Jump to content



Τσοκ καθετου δραπανου parkside


Recommended Posts

Εγώ το έχω σίγουρο ότι έχουν βάλει κόλλα, γι'αυτό και ανέφερα το ζέσταμα. Η θεωρία ενισχύεται απ' το γεγονός ότι η βίδα που κρατάει το τσοκ έχει μπλέ κόλλα. Αλλά με το ζέσταμα δεν θα πάρω το κιβώτιο στο χέρι;

Link to comment
Share on other sites

πριν 24 λεπτά, το μέλος Lakisss έγραψε:

Εγώ το έχω σίγουρο ότι έχουν βάλει κόλλα, γι'αυτό και ανέφερα το ζέσταμα. Η θεωρία ενισχύεται απ' το γεγονός ότι η βίδα που κρατάει το τσοκ έχει μπλέ κόλλα. Αλλά με το ζέσταμα δεν θα πάρω το κιβώτιο στο χέρι;

Ολα εχουν κολλα σπειρωματος...αλλα θα πρεπε να λυσει εστω κ δυσκολα. 

Σε αντιστοιχη περιπτωση ξετρυπησα τη βιδα μεχρι να μεινει μονο μια φλυδα με το σπειρωμα της κ την τραβηξα με μυτοτσιμπιδο να βγει...

Link to comment
Share on other sites

πριν 10 λεπτά, το μέλος Stelios13 έγραψε:

Ολα εχουν κολλα σπειρωματος...αλλα θα πρεπε να λυσει εστω κ δυσκολα. 

Σε αντιστοιχη περιπτωση ξετρυπησα τη βιδα μεχρι να μεινει μονο μια φλυδα με το σπειρωμα της κ την τραβηξα με μυτοτσιμπιδο να βγει...

σελ.98 στα μαστορεματα, [24 ιουνιου 2019] εχω φωτο κ τροπο απο δικη μου περιπτωση, ισωσ βοηθησει....

Link to comment
Share on other sites

πριν 49 λεπτά, το μέλος Stelios13 έγραψε:

σελ.98 στα μαστορεματα, [24 ιουνιου 2019] εχω φωτο κ τροπο απο δικη μου περιπτωση, ισωσ βοηθησει....

Το είδα αλλά εγώ έχω πολύ ψωμί γύρω απ' τον άξονα, και ατσάλι. 

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις μποτίλια προπανίου και είσαι προσεκτικός δεν θα πάθει τίποτα Το ανοίγεις αρκετά και κρατάς τη φλόγα μέχρι να περάσει τον βρασμό νερού. Μετά βουτάς την άκρη μέσα σε κουβά με νερό που έχεις δίπλα .

Τα χειρότερα πλαστικά αντέχουν 150 βαθμούς, χώρια που η θερμοκρασία χρειάζεται να περάσει από τον άξονα το ρουλεμάν κλπ που είναι υπολογίσιμη μάζα

Link to comment
Share on other sites

πριν 17 ώρες, το μέλος ΓιαγκΤ έγραψε:

Το ανοίγεις αρκετά και κρατάς τη φλόγα μέχρι να περάσει τον βρασμό νερού. Μετά βουτάς την άκρη μέσα σε κουβά με νερό που έχεις δίπλα .

Σε έχασα με τον βρασμό. 

Link to comment
Share on other sites

πριν 3 λεπτά, το μέλος ΓιαγκΤ έγραψε:

Δεν προφταίνεις ...ο στόχος είναι να φτάσει τη θερμοκρασία και να ψηχθεί γρήγορα

Πάλι σε έχασα....ζεσταίνω το τσοκ, το βγάζω και βουτάω τον άξονα του δραπάνου στο νερό μην προχωρήσει η θερμοκρασία εσωτερικά. Τα ίδια λέμε;

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος Lakisss έγραψε:

Πάλι σε έχασα....ζεσταίνω το τσοκ, το βγάζω και βουτάω τον άξονα του δραπάνου στο νερό μην προχωρήσει η θερμοκρασία εσωτερικά. Τα ίδια λέμε;

.

 

Έγινε επεξεργασία από ΓιαγκΤ
Link to comment
Share on other sites

Λάθος απάντησα.

Δεν το βγάζεις. Μόλις ζεσταθεί βουτάς την άκρη του δρεπάνου στο νερό και μετά βγάζεις το τσοκ

Η κόλα θα έχει καταστραφεί από την θερμοκρασία.

Εάν αποτύχεις μπορείς να επαναλάβεις με κρύο πάντα νερό

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 3/5/2021 at 9:04 ΜΜ, το μέλος Lakisss έγραψε:

Άντε να το κάνω και αυτό, να πάρω άλλο ίδιο ούτε για αστείο.

Υπάρχει κάποιο σχεδιάγραμμα να δείχνει τον άξονα; Μήπως έχει πολύσφηνο αντί για βόλτα;

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.