Jump to content



..voIP κανείς?


n1k3man

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από Samael

Kαποιος να με διαφωτισει plzzzZZzz

Δυστυχώς νομίζω ότι δε γίνεται θέλεις DSL NET από vivodi για να το κάνεις

εναλακτικά αν έχεις >256 μπορείς να δουλεψεις με το Skype και αν πάς sto play.com θα δεις ένα τηλέφωνο που γίνεται plug στο pc και δουλευει μέσω Skype

http://play.com/play247.asp?pa=promo&page=title&r=GADG&title=615520

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 46
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από Samael

Eυχαριστω,το τηλεφωνο ερχετε μαζι με το S/W?

Εχει καποια συνδορμη ή κατι αναλογο?

to software είναι tzampa πιγαινε www.skype.com εκεί εξηγεί που και πως και αν χρεώνεσαι

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από DarkSaga

σε ποιο πακέτο δίνει η vivodi τα κέρατα της δώρο μαζί με το dsl???

Με dsl net + dsl Phone και 6μηνη σύνδεση πέρνεις δώρο εξοπλισμό και για net kai gia phone και 500 λεπτά το μήνα δωρέαν χρόνο ομιλίας

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ea6gka

αν ειναι να βαλετε VOIP τοτε η βιβο σας πληροφορω κανει καλη δουλεια, σε εμενα (για να μην το γενικευσω) εχει ιδια ποιοτητα φωνης με του ΟΤΕ και παιρνει παντου, ακομα και εξωτερικο. Σου δινει τσαμπα τη συσκευη αυτη και 2 αριθμους . Απο το Οκτωβριο μεχρι σημερα τα τηλεφωνα μου ειναι 8 ευρω το μηνα (το παγια δλδ)

Αρχική απάντηση από ea6gka

δε κοβει καθολου απο τη data , 384 κατεβαζω και μιλαω και δεν παρουσιαζει κανενα προβλημα . Η βιβο σου ανεβαζει το bandwith οταν παιρνεις και dslphone

Αρχική απάντηση από ea6gka

η διαφορα με ΟΤΕ ειναι τραγικη παντως , απο 170 ευρω λογαριασμους στο διμηνο τωρα εχω 54 το μηνα με ολα τα τηλεφωνα μεσα και συνδρομη DSL μεσα. Και δεν εχω και τη γκρινια ετσι.

το εξτρα hardware που χρησιμοποιησα ηταν

1. ωτοασπιδες

2. κατσκευη διαχωριστικων τοιχων γυρω απο το γραφειο

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Λεπον,τελικα πηρα μερικα μαραφετια για το γραφειο απο ΕΔΩ στα 64ε τελικη.

Δεν το ειχα παρει καν χαμπαρι το μαγαζι αυτο αλλα εμεινα 100% ικανοποιημενος απο την εξυπηρετιση κ τη συνεννοηση,την ιδια μερα παραδοση,στην Αθηνα :T:

Τα μαραφετια ειναι Skype ready κ με ενα soft που ερχετε μαζι(Skype Link) δουλευει ΑΨΟΓΑ με το Skype.

To Skype απο την αλλη πεταει με dsl,ΑΨΟΓΟΣ ηχος ακομα κ σε κλησεις σε σταθερα.

Γενικα πιστευω ειναι must η φαση VoIP αν εχεις dsl ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Μου την σπαει που ξεθαβω παλιά threads, αλλα εχω φαει τον κοσμο (και το google)....

Θελω....

Να βρω μια υπηρεσια Ε-Voice που να παρεχει τηλεφωνια μεσω dsl, ΑΛΛΑ να μπορει καποιος να με παρει τηλεφωνο σε εναν μοναδικο αριθμο στην Ελλαδα, απο ΣΤΑΘΕΡΟ ή ΚΙΝΗΤΟ αριθμο

Aν ξερετε τιποτα, πειτε το (Εκτος απο vivodi, γιατι ηδη επικοινωνισα κ δεν υπαρχει κομος στην Γλυφαδα:TD: )

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

παντα στο θεμα μας..

πως μπορει να λειτουργησει να βαλω ενα Modem στο σαλονι(αυτο της hol) και να δυνδεσω το τηλεφωνο αλλα να μην χρεωνονται τα τηλεφωνηματα που θα κανω στην Hol αλλα σε αλλη εταιρει μεσω web που θα εχω πληρωσει χρονο.

πρεπει αναγκαστικα να εχω pc ανοιχτο?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ρε παιδια μιας και με ενδιαφερει και εμενα αλλα μπερδευτικα λιγο..

εγω που εχω otenet 384 μπορω να παρω το τηλεφωνο αυτο και να τηλεφωνω τζαμπα αν οχι τζαμπα ποσο χρεωνεσε και που πληρωνεισ αυτα τα χρηματα?

αν δεν μπορω μα οτενετ τι πρεπει να κανω για να μπορω ?:o

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.