Jump to content



Baldur's Gate 3


eleozz

Recommended Posts

  • 10 months later...
  • 6 months later...
  • 7 months later...
  • 2 months later...
WWW.PCGAMER.COM

It's been four years since Baldur's Gate 3 was announced, and a lot has changed.

 

Recommended:

Processor: Intel i7 8700K / AMD r5 3600

Memory: 16 GB RAM

Graphics: Nvidia 2060 Super / RX 5700 XT (8GB+ of VRAM)

Storage: 150 GB available space

Regardless of your hardware, you'll also need Windows 10 64-bit and DirectX 11 to play.

Link to comment
Share on other sites

Άσε το recommended. Το minimum μας ενδιαφέρει 

 

Minimum:
Processor: Intel i5-4690 / AMD FX 4350 -> Intel I5 4690 / AMD FX 8350
Memory: 8 GB RAM
Graphics: Nvidia GTX 780 / AMD Radeon R9 280X -> Nvidia GTX 970 / RX 480 (4GB+ of VRAM)
Storage: 70 GB available space -> 150 GB available space

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

έρχεται έναν μήνα νώριτερα ... αντε να θυμηθούμε τα νιάτα μας (Larian κάνε το θαυμα σου please...)

 

GR.IGN.COM

"Δεν νομίζω ότι θα τελειώσει εύκολα σε ένα μήνα", δήλωσε ο επικεφαλής του στούντιο.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
22 ώρες πριν, το μέλος astrolabos έγραψε:

Να μη πω που να βάλουν τα 60 ευρώ που ζητάνε...

 

Είχες ποστάρει και αντίστοιχη "διαμαρτυρία" στο D4 thread που ζητάει 70 (αν δεν κάνω λάθος) και έχει και monetization και season pass που (πολύ το χάρηκα) πήραν όλοι το μεσαίο δάχτυλο από την Activision και παρατάνε το παιχνίδι;

 

Λεχθέντος τούτου,  είμαι μαζί σου.  Οι τιμές έχουν γίνει εξωφρενικές πλέον για τα περισσότερα games. Γι' αυτόν τον λόγο ψηφίζω με το πορτοφόλι μου και αγοράζω παιχνίδια που (βεβαίως πρέπει να μου αρέσουν) κοστίζουν 35€ max. Η πλέον πρόσφατη αγορά μου ήταν το Last Epoch στο οποίο έχω γράψει 300 ώρες και το παιχνίδι άξιζε το κάθε €. Δεν λέω ότι το Baldur's Gate 3 δεν αξίζει τα χρήματα που ζητάει, αλλά περνάει τις δικές μου κόκκινες γραμμές για το max ποσό που εγώ διατίθεμαι να δώσω.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

εγώ παντως θεωρώ ότι τα χρήματα που ζητάει για τις ΑΩ που λεγεται ότι πρέπει να αφιερώσεις ειναι οκ...

από cdkeys εινναι 52 ευρώ... και άλλα τόσα το starfield ...παιχνίδια ικανα να αφιερώσω όλο τον λιγοστό ελευθερο χρονο για τα επόμενα 2 έτη...

Περισσότερο κατακριτέα ειναι κατι ΑΑΑ games με 12-15 ώρες που ζητάνε 60αρια και 70αρια καθώς και τα τελευταία AC που έχουν γεμίσει έναν τεράστιο χάρτη με αχρηστα ως επι το πλείστον πράγματα.

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:
WWW.DSOGAMING.COM

Larian Studios has just released the first patch/hotfix for its latest story-rich, party-based RPG, Baldur's...

 


Ένας λόγος γιατί δε θέλω να δώσω 60€ για να αγοράσω ένα ημιτελές παιχνίδι που δεν έχει περάσει από σωστο beta testing.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.