Jump to content


SFF CASES, BUILDS, HARDWARE


DEADLAZARUS

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Update: παρέλαβα σήμερα από τη Louqe το πιαστράκι του ghost s1. Μπορεί και να είχε σταλεί λίγες ημέρες νωρίτερα, γιατί σήμερα έλεγξα την αλληλογραφία στο γραφείο μου.

Πρώτο φάουλ: δεν με ενημέρωσαν, παρά τις περί του αντιθέτου διαβεβαιώσεις τους, για την αποστολή του φακέλου.

Δεύτερο φάουλ: πρόκειται για ένα κακής ποιότητας δερμάτινο πιαστράκι, χρώματος καφέ, το οποίο δεν ταιριάζει με το μαύρο χρώμα του κουτιού μου.

Τρίτο φάουλ: το πιαστράκι δεν έχει μηχανισμό (αυτοκόλλητο ή, έστω, φερμουάρ), ώστε να το τοποθετήσω στο κουτί.

Τέταρτο φάουλ: αντί να μου στείλουν καινούργιο top panel με το πιαστράκι, έστειλαν ένα κομματάκι δέρμα και τέλος.

Τους έστειλα email, εκφράζοντας την απογοήτευσή μου για τον τρόπο με τον οποίον χειρίστηκαν το ζήτημά μου, διευκρινίζοντας, περαιτέρω, ότι δεν υπάρχει περίπτωση να βάλω αυτό το πράγμα στο κουτί μου (δεν είμαι μοδίστρα). Περιμένω να δω τι θα μου πουν και θα κινηθώ αναλόγως.

Ή θα μου στείλουν καινούργιο top panel ή καλής ποιότητας δερμάτινο πιαστράκι, το οποίο θα μπορώ να τοποθετήσω στο πάνω μέρος του case.

 

IMG_20200324_171012.thumb.jpg.2f9c97b26297352294bdaa301df86876.jpg

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ειναι γνωστο πως δεν εχουν το καλυτερο feedback. Φανταζομαι θυμασαι οτι ειχαν εξαφανιστει απο τα φορουμ κλπ λογω των προβληματων που ειχαν κατα την παραγωγη των κουτιων.

Ευτυχως για τους backers, δεν αποδειχθηκε απατη ή ανικανοτητα να παραδωσουν το προιον κ ολοι παρελαβαν εστω κ με καθυστερηση.

 

Επειδη δε θυμαμαι, το κουτι σου δεν ειχε καθολου πιαστρακι ή ηταν ελαττωματικο?

Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος GFFermari έγραψε:

Ειναι γνωστο πως δεν εχουν το καλυτερο feedback. Φανταζομαι θυμασαι οτι ειχαν εξαφανιστει απο τα φορουμ κλπ λογω των προβληματων που ειχαν κατα την παραγωγη των κουτιων.

Ευτυχως για τους backers, δεν αποδειχθηκε απατη ή ανικανοτητα να παραδωσουν το προιον κ ολοι παρελαβαν εστω κ με καθυστερηση.

 

Επειδη δε θυμαμαι, το κουτι σου δεν ειχε καθολου πιαστρακι ή ηταν ελαττωματικο?

Όντως, δεν έχουν. Αλλά έλεγαν κι άλλα έκαναν.

Ναι, τα είχα διαβάσει όλα αυτά και είχα εκπλαγεί. Οφείλεις να έχεις άψογο support team, όταν ζητάς 250+ ευρώ για ένα κουτάκι.

Δεν είχε πιαστράκι. Σαν να μην υπήρχε. 

Κοίτα, θα δεχόμουν κι ένα πιαστράκι καλής ποιότητας (να ταιριάζει και χρωματικά με το κουτί μου), το οποίο θα έμπαινε με αυτοκόλλητο στο άνοιγμα που υπάρχει στο πάνω μέρος.

Αυτό το άθλιο καφέ πράγμα που μου έστειλαν δεν μπορώ να το δεχθώ. Ξεκάθαρη περίπτωση εμπαιγμού/θέλουμε να σε ξεφορτωθούμε, πάρε εκεί πέρα ένα πιαστράκι και άντε στην ευχή του Θεού.

IMG_20200124_163121.jpg.ccb0a41951f69b1a

Στο πάνω μέρος, φαίνεται το μικρό άνοιγμα για το πιαστράκι.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

@GFFermari Πάρε πίσω το like?. Η κλεισούρα με έχει χτυπήσει στο κεφάλι και δεν σκέφτομαι καθαρά.

Βλέποντας τη φωτογραφία (απορώ πώς μου είχε κολλήσει ότι μπαίνει διαφορετικά το πιαστράκι), καταλαβαίνω ότι το πιαστράκι μπαίνει χωνευτά, έτσι δεν είναι; Το σφηνώνω στην υποδοχή. Οι Σουηδοί θα γελάνε μαζί μου αυτήν τη στιγμή.

Μπαίνει, λοιπόν, το πιαστράκι, αλλά με σώζει το γεγονός ότι είναι καφέ (δεν ταιριάζει χρωματικά) και δερμάτινο. Μάλλον υφασμάτινο πάει περισσότερο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Χωνευτα μπαινει κ ισως να εχει κανενα μεταλλικο δοκαρακι (σαν καρφι/οδοντογλυφιδα like) για αντισταση. Αλλιως θα βγαινει, αν ειναι σχετικα λεπτο.

Το δερματινο μου φαινεται λιγο χοντρο για την υποδοχη του κουτιου. Το υφασματινο που βλεπω σε φωτογραφιες μου φαινεται λεπτο κ μαλλον θα συνοδευεται απο καποιο πλαστικο ή μεταλλικο κομματι για να το κραταει.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 6 ώρες, το μέλος GFFermari έγραψε:

Χωνευτα μπαινει κ ισως να εχει κανενα μεταλλικο δοκαρακι (σαν καρφι/οδοντογλυφιδα like) για αντισταση. Αλλιως θα βγαινει, αν ειναι σχετικα λεπτο.

Το δερματινο μου φαινεται λιγο χοντρο για την υποδοχη του κουτιου. Το υφασματινο που βλεπω σε φωτογραφιες μου φαινεται λεπτο κ μαλλον θα συνοδευεται απο καποιο πλαστικο ή μεταλλικο κομματι για να το κραταει.

Δεν έχει δοκαράκι για αντίσταση. Όπως το βλέπεις στη φωτογραφία. Είναι αρκετά παχιά η βάση του πάντως, οπότε δεν νομίζω ότι θα έβγαινε.

Το υφασμάτινο είναι καλύτερο, αλλά, εξ όσων διάβασα, το έδιναν στο πρώτο batch. Τώρα δίνουν οικολογικό δερμάτινο. 

Επομένως, δεν είμαι αισιόδοξος ότι θα ικανοποιήσουν το αίτημά μου.

Κανονικά, πρέπει να μου στείλουν καινούργιο top panel με το πιαστράκι προεγκατεστημένο.

Εάν αρνηθούν, με βλέπω να βγάζω τη Singer.

Ρε, τι πάθαμε μ' ένα κομματάκι δέρμα...

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, 2cpu said:

?

66EYTDr.thumb.png.8f77e776b5b2a187c779505dde37b107.png

:p κλικ με το αριστερό πλήκτρο του μάουζ και μεγαλώνει η εικόνα, μη σουφρώνουμε τα μάτια αδίκως :p

 

το κουτί μια χαρά φαίνεται Λάζαρους, το μόνο που θα φοβόμουν είναι αν αντέχει το πιαστράκι σε επαναλαμβανόμενο κουβάλημα

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 9 λεπτά, το μέλος salde έγραψε:

:p κλικ με το αριστερό πλήκτρο του μάουζ και μεγαλώνει η εικόνα, μη σουφρώνουμε τα μάτια αδίκως :p

 

το κουτί μια χαρά φαίνεται Λάζαρους, το μόνο που θα φοβόμουν είναι αν αντέχει το πιαστράκι σε επαναλαμβανόμενο κουβάλημα

Το πιαστράκι είναι για να σηκώνω το πάνω πάνελ και μόνο. Για κουβάλημα (που δεν πρόκειται να κάνω), θα το παίρνω στα χέρια.

Έκανα δοκιμή ανασηκώνοντας το πάνω μέρος 6-7 φορές και κράτησε μια χαρά.

Βέβαια, αυτό το καφέ χρώμα στον λαιμό μού κάθεται, αλλά τι να κάνεις..

Περιμένω να δω τι θα μου πουν κι από τη Louqe.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ωραιο ρε συ δεν λεω αλλα οταν τα βλεπω αυτα με πιανει μια κλειστοφοβια.

Οκ θες (οχι εσυ γενικα λεω) να το κανεις μικρουλι με την τουμπανιαρα την καρτα και την γομαροψυχτρα

αντε και την υδροψυξη (Παναια βοηθα μας ? )

Ποιος ο λογος να το βαλεις σε ενα τοσο μικρο κουτι και να στριμωχνεσε?

Ενα ωραιο midi και να εισαι και ποιο ανετα γτ στανταρ δεν θα τα κρατησεις for eva το h/w και δευτερο

αν θες να το καθαρισεις φτου και απο την αρχη.Με θυμιζει που πρεπει να φυσηξω παλι το ups μου και αγχωνομε ?

 

Έγινε επεξεργασία από 2cpu
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.