Jump to content



COVID-19


sotiris

Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 10,3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

On 13/9/2020 at 7:28 ΜΜ, το μέλος jax7480 έγραψε:

Τέλος να πω πως και η Νορβηγια εχει σχετικα μεγαλο αριθμο κρουσματων αν αναλογιστει κανεις τον πλυθησμο της ( κυμαινεται απο 40 ως 100 κρουσματα την ημερα) αλλα δεν εχει υπαρξει θανατος απο τις 20 Αυγουστου και οι νοσηλευομενοι σε ΜΕΘ ειναι ενας (1) σε ολη τη χωρα.

Εντυπωσιακό!

Υπάρχει κάποια εξήγηση γι αυτό;

Έγινε επεξεργασία από panoss1442169303
Link to comment
Share on other sites

Φοράω μάσκα καθημερινά στη δουλειά απ' τον Μάιο, και τσακώνομαι πλέον με τους πελάτες να την φοράνε και αυτοί.

Από την άλλη έχω αρχίσει και αισθάνομαι μαλ@κας... μπήκα απόψε σε ένα σουβλατζίδικο και σε ένα μίνι μάρκετ, και κανείς δεν φορούσε. 

Μάλιστα στο μάρκετ μου την είπε και ο υπάλληλος ότι είμαι υπερβολικός.

  • Like 5
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Ένα πουλάκι μού είπε πως τον Οκτώβριο πάμε σε lockdown. 

Δεν έδωσα σημασία, σκέφτηκα μάλιστα πως αυτές οι πληροφορίες είναι ράδιο αρβύλα.

Μετά από λίγο όμως, διάβασα κάπου ότι ο Πέτσας είπε πως το lockdown είναι στις σκέψεις της κυβέρνησης, καθώς η προστασία της δημόσιας υγείας δεν μπαίνει στην ίδια ζυγαριά με τη συνέχιση της οικονομικής δραστηριότητας.

Λέτε; 

  • Like 2
  • Sad 2
Link to comment
Share on other sites

Τόσο καιρό που έλεγαν ότι δεν υπάρχει περίπτωση για lockdown, έλεγα ότι το lockdown είναι σαν τις πρόωρες εκλογές και την υποτίμηση. Δεν προανακοινώνεται. Το γεγονός ότι ο Πέτσας είπε έτσι, σημαίνει πως λίαν συντόμως θα αρχίσουμε τα sms.

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, DEADLAZARUS said:

Ένα πουλάκι μού είπε πως τον Οκτώβριο πάμε σε lockdown. 

Δεν έδωσα σημασία, σκέφτηκα μάλιστα πως αυτές οι πληροφορίες είναι ράδιο αρβύλα.

Μετά από λίγο όμως, διάβασα κάπου ότι ο Πέτσας είπε πως το lockdown είναι στις σκέψεις της κυβέρνησης, καθώς η προστασία της δημόσιας υγείας δεν μπαίνει στην ίδια ζυγαριά με τη συνέχιση της οικονομικής δραστηριότητας.

Λέτε; 

 

 

Είμαστε σίγουροι ότι έχουμε δεξιούς / φιλελεύθερους στην κυβέρνηση;

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 15 ώρες, το μέλος Lakisss έγραψε:

Φοράω μάσκα καθημερινά στη δουλειά απ' τον Μάιο, και τσακώνομαι πλέον με τους πελάτες να την φοράνε και αυτοί.

Από την άλλη έχω αρχίσει και αισθάνομαι μαλ@κας... μπήκα απόψε σε ένα σουβλατζίδικο και σε ένα μίνι μάρκετ, και κανείς δεν φορούσε. 

Μάλιστα στο μάρκετ μου την είπε και ο υπάλληλος ότι είμαι υπερβολικός.

Χτες πήγα σούπερ μάρκετ, εκεί φοράνε μάσκες (αν και πολλοί με τη μούρη έξω), είναι, περίπου, όπως πρέπει.

Μετά πήγα και σε μαγαζί δομικών υλικών να πάρω κάποια πραγματάκια...

Μάσκα; ΠΑΝΤΕΛΩΣ άγνωστη λέξη. Τέσσερα άτομα προσωπικό, 5-6 πελάτες μέσα (αποκλείεται να επιτρεπόταν σε τόσο μικρό χώρο 6 πελάτες), ήμουν ο μόνος με μάσκα, εξωγήινος κι εγώ.

Τα μαστόρια τα ΄χουν βρει με τον κορονιό, δεν έχουν πρόβλημα.

 

(πάντως το προσωπικό ούτε καν μια μάσκα κρεμασμένη σαν σκουλαρίκι, κανένας απολύτως φόβος ούτε καν για πρόστιμα. Γίνεται πολύ καλός έλεγχος, εντατικός...)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ARMAGEDDON said:

σε τρεις βδομάδες έχει lock down !

 

Αύριο που στα σχολεία θα κλειστούν όλοι μέσα λόγω βροχής θα γίνει του κορονοϊού το κάγκελο. Οποιαδήποτε σοβαρή κυβέρνηση δεν θα έπρεπε να επιτρέψει τη λειτουργία των σχολείων αύριο (σήμερα δηλαδή Παρασκευή 18/9). Δεν θα χάσουν τίποτα οι μαθητές αν έμεναν μια μέρα σπίτι. Αντίθετα ο υγειονομικός κίνδυνος θα είναι τεράστιος.

Link to comment
Share on other sites

81fb8e7751e74f4ab4a434f2a3718d88.jpg
WWW.CAPITAL.GR

Δέκα ημέρες σε επιφυλακή για τον περιορισμό της εξάπλωσης. Και νέα...

Ένα θέλω να μάθω: αν πάμε σε νέο lockdown, θα λοιμωχθούμε; Θέλω σκόιλ ελικίκου v2...

  • Like 1
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.