Jump to content



μεγάλη πτώση κατανάλωσης με την radeon 7 σε σχέση με 390χ


Recommended Posts

Γεια σας παίδες . Αγόρασα πρόσφατα την ράδεον 7 και παρατήρησα τα εξής πράγματα α) Για τα ίδια πράγματα με την χρήση σχεδόν στο 75/100 το πισί ολόκληρο τραβούσε από τον τοίχο 400 βαττ την ώρα . Παλαιά με την 390χ τραβούσε για τα ίδια πράγματα 600 βαττ. με δύο οθόνες .Σήμερα έβαλα το f1 2018 με χρήση κάρτας 50/100 -δεν θυμάμαι ρυθμίσεις παιχνιδιού - και στην άλλη οθόνη έβλεπα τον grubby και η κατανάλωση πήγαινε στα 315 βάττ για όλο το πισι από τον τοίχο . Αυτά . Καλή συνέχεια.  

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα θα άλλαζα τοίχο, προσωπικά. Ποτέ δεν ξέρεις τι ηλεκτροφόρα αρχεία μπορεί να έχει αλλά και τι ραδιενέργεια μπορεί να εκπέμπει. Άκου εκεί 600W από τον τοίχο. 

Και με μόνο 75 προς 100 χρήση. 

Μετά θα κοιτούσα και για την κάρτα.

  • Like 2
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 23 λεπτά, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Πρώτα θα άλλαζα τοίχο, προσωπικά. Ποτέ δεν ξέρεις τι ηλεκτροφόρα αρχεία μπορεί να έχει αλλά και τι ραδιενέργεια μπορεί να εκπέμπει. Άκου εκεί 600W από τον τοίχο. 

Και με μόνο 75 προς 100 χρήση. 

Μετά θα κοιτούσα και για την κάρτα.

Έπαιξε ρόλο στην κατανάλωση και ο grubby. Όσο να 'ναι, τα τραβάει τα watts του κι αυτός.

  • Haha 1
  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 8 ώρες, το μέλος iseeklife έγραψε:

Γεια σας παίδες . Αγόρασα πρόσφατα την ράδεον 7 και παρατήρησα τα εξής πράγματα α) Για τα ίδια πράγματα με την χρήση σχεδόν στο 75/100 το πισί ολόκληρο τραβούσε από τον τοίχο 400 βαττ την ώρα . Παλαιά με την 390χ τραβούσε για τα ίδια πράγματα 600 βαττ. με δύο οθόνες .Σήμερα έβαλα το f1 2018 με χρήση κάρτας 50/100 -δεν θυμάμαι ρυθμίσεις παιχνιδιού - και στην άλλη οθόνη έβλεπα τον grubby και η κατανάλωση πήγαινε στα 315 βάττ για όλο το πισι από τον τοίχο . Αυτά . Καλή συνέχεια.  

 

600W...?    καλα ....τι πισι εχεις?  και τι εκανες ?       OCCT + Furmark ..Ταυτοχρονα........???? 

Link to comment
Share on other sites

τέσσερις δε βλέπεις? :p

 

πριν 2 ώρες, το μέλος cabdik έγραψε:

 

1) 600W...?   

2) καλα ....τι πισι εχεις? 

3) και τι εκανες ?       

4) OCCT + Furmark ..Ταυτοχρονα........???? 

 

  • Like 1
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος karmen1983 έγραψε:

τέσσερις δε βλέπεις? :p

 

 

Αγαπη.., μαλλον εννοει τον TS, αν κανει ακποια ερωτηση, ή απλα τα παραθετει......

 

 

δεν νομιζω με τοσα δικα μου ερωτηματικα, να εννοει εμενα, γιατι θα αρχισω να ανησυχω......!!!  ?

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος cabdik έγραψε:

Αγαπη.., μαλλον εννοει τον TS, αν κανει ακποια ερωτηση, ή απλα τα παραθετει......

 

 

δεν νομιζω με τοσα δικα μου ερωτηματικα, να εννοει εμενα, γιατι θα αρχισω να ανησυχω......!!!  ?

Αχ δεν το πιανεις το νόημα και ανησυχώ εγώ :p 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Αχ δεν το πιανεις το νόημα και ανησυχώ εγώ :p 

η αληθεια ειναι οτι μεσημερι στη δουλεια, εχει αρχισει το στομαχι να κανει κωλοτουμπες....  και το μυαλο σκεφτεται .........ΦΑΓΗΤΟΟΟΟΟ...!!!!!!! 

Έγινε επεξεργασία από cabdik
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 8 λεπτά, το μέλος cabdik έγραψε:

η αληθεια ειναι οτι μεσημερι στη δουλεια, εχει αρχισει το στομαχι να κανει κωλοτουμπες....  και το μυαλο σκεφτεται .........ΦΑΓΗΤΟΟΟΟΟ...!!!!!!! 

Δεν βγάζει ο δικός σας τοίχος καμία 50ρια χιλιάδες βατ να ψήσεις τίποτα; :bleh:

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Δε καταλαβαινω γιατι σας φαινονται ψηλα το 600βατ ας πουμε..

Δε μιλαμε για πισι αλλα για πριζα γραφειου. Μπορει να εχει και αλλες συσκευες πανω στην γραμμη.
Εγω δε θελω να βαλω βατομετρο. φοβαμαι οτι θα τρομαξω :p

 

Link to comment
Share on other sites

Όσοι και να είστε δεν θα με νικήσετε . Εγώ σας παραθέτω κάποια δεδομένα . Εαν και είστε είρωνες και η κλασσική πλέμπα του λαού ,δεν νομίζω ότι αξίζει να ασχοληθώ μαζί σας παραπάνω . Εαν θέλετε κάντε με μπαν και από το φόρουμ . 

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 13 λεπτά, το μέλος iseeklife έγραψε:

Όσοι και να είστε δεν θα με νικήσετε . Εγώ σας παραθέτω κάποια δεδομένα . Εαν και είστε είρωνες και η κλασσική πλέμπα του λαού ,δεν νομίζω ότι αξίζει να ασχοληθώ μαζί σας παραπάνω . Εαν θέλετε κάντε με μπαν και από το φόρουμ . 

Ας φάμε παντεσπάνι στην τελική, ρε αδερφέ. Άμα πια, με αυτούς τους είρωνες.

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος iseeklife έγραψε:

σου μιλάει άγιος με την χάρη του θεού μικρέ .

Μάλιστα, πατέρα Κλεομένη. Την ευλογία σου και πάλι, μεγάλε.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

είμαι ορθόδοξος και όχι αιρετικός και δεν ειρωνεύομαι όταν κοροιδεύουν ανδρικελα. εσύ πάτησες λίκε στο φίλο σου τον μπέρτσεν εγώ δεν θα πατούσα . Η κατάσταση στο νησί σου πως είναι ?  

Link to comment
Share on other sites

πριν 5 λεπτά, το μέλος iseeklife έγραψε:

είμαι ορθόδοξος και όχι αιρετικός και δεν ειρωνεύομαι όταν κοροιδεύουν ανδρικελα. εσύ πάτησες λίκε στο φίλο σου τον μπέρτσεν εγώ δεν θα πατούσα . Η κατάσταση στο νησί σου πως είναι ?  

Επειδή βλέπω ότι έχεις λυμένο το ζωνάρι, θα σε (δια)φωτίσω.

Δεν με ενδιαφέρει εάν είσαι αιρετικός ή ορθόδοξος.

Ανδρίκελο (sic) είσαι και φαίνεσαι. Τσάμπα μάγκα του πληκτρολογίου.

Έχω κάθε δικαίωμα να μου αρέσει οιαδήποτε ανάρτηση και να εκφράζω την προτίμησή μου αυτή.

Το αν είμαι φίλος με τον μπέρτσεν (sic) δεν σε αφορά.

Εσύ πάτα το κουμπί, ως άλλος Κιμ.

Καλή είναι η κατάσταση. Έχουμε και πολλά μοναστήρια, αν σε ενδιαφέρει να μονάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα. Δούλευες στην αστυνομία και έχεις σύνταξη από τα 30 και γυμνάζεσαι καθημερινά και είμαστε γατάκια, εγώ ο γομαρ κλπ κλπ. Προσθέτουμε και τον δεδλαζαρους στα γατάκια (ή μήπως ανδρείκελα; ) Και είμαστε οκ. 

Μπορεί και όχι.

Προχωράμε 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.