Jump to content


Αφαιρεση βιδας με χαλασμενο κεφαλι απο backcover laptop


Recommended Posts

Ωραιοτατη ιδεα, η βιδα βρισκεται τερμα κατω στο "ενδιαμεσο καπακι" του backcover  το οποιο πιανει το μεγαλυτερο μερος της πλατης αλλα οχι ολοκληρη.

Ακριβως σε αυτο το σημειο, διπλα απο τη θηκη του hdd

Link to comment
Share on other sites

Τρύπησε το κεφάλι με ένα τρυπάνι όσο  η λίγο μεγαλύτερο από τον κορμό της βίδας. Μόλις φύγει το κεφάλι βγάζεις την πλάτη και το πιάνεις από το καλάμι που περισσεύει

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Φαγανε κατω τη γωνιτσα ωστε να κλεινει κανονικα το καπακι απλα απεκτησε θελκτικη καμπυλη το καπακι.

Αλλες κανουν πλαστικες για να το πετυχουν αυτο. Το καπακι ηταν ηδη πλαστικο ?

  • Like 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να τσιμπισω αυτο απο amazon.de που προταθηκε παραπανω, μηπως ερθει και γρηγοροτερα αντι απο κινα.

Υπαρχει καποια αντιρρηση; Βαλτε μου και ενα δραπανοκατσαβιδο (?) να το ζευγαρωσω να μαι ωραιος και ετοιμος για αλλη περιπτωση

 

Υ.Γ Ευχαριστω ολους για ολα :D

Έγινε επεξεργασία από Seek & Find
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καφε κερναω οποτε θες ανεξαρτητα :). Τωρα ως "κομπιουτερας" εχω επωμιστει ολο το σοι και λοιπους οποτε δεν ειναι ουτε η πρωτη φορα που ηρθε κατι τετοιο στα χερια μου ουτε η τελευταια.. Πες μου τωρα αν εισαι οκ με αυτο και ενα βρουμ βρουμ να κανει την δουλιτσα αυτη (απλο καθημερινο).

 

Σοβαρα για 1'' εκτιμω παρα παρα πολυ την προσφορα να εισαι καλα :D

Link to comment
Share on other sites

Περίμενε να βγάλει το Lidl Κανένα να πάρεις μιας και θεωρώ ότι δεν  βιάζεσαι να το αγοράσεις. Δεν λέει να πας σε κάτι άλλο για τόσο απλή και περιστασιακή χρήση. 

Link to comment
Share on other sites

Ok :), ουτως η αλλως δεν εχω κοντα lidl οποτε μια η αλλη μου κανει..

Ευχαριστω και παλι θα τα πουμε στο θεμα με τα εργαλεια γιατι μαλλον παει αλλου το θεμα.

Link to comment
Share on other sites

πριν 5 ώρες, το μέλος Seek & Find έγραψε:

Σκεφτομαι να τσιμπισω αυτο

Εμ βεβαια το νου σου στους καφεδες (καπουτσινο) το χεις ? . Εγλυψα και ενα ξαδερφι και θα μου δωσει / στειλει ενα δραπανο για μερικες μερες, ξεθαψα και εναν πατο λαπτοπ απο την κουτα με τα τζαλιβιδια (Ναι ετσι το λεμε εδω και μη σχολιαζεις ?) θα φαω μια βιδα και θα το δοκιμασω εκει πρωτα.

Αν καταλαβα καλα το DR απο το εκαστοτε ζευγαρακι το χρησιμοποιω για να λειανω τελειωε το κεφαλι και με το αλλο το τραβαω εξω;

(Τελεταια ερωτηση γιατι μαλλον παει μακρυα η κουβεντα)

 

 

Έγινε επεξεργασία από Seek & Find
Link to comment
Share on other sites

Μου τη δινουν τα δραπανα :P χαχχχαχχχαχχαχχχαχχχαχχχαχχχ μ'αρεσα και μπραβο μου που το ειπα!

Θα μου ρθουν 14-24 /11 τα μπλιμπλικια θα επανελθω με αποτελεσματα και καταστροφες ?

Ωραια αρα καλα το καταλαβα :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν το εχω δουλέψει αλλα ουτε εχω σε εκτίμηση τη μαρκα. Επισης εχε υποψιν σου οτι στην τιμη ειναι μονο το σώμα. Θα πρέπει δλδ να παρεις μπαταρια κ φορτιστή. 

 

Το καλυτερο ειναι να πας στο θεμα με τα δραπανοκατσαβιδα, να βαλεις ενα χρηματικο ταβάνι κ να το δουμε εκει :)

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.