Jump to content



COVID-19


sotiris

Recommended Posts

  • Replies 10,3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ειδα ότι η Αγάπη έκανε εμβόλιο, οπότε λέω άνοιξε η ομαδα 40-45 (???). 

 

 

Χτύπησα πρώτη δόση ΑΖ στις 0800. Ολα καλα. 

 

υγ είπαν για 3 μέρες οχι αλκοόλ. Εχω παραγγείλει 5 λίτρα ροζε απο το χωριό για Ανάσταση και Δευτέρα του Πάσχα... ? 

  • Haha 7
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος YDinopoulos έγραψε:

υγ είπαν για 3 μέρες οχι αλκοόλ. Εχω παραγγείλει 5 λίτρα ροζε απο το χωριό για Ανάσταση και Δευτέρα του Πάσχα... ? 

Αν θες να τραγουδάς αστραζενεκα μη με μαλώνετε, πιες το ροζάκι σου :p 

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 22 λεπτά, το μέλος YDinopoulos έγραψε:

Ειδα ότι η Αγάπη έκανε εμβόλιο, οπότε λέω άνοιξε η ομαδα 40-45 (???). 

 

 

Χτύπησα πρώτη δόση ΑΖ στις 0800. Ολα καλα. 

 

υγ είπαν για 3 μέρες οχι αλκοόλ. Εχω παραγγείλει 5 λίτρα ροζε απο το χωριό για Ανάσταση και Δευτέρα του Πάσχα... ? 

48ωρες μου ειπαν. Το κρατησα 24 :p

 

Επισης ψαρι, ξηρους καρπους κλπ γενικα τα αλεργιοαπαυτα φαγητα. 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος karmen1983 έγραψε:

48ωρες μου ειπαν. Το κρατησα 24 :p

 

Επισης ψαρι, ξηρους καρπους κλπ γενικα τα αλεργιοαπαυτα φαγητα. 

 

Άρα όχι ψαρονέφρι; ? 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Έκανα εχθές το εμβόλιο της astrazeneca και έχω ακόμα έντονες παρενέργειες. Μπορώ να μιλήσω σε κάποιο τηλέφωνο του ΕΟΔΥ? Δεν με ενδιαφέρει στην παρούσα φάση να συμπληρώσω την κίτρινη κάρτα.

 

 

  • Sad 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Simon said:

Έκανα εχθές το εμβόλιο της astrazeneca και έχω ακόμα έντονες παρενέργειες. Μπορώ να μιλήσω σε κάποιο τηλέφωνο του ΕΟΔΥ? Δεν με ενδιαφέρει στην παρούσα φάση να συμπληρώσω την κίτρινη κάρτα.

 

 

Εαν επιτρέπεται, τι σου εχει βγάλει? 

Link to comment
Share on other sites

πριν 20 λεπτά, το μέλος YDinopoulos έγραψε:

Εαν επιτρέπεται, τι σου εχει βγάλει? 

 

Τα γράφω στο σποιλερ επειδή δε θέλω να αποθαρρύνω κανέναν, είμαι μάλλον στο 0,00..% που έχει τόσο έντονα συμπτώματα. Μην το διαβάσετε για να μην αγχωθειτε όσοι δεν το έχετε κάνει :p

 

Spoiler

Περίπου 8 ώρες από την ώρα που το έκανα άρχισε να πονάει η κοιλιά μου. Πολύ όμως. Μετά άρχισε να πονάει η πλάτη μου σαν να με έχει χτυπήσει αυτοκίνητο. Μετά άρχισα να έχω αρρυθμίες και ρίγος. Δεν μπορούσα να σταθώ όρθιος ούτε να κρατήσω το κινητό μου δηλαδή από το τρέμουλο. Είχα σκεπαστεί με το πάπλωμα και παρόλα αυτά ένιωθα κρύο. Πήρα ντεπον και βοήθησε λίγο να με πάρει ο ύπνος αλλά μετά από δύο-τρεις ώρες ξύπνησα με τα ίδια συμπτώματα. Ξαναπήρα αλλά δεν μπορούσα να κοιμηθώ τελικά. Τώρα, 30 ώρες μετά το εμβόλιο, μου έχει μείνει ο πόνος στην πλάτη και ναυτία όποτε σηκώνομαι όρθιος. Ελπίζω στα δύο 24ωρα να σταματήσουν τα συμπτώματα.

 

  • Like 2
  • Agree 2
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

Παρε για αρχη τηλεφωνο στο εμβολιαστικο κεντρο. Σου εχουν δωσει λογικα και οδηγιες και τηλέφωνα. Θα σου ελεγα ομως να κανεις λιγο υπομονη. Η μανα μου πχ κ η θεια μου ειχαν πυρετο 3 μερες. Ειναι αναλογα τον οργανισμο και σε τι φαση θα σε πετυχει, οπως εξαλλου κ το εμβολιο της γριπης.

Περαστικα και γρηγορα :)

 

  • Like 3
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Simon said:

 

Τα γράφω στο σποιλερ επειδή δε θέλω να αποθαρρύνω κανέναν, είμαι μάλλον στο 0,00..% που έχει τόσο έντονα συμπτώματα. Μην το διαβάσετε για να μην αγχωθειτε όσοι δεν το έχετε κάνει :p

 

  Reveal hidden contents

 

 

Κατάφερες και μίλησες με κάποιον? 

 

Πάντως όπως είπε και η Αγάπη, θέλει 2-3 μέρες min για να ισιώσει ο οργανισμός μας. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 20 λεπτά, το μέλος YDinopoulos έγραψε:

 

Κατάφερες και μίλησες με κάποιον? 

 

Πάντως όπως είπε και η Αγάπη, θέλει 2-3 μέρες min για να ισιώσει ο οργανισμός μας. 

 

 

Από το εμβολιαστικό κέντρο μου είπαν τα εξής:

 

Spoiler

Υπομονή :p

 

Αναγκαστικά θα περιμένω άλλες δύο ημέρες, δεν μπορώ να κάνω και κάτι άλλο. Πάντως κάποια στιγμή νόμισα ότι δε θα τη βγάλω τη νύχτα :hehe:

  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

Οσο κ να σου μοιαζει λιγο το σωστο σου ειπαν :)

Υπομονη θελει κ θα δεις οπως εγινε σε ολους τους γνωστους οτι καποια στιγμη θα ειναι σαν να γυρναει ενας διακοπτης. Τη μια στιγμη θα νιωθεις αρρωστος κ την επομενη θα εισαι οπως ησουν.

 

καλου κακου βεβαια τσεκαρεις καθε τοσο αν εχεις βγαλει 3ο χερι ή κεραιες για καλυτερη ληψη σηματος κοκ :p

 

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Υπομονή φιλαράκι, περνάνε όλα αυτά, έχω ακούσει κάμποσες γλαφυρές περιγραφές ακόμη και για Pfizer, Moderna. Συμβαίνουν, είναι λογικά. Εγώ με μερικούς συναδέλφους που δεν καταλάβαμε τίποτα αναρωτιόμαστε αν μας έκαναν πλασέμπο!! χαχαχαχαχα

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος Simon έγραψε:

 

Τα γράφω στο σποιλερ επειδή δε θέλω να αποθαρρύνω κανέναν, είμαι μάλλον στο 0,00..% που έχει τόσο έντονα συμπτώματα. Μην το διαβάσετε για να μην αγχωθειτε όσοι δεν το έχετε κάνει :p

 

  Reveal hidden contents

 

 

Μήπως πρέπει να περιμένεις το ΟΤΑ ρε Σάημον? 

 

Κουράγιο μπρο.

  • Like 2
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.