινε για λίγο ακίνητος και άκουσε που υπαρχει κίνηση. Επίσης σε όλα τα modes- maps υπάρχουν spots που είναι fixed για το πως πρέπει να παιχτούν. Γενικά σε όλα τα games αυτού του τύπου δεν υπάρχει το τρέχουμε και ότι κάτσει.

Ελα ρε μλκ νικηφορε. Γιατι το BF δεν ειναι game αυτου του τυπου? Εκει πως γινεται?

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος icy20 έγραψε:

Ελα ρε μλκ νικηφορε. Γιατι το BF δεν ειναι game αυτου του τυπου? Εκει πως γινεται?

Άλλο game. Άλλος τρόπος παιχνιδιού. Επειδή το bf (1-v)  επιβραβεύει τα άναρχα gameplays δεν σημαίνει πως το κάνουν και τα υπόλοιπα. Βασικά κανένα άλλο δεν το κάνει. Cs-ow-R6-battalion κλπ σοβαρά games απαιτούν να μάθεις όπλα πίστες movement positioning. Αν θες να παίξεις αξιόλογα και να γουστάρεις με το team μονο έτσι γίνεται. Prones και camping είναι παπάτζες σε αυτή τη φάση γιατί οι ίδιοι βγαίνουν ακαριαία και μας τρώνε και στην ευθεία. Μην μου πεις πως αυτοί που κάνουν 20-30 Kills μένουν σε ένα σημείο. Και όσοι μένουν και τρώνε 5, δεν φταίνε αυτοί. Ολόκληρη νεκροκεφαλή βγάζει για alert το game και δίνει τόσα tools. flash - stun για να pushαρει κάποιος. Το κλάμα που επικρατεί είναι επειδή δεν υπάρχει καλό skill base mm μιας και παίζουμε public. Μόλις ξεκινήσει το season θα είναι πιο low το level στα public για casual.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.