Jump to content



SFF CASES, BUILDS, HARDWARE


DEADLAZARUS

Recommended Posts

Όταν έφτιαξα το καινούργιο build είχα λιώσει να ψάχνω για κουτί. Ξεκίνησα να κοιτάζω από ψηλά (phanteks enthoo) αλλά τελικά όσο έβλεπα το Velka 5 τόσο ψηνόμουν. Το πρόβλημα έλυσε κολλητός ο οποίος μου χάρισε HX850 oλοκαίνουργιο αχρησιμοποίητο και κάπως έτσι κατέληξα σε Core V1. Είναι μεγαλούτσικο σχετικά αλλά επειδή αναφέρθηκε το ease of use, πρέπει να είναι από τα ευκολότερα κουτιά που έχω δουλέψει.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

"διώροφο κουτάκι" ? για 2 pc ?υποτίθεται, 
το ένα μέρος προοριζόταν ως gaming
και το άλλο ως home theater κλπ κλπ.
 

Διαστάσεις έχει όσο mia micro-atx & psu
αν τα τοποθετήσεις δίπλα περίπου σε πλάτος.
Σχεδόν έτοιμο είναι αλλά από πέρσι έχει μείνει έτσι...
 

 

20200523_154957.jpg

Έγινε επεξεργασία από idonthave
  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
1918
WWW.GURU3D.COM

Probably this is one of the nicest B550 Chipset based motherboards we review, the Mini-ITX based B550i Aorus PRO AX, at 17x17cm Gigabyte...

 

Έγινε επεξεργασία από DEADLAZARUS
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μόλις δικασε όλα τα πανάκριβα κουτιά που ζητάνε 200 ευρώ και πάνω. Μια χαρά sff είναι. Είναι ευέλικτη κατηγορία. Διαφορετικά sffpc μπορούμε να πούμε μόνο το raspberry ?

 

80-100 ευρώ θα έρθει. Το 60 ή πρόκειται για λαθος ή τιμολόγηση Βιετνάμ, γιατί εκεί έχει τόσο

 

Υ.γ. χωράει DTX επίσης νομίζω και άλλο ένα form.factor λίγο πιο μεγάλο στο πλάτος το οποίο μου διαφεύγει το όνομα

Έγινε επεξεργασία από SpirosKGR
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ.Παρτ2

Αν και δικαιολογούνται οι "μικροί" κατασκευαστές, ως έναν βαθμό, όπως υποδεικνύεται και από τον χαρακτηρισμό άλλωστε, μικροί μεν αλλά με μεγαλύτερα κόστη επένδυσης-αναπτυξης, μεγαλύτερο κόστος κατασκευής, λιγότερα εργοστάσια παραγωγής κτλπ

 

Μπράβο πάντως στην CM που κοιτά τι ζητάνε οι καταναλωτές και κάνει τέτοιες κινήσεις #αυτα_καλο_ειναι_να_γινονται

 

Κατ εμε σε σχέση με ένα μεγάλο midi case που φτάνει τα 400 -420 ελάχιστο ύψος σε χιλιοστά στα περισσότερα γνωστών κατασκευαστών ενα itx casd κάτω από τα 300-290 χιλ. και πάχους κάτω από 200 θεωρείται SFF 

Έγινε επεξεργασία από SpirosKGR
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, ο καθένας το βλέπει διαφορετικά.

Επιμένω πως τα true sff cases είναι sub 13lt.

Όμως, έχουμε μια πραγματικά αξιόλογη προσπάθεια και πρόταση από την cm, η τιμή είναι εξαιρετική και τα χαρακτηριστικά του κουτιού πολύ καλά.

Δεν έχει αντίπαλο στα χρήματά του.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.