Jump to content



COVID-19


sotiris

Recommended Posts

covid-elegxos.jpg
WWW.CNN.GR

Νέο αρνητικό ρεκόρ κρουσμάτων κορωνοϊού είχαμε την Παρασκευή στη...

Προσπαθούμε ν' αποφύγουμε το lockdown, αλλά δεν τα βλέπω καλά τα πράγματα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 10,3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ermlpd1593749621514.jpg
WWW.IN.GR

Κοροναϊός : Επαναστατική η θεραπεία με «κοκτέιλ» μονοκλωνικών...

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

bel3883838383.jpg
WWW.E-DAILY.GR

Η γυναίκα άρχισε να βρίζει και να βήχει πάνω από τους επιβάτες

 

16031130740287903718061707799871.gif

#LunaticKaren

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

πριν 11 ώρες, το μέλος SpirosKGR έγραψε:
bel3883838383.jpg
WWW.E-DAILY.GR

Η γυναίκα άρχισε να βρίζει και να βήχει πάνω από τους επιβάτες

 

16031130740287903718061707799871.gif

#LunaticKaren

Η λύση ήταν απλή. Ταξίδι στα φτερά του αεροπλάνου κι άσε την να βήχει στην τουρμπίνα. 

 

 

47e0be544b8f47a28477306f4322e918.jpg
WWW.CAPITAL.GR

Το ανακοίνωσε σήμερα το βράδυ ο πρωθυπουργός της Μίχαελ Μάρτιν.

 

Έγινε επεξεργασία από DEADLAZARUS
  • Like 1
  • Sad 3
Link to comment
Share on other sites

Άκουσα στις ειδήσεις ότι και καλά λέει οι 17-34 είναι λέει πιο χαλαροί απέναντι στον ιό και καλά ένα ποσοστό δε πιστεύει ότι υπάρχει ο ιός. Πάντως στην περίοδο της καραντίνας νέους άκουγα να λένε "μαλ@κες προσέχουμε". Πολύ προπαγάνδα τα media. Αποφεύγω τηλεόραση αλλά έτυχε να το ακούσω σε μαγαζί που ήμουν και είπα απ'μέσα μου " δες εκεί ρε φίλε το παιχνιδάκι ακόμα καλά κρατεί "

πριν 11 ώρες, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Η λύση ήταν απλή. Ταξίδι στα φτερά του αεροπλάνου κι άσε την να βήχει στην τουρμπίνα.

IRLStory: Είχα το μυαλό μου άλλου τις προάλλες και μπήκα σούπερ χωρίς μάσκα, ίσα ίσα από την είσοδο μέχρι τη σκάλα, 4 μετρα. Όταν το κατάλαβα ντράπηκα άσχημα και έβαλα τη μάσκα γρήγορα πάντως. 

 

Δεν έχει αλλάξει κάτι στη ρουτίνα όταν είμαι εκτός. Απλά ότι γενικά κάνω κ σπίτι. Δεν πιάνω μούτρο, στόμα μύτη όταν βγω σπίτι. Όταν γυρίσω απλά πλένω τα χέρια μου, ΠΡΏΤΑ, μετά αλλάζω ρούχα, με αυτα που φοράω σπίτι και τα του έξω πάνε άπλωμα για λίγες ώρες. Μάσκες έχω 2 και τις χρησιμοποιώ εναλλάξ.

 

Έγινε επεξεργασία από SpirosKGR
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος SpirosKGR έγραψε:

Άκουσα στις ειδήσεις ότι και καλά λέει οι 17-34 είναι λέει πιο χαλαροί απέναντι στον ιό και καλά ένα ποσοστό δε πιστεύει ότι υπάρχει ο ιός. Πάντως στην περίοδο της καραντίνας νέους άκουγα να λένε "μαλ@κες προσέχουμε". Πολύ προπαγάνδα τα media. Αποφεύγω τηλεόραση αλλά έτυχε να το ακούσω σε μαγαζί που ήμουν και είπα απ'μέσα μου " δες εκεί ρε φίλε το παιχνιδάκι ακόμα καλά κρατεί "

IRLStory: Είχα το μυαλό μου άλλου τις προάλλες και μπήκα σούπερ χωρίς μάσκα, ίσα ίσα από την είσοδο μέχρι τη σκάλα, 4 μετρα. Όταν το κατάλαβα ντράπηκα άσχημα και έβαλα τη μάσκα γρήγορα πάντως. 

 

Δεν έχει αλλάξει κάτι στη ρουτίνα όταν είμαι εκτός. Απλά ότι γενικά κάνω κ σπίτι. Δεν πιάνω μούτρο, στόμα μύτη όταν βγω σπίτι. Όταν γυρίσω απλά πλένω τα χέρια μου, ΠΡΏΤΑ, μετά αλλάζω ρούχα, με αυτα που φοράω σπίτι και τα του έξω πάνε άπλωμα για λίγες ώρες. Μάσκες έχω 2 και τις χρησιμοποιώ εναλλάξ.

 

 

Εάν δεν τις πλένεις/στεγνώνεις πριν τη χρήση, οι δύο μάσκες δεν είναι αρκετές. Καλό είναι είτε να τις φοράς φρέσκες, είτε να τις αφήνεις για κανένα τριήμερο πριν τις ξαναφορέσεις.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω μέχρι τέλος του μήνα θα φτάσουμε τα 1.000 επιβεβαιωμένα ανά ημέρα. Όσοι είστε σε ευάλωτη ομάδα θέλει προσοχή, εμείς τα νιάτα θα τον κατατροπωσουμε :hehe:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 39 λεπτά, το μέλος minast έγραψε:

 

Εάν δεν τις πλένεις/στεγνώνεις πριν τη χρήση, οι δύο μάσκες δεν είναι αρκετές. Καλό είναι είτε να τις φοράς φρέσκες, είτε να τις αφήνεις για κανένα τριήμερο πριν τις ξαναφορέσεις.

Πλένω κάθε μέρα αυτή που έχω χρησιμοποιήσει και έχω καθαρή την άλλη

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

18 μάσκες έχω. Μόλις. Αλλά χρησιμοποιούσα 2 κάθε μέρα. Τώρα που δε παίρνω ΜΜΜ πλέον, μου φτάνουν για 2 βδομάδες αυτές :p Όλες πηγαίνουν σε ξεχωριστό σημείο (σπέσιαλ :hehe: ) πριν πλυθούν. 

  • Like 1
  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 10 ώρες, το μέλος Simon έγραψε:

Πιστεύω μέχρι τέλος του μήνα θα φτάσουμε τα 1.000 επιβεβαιωμένα ανά ημέρα. Όσοι είστε σε ευάλωτη ομάδα θέλει προσοχή, εμείς τα νιάτα θα τον κατατροπωσουμε :hehe:

 

vits33881603189320.jpg
WWW.IN.GR

Κοροναϊός : Το ιδιαίτερα ανησυχητικό είναι πως στο επίκεντρο της...

667 τα κρούσματα. Έρχεται η χιλιάρα....

  • Like 2
  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DEADLAZARUS said:

 

vits33881603189320.jpg
WWW.IN.GR

Κοροναϊός : Το ιδιαίτερα ανησυχητικό είναι πως στο επίκεντρο της...

667 τα κρούσματα. Έρχεται η χιλιάρα....

 

Πάνε τα Χριστούγεννα, κι η Πρωτοχρονιά!

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος sotiris έγραψε:

 

Πάνε τα Χριστούγεννα, κι η Πρωτοχρονιά!

 

Οι μασόνοι το κανόνισαν έτσι ώστε να μην μπορούμε να γιορτάσουμε τα Χριστούγεννα. Είδες τί έγινε και το Πάσχα, είδαμε και πάθαμε για να ψήσουμε αρνί με το σόι.

  • Like 1
  • Agree 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

On 10/17/2020 at 8:14 AM, DEADLAZARUS said:
covid-elegxos.jpg
WWW.CNN.GR

Νέο αρνητικό ρεκόρ κρουσμάτων κορωνοϊού είχαμε την Παρασκευή στη...

Προσπαθούμε ν' αποφύγουμε το lockdown, αλλά δεν τα βλέπω καλά τα πράγματα.

 

πάντως τη χθεσινή μέρα έγινε "ντου" με rapid test οπότε το βρίσκω λογικό

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 14 ώρες, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

 

vits33881603189320.jpg
WWW.IN.GR

Κοροναϊός : Το ιδιαίτερα ανησυχητικό είναι πως στο επίκεντρο της...

667 τα κρούσματα. Έρχεται η χιλιάρα....

Ελπίζω να μην το πίστεψες...---->  666

Το τι έρχεται είναι πλέων γραμμένο...

  • Like 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Σοβαρό λάθος η τοποθέτηση της συζήτησης σε ηλικιακές ομαδοποιήσεις, σε ένα είδος κατηγορητηρίου και πάλης των γενιών. Η ανεύθυνη συμπεριφορά είναι που μεγενθύνει το πρόβλημα κι είναι ατομικό χαρακτηριστικό. Εμφανίζεται σε όλες τις ηλικίες.
Η προσπα΄θεια ανακάλυψης αποδιοπομπαίων τράγων, ομσδικά κιόλας. δεν θα μας βγάλει πουθενά.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

koronoios-mitsotakis-diaggelma.jpg
WWW.CNN.GR

Συναγερμός έχει σημάνει σε κυβέρνηση και επιτροπή ειδικών μετά τη χθεσινή...

Πες, βρε άνθρωπε, πως ''μετά τις 24.00, κυκλοφορώ εγώ και διψάω για αίμα. Κανονίστε την πορεία σας''.

Problem solved.

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, salde said:

Σοβαρό λάθος η τοποθέτηση της συζήτησης σε ηλικιακές ομαδοποιήσεις, σε ένα είδος κατηγορητηρίου και πάλης των γενιών. Η ανεύθυνη συμπεριφορά είναι που μεγενθύνει το πρόβλημα κι είναι ατομικό χαρακτηριστικό. Εμφανίζεται σε όλες τις ηλικίες.
Η προσπα΄θεια ανακάλυψης αποδιοπομπαίων τράγων, ομσδικά κιόλας. δεν θα μας βγάλει πουθενά.

 

Διαίρει και βασίλευε :)

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, sotiris said:

Διαίρει και βασίλευε


ναι και όχι. Είναι ο ίδιος μηχανισμός σκέψης, μόνο που στην περίπτωση «φταίνε οι νέοι/φταίνε οι μεγαλύτεροι» η συζήτηση δεν κατευθύνεται από πάνω αλλά είναι επιλογή των κάτω. Εκείνο που βασιλεύει στο τέλος είναι η αδυναμία κατανόησης του τι συμβαίνει κι η εξάπλωση. Μπόνους προσφορά μερικά κιλά άσκοπης, αόριστης κι άδικης οργής που μονάχα δυσκολεύουν την ατομική προσπάθεια συνήθως.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.