Jump to content



PC Gaming (Συζήτηση)


DEADLAZARUS

Recommended Posts

Shadow-Warrior-3-first-official-screensh
WWW.DSOGAMING.COM

Devolver and Flying Wild Hog have released a new video, showing 17 minutes of gameplay footage from Shadow Warrior 3.

 

Έγινε επεξεργασία από DEADLAZARUS
Link to comment
Share on other sites

Avowed-feature.jpg
WWW.DSOGAMING.COM

Microsoft and Obsidian have announced a next-gen first person RPG, Avowed.

Δείξτε κάτι, ρε παιδιά. Μην ντρέπεστε. Να καταλάβουμε τι σόι παιχνίδι είναι αυτό.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Avowed-feature.jpg
WWW.DSOGAMING.COM

Twitter user "Joe Sinister" has apparently leaked the first details for Obsidian's...

Πολλά υποσχόμενο. Άντε να δούμε.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

z3u48xdpl9sndczowb7e.jpg
KOTAKU.COM

While the wider world has accepted that Star Citizen (and its singleplayer...

 

Δεν έχουν τον Θεό τους οι άνθρωποι.

Βρίσκουν και τα κάνουν βέβαια, καθώς υπάρχουν ακόμα τύποι που τους χρηματοδοτούν.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 53 λεπτά, το μέλος fatalara έγραψε:

Ξερεις τι μηνυσεις εχουν να πεσουν? Εφαγαν 300μυρια σε διαφημιστικα για τα σκαφη, να αγοραζει ο κοσμος και να μην μπορει να τα παιξει κιολλας.

 

Σε θεωρητικό επίπεδο, η ιδέα ενός σύμπαντος γεμάτου εκπλήξεις μ' εξιτάρει (και δεν μ' αρέσουν τα mmo).

Ειλικρινά, πιστεύω πως αν ποτέ κυκλοφορούσε το παιχνίδι (ακόμα κι αν βλέπαμε το 1% όσων έχουν υποσχεθεί), θα μπορούσες πολύ εύκολα να "καείς" παίζοντάς το.

Στην πράξη, νομίζω πως μπορούμε να μιλάμε πλέον για μια τεράστια μαύρη τρύπα για όσους ενδιαφέρονται για το παιχνίδι ή/και έχουν καταθέσει τον οβολόν τους υποστηρίζοντάς το και μια τεράστια δεξαμενή κερδών για τον Roberts.

Θεωρώ αδιανόητη την τακτική να βρίσκονται σε perpetual pre-alpha state, χωρίς να μπαίνουν στη διαδικασία να δεσμευτούν για την ημερομηνία κυκλοφορίας του παιχνιδιού (έστω και unfinished, μπορύν πάντα να προσθέσουν περιεχόμενο μέσω των dlc's), την ίδια στιγμή που κυκλοφορούν skins διαστημικών σκαφών, ίσα-ίσα για να πετάνε ένα ψίχουλο σε όσους τους στήριξαν/εξακολουθούν να τους στηρίζουν, με μοναδικό σκοπό να παντελονιάζουν τα χρήματά τους/συνεχίζουν ν' αρμέγουν τη χρυσοφόρα αγελάδα των backers.

Έγινε επεξεργασία από DEADLAZARUS
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 25 λεπτά, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Σε θεωρητικό επίπεδο, η ιδέα ενός σύμπαντος γεμάτου εκπλήξεις μ' εξιτάρει (και δεν μ' αρέσουν τα mmo).

Ειλικρινά, πιστεύω πως αν ποτέ κυκλοφορούσε το παιχνίδι (ακόμα κι αν βλέπαμε το 1% όσων έχουν υποσχεθεί), θα μπορούσες πολύ εύκολα να "καείς" παίζοντάς το.

Στην πράξη, νομίζω πως μπορούμε να μιλάμε πλέον για μια τεράστια μαύρη τρύπα για όσους ενδιαφέρονται για το παιχνίδι ή/και έχουν καταθέσει τον οβολόν τους υποστηρίζοντάς το και μια τεράστια δεξαμενή κερδών για τον Roberts.

Θεωρώ αδιανόητη την τακτική να βρίσκονται σε perpetual pre-alpha state, χωρίς να μπαίνουν στη διαδικασία να δεσμευτούν για την ημερομηνία κυκλοφορίας του παιχνιδιού (έστω και unfinished, μπορύν πάντα να προσθέσουν περιεχόμενο μέσω των dlc's), την ίδια στιγμή που κυκλοφορούν skins διαστημικών σκαφών, ίσα-ίσα για να πετάνε ένα ψίχουλο σε όσους τους στήριξαν/εξακολουθούν να τους στηρίζουν, με μοναδικό σκοπό να παντελονιάζουν τα χρήματά τους/συνεχίζουν ν' αρμέγουν τη χρυσοφόρα αγελάδα των backers.

Σαν ιδεα ειναι πολυ καλη αλλα υπαρχει ενα μεγαλο προβλημα. Η οικονομια του παιχνιδιου δεν θα δουλεψει, ουτε αυτα τα μεγαλα σκαφη που χρειαζονται κοσμο για να δουλεψουν θα λειτουργησουν ποτε. Δεν πεταει τιποτα εκτος απο 3-4 σκαφη, ολα τα αλλα απλα τα πουλανε για οοοοταν θα βγει το παιχνιδι.

Αν δεν μαζεψει κοσμο θα ειναι doa. Για να αγορασεις το οτιδηποτε πρεπει να υπαρχει επειδη το μαζεψε-εφτιαξε καποιος. Θελω να δω τα capital ships που θα θελουν 20 ατομα για να τα πεταξεις με ποιον θα συνεννοηθεις... θα σπασουν τα νευρα πολυ κοσμου. Ας φτιαξουν κατι σαν το No Mans Sky αλλα πιο ρεαλιστικο και θα ειμαι ευχαριστημενος.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Σε θεωρητικό επίπεδο, η ιδέα ενός σύμπαντος γεμάτου εκπλήξεις μ' εξιτάρει (και δεν μ' αρέσουν τα mmo).

Ειλικρινά, πιστεύω πως αν ποτέ κυκλοφορούσε το παιχνίδι (ακόμα κι αν βλέπαμε το 1% όσων έχουν υποσχεθεί), θα μπορούσες πολύ εύκολα να "καείς" παίζοντάς το.

Στην πράξη, νομίζω πως μπορούμε να μιλάμε πλέον για μια τεράστια μαύρη τρύπα για όσους ενδιαφέρονται για το παιχνίδι ή/και έχουν καταθέσει τον οβολόν τους υποστηρίζοντάς το και μια τεράστια δεξαμενή κερδών για τον Roberts.

Θεωρώ αδιανόητη την τακτική να βρίσκονται σε perpetual pre-alpha state, χωρίς να μπαίνουν στη διαδικασία να δεσμευτούν για την ημερομηνία κυκλοφορίας του παιχνιδιού (έστω και unfinished, μπορύν πάντα να προσθέσουν περιεχόμενο μέσω των dlc's), την ίδια στιγμή που κυκλοφορούν skins διαστημικών σκαφών, ίσα-ίσα για να πετάνε ένα ψίχουλο σε όσους τους στήριξαν/εξακολουθούν να τους στηρίζουν, με μοναδικό σκοπό να παντελονιάζουν τα χρήματά τους/συνεχίζουν ν' αρμέγουν τη χρυσοφόρα αγελάδα των backers.

 

Την πετυχημένη συνταγή που περιγράφεις την υλοποίησε επιτυχώς το Elite Dangerous, με κλάσμα των χρημάτων και του χρόνου ανάπτυξης.

Για περισσότερο περιεχόμενο έβγαλαν και expansion.

Δεν είναι τυχαίο ότι εδώ και μήνες έχουμε βαρεθεί ακόμη και να γκρινιάζουμε στο χωριστό θέμα που έχουμε για το Star Citizen ;).

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, minast said:

Δεν είναι τυχαίο ότι εδώ και μήνες έχουμε βαρεθεί ακόμη και να γκρινιάζουμε στο χωριστό θέμα που έχουμε για το Star Citizen ;).

 

Αν και τη δική μου άποψη την έχω μοιραστεί σ' εκείνο το θέμα, την επαναλαμβάνω συνοπτικά (σχήμα λόγου) κι εδώ.

 

Από την αρχή είχα τις επιφυλάξεις μου για την επιτυχία του εγχειρήματος, αλλά πείστηκα να συμμετάσχω με το ελάχιστο δυνατό ποσό για δύο λόγους: private servers και single player campaign.

 

Ειδικά ο πρώτος (και πιο σημαντικός για μένα) φαίνεται πρακτικά να έχει εγκαταλειφθεί αμετάκλητα. Αλλά και το (χωριστό παιχνίδι πια) Squadron 42 είναι εγκλωβισμένο στην ίδια δίνη αβεβαιότητας με το MMO και η κυκλοφορία τους μοιάζει να απέχει περισσότερο από ό,τι απείχε το 2013, οπότε τους έδωσα τα λεφτά.

 

Ακόμη κι έτσι, δεν αισθάνομαι εξαπατημένος. Ενώ τα ~20€ που έδωσα είναι τα περισσότερα που έχω δώσει για παιχνίδι τα τελευταία πολλά χρόνια, με αυτά πρακτικά αγόρασα μια πολύμηνη συνδρομή σε ένα ιδιότυπο show με αντικείμενο τον (ανεπιτυχή) σχεδιασμό του παιχνιδιού των ονείρων μου.

 

Διασκέδασα πάμπολλες ώρες με τα περιοδικά επεισόδια εκπομπών όπως το Next Great Starship (ή κάπως έτσι), γνώρισα καλύτερα πλατφόρμες και εργαλεία που τα ήξερα μόνο αμυδρά επειδή είδα ότι χρησιμοποιούνταν στο παιχνίδι, είδα την εντυπωσιακή δουλειά ταλαντούχων ανθρώπων να πολυδιαφημίζεται και μετά να πετιέται στα σκουπίδια μετά από ακόμη μια αλλαγή πλεύσης.

 

Και, βέβαια, επιβεβαίωσα την αρχική εντύπωσή μου ότι κάποια παιχνίδια που λάτρεψα στα νιάτα μου δεν πέτυχαν χάρη στον Roberts, αλλά σε πείσμα της ανάμειξής του σ' αυτά.

 

Έτσι, διασκέδασα και πιο απενοχοποιημένα  τη δικαιολογημένη μουρμούρα, ενίοτε μέχρι κατινιάς, για το γεγονός ότι όλο το σόι του Roberts, εξ αίματος και εξ αγχιστείας, έχει βάλει και τα δύο χέρια στο βάζο με το μέλι μέχρι τον αγκώνα.

 

Και κάπου μέσα σ' όλα αυτά, έπαιξα 1-2 free-fly και pirate swarm (ψιλοτραγικά), αλλά είδα και μερικές διασκεδαστικές σκηνές με Mark Hamill, Gary Oldman, Gillian Anderson, Mark Strong, John Rhys-Davies, Liam Cunnigham, Andy Serkis.

 

Εν ολίγοις, αν έδινα τα ίδια λεφτά σε ενάμιση μήνα συνδρομής στο Netflix, θα ήταν χειρότερα ξοδεμένα. Έξακολουθώ να τρέφω μια αμυδρή ελπίδα ότι στο τέλος θα βγει κάτι που να δικαιολογεί ένα μέρος από τα λεφτά που πετάχτηκαν στο πηγάδι χωρίς πάτο, αλλά δεν κρατάω και την ανάσα μου.

 

Α, για την ιστορία, έχω πάρει κι ένα ωραιότατο φουτεράκι Star Citizen σε εξαιρετική τιμή μια εποχή που ήθελαν να ξεστοκάρουν (straight from China, btw). Φοβήθηκα τα μεγάλα νούμερα και το πήρα λίγο μικρό, αλλά πάει πολύ και στo έτερον ήμισυ, οπότε win-win.

 

Αν έβλεπα όλα τα πράγματα στη ζωή με τη χαλαρότητα που βλέπω το Star Citizen, θα ήμουν πολύ πιο ευδιάθετος κάθε μέρα. Μήπως να μου το θυμίζετε συχνότερα;

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οτι πληρωνεις για να φτιαχτει το παιχνιδι, οχι για φουτερακια και καμεο ηθοποιων. Η απατη εινα ξεκαθαρη και σιγουρα θα εχει συνεχεια στα δικαστηρια η φαση. 

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, fatalara said:

Το θεμα ειναι οτι πληρωνεις για να φτιαχτει το παιχνιδι, οχι για φουτερακια και καμεο ηθοποιων. Η απατη εινα ξεκαθαρη και σιγουρα θα εχει συνεχεια στα δικαστηρια η φαση. 

 

Δεν είναι απίθανο να προσπαθήσουν κανένα Class Action στην Αμερική. Αλλά, γενικά, η εταιρεία αρκεί να δείξει ότι κατέβαλε προσπάθεια να ολοκληρώσει τα παραδοτέα. Η απάτη αποδεικνύεται δύσκολα (και προσωπικά διακρίνω περισσότερη ανικανότητα). Ειδικά αν με τις αμοιβές τους δεν έχουν κάνει υπερβολές, είναι ασφαλείς.

 

Η αποτυχία, αν δεν υπάρχει δόλος, δεν είναι ποινικά κολάσιμη, οπότε προσπερνώ εντελώς το ποινικό σκέλος. Ως προς το αστικό, για να αποζημιωθούν οι ενάγοντες (αν υποθέσουμε ότι δικαιώνονται, που δεν είναι καθόλου σίγουρο), θα πρέπει να έχει λεφτά το μαγαζί. Και δε θα έβαζα το χέρι μου στη φωτιά ότι περισσεύουν.

Link to comment
Share on other sites

CoUadnRzAPs6pubH7ACxeY-1200-80.jpg
WWW.PCGAMER.COM

On his first stream back, Dr Disrespect called speculation over his Twitch ban...

Το φοβερό είναι ότι μιλάει στον πληθυντικό για τον εαυτό του και την περσόνα που έχει δημιουργήσει. 

Σαν να προσπαθεί, ηθελημένα ή μη, να δημιουργήσει σύγχυση ως προς το εάν μιλάει ο ίδιος ή ο drdisrespect.

Gollum incoming...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ασχετα του πως το ειπε, που για μενα δεν παιζει κανενα ρολο, το ζουμι ειναι οτι στο stream δεν ειχε γινει κατι που να δικαιολογει μπαν. Τωρα αν εχει γινει κατι παραμεσα μενει να το μαθουμε. 
 

Παντως χτες ειχε 300.000 κοσμο τη στιγμη που στο twitch εφτανε μαξ 55

Link to comment
Share on other sites

Remedy-logo.jpg
WWW.DSOGAMING.COM

Remedy has announced that it's already working on its next triple-A game that will be set in the Alan Wake/Control universe.

 

Quote

“For over 10 years, we’ve had a crazy dream. The idea that the tales told in some of our games would be connected to each other; a connected world of stories and events with shared characters and lore. Each game is a stand-alone experience. However, each game is also a doorway into a larger universe with exciting opportunities for crossover events.”

 

Quote

Remedy then claimed that it’s already “hard at work on a future Remedy game that also takes place in this same universe.”

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.