Jump to content


AMD X570/Β550 etc Motherboards (Summer 2019) συζήτηση


adpanos

Recommended Posts

πριν 2 λεπτά, το μέλος icy20 έγραψε:

Τι απο τα 2 ομως? Εγώ τον επεξεργαστη υποψιαζομαι... Του ειπα να μου τα στείλει να τα δωσω για rma αλλα δεν ηθελε τωρα λεει

Το cpu και εγω θα εδινα, η συμπεριφορα του ειναι απαραδεκτη...

Επρεπε να κανονισεις να τον δεις σε αλλη μητρικη και μετα πακετο και πισω.

@sstav Η Gigabyte εχει την καλυτερη υποστηριξη σε μνημες εκτος απο καλα ρευματα. Σκεψου και την pro, με 50 ευρω περνεις αρκετα καλυτερη μητρικη.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, fatalara said:

Το cpu και εγω θα εδινα, η συμπεριφορα του ειναι απαραδεκτη...

Επρεπε να κανονισεις να τον δεις σε αλλη μητρικη και μετα πακετο και πισω.

@sstav Η Gigabyte εχει την καλυτερη υποστηριξη σε μνημες εκτος απο καλα ρευματα. Σκεψου και την pro, με 50 ευρω περνεις αρκετα καλυτερη μητρικη.

 

Ειπα στον νυχτα να φερει απο δω το pc οταν κατεβει αθηνα να δοκιμασουμε με εναν 2600 που εχω στη δουλεια και αν παιξει σωστα τοτε στελνουμε πισω το cpu...

Link to comment
Share on other sites

Something GIGABYTE, MSI and AMD do not want you to see - VideoCardz.com

Μπόλικα slides

 

 

Τα άπλυτα (υποτίθεται) των MSI και Gigabyte στην φόρα από την ASUS. Καλό πάντως είναι να το έχετε υπόψιν όσοι ετοιμαστείτε να τα σκάσετε για Χ570. Έστω και αν προέρχεται από έναν κατασκευαστή.

 

0006-ASUS-X570-Fighting-Guide.jpg

 

0007-ASUS-X570-Fighting-Guide.jpg

Έγινε επεξεργασία από yanni
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, yanni said:

Something GIGABYTE, MSI and AMD do not want you to see - VideoCardz.com

Μπόλικα slides

 

 

Τα άπλυτα (υποτίθεται) των MSI και Gigabyte στην φόρα από την ASUS. Καλό πάντως είναι να το έχετε υπόψιν όσοι ετοιμαστείτε να τα σκάσετε για Χ570. Έστω και αν προέρχεται από έναν κατασκευαστή.

 

0006-ASUS-X570-Fighting-Guide.jpg

 

0007-ASUS-X570-Fighting-Guide.jpg

Tα ονόματα των MSI και gigabyte ακούγονται πολύ στην πλατφόρμα της AMD και η asus ,αποφάσισε να κάνει κάτι για αυτό , προκειμένου να έχει δικαιολογία για τις εξωφρενικές τιμές της. Το αν αληθεύουν αυτά που φαίνονται στα slides μένει να το διαπιστώσουμε από ανεξάρτητα reviews.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, yanni said:

Something GIGABYTE, MSI and AMD do not want you to see - VideoCardz.com

Μπόλικα slides

 

 

Τα άπλυτα (υποτίθεται) των MSI και Gigabyte στην φόρα από την ASUS. Καλό πάντως είναι να το έχετε υπόψιν όσοι ετοιμαστείτε να τα σκάσετε για Χ570. Έστω και αν προέρχεται από έναν κατασκευαστή.

 

0006-ASUS-X570-Fighting-Guide.jpg

 

0007-ASUS-X570-Fighting-Guide.jpg

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να ρωτήσω το εξής. Αν δεν βάλω τον επεξεργαστή πάνω στην μητρική, και πατήσω το Power δεν θα έπρεπε να δουλέψουν τα ανεμηστηρια του κουτιού? 

Link to comment
Share on other sites

παιρνει ρευμα η μητρικη , αλλα τα corsair τα ανεμηστηρια και τα ανεμηστηρια της υδροψυξης δεν γυρνανε.Το rgb της μητρικης και της AIO αναβουν κανονικα.Δυστηχως δεν εχω cpu τωρα να δοκιμασω.

1 hour ago, jax7480 said:

Δε νομίζω.

 

ο λογος Ζαχο?

Έγινε επεξεργασία από def
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, def said:

Παιδιά θέλω να ρωτήσω το εξής. Αν δεν βάλω τον επεξεργαστή πάνω στην μητρική, και πατήσω το Power δεν θα έπρεπε να δουλέψουν τα ανεμηστηρια του κουτιού? 

Συνδεσε τα με αντάπτορα molex απευθείας στο τροφοδοτικό και θα δουλέψουν κανονικά ?

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, gdp77 said:

Συνδεσε τα με αντάπτορα molex απευθείας στο τροφοδοτικό και θα δουλέψουν κανονικά ?

Οποτε δεν έχει πρόβλημα η μητρική. 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γνωρίζει κανένας αν υπάρχει κάποια εντολή μέσα από το BIOS για m.2 που να του δίνει ταχύτητα. Στον 970 Plus Samsung που έτρεξα Attos μου βγαζει σκορ μέγιστο 2400 και 2800 ενώ είναι 3400 και 3000. Σαν μπουκωμένη τον βλέπω. 

Έγινε επεξεργασία από def
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, fatalara said:

Ειναι το ιδιο με τις καρτες γραφικων, η πρωτη υποδοχη ειναι η καλυτερη.

H πρώτη λογικά είναι από το cpu απευθείας και η δεύτερη από το X570. Άντε να υπήρχαν μικροδιαφορές. Εδώ μιλάμε για μεγάλη διαφορά που παρατηρεί ο @def. Κάτι δεν έχει ρυθμιστεί σωστά ή με κάποιο τρόπο είναι μοιραζόμενο το slot στο οποίο σύνδεσε ο def τον 970. Μήπως ζεσταίνεται αρκετά ο 970 και πέφτουν οι επιδόσεις του; Χρειάζεται περαιτέρω διερεύνηση το θέμα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.