Jump to content



Προβλημα με εικονιδια - Windows 10


Recommended Posts

Συναδελφοι, τα εχω κανει ολα αυτα που λετε (εκτος απο reset/recover).

 

Το προβλημα ΛΥΘΗΚΕ!!!!!!!!

Διεγραψα την εγγραφη ''29'' απο τη registry (regedit κ τα γνωστα), επανεκκινηση και voila. Ολα μια χαρα.

 

BTW η εγγραφη 29 (Computer\HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Shell) δε κανει τιποτε αλλο, απο το να εξαφανιζει τα arrows απο τα εικονιδια.

Τη βαζω χειροκινητα στη registry χρονια τωρα χωρις κανενα προβλημα. Πρωτη φορα τα Windows αντεδρασαν αλλεργικα προς αυτη.

 

Ευχαριστω για τις ιδεες κ ειμαι σιγουρος πως σε οποιονδηποτε νορμαλ υπολογιστη θα ειχαν αποτελεσμα.

  • Like 1
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, GFFermari said:

Συναδελφοι, τα εχω κανει ολα αυτα που λετε (εκτος απο reset/recover).

 

Το προβλημα ΛΥΘΗΚΕ!!!!!!!!

Διεγραψα την εγγραφη ''29'' απο τη registry (regedit κ τα γνωστα), επανεκκινηση και voila. Ολα μια χαρα.

 

BTW η εγγραφη 29 (Computer\HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Shell) δε κανει τιποτε αλλο, απο το να εξαφανιζει τα arrows απο τα εικονιδια.

Τη βαζω χειροκινητα στη registry χρονια τωρα χωρις κανενα προβλημα. Πρωτη φορα τα Windows αντεδρασαν αλλεργικα προς αυτη.

 

Ευχαριστω για τις ιδεες κ ειμαι σιγουρος πως σε οποιονδηποτε νορμαλ υπολογιστη θα ειχαν αποτελεσμα.

Αθανατη registry των windows

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, p55 said:

Ποτέ δεν κατάλαβα τι χρειάζονται τα εικονίδια στην επιφάνεια εργασίας.

Εγώ εδώ και 10 χρόνια δεν έχω σε κανένα υπολογιστή. :hehe:

 

Τα εικονιδια παντα τα εβαζα για να τα χρησιμοποιω αλλα ποτε (ΠΟΤΕ ομως) δε τα χρησιμοποιησα. Οποτε διαλεγω καποια που ειναι ωραια (γι΄αυτο εχω το κολλημα με τα arrows και την ποιοτητα του εικονιδιου) κ τα βαζω στην επιφανεια για ομορφια. Ναι ειναι τραγικο αλλα ενω εχω πχ το Uplay φατσα φορα, παταω εναρξη κλπ κλπ κλπ.

 

Το θεμα με τα εικονιδια ηταν πιο σοβαρο απο οτι φαινοταν. Δεν ηταν μονο εμφανισιακο αλλα κ λειτουργικο. ΠΧ δε μπορουσα να κανω αντιγραφη αρχειων απο τον υπολογιστη σε USB/Card reader, δεν ανοιγε το properties μετα απο δεξι κλικ σε οτιδηποτε (εικονιδιο, δισκο, φακελο κλπ), κλπ κλπ

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.