Jump to content



Φτιάχνω Gaming PC Build με 1000€


Recommended Posts

Paidia exw kanei pick to ti lew na parw eseis ti lete?

 

GPU: Gigabyte-GeForce-GTX-1660-Ti-6GB-Aorus

CPU: AMD-Ryzen-5-3600-Box

MOBO: Gigabyte-B450-Aorus-Pro

RAM: G-Skill-TridentZ-RGB-16GB-DDR4-3200MHz

PSU: Corsair-TX-M-Series-TX550M

CASE: NZXT-H500-Black

STORAGE: Adata-XPG-SX8200-Pro-512GB

 

Ama breite kati pou den douleyei swsta me ta alla kommatia h kanete suggest kati allo pls reply

 

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 50 λεπτά, το μέλος strong έγραψε:

Giati ein einai pio budget kai einai polu kalh gia 1080,1440 gaming alla akoma psaxnw 

 

Αρχικά, απαγορεύονται τα Greeklish. Σε όλα τα ελληνικά φόρουμ, όχι μόνο σε τούτο εδώ. :) 

 

Πολύ καλή για 1440p δεν είναι. Για 1080p είναι just fine, αλλά είπες κάτι για RTX. Για 1440p σου επαναλαμβάνω, αν θες να κρατήσεις λίγο καιρό μια κάρτα, θες κάτι περισσότερο από RTX 2070.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, tommybertsen said:

Αρχικά, απαγορεύονται τα Greeklish. Σε όλα τα ελληνικά φόρουμ, όχι μόνο σε τούτο εδώ. :) 

 

Πολύ καλή για 1440p δεν είναι. Για 1080p είναι just fine, αλλά είπες κάτι για RTX. Για 1440p σου επαναλαμβάνω, αν θες να κρατήσεις λίγο καιρό μια κάρτα, θες κάτι περισσότερο από RTX 2070.

Ναι δεν το ηξερα σορρυ, Ναι ξερω οτι δεν ειναι και τοσο καλη σε 1440 αλλα some games τα παιζει και εγω θελω 1080 οθονη με αρκετα Hz αλλα και μια 1440 δεν θα με πειραζε, το RTX δεν με ενδιαφερει πλεον και τοσο δεν ειναι must,

 ελεγα να κανω το εξης, να περιμενω να ερθει στην Ελλαδα το καινουριο μοντελο RX 5700 XT της Gigabyte με 3 fans και να εχω κατι στα ισα περιπου με την 2070,ή απλα να παρω μια 2060? Επισης να ρωτησω κατι αυτη η motherboard που εχω θα δουλευει με 3ης γενιας ryzen? Γιατι ειδα οτι ξερω γω θελει update τα bios με 2ης γενιας πρωτα και μετα να μπει 3ης, να βαλω μηπως Ryzen 5 2600?

Έγινε επεξεργασία από strong
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, strong said:

Ναι δεν το ηξερα σορρυ, Ναι ξερω οτι δεν ειναι και τοσο καλη σε 1440 αλλα some games τα παιζει και εγω θελω 1080 οθονη με αρκετα Hz αλλα και μια 1440 δεν θα με πειραζε, το RTX δεν με ενδιαφερει πλεον και τοσο δεν ειναι must,

 ελεγα να κανω το εξης, να περιμενω να ερθει στην Ελλαδα το καινουριο μοντελο RX 5700 XT της Gigabyte με 3 fans και να εχω κατι στα ισα περιπου με την 2070,ή απλα να παρω μια 2060? Επισης να ρωτησω κατι αυτη η motherboard που εχω θα δουλευει με 3ης γενιας ryzen? Γιατι ειδα οτι ξερω γω θελει update τα bios με 2ης γενιας πρωτα και μετα να μπει 3ης, να βαλω μηπως Ryzen 5 2600?

Ξεχασα να ανεφερω μπορω να βαλω μεσα στο build μια 2070 αμα παρω τον ryzen 5 2600 

Link to comment
Share on other sites

πριν 6 ώρες, το μέλος strong έγραψε:

αλλα some games τα παιζει και εγω θελω 1080 οθονη με αρκετα Hz

Αν δεν αποφασίσεις σε τι ανάλυση και ΗΖ θες να παίξεις, δεν θα πάρεις ποτέ PC :) 

some games... Όλα θα παίζουν. Το θέμα δεν είναι ότι θα παίζουν. Κια με μια GTX 770 θα παίζουν. Το θέμα είναι ΠΩΣ θα παίζουν. 

Αν θες πολλά Hz αλλάζεις κατηγορία. Πάλι, οι απαιτήσεις σου είναι λίγο above average για να  "σου κάνει" μια 1660ti but then again, όλα εξαρτώνται από τις παραχωρήσεις που διατίθεσαι να κάνεις ;) 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 20 ώρες, το μέλος strong έγραψε:

Giati ein einai pio budget kai einai polu kalh gia 1080,1440 gaming alla akoma psaxnw 

 

 

Το να πας σε 1660ΤΙ είναι ψιλοκαταστροφη.

Γιατί αγόρι μου επιμένεις ενώ έχεις σφικτό budget να βάζεις Nvidia κάρτα που θέλει για την ίδια απόδοση 50+€; 

Δεν σου κάνει η RX5700 έστω η απλή που και το free sync θα παίζει και τα FPS θα σου δίνει; 

 

 

On 8/9/2019 at 4:34 ΠΜ, το μέλος strong έγραψε:

Paidia exw kanei pick to ti lew na parw eseis ti lete?

 

GPU: Gigabyte-GeForce-GTX-1660-Ti-6GB-Aorus

CPU: AMD-Ryzen-5-3600-Box

MOBO: Gigabyte-B450-Aorus-Pro

RAM: G-Skill-TridentZ-RGB-16GB-DDR4-3200MHz

PSU: Corsair-TX-M-Series-TX550M

CASE: NZXT-H500-Black

STORAGE: Adata-XPG-SX8200-Pro-512GB

 

Ama breite kati pou den douleyei swsta me ta alla kommatia h kanete suggest kati allo pls reply

 

 

 

Θα βάλεις οικονομικότερες μνήμες, τις Crucial που σου είπα.

Θα βάλεις ακόμα και την MSI Mortar B450 ή την Asrock B450M steel legend για μητρική.

Θα ρίξεις λίγο το κουτί 

 

Και θα βγει μια κάρτα στα 350-400€ .

 

Το σετ ολόκληρο θα κάνει την δουλειά που θες στο gaming .

Έγινε επεξεργασία από adpanos
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, tommybertsen said:

Αν δεν αποφασίσεις σε τι ανάλυση και ΗΖ θες να παίξεις, δεν θα πάρεις ποτέ PC :) 

some games... Όλα θα παίζουν. Το θέμα δεν είναι ότι θα παίζουν. Κια με μια GTX 770 θα παίζουν. Το θέμα είναι ΠΩΣ θα παίζουν. 

Αν θες πολλά Hz αλλάζεις κατηγορία. Πάλι, οι απαιτήσεις σου είναι λίγο above average για να  "σου κάνει" μια 1660ti but then again, όλα εξαρτώνται από τις παραχωρήσεις που διατίθεσαι να κάνεις ;) 

Πιστευω 1080 θα μου κανει μια χαρα απλα παιζω fps games και θα μου αρεσε να ειχα περισσοτερα Hz

 

12 hours ago, adpanos said:

 

Το να πας σε 1660ΤΙ είναι ψιλοκαταστροφη.

Γιατί αγόρι μου επιμένεις ενώ έχεις σφικτό budget να βάζεις Nvidia κάρτα που θέλει για την ίδια απόδοση 50+€; 

Δεν σου κάνει η RX5700 έστω η απλή που και το free sync θα παίζει και τα FPS θα σου δίνει; 

 

 

 

Θα βάλεις οικονομικότερες μνήμες, τις Crucial που σου είπα.

Θα βάλεις ακόμα και την MSI Mortar B450 ή την Asrock B450M steel legend για μητρική.

Θα ρίξεις λίγο το κουτί 

 

Και θα βγει μια κάρτα στα 350-400€ .

 

Το σετ ολόκληρο θα κάνει την δουλειά που θες στο gaming .

Το build θελω να βγει ομορφο και πιστευω φαινεται μεχρι τωρα θελω, rgb κτλ και δεν εχω θεμα να πληρωνω extra για αυτο, με Aorus εχω φαει κολλημα και με την giagabyte γενικα μου λεει ο πατερας μου να την προτιμω, για την MSI δεν εχω ακουσει καλα λογια, +οτι στις καρτες πληρωνεις για premium features ξερω γω idk, το θεμα ειναι μου φτανουν τα λεφτα και θα εχω τις ιδιες επιδοσεις, για την 5700 xt το σκευτομαι αν και θα πρεπει να ριξω τον επεξεργαστη αλλα ειναι οκ πιστευω θα το ψαξω το πως δουλευουν μεταξυ τους, το build που με προτινες δεν μου αρεσε και πολυ its my build anyways απλα θελω λιγο help γιατι ειναι το πρωτο pc που φτιαχνω

17 hours ago, GoMaR said:

Δε καταλαβαινω γιατι μπλεκεις τοσο πολυ τα πραγματα, οταν ο @adpanos σου εχει δωσει ηδη μια πολυ καλη και τιμια προταση!!
 

Δεν μαρεσε και τοσο το build, επισης βλεπω και yt videos build με 1000 και βοηθανε

Link to comment
Share on other sites

Έχεις καταλάβει ότι αυτά που ζητάς έρχονται σε αντίθεση με αυτά που επιλέγεις;

Επίσης,  τι ακριβώς δε σου άρεσε στο  build του @adpanos?

 

Έγινε επεξεργασία από GoMaR
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, GoMaR said:

Έχεις καταλάβει ότι αυτά που ζητάς έρχονται σε αντίθεση με αυτά που επιλέγεις;

Επίσης,  τι ακριβώς δε σου άρεσε στο  build του @adpanos?

 

To ασθετικ δεν μαρεσει ειπα οτι θελω να ειναι και ομορφο και δεν με πειραζει να πληρωσω more, τι εννοεις, θελω ενα pc που τρεχει ολα τα games 60-100 fps σε 1080p εε μια 1660 ti αρκει η μια 2060 εστω, μπορει να περιμενω να ερθουν 5700 με τρια φανς στην ελλαδα απο την gigabyte, επισης πρεπει να βαλω x570 αμα βαλω ryzen 3rd gen (Zen 2)?

Link to comment
Share on other sites

πριν 5 ώρες, το μέλος strong έγραψε:

To ασθετικ δεν μαρεσει ειπα οτι θελω να ειναι και ομορφο και δεν με πειραζει να πληρωσω more, τι εννοεις, θελω ενα pc που τρεχει ολα τα games 60-100 fps σε 1080p εε μια 1660 ti αρκει η μια 2060 εστω, μπορει να περιμενω να ερθουν 5700 με τρια φανς στην ελλαδα απο την gigabyte, επισης πρεπει να βαλω x570 αμα βαλω ryzen 3rd gen (Zen 2)?

 

Σε τι χρωματισμούς θες να κινηθείς ?

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.