Jump to content



COVID-19


sotiris

Recommended Posts

Μία ώρα πριν, το μέλος jax7480 έγραψε:

Δεν ξέρω τι λέτε αλλά εγώ από χθες πιάνω 5G και για κάποιο άγνωστο λόγο μπορώ να ενεργοποιώ copies των Windows με τη σκέψη. 

Κατά τ'άλλα, όλα καλά.

 

Αν κατάλαβα καλά, θεωρείς ότι όποιος κρίνει λανθασμένη και κακοπροαίρετη την απόφαση για το ακαταλόγιστο των επιτροπών είναι συνομωσιολόγος?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 10,3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

13 minutes ago, Simon said:

 

Αν κατάλαβα καλά, θεωρείς ότι όποιος κρίνει λανθασμένη και κακοπροαίρετη την απόφαση για το ακαταλόγιστο των επιτροπών είναι συνομωσιολόγος?

 

Μπαρδόν; φαίνεται κάτι τέτοιο απο την ανάρτηση μου; 

Χιούμορ λέγεται και δεν με απασχολεί τι πιστεύει ο καθένας όσο δεν επηρεάζει τις δικές μου ελευθερίες.

 

Επίσης η ανάρτηση μου δεν έχει σε τίποτα να κάνει με τις προηγούμενες αναρτήσεις, απλά ανέφερα το γεγονός γιατί λόγω του οτι ανήκω σε ομάδα υψηλού κινδύνου, έκανα χθες το εμβόλιο.

 

Και τέλος για να τοποθετηθώ στο σχόλιο σου, το ακαταλόγιστο δεν πρέπει να το έχει ούτε ο Πάπας.

Έγινε επεξεργασία από jax7480
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος jax7480 έγραψε:

Δεν ξέρω τι λέτε αλλά εγώ από χθες πιάνω 5G και για κάποιο άγνωστο λόγο μπορώ να ενεργοποιώ copies των Windows με τη σκέψη. 

Κατά τ'άλλα, όλα καλά.

Τιποτα αλλο μηπως ειδες? πχ

19852858014_ac55bb261d_b.thumb.jpg.35bd6eaf0aec7c1580ef0c273e1a3da7.jpg

 

:hehe:

 

  • Like 1
  • Haha 5
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος jax7480 έγραψε:

 

Μπαρδόν; φαίνεται κάτι τέτοιο απο την ανάρτηση μου; 

Χιούμορ λέγεται και δεν με απασχολεί τι πιστεύει ο καθένας όσο δεν επηρεάζει τις δικές μου ελευθερίες.

 

Επίσης η ανάρτηση μου δεν έχει σε τίποτα να κάνει με τις προηγούμενες αναρτήσεις, απλά ανέφερα το γεγονός γιατί λόγω του οτι ανήκω σε ομάδα υψηλού κινδύνου, έκανα χθες το εμβόλιο.

 

Και τέλος για να τοποθετηθώ στο σχόλιο σου, το ακαταλόγιστο δεν πρέπει να το έχει ούτε ο Πάπας.

 

Έγινε παρεξήγηση επειδή προηγήθηκαν τα προηγούμενα μηνύματα, συμφωνώ απόλυτα με την τελευταία πρόταση.

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος Simon έγραψε:

 

Αν κατάλαβα καλά, θεωρείς ότι όποιος κρίνει λανθασμένη και κακοπροαίρετη την απόφαση για το ακαταλόγιστο των επιτροπών είναι συνομωσιολόγος?

Όχι, εννοεί ότι του έβαλαν τσιπάκι με 5G, λες και δεν είχε κινητό για να πιάνει :hehe: 

  • Like 1
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 9 ώρες, το μέλος jax7480 έγραψε:

 

μπορώ να ενεργοποιώ copies των Windows με τη σκέψη. 

Κατά τ'άλλα, όλα καλά.

 

Χιούμορ λέγεται και δεν με απασχολεί τι πιστεύει ο καθένας όσο δεν επηρεάζει τις δικές μου ελευθερίες.

 

Επίσης η ανάρτηση μου δεν έχει σε τίποτα να κάνει με τις προηγούμενες αναρτήσεις, απλά ανέφερα το γεγονός γιατί λόγω του οτι ανήκω σε ομάδα υψηλού κινδύνου, έκανα χθες το εμβόλιο.

Άμα σε παίρνει, όταν έρθεις χώσε στη ρεζέρβα καμιά 10ρια από αυτά τα «εμβόλια» να δοκιμάσουμε...βάλε και κάνα μισόκιλο πιπέρι μην πέσεις σε κάνα σκύλο ; )

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Τηλέφωνο πριν λίγο σε εφημερεύον φαρμακείο:

-Έχετε self test;

-Τα δωρεάν έχουν τελειώσει, αν το πληρώσετε 10 ευρώ. 

Για να καταλάβω πως μπορεί αυτός να επικαλείται ότι τελείωσαν, αλλά πουλάει; Ένα κ@λοπλαφόν δεν μπορεί να μπει στην τιμή; Κατά τ'άλλα μόνο ΦΕΚ ξέρουν να βγάζουν και τιμοκαταλόγους προστίμων. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 48 λεπτά, το μέλος Lakisss έγραψε:

Τηλέφωνο πριν λίγο σε εφημερεύον φαρμακείο:

-Έχετε self test;

-Τα δωρεάν έχουν τελειώσει, αν το πληρώσετε 10 ευρώ. 

Για να καταλάβω πως μπορεί αυτός να επικαλείται ότι τελείωσαν, αλλά πουλάει; Ένα κ@λοπλαφόν δεν μπορεί να μπει στην τιμή; Κατά τ'άλλα μόνο ΦΕΚ ξέρουν να βγάζουν και τιμοκαταλόγους προστίμων. 

7€ κοστίζουν σε 2-3 φαρμακεία που κοίταξα. Ο δικός σου πως την είδε; 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, tommybertsen said:

7€ κοστίζουν σε 2-3 φαρμακεία που κοίταξα. Ο δικός σου πως την είδε; 

 

είπε να βγάλει λίγο κέρδος παραπάνω !

είναι μια μπίζνα όλη η φάση πάρτε Υαλουρονικό !

 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, tommybertsen said:

7€ κοστίζουν σε 2-3 φαρμακεία που κοίταξα. Ο δικός σου πως την είδε; 

ανεξαρτήτως ύψους τιμής, έχει δίκιο ότι αν τον υποχρεώνουν να συμμετέχει στην διαδικασία. οφειλουν να του έχουν εξασφαλίσει μια ελάχιστη διαθεσιμότητα σε συγκεκριμένη τιμή. Δεν είναι χωρίς πάτο οι τσέπες των εργοδοτών/αυτοαπασχολούμενων.

Δες μονάχα Νίκο μη τυχόν έχουν πάει πίσω καμια βδμάδα την υποχρεωτική εφαρμογή για εσένα.

Link to comment
Share on other sites

Οι ελεύθεροι επαγγελματίες-επιτηδευματίες και οι αυτοαπασχολούμενοι δεν εμπίπτουν στο πεδίο εφαρμογής της συγκεκριμένης ΚΥΑ, η οποία αφορά μόνο εργαζόμενους με σύμβαση εξαρτημένης εργασίας στον ιδιωτικό τομέα, μπορούν όμως να υποβάλλονται σε διαγνωστικό έλεγχο με δική τους δαπάνη και να δηλώνουν προαιρετικά το αποτέλεσμα στην ηλεκτρονική πλατφόρμα self-testing.gov.gr.

 

 

self-test.jpg?itok=AU46bkMf
WWW.GOOGLE.COM

Οι ελεύθεροι επαγγελματίες-επιτηδευματίες και οι αυτοαπασχολούμενοι δεν είναι...

Ότι να'ναι... για να μην δώσουν δωρεάν τεστ σ' εμάς και ξοδευτούν, το κάνουν προαιρετικό.

edit: πήρα εχθές Παρασκευή για δεύτερη φορά στο ΚΕΛΠΝΟ. Εξακολουθούν να μην ξέρουν τι ισχύει και μου έδωσαν τηλέφωνο του υπουργείου Εργασίας. Τώρα και 'γω ο Τεντιμπόυς πήρα Παρασκευιάτικα τηλέφωνο... εννοείται δεν το σήκωσαν. 

Έγινε επεξεργασία από Lakisss
  • Like 5
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 10 ώρες, το μέλος Lakisss έγραψε:

Οι ελεύθεροι επαγγελματίες-επιτηδευματίες και οι αυτοαπασχολούμενοι δεν εμπίπτουν στο πεδίο εφαρμογής της συγκεκριμένης ΚΥΑ, η οποία αφορά μόνο εργαζόμενους με σύμβαση εξαρτημένης εργασίας στον ιδιωτικό τομέα, μπορούν όμως να υποβάλλονται σε διαγνωστικό έλεγχο με δική τους δαπάνη και να δηλώνουν προαιρετικά το αποτέλεσμα στην ηλεκτρονική πλατφόρμα self-testing.gov.gr.

 

 

self-test.jpg?itok=AU46bkMf
WWW.GOOGLE.COM

Οι ελεύθεροι επαγγελματίες-επιτηδευματίες και οι αυτοαπασχολούμενοι δεν είναι...

Ότι να'ναι... για να μην δώσουν δωρεάν τεστ σ' εμάς και ξοδευτούν, το κάνουν προαιρετικό.

edit: πήρα εχθές Παρασκευή για δεύτερη φορά στο ΚΕΛΠΝΟ. Εξακολουθούν να μην ξέρουν τι ισχύει και μου έδωσαν τηλέφωνο του υπουργείου Εργασίας. Τώρα και 'γω ο Τεντιμπόυς πήρα Παρασκευιάτικα τηλέφωνο... εννοείται δεν το σήκωσαν. 

Εγώ λέω ότι αυτοί θέλουν να ψοφήσουμε, ώστε να τους αδειάσουμε τη γωνιά, αλλά αυτοί θέλουν να φαίνεται ότι κάτι τέτοιο συνέβη με δική μας πρωτοβουλία και ευθύνη, ώστε να μην έχουν αυτοί την ευθύνη. Αυτό ακριβώς, τίποτ' άλλο.

 

  • Like 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Πέθανε στα 37 του με κορωνοϊό. Το twitter του ήταν γεμάτο κοροϊδίες για τις μάσκες και τον ιό

 

Παράθεση

Σχεδόν κανείς δε νοιάζεται πια για τους νεκρούς αλλά και τις ζωές που θα χαθούν από δω και πέρα. Τα περισσότερα κορωνοπάρτι αφήνονται ανεξέλεγκτα, κι οι κάτω των 40 νιώθουν άτρωτοι.

 

 

Έγινε επεξεργασία από ΓιαγκΤ
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, ΓιαγκΤ said:

να τον στείλουν τον άνθρωπο στο ιατροδικαστικό Λαμίας να μας πουν τι είχε

  • Like 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε μηνυμα προ ολιγου για εμβολιασμο. ΑΖ ειναι βαση του διαστηματος μεταξυ των δοσεων. Εκλεισα ραντεβου για Πεμπτη και οτι γινει εγινε. :mellow:

  • Like 3
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

Κ εγω εκλεισα για αυριο. Αστρα κ εμενα με το 2μηνο περίπου απο 1η σε 2η.

Θα σας γραψω τους κωδικους μου στο thelab να κανετε ban τον αστρολαβο :hehe:

  • Like 1
  • Haha 1
  • Sad 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 21 λεπτά, το μέλος astrolabos έγραψε:

giphy.gif

 

 

Αυτό ακριβώς, όταν της βγάλει κανα πρόβλημα στο 2FA το τσιπάκι και δε θα μπαίνει ούτε taxis,  εμάς θα παρακαλάει να το φτιάξουμε.

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.