Jump to content



χαμηλή ταχύτητα σε νέα σύνδεση


Recommended Posts

25 minutes ago, INFLAMESGOHAN said:

 

Χρησιμοποιοω power Line αλλα εβαλα το μοντελο και βρηκα specs οτι μεχρι 200 παει το εργαλειο αρα σιγουρα δν ειναι αυτο ... η Mobo μου ειναι Asrock fatality Z170 πραγμα που δεν με κολαει κατι hardware αρα...πρεπει να ειναι καποιο ειδους soft....
Any ideas ??

αυτό είναι πιθανά και το θέμα σου
τα powerlines όπως και όλες οι συνδέσεις είναι up-to τάδε
δηλαδή θεωρητικά μέχρι εκεί στην πράξη .... παίζεται
(βασικά δεν ξέρω αν από το management gui του powerline μπορείς να δεις το πραγματικό link rate που έχεις)
υπάρχει περίπτωση για δοκιμή να πάει το desktop κοντά στο modem/router ή να απλώσεις καλώδιο ethernet?

 

δες εδώ μια παρουσίαση του @gdp77

για τα δικά του powerlines (για κάποιο λόγο "έπεσαν" οι εικόνες)

ταχύτητες δεν θυμάμαι που πέτυχε ακριβώς αλλά δεν νομίζω να έποιασε τα 1300mbps του homeplug av2

Έγινε επεξεργασία από shattered
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@INFLAMESGOHAN Αν χρησιμοποιείς powerline στον υπολογιστή σου, μην εκπλαγείς αν αυτό σου κόβει ταχύτητα. Τα powerline αναφέρονται σε θεωρητικές μέγιστες ταχύτητες όχι απαραίτητα σε αυτές που προσφέρουν 24/7. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, trib said:

@INFLAMESGOHAN Αν χρησιμοποιείς powerline στον υπολογιστή σου, μην εκπλαγείς αν αυτό σου κόβει ταχύτητα. Τα powerline αναφέρονται σε θεωρητικές μέγιστες ταχύτητες όχι απαραίτητα σε αυτές που προσφέρουν 24/7. 

 

 

Ενταξει οκ αλλα οχι και 50% επισης με την 50αρα π ημουν πριν με powerline 46 me 47 επιανα....τωρα γιατι ετσι ..μηπως οντως ισχυει αυτο που μ ειπε η εξυπηρετηση οτι κατι μου τρωει τους πορους ....

Link to comment
Share on other sites

@trib τελικα ειναι το powerline καταφερα και συνδεσα το Pc Με το ρουτερ και εχω αυτα τα αποτελεσματα

test 1.jpg

 

 

 

Οταν εβαλα το powerline ειχα αυτα ??

test 2.jpg

test 3.jpg

Έγινε επεξεργασία από INFLAMESGOHAN
add more photos
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.