Jump to content



COVID-19


sotiris

Recommended Posts

  • Replies 10,3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Αν και έχω τις επιφυλάξεις μου για την ύπαρξη του κορονοϊού :hehe: πολύ φοβάμαι ότι τα πράγματα θα εξελιχθούν άσχημα... Δεν πάει καλά η εικόνα των κρουσμάτων και ο κόσμος δεν προσέχει. Επίσης το κράτος αδυνατεί να επιβάλει κανόνες (τι πρωτότυπο) οπότε every man for himself.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, sstav said:

αντί για επίδομα 800 ευρώ θα δώσουν μια κάρτα 3080 ώστε όλοι να μένουμε μέσα.


 Μόνο σε φιλάθλους ομάδων εκτός διοργανώσεων ΟΥΕΦΑ. Πανιώνιοι- Αρειανοί- Παθηναϊκοί-Ηρακλειδείς κοκ, παίρνουν καρτούλα. Οι Ευρωπαίοι βλέπουν τουβου, το κονδύλι θα εισπραχθεί από το μάρκετ πουλ της ΟΥΕΦΑ.
Ο Λάζαρους μας έδειξε την ορθογραφία, τώρα το γράφει λάθος, είναι σκόιλ ελικικού, οξύτονο.
Καλή τύχη στα μέλη που διαμένουν Ηράκλειο Κρήτης, εμπνευσμένοι οπαδοί συγκεντρώθηκαν προ χθεσινού αγώνος να εμψυχώσουν τους παίκτες, φωνάζοντας κλπ. Μη τυχόν και μείνει πίσω σε κρούσματα καμιά περιοχή.

Παραπάνω το νήμα έχει λινκ από εκπομπή Τράγκα, αν δεν με απατά η μνήμη μου ο «καρδιολόγος» Βόβολης είναι φρούτο, προσοχή. Αν κάνω λάθος θα απολογηθώ.

  • Like 2
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Simon said:

Αν και έχω τις επιφυλάξεις μου για την ύπαρξη του κορονοϊού :hehe: πολύ φοβάμαι ότι τα πράγματα θα εξελιχθούν άσχημα... Δεν πάει καλά η εικόνα των κρουσμάτων και ο κόσμος δεν προσέχει. Επίσης το κράτος αδυνατεί να επιβάλει κανόνες (τι πρωτότυπο) οπότε every man for himself.

 

Άλλο ένα failαρισμένο iq check Simonάκο μου.

Τι να πεις...

 

(Θα ενωθουν αραγε τα ποστστ;)

[Όχι μόνα τους ?]

 

Στο συλλογικό  iq ως κοινωνία αναφέρομαι. 

Έγινε επεξεργασία από acct
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δύο πρόσφατες αναρτήσεις του Ηλία Μόσιαλου. Μία σχετική με τις προσπάθειες για εμβόλιο, μία σχετική με το πλάνο κλιμακωτών περιορισμών της Ιρλανδίας (προτείνει ανάλογη αντιμετώπιση για εμάς):
 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

twittercard.jpg
COVID-ANALYSIS.COM

COVID-Analysis is made by researchers and engineers from Greece, in order to provide real-time data and projections about coronavirus (officially known as SARS-CoV-2, COVID-19, or 2019-nCoV) pandemic in...

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

vits78621591018142.jpg
WWW.IN.GR

Δημοσιεύτηκε στην Εφημερίδα της Κυβέρνησης η κοινή υπουργική...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος sotiris έγραψε:

Στα ενδιαφέροντα νέα που είδα: 

20200912_GDP100.jpg
WWW.ECONOMIST.COM

Efforts to stop covid-19 have had at least one welcome side-effect

 


Ήταν νομίζω αναμενόμενο. Θα είναι χαρά μου όταν με το καλό δούμε και μια τεράστια μείωση των θανάτων από H1N1 στην Ελλάδα (αλλά και στις υπόλοιπες χώρες του Β. Ημισφαιρίου) σε σχέση με προηγούμενα έτη και να σωπάσουν αυτοί που πιστεύουν ότι ο Covid-19 είναι συγκρίσιμος με τη γρίππη.

Έγινε επεξεργασία από dfk_7677
Link to comment
Share on other sites

πριν 57 λεπτά, το μέλος dfk_7677 έγραψε:


Ήταν νομίζω αναμενόμενο. Θα είναι χαρά μου όταν με το καλό δούμε και μια τεράστια μείωση των θανάτων από H1N1 στην Ελλάδα (αλλά και στις υπόλοιπες χώρες του Β. Ημισφαιρίου) σε σχέση με προηγούμενα έτη και να σωπάσουν αυτοί που πιστεύουν ότι ο Covid-19 είναι συγκρίσιμος με τη γρίππη.

 

Ναι αλλά τα θύματα από τα τροχαία δεν μειώθηκαν

 

Spoiler

TrollFace.thumb.jpg.a1fa80c91da86076242c7e9077fdca15.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

b2abb4726611481b8f92a6d27c69920a.jpg
WWW.CAPITAL.GR

Έχουν υπάρξει δύο περιπτώσεις ασθενών που παρουσίασαν σοβαρή νευρολογική ασθένεια μετά τη χορήγηση του εμβολίου. Μια τρίτη θα...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλά με 2ο ίδιο κρούσμα σπάνιας πάθησης για μένα την κλαίγαμε την αστρα-ζένεκα και τα διαστημικά λεοφωρεία. Απλός πύραυλος σπούτνικ V και μολύβι στο διάστημα αντί για στυλό :hehe: 

  • Like 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Σουηδία: Μέτρα στη Στοκχόλμη εξετάζουν οι ειδικοί μετά την αύξηση των κρουσμάτων

 

Παράθεση

Εντούτοις, περίπου 1.200 νέα κρούσματα και πέντε θάνατοι καταγράφηκαν από την Παρασκευή σε σύγκριση με περίπου 200 κρούσματα την ημέρα τις τελευταίες εβδομάδες. Η αύξηση του αριθμού των νέων μολύνσεων δεν μπορεί να εξηγηθεί αποκλειστικά από την αύξηση των τεστ, τονίζει σήμερα η Δημόσια Αρχή Υγείας.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.