Jump to content


PC Gaming (Συζήτηση)


DEADLAZARUS

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Είναι ενοχλητικό ότι προσπαθούν επίμονα να προωθήσουν μια συνδρομητική υπηρεσία, αλλά τόσον καιρό μετά η αρχική τους σελίδα εξακολουθεί να μοιάζει με scam.

 

Ποια συνδρομητικά πακέτα υπάρχουν; Τι διαφορές έχουν; Υπάρχει διαφορετική διαθεσιμότητα παιχνιδιών σε διαφορετικές χώρες; Ποιες είναι οι 14 στις οποίες είναι δωρεάν; Κι άλλες ερωτήσεις, ων ουκ έστι αριθμός, που δεν καταδέχονται να τις απαντούν με γρήγορο και σαφή τρόπο... ?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dune-2-art.jpg
WWW.PCGAMESN.COM

Real-time strategy games owe a huge debt to the original novel

Φανταστείτε ένα καινούργιο Dune με στοιχεία του Total War (μεγάλος χάρτης με τους κυριότερους πλανήτες των βιβλίων -εννοείται πως ο Arrakis θα είναι στο επίκεντρο- Fremen, Harkonnen, Imperial forces, Atreides και άλλοι, μείζονες και ελάσσονες, οίκοι να προσπαθούν να ελέγξουν το μελάνζ κτλ κτλ).

Μακάρι να βλέπαμε κάτι τέτοιο.

Αλλά είναι τόσο πολύπλοκο το έπος του Herbert, που δεν είμαι αισιόδοξος ότι το όνειρό μου θα πραγματοποιηθεί.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 9 ώρες, το μέλος acct έγραψε:

Είναι ενοχλητικό ότι προσπαθούν επίμονα να προωθήσουν μια συνδρομητική υπηρεσία, αλλά τόσον καιρό μετά η αρχική τους σελίδα εξακολουθεί να μοιάζει με scam.

 

Ποια συνδρομητικά πακέτα υπάρχουν; Τι διαφορές έχουν; Υπάρχει διαφορετική διαθεσιμότητα παιχνιδιών σε διαφορετικές χώρες; Ποιες είναι οι 14 στις οποίες είναι δωρεάν; Κι άλλες ερωτήσεις, ων ουκ έστι αριθμός, που δεν καταδέχονται να τις απαντούν με γρήγορο και σαφή τρόπο... ?

Κοιτα στο site του stadia ξεκινοντας απο το region https://store.google.com/regionpicker και συνεχισε παρακατω π.χ. games

Θα βρεις ολες τις απαντησεις νομιζω αλλα συμφωνω στο οτι ειναι προχειρο δουλεια. Πιστευω οτι εχει ανεβει στα γρηγορα

μονο και μονο για να δηλωσουν οριστε εδω ειμαστε, μαλλον εχει να κανει με ημερομηνιες που κατι επρεπε να δωθει...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, DEADLAZARUS said:
Dune-2-art.jpg
WWW.PCGAMESN.COM

Real-time strategy games owe a huge debt to the original novel

Φανταστείτε ένα καινούργιο Dune με στοιχεία του Total War (μεγάλος χάρτης με τους κυριότερους πλανήτες των βιβλίων -εννοείται πως ο Arrakis θα είναι στο επίκεντρο- Fremen, Harkonnen, Imperial forces, Atreides και άλλοι, μείζονες και ελάσσονες, οίκοι να προσπαθούν να ελέγξουν το μελάνζ κτλ κτλ).

Μακάρι να βλέπαμε κάτι τέτοιο.

Αλλά είναι τόσο πολύπλοκο το έπος του Herbert, που δεν είμαι αισιόδοξος ότι το όνειρό μου θα πραγματοποιηθεί.

 

Ααχ, τι μ' έβαλες να κάνω νυχτιάτικα... Με χτύπησε η νοσταλγία και έβαλα 2 να παίξω 2 αποστολές. Για όποιον δεν το έχει κατά νου, εδώ και χρόνια κυκλοφορεί έκδοση του αυθεντικού παιχνιδιού που παίζει κατευθείαν σε browser. Τέλος πάντων, το παράτησα στην 3η, γιατί θα κατέληγα με καρπιαίο σωλήνα, αλλά τουλάχιστον θυμήθηκα τα νιάτα μου. ?

 

59 minutes ago, Proteas said:

Θα βρεις ολες τις απαντησεις νομιζω αλλα συμφωνω στο οτι ειναι προχειρο δουλεια. Πιστευω οτι εχει ανεβει στα γρηγορα

μονο και μονο για να δηλωσουν οριστε εδω ειμαστε, μαλλον εχει να κανει με ημερομηνιες που κατι επρεπε να δωθει...

 

Ναι, είμαστε στο ίδιο μήκος κύματος. Υποψιάζομαι ότι προσπαθούν απλώς  να μη χάσουν τη συγκυρία, αφού βλέπουν κάθε μέρα νέα ρεκόρ στο Steam και σε άλλες πλατφόρμες, αλλά η προσπάθεια μοιάζει πρόχειρη. Καταλαβαίνω ότι η υπηρεσία είναι σχετικά καινούρια, αλλά θα κέρδιζαν αρκετούς πόντους αν την άνοιγαν περισσότερο γεωγραφικά, ειδικά στις σημερινές συνθήκες.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 9 ώρες, το μέλος acct έγραψε:

Ααχ, τι μ' έβαλες να κάνω νυχτιάτικα... Με χτύπησε η νοσταλγία και έβαλα 2 να παίξω 2 αποστολές. Για όποιον δεν το έχει κατά νου, εδώ και χρόνια κυκλοφορεί έκδοση του αυθεντικού παιχνιδιού που παίζει κατευθείαν σε browser. Τέλος πάντων, το παράτησα στην 3η, γιατί θα κατέληγα με καρπιαίο σωλήνα, αλλά τουλάχιστον θυμήθηκα τα νιάτα μου. ?

 

Εάν η ταινία που ετοιμάζεται πάει καλά, ίσως υπάρξει ενδιαφέρον για ένα νέο Dune game.

Αλλά πρέπει ν' αναλάβει το project μια εταιρεία με μεράκι και αγάπη για τον κόσμο του Herbert. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν πολλα που θα μπορουσαν να κανουν, ειδικα με την καινουρια τεχνολογια.

Το δικο μου ονειρο ειναι αν πετυχει το star citizen και βγει η μηχανη στην αγορα, να δω καποια στιγμη ενα αντιστοιχο παιχνιδι στο κοσμο του Warhammer 30k-40k.

Εστω ενα multiplayer αλλα planetside 2.

 

Το προβλημα ειναι οτι πλεον τα στουντιο και οι εκδοτες εχουν γινει μεγαθηρια και το  κερδος ειναι πανω απο ολα. Κοιτα στο youtube και θα δεις ενα σωρο ceo’s και μανατζαρεους που δεν εχουν καμια επαφη με τον χωρο να προσπαθουν να δικαιολογησουν τα αδικαιολογητα για τις αποτυχιες τους. Σερβιρουν συνεχεια τα ιδια πραγματα με αλλη εμφανιση και εχουν τελειωσει οτι δεν θεωρουν οτι πουλαει.

Που ειναι τα rts? Dune, red alert, command and conquer, rise of nations, act of war και δεν ξερω ποσα αλλα μου διαφευγουν. Τα παιχνιδια τυπου comandos? Επαιξα ενα παιχνιδι που βρηκα κατα λαθος, το shadow tactics, εξαιρετικο, θα το αγορασω.

Την EA BIG την θυμαστε? Που εφτιανχε τρομερα παιχνιδια με street sports μεχρι που εκοψε το budget η μαμα χαλασαν οι τιτλοι και μετα τους εκλεισαν? Πανε και αυτα.

 

Εψαχνα να βρω παιχνιδια με βρικολακες βαμπιρ κλπ. Δεν υπαρχει τιποτα εκτος απο το Vampyr που βγηκε προπερσι νομιζω και ειναι οντως πολυ καλο αλλα μικρο.

Εψαχνα να βρω κατι με ninja και μου εβγαζε το Sekiro... 

Που ειναι το space marine 2? 
 

Δεν τολμαει κανενας να βγαλει τιποτα απλα αντιγραφει ο ενας τον αλλο για να παρει μεριδιο απο την πιτα και εμεις παμε συνεχεια και αγοραζουμε καθε χρονο τα ιδια παιχνιδια με αλλο skin. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

πριν 55 λεπτά, το μέλος fatalara έγραψε:

Υπαρχουν πολλα που θα μπορουσαν να κανουν, ειδικα με την καινουρια τεχνολογια.

Το δικο μου ονειρο ειναι αν πετυχει το star citizen και βγει η μηχανη στην αγορα, να δω καποια στιγμη ενα αντιστοιχο παιχνιδι στο κοσμο του Warhammer 30k-40k.

Εστω ενα multiplayer αλλα planetside 2.

 

Το προβλημα ειναι οτι πλεον τα στουντιο και οι εκδοτες εχουν γινει μεγαθηρια και το  κερδος ειναι πανω απο ολα. Κοιτα στο youtube και θα δεις ενα σωρο ceo’s και μανατζαρεους που δεν εχουν καμια επαφη με τον χωρο να προσπαθουν να δικαιολογησουν τα αδικαιολογητα για τις αποτυχιες τους. Σερβιρουν συνεχεια τα ιδια πραγματα με αλλη εμφανιση και εχουν τελειωσει οτι δεν θεωρουν οτι πουλαει.

Που ειναι τα rts? Dune, red alert, command and conquer, rise of nations, act of war και δεν ξερω ποσα αλλα μου διαφευγουν. Τα παιχνιδια τυπου comandos? Επαιξα ενα παιχνιδι που βρηκα κατα λαθος, το shadow tactics, εξαιρετικο, θα το αγορασω.

Την EA BIG την θυμαστε? Που εφτιανχε τρομερα παιχνιδια με street sports μεχρι που εκοψε το budget η μαμα χαλασαν οι τιτλοι και μετα τους εκλεισαν? Πανε και αυτα.

 

Εψαχνα να βρω παιχνιδια με βρικολακες βαμπιρ κλπ. Δεν υπαρχει τιποτα εκτος απο το Vampyr που βγηκε προπερσι νομιζω και ειναι οντως πολυ καλο αλλα μικρο.

Εψαχνα να βρω κατι με ninja και μου εβγαζε το Sekiro... 

Που ειναι το space marine 2? 
 

Δεν τολμαει κανενας να βγαλει τιποτα απλα αντιγραφει ο ενας τον αλλο για να παρει μεριδιο απο την πιτα και εμεις παμε συνεχεια και αγοραζουμε καθε χρονο τα ιδια παιχνιδια με αλλο skin. 

 

Σε αρκετά συμφωνώ, όχι όμως και στην αισιοδοξία σου για το Star Citizen :)

Ομολογώ ότι έχω σταματήσει να το παρακολουθώ από κοντά, αλλά η μηχανή του ξεκίνησε στραβά και στράβωσε ακόμη περισσότερο.

Μετά την απόρριψη της CryEngine και όλου του custom κώδικα που είχαν γράψει για αυτή, θεωρητικά τώρα πρέπει να είναι εξ' ολοκλήρου βασισμένο σε (Amazon) Lumberyard.

Σε αυτό το στάδιο, πιο εύκολα θα εμπιστευόμουν μηχανή που έχει γραφτεί από έναν indie dev, παρά από την CIG.

 

Περιμένω με ενδιαφέρον τις αλλαγές στο hardware που θα δούμε με την νέα γενιά κονσολών, και τί από αυτά θα έρθει τελικά στο PC. Και οι δύο μεγάλες κονσόλες υιοθετούν συγκεκριμένες λειτουργίες σε hardware, που θα αλλάξουν τον τρόπο που γράφονται τα παιχνίδια στο μέλλον. Δεν αναφέρομαι μόνο σε ray tracing, άλλα παραδείγματα είναι πολύ μεγαλύτερο I/O, πολύ ταχύτερη αποσυμπίεση δεδομένων, κλπ.

Με αφορμή αυτά, ίσως δούμε αρκετές καινοτομίες στη νέα γενιά παιχνιδιών, τόσο στις κονσόλες, όσο και στο PC (με νέο hardware?).

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

hollow_knight.jpg
WWW.PCGAMESN.COM

Beautiful game worlds can have frustrating levels of challenge and...

Τι λες, βρε παιδί μου..

 

giphy-facebook_s.jpg
GIPHY.COM

Discover & share this Felicitacion GIF with everyone you know. GIPHY is how you...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 18 ώρες, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:
KdLMTy5gLGPyMDNGWreaaW-1200-80.jpg
WWW.PCGAMER.COM

Humans, aliens, and hybrids join forces in XCOM: Chimera Squad.

 

Με 50% έκπτωση pre-order:

header.jpg?t=1586876395
STORE.STEAMPOWERED.COM

XCOM: Chimera Squad delivers an all-new story and turn-based tactical combat experience in the XCOM universe.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.