Jump to content


SFF CASES, BUILDS, HARDWARE


DEADLAZARUS

Recommended Posts

πριν 5 λεπτά, το μέλος GFFermari έγραψε:

...με πιανει ναυτια που το βλεπω πανω στο γραφειο. Νομιζω θα με πλακωσει....

Εκεί στο πλάι που είναι, και να έπεφτε, δεν με φτάνει :hehe: 

  • Like 4
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Α, είναι πολύ φωτεινό με τόσα rgb και με περισσότερα fps :p 

 

Ωστόσο του Γιώργου αν και κλειστοφοβικό, είναι συμπαθές, δηλαδή για HTPC θα το προτιμούσα αλλά όπως είπα, αυτά τα χρήματα που ζητάνε είναι ανεκδιηγήτως πολλά, πολλά έξτρα για να μην αισθάνεσαι την κλειστοφοβία in your face και στο τέλος έχεις χαλάσει 3.5 κατοστάρια για τον καλλωπισμό του κουτιού. Για να μην πω η καθαριότητά του ή αν γίνει καμιά στραβή και πρέπει να το λύσεις :p 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Για αυτό το σχήμα, που είναι τα περισσότερα αν θες κανονική, ξεχωριστή GPU, το κουτί που έχει πάρει είναι καλό. Κουτιά όπως ένα streacom που είχε παρουσιάσει παλιά η karmen και ένα HDPlex (αυτό νομίζω ήταν το όνομα) που είχε φτιάξει ο Chosen, μόνο σε μένα αρέσουν πιο πολύ από αυτό το σχήμα; Είχα την ελπίδα ότι θα συνεχιζόταν ο δρόμος προς τα λιγότερα W που είχε αρχίσει πριν 10 περίπου χρόνια αλλά βλέπω να πηγαίνουμε σε αντίθετη κατεύθυνση πάλι με αυξημένες καταναλώσεις και θερμοκρασίες στο peak που δεν τα ευνοούν.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Α, είναι πολύ φωτεινό με τόσα rgb και με περισσότερα fps :p 

 

Ωστόσο του Γιώργου αν και κλειστοφοβικό, είναι συμπαθές, δηλαδή για HTPC θα το προτιμούσα αλλά όπως είπα, αυτά τα χρήματα που ζητάνε είναι ανεκδιηγήτως πολλά, πολλά έξτρα για να μην αισθάνεσαι την κλειστοφοβία in your face και στο τέλος έχεις χαλάσει 3.5 κατοστάρια για τον καλλωπισμό του κουτιού. Για να μην πω η καθαριότητά του ή αν γίνει καμιά στραβή και πρέπει να το λύσεις :p 

Εξήγησέ μου για ποιον λόγο το θεωρείς κλειστοφοβικό. Ήρεμα ρωτάω?.

Ότι ζητάνε πολλά λεφτά, ναι, το έχω γράψει πολλάκις. Δεν χρησιμοποιούν όμως τα ίδια υλικά με τα mainstream κουτιά. 

Solid block of aluminium. Πιάνεις το κουτί, το χαϊδεύεις, και νιώθεις την ποιότητα.

Για τον καθαρισμό: βγάζεις το top panel (το ανασηκώνεις απλά), τραβάς προς τα πάνω τα πλαϊνά panel και, voila, καθαρίζεις όλο το κουτάκι.

Γερο-γκρινιάρη?..

Έγινε επεξεργασία από DEADLAZARUS
  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Ανεκδιηγητοι εκει στη Fractal.

20 χιλιοστα ποδαρακι στο ξυλινο τοπ κ εφυγε ο αερας.

Πλαστικη βαση (!!!) χωρις τρυπες?? Αλουμινενιο με υποδοχες για 2 slim 120αρια fans κ πεταξε.

Κ προφανως το exhaust fan (80αρι αλλα οκ, αλλαζει με Noctua) πρεπει να βαζει αερα κ οχι να βγαζει, για να λειτουργει αξιοπρεπως η υδροψυξη.

 

Τοσο δυσκολο ηταν??

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 8 ώρες, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

1. Εξήγησέ μου για ποιον λόγο το θεωρείς κλειστοφοβικό. Ήρεμα ρωτάω?.

2. Ότι ζητάνε πολλά λεφτά, ναι, το έχω γράψει πολλάκις. Δεν χρησιμοποιούν όμως τα ίδια υλικά με τα mainstream κουτιά. 

Solid block of aluminium. Πιάνεις το κουτί, το χαϊδεύεις, και νιώθεις την ποιότητα.

3. Για τον καθαρισμό: βγάζεις το top panel (το ανασηκώνεις απλά), τραβάς προς τα πάνω τα πλαϊνά panel και, voila, καθαρίζεις όλο το κουτάκι.

4. Γερο-γκρινιάρη?..

1. Θα παριστάνω πως δεν διάβασα ποτέ αυτή την ερώτηση. ?

2. Ναι, solid aluminium, και άλλοι βγάζανε (και βγάζουν) , σε full διαστάσεις, με ίδια περίπου χρήματα.. Μην μου πεις ότι πληρώνεις και για την μελέτη του κουτιού για να δικαιολογήσεις τα λεφτά που δίνεις για ένα τέτοιο κουτί.  Btw, αν χαϊδεύεις το κουτί, να το κοιτάξεις :hehe: :p 

3. Μακάρι να είναι τόσο απλό. Από τον Γενάρη, το καθάρισες καμιά φορά; Την κάρτα γραφικών την ξεκούμπωσες; Ελπίζω πως ναι :bleh: 

 

4. Όπως είπα είναι συμπαθητικό, πολύ κομπσό ( :p ) - για άλλη χρήση κατά τη γνώμη μου. Για χρήση htpc ή χρήση γραφείου, είναι τέλειο, money aside. Αν είχα κάνα σπίτι μεγαλύτερο και είχα ξεχωριστό μηχάνημα, θα μου άρεσε σαν λύση. Ακόμη και για το τωρινό μου HTPC (απλά έχω mATX και όχι itx mobo) θα ήταν ιδανικό, ούτε μεγάλη κάρτα γραφικών ούτε τίποτα, ούτε θέλω τρελά πράγματα. Θα μπορούσα μέχρι και δίπλα στην τιβι να το βάλω :bleh: (αν και έχει shuttle& sia για τέτοια δουλειά). 

Το μεγάλο ερώτημα είναι το εξής: 

ΠΩΣ κάποιος με ψυχαναγκαστικές τάσεις σχετικά με τις θερμοκρασίες, κατέληξε σε κάτι τέτοιο :hehe: 

  • Like 3
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος tommybertsen έγραψε:

2. Ναι, solid aluminium, και άλλοι βγάζανε (και βγάζουν) , σε full διαστάσεις, με ίδια περίπου χρήματα.. Μην μου πεις ότι πληρώνεις και για την μελέτη του κουτιού για να δικαιολογήσεις τα λεφτά που δίνεις για ένα τέτοιο κουτί.  Btw, αν χαϊδεύεις το κουτί, να το κοιτάξεις :hehe: :p 

Ποιοι; Μίλα, Βίρνα.

Έχω γράψει πολλές φορές ότι οι τιμές αυτών των κουτιών είναι αδικαιολόγητα υψηλές. Ναι, η ποιότητα του ghost s1 είναι απαράμιλλη, αλλά η τιμή θα μπορούσε να είναι πιο λογική.

Δεν πιανς πλαστκό, πιανς βιλούδου?.

 

πριν 3 ώρες, το μέλος tommybertsen έγραψε:

3. Μακάρι να είναι τόσο απλό. Από τον Γενάρη, το καθάρισες καμιά φορά; Την κάρτα γραφικών την ξεκούμπωσες; Ελπίζω πως ναι :bleh: 

Ε, απλό είναι. Όπως το έγραψα. Βέβαια, για να είμαι δίκαιος, εάν έχεις tophat η διαδικασία είναι λιγάκι pain in the ass, καθώς πρέπει πρώτα να βγάλεις το tophat, πριν σηκώσεις τα πλαϊνά πάνελ.

 

πριν 4 ώρες, το μέλος tommybertsen έγραψε:

ΠΩΣ κάποιος με ψυχαναγκαστικές τάσεις σχετικά με τις θερμοκρασίες, κατέληξε σε κάτι τέτοιο :hehe: 

Έχεις δει τι θερμοκρασίες έχω; Οκ, το καλοκαίρι αναμένω 70άρια, αλλά, ακόμη κι έτσι, θα είμαι εντός ορίων.

Έχει κι ο ψυχαναγκασμός τα όριά του;).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 9 ώρες, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Βίρνα

Giagko, ένα απλό παράδειγμα, η Lian Li του παρελθόντος. Είχε πανάκριβα κουτιά με τρομερή πχοιότητα κατασκευής από 200- name your price €.  Ακόμη και πιο σύγχρονες εταιρείες με custom δουλειές (που κοστίζουν και πιο ακριβά ακριβώς επειδή είναι custom ). Και πάλι, δεν δικαιολογώ τις τιμές τους αλλά οκ, δεν έπαιρνες "κουτάκι", έπαιρνες ντουλάπι :hehe: 

 

πριν 9 ώρες, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Ε, απλό είναι. Όπως το έγραψα. Βέβαια, για να είμαι δίκαιος, εάν έχεις tophat η διαδικασία είναι λιγάκι pain in the ass, καθώς πρέπει πρώτα να βγάλεις το tophat, πριν σηκώσεις τα πλαϊνά πάνελ.

 

Περισσότερο σκέφτομαι τι γίνεται αν θες να κάνεις μια μικροαλλαγή. Επειδή είναι pain το όλο στήσιμο σε τόσο μικρό χώρο, όχι τπτ άλλο. Εδώ το να χρειαστεί να λύσω κάτι εγώ και το σκέφτομαι, φαντάσου :bleh: 

 

πριν 9 ώρες, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Έχεις δει τι θερμοκρασίες έχω; Οκ, το καλοκαίρι αναμένω 70άρια, αλλά, ακόμη κι έτσι, θα είμαι εντός ορίων.

 

Ναι, αυτές που έχω και εγώ με OC στα 4.7 και 1.265v και το πισι να καθαριστεί 500 χρόνια :p 

Αν σκεφτείς τον χώρο στον οποίο δουλεύουν όλα τα υποσυστήματα βέβαια, είναι πάρα πολύ καλές. Περιμένουμε το καλοκαίρι να δούμε πως θα είναι. ΑΝ ΖΟΥΜΕ :hehe: 

πριν 9 ώρες, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Έχει κι ο ψυχαναγκασμός τα όριά του;).

Εφόσον πεις ότι ~ +10 βαθμούς μπορεί να τους δω στο κουτάκι μου και είσαι οκ με αυτό, ναι, μπορείς να πεις ότι έχει όρια. It's up to you να έχει :D 

Απλά μην κάνεις υπερβολές στα UV σου για να διες καλύτερα πράγματα, stay on the limits !

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Giagko, ένα απλό παράδειγμα, η Lian Li του παρελθόντος. Είχε πανάκριβα κουτιά με τρομερή πχοιότητα κατασκευής από 200- name your price €.  Ακόμη και πιο σύγχρονες εταιρείες με custom δουλειές (που κοστίζουν και πιο ακριβά ακριβώς επειδή είναι custom ). Και πάλι, δεν δικαιολογώ τις τιμές τους αλλά οκ, δεν έπαιρνες "κουτάκι", έπαιρνες ντουλάπι :hehe: 

 

Περισσότερο σκέφτομαι τι γίνεται αν θες να κάνεις μια μικροαλλαγή. Επειδή είναι pain το όλο στήσιμο σε τόσο μικρό χώρο, όχι τπτ άλλο. Εδώ το να χρειαστεί να λύσω κάτι εγώ και το σκέφτομαι, φαντάσου :bleh: 

 

Ναι, αυτές που έχω και εγώ με OC στα 4.7 και 1.265v και το πισι να καθαριστεί 500 χρόνια :p 

Αν σκεφτείς τον χώρο στον οποίο δουλεύουν όλα τα υποσυστήματα βέβαια, είναι πάρα πολύ καλές. Περιμένουμε το καλοκαίρι να δούμε πως θα είναι. ΑΝ ΖΟΥΜΕ :hehe: 

Εφόσον πεις ότι ~ +10 βαθμούς μπορεί να τους δω στο κουτάκι μου και είσαι οκ με αυτό, ναι, μπορείς να πεις ότι έχει όρια. It's up to you να έχει :D 

Απλά μην κάνεις υπερβολές στα UV σου για να διες καλύτερα πράγματα, stay on the limits !

Ε, άσε το παρελθόν. Πάμε στο σήμερα και δείξε μου ένα τέτοιο κουτί από mainstream εταιρεία.

Τα κουτιά αυτά (sff cases) δεν παράγονται μαζικά. Βάλε τα υλικά και το κόστος κατασκευής και έχεις μια εικόνα για τις υψηλές τιμές τους (τις οποίες δεν δικαιολογώ).

Η κάρτα γραφικών έχει δικό της department, οπότε βγαίνει ευκολ:rofl:..

Η σκόνη δεν με προβληματίζει. Και το pro είχα να το καθαρίσω πολύ καιρό, αλλά ήταν καθαρό (με ολίγη από σκόνη). Και το είχα κάτω, όχι όπως το ghost s1 που το έχω πάνω στο γραφείο.

Βρε, αν ήθελα τέτοιο oc, θα έβαζα ένα large tophat+aio. Δεν ήθελα, εξ ου και τα uv.

Τι νομίζεις, ότι δεν μπορείς να βάλεις 9900k και να πιάσεις 5.0ghz στο ghost s1; 

Μπορείς. Απλά, θα βάλεις large tophat+aio, δεν γίνεται αλλιώς.

Ε, αυτό εννοώ, ήτοι ότι θα πρέπει να δεχθώ, χωρίς να πάθω παράκρουση, τις κάπως πιο αυξημένες θερμοκρασίες. Είμαι σε καλό δρόμο.

Uv δεν κάνω. Ο επεξεργαστής, χειμώνα-καλοκαίρι, θα τρέχει στα 4.3.

Για την κάρτα, ανάλογα τις θερμοκρασίες, μπορεί να το σκεφτώ να την κατεβάσω στα 1700mhz (summer profile) από 1800 που την έχω τώρα.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να μπουν δυνατά οι μεγάλοι κατασκευαστές στο sff category για να πέσουν οι τιμές (ανταγωνισμός μεταξύ τους κλπ)

Στον Lazarus νομίζω το έχω πει έτρεχα τον παλιό delid 8700K 4.9 με 1.26 και είχα καλοκαίρι σε παιχνίδια κάτω από 65 βαθμούς με 280αρα υδροψυξη. Στον 2ο που δεν είναι ντελιντ είμαι στα 4.8 με 1.23 μαξ 62-65 μετα από πολλές ώρες παιχνιδιού. Και κάρτα την 5700ΧΤ undervolt underclock 1950@1130mv

Θα ήθελα να πήγαινα σε Μ1 κουτί αλλά δυστυχώς είναι ακριβό είναι η αλήθεια. 

Φυσικά ακόμα και 3950Χ 16πυρηνο μπορείς άνετα να βάλεις σε τέτοια κουτιά. Τώρα με τις νέες κονσόλες πιστεύω θα κοιτάξουν πολλοί περισσότεροι να φτιάξουν κάτι αντίστοιχα μικρό και σε pc. Μακάρι τόσο το καλύτερο για τη κατηγορία.

πριν 7 ώρες, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Περισσότερο σκέφτομαι τι γίνεται αν θες να κάνεις μια μικροαλλαγή.

Είναι όντως πόνος. Εδώ εστησα το Οκτώβριο το σύστημα ξανά λόγω αλλαγής μητρικής/επεξεργαστή και ξέχασα να βάλω το IO/SHIELD.

 Οοολλλααα έξω μετά. Είχα φάει μισή μέρα

Έγινε επεξεργασία από SpirosKGR
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, tommybertsen said:

 

Περισσότερο σκέφτομαι τι γίνεται αν θες να κάνεις μια μικροαλλαγή. Επειδή είναι pain το όλο στήσιμο σε τόσο μικρό χώρο, όχι τπτ άλλο. Εδώ το να χρειαστεί να λύσω κάτι εγώ και το σκέφτομαι, φαντάσου :bleh:

 

 

Η μικροαλλαγη ειναι πολυ ευκολοτερη στα κουτια αυτα απ'οτι στα mini towers σαν το δικο μου κ οτιδηποτε πανω απο αυτο. Κ αυτο γιατι εχουν μονο τα βασικα μεσα.

Το μονο ζορι ειναι το πρωτο στησιμο κ αυτο αν γινει με υλικα που ΔΕΝ ειναι για μικρα κουτια. Πχ. long psu cables κλπ.

 

Το δικο μου κουτι ειναι εφιαλτης. Να σου δωσω ενα hint.

Ξεχασα να συνδεσω το καλωδιο ηχου για το front panel στην καρτα ηχου της μητρικης.

Για να το κανω αυτο πρεπει, να ανοιξω το κουτι κ απο τις δυο πλευρες, μπρος κ πισω.

Να βγαλω ρευματα της καρτας γραφικων (απο μπροστα), να βγαλω το καλωδιο του φαν του ψυγειου της ιδιας (απο πισω γιατι παει στο Corsair commander), να ξεβιδωσω fan, ψυγειο κ gpu κ να τη βγαλω τελειως.

Ισως χρειαστει να βγαλω τον nvme adapter για να μπορεσω να βαλω το χερι βαθυτερα ετσι ωστε να ξεβιδωσω το καπακι της καρτας ηχου.

Το καλωδιο ηχου του front panel, υποθετω πως δια μαγειας θα περασει απο τα καλωδια του τροφοδοτικου και του Corsair Commander που ειναι τερμα πισω στο κουτι. Κ πρεπει να περασει απο εκει γιατι η υποδοχη της καρτας ηχου ειναι καθετα προς τα κατω, δλδ κοιταει το τροφοδοτικο. Ας αναφερω πως υπαρχει κ το shroud που ξεχωριζει το κατω μερος του κουτιου (που εχει τροφοδοτικο, commander, ssds, κ χιλιαδες καλωδια) απο το πανω κ πρεπει να βρεθει που υπαρχει τρυπα για να περασει το καλωδιο....

 

Εναλλακτικα, εχεις Dan case ή Ghost κ η λυση ειναι απλη. Δεν υπαρχει το καλωδιο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 54 λεπτά, το μέλος fatalara έγραψε:

@DEADLAZARUS phanteks evolv x ?

Που βρισκετε καλωδια psu για sff?

Cablemods. Νομίζω ότι έχουν ξεκινήσει feedback campaign στο sff.network, προσπαθώντας να βελτιώσουν το προϊόν τους.

Το αναφέρω αυτό διότι το min length των καλωδίων τους είναι υπερβολικό για τέτοια κουτιά και είναι fixed, δεν αλλάζει.

Από Αμερική, υπάρχει το pslatecustoms, το οποίο δουλεύει με παραγγελίες (κάνει και μεγάλα break και αυτό είναι ένα θέμα).

Ανακοινώνει πότε δέχεται ξανά παραγγελίες και είναι ίσως η καλύτερη επιλογή για custom cables, καθώς του αναφέρεις το κουτί, τη μητρική και το psu που έχεις και σου φτιάχνει τα καλώδια στο μέγεθος που θες, κάνοντας και τις απαραίτητα bends για εύκολη εγκατάσταση. Υπολογίζει με ακρίβεια το μήκος των καλωδίων, ώστε να κάνει τη ζωή σου εύκολη.

Έτερη εναλλακτική το ebay. Νομίζω ότι θα βρεις διάφορες προσφορές, αλλά δεν γνωρίζω περισσότερα.

Έγινε επεξεργασία από DEADLAZARUS
  • Like 1
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 22 ώρες, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

οπότε βγαίνει ευκολ:rofl:

I Don'T Believe You Anchorman GIF - Find & Share on GIPHY? 

 

πριν 11 ώρες, το μέλος GFFermari έγραψε:

Η μικροαλλαγη ειναι πολυ ευκολοτερη στα κουτια αυτα απ'οτι στα mini towers σαν το δικο μου κ οτιδηποτε πανω απο αυτο. Κ αυτο γιατι εχουν μονο τα βασικα μεσα.

 

Δεν βλέπω πάντως πως είναι εύκολο το οτιδήποτε, βλέποντας αυτές τις pic 

 

On 24/1/2020 at 1:18 ΠΜ, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

IMG_20200124_005823.thumb.jpg.07ec9f634b13ac63f0d081a2bf6250c7.jpg

IMG_20200124_010111.thumb.jpg.67dd3cb896d7d5d03b3f490e943e0540.jpg

 

 

 

Δηλαδή είναι σίγουρο το βγάλσιμο της GPU εδώ όπως βλέπω. Από πίσω δεν έχω εικόνα :p 

Αν είναι όντως τόσο εύκολο να δουλέψεις μια αλλαγή δίσκου or whatever, τότε καλή φάση. 

Απλά οι περιορισμοί... Φυσικά όταν το παίρνεις αυτό το κουτί (ή οποιοδήποτε mini/SFF) ε, ντάξει, ξέρεις ότι σε περιορίζει σε αρκετά πράγματα.

πριν 11 ώρες, το μέλος GFFermari έγραψε:

Το δικο μου κουτι ειναι εφιαλτης.

Βλέπεις ωστόσο και εσύ ότι δεν μπορείς να έχεις καμία ποικιλία σε αυτά, αν θες τέτοια και την στριμώχνεις, τότε έχεις βρει μπελά.

 

Βλέπω πολλά όμορφα κουτιά στη συνέχεια πάντως. Αλλά το Full Tower για το main pc μου δεν θα το άλλαζα με κανένα, εδώ είχα πουλήσει το phanteks enthoo pro και πήρα το ίδιο με TG :bleh: 

  • Like 1
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος tommybertsen έγραψε:

I Don'T Believe You Anchorman GIF - Find & Share on GIPHY? 

 

Δεν βλέπω πάντως πως είναι εύκολο το οτιδήποτε, βλέποντας αυτές τις pic 

 

 

Δηλαδή είναι σίγουρο το βγάλσιμο της GPU εδώ όπως βλέπω. Από πίσω δεν έχω εικόνα :p 

Αν είναι όντως τόσο εύκολο να δουλέψεις μια αλλαγή δίσκου or whatever, τότε καλή φάση. 

Απλά οι περιορισμοί... Φυσικά όταν το παίρνεις αυτό το κουτί (ή οποιοδήποτε mini/SFF) ε, ντάξει, ξέρεις ότι σε περιορίζει σε αρκετά πράγματα.

Βλέπεις ωστόσο και εσύ ότι δεν μπορείς να έχεις καμία ποικιλία σε αυτά, αν θες τέτοια και την στριμώχνεις, τότε έχεις βρει μπελά.

 

Βλέπω πολλά όμορφα κουτιά στη συνέχεια πάντως. Αλλά το Full Tower για το main pc μου δεν θα το άλλαζα με κανένα, εδώ είχα πουλήσει το phanteks enthoo pro και πήρα το ίδιο με TG :bleh: 

Ωρέ, hear me now: δεν έχεις περιορισμούς.

Και aio βάζεις, και gpu waterblock, και ssd...

Στο ghost s1, ας πούμε, τα tophat μπαίνουν τόσο στο πάνω όσο και στο κάτω μέρος του κουτιού. Δηλαδή, βάζεις ένα large tophat για aio πάνω και ένα medium tophat κάτω για extra fans ή ssd's/hdd.

Αν το κάνεις αυτό, το κουτί αρχίζει και θυμίζει mini tower, οπότε, προσωπικά, δεν θα το επιχειρούσα. Αλλά είμαι και σκατοπερίεργος.

Το χειρότερο είναι να πέσεις πάνω σε κάνα κουλό κατασκευαστικό σφάλμα (τα κομμάτια του tophat στο ghost s1 λύγιζαν προς τα μέσα αντί να κάθονται flat πάνω στο κουτί, ήταν γνωστό κατασκευαστικό σφάλμα, και έπρεπε να χαλαρώσεις λίγο τις βίδες για να κάτσει σωστά). 

Αν σου τύχει κάτι τέτοιο, βράσε όρυζα (μέχρι να σου στείλουν καινούργιο κομμάτι).

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.