Jump to content



COVID-19


sotiris

Recommended Posts

  • Replies 10,3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Έκανα και εγώ την Παρασκευή την 1η του Astra. Ανέβασα πυρετό μέχρι 38 και είχα μυαλγία και αίσθηση κόπωσης για 2 μέρες.

 

Τελικά τα self tests δεν είναι ακόμα δωρεάν για όλους;

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πρωτη μερα εστιασης σημερα και οι επιχειρηματιες που δραστηριοποιουνται στον κλαδο επεσαν στην παγιδα της κυβερνησης,πανορμου,γαλατσι,κεντρο δυστυχως μετρησα μεχρι και 11 ατομα σε τραπεζι,αλλα παντου κανεις δεν ειχε μασκα ουτε κρεμασμενες ειδα.Φυσικα σε ημικλειστους ''ημιυπαιθριους" χωρους (δηλαδη πλεξι και τεντα απο πανω κλειστα) θα γινει μαζικο outbreak...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα ειμαι αισιοδοξη. Δεν περιμενε κανεις οτι ο κοσμος θα εβγαινε για καφε κ φαγητο κ θα ηταν με τη μασκα στο πρόσωπο.

 

Απλα πρεπει να παμε να εμβολιαστουμε ολοι να τελειωνει αυτη η μαλακια. Οσο πιο γρηγορα τοσο το καλυτερο

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Να εμβολιαστεί ο κόσμος ( που μεγάλο ποσοστό δεν, αν δεν γίνει με κάποιο τρόπο αναγκαστικό )... έλα όμως που πρίν κάνεις τις 2 δόσεις και περάσουν και 15 μέρες από την δεύτερη δόση δεν είσαι... προστατευμένος ( ούτε προστατεύεις τους ανεμβολίαστους εξυπνάκιδες που θα κυκλοφορούν )

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ε αμα πρεπει να μας βαλουνε το πιστολι στο κρόταφο ας ξανακλεισουμε κ να μην γκρινιαζουμε.

Προσωπικα ειμαι αισιοδοξη για το εξης. Οσοι πανε για καφε με παρεα κακα τα ψεματα ειναι φιλαρακια που συναντιοντουσαν κ στο σπιτι, ή συνάδελφοι που συναντιοντουσαν στη δουλεια. Κλαιν γι αυτους πραγματικα. Για μενα η εστιαση εφαγε το μεγαλυτερο πακετο κ δε θα επρεπε να έχει κλείσει τοσο καιρό. Ειναι πιο ελεγχόμενη απο πολλα αλλα που εμειναν ανοικτα. Δε πας να φας με αγνωστο που δε τον εχεις ξαναδει. Ουτε να πιεις. Ζευγαρια πανε, οικογενειες πανε, νεαρα ατομα που βρισκονταν κ στο lock down. Και χθες ολοι αυτοι ηταν σε σπίτια κ σουβλιζαν κ έπιναν.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο πρόβλημα στο σκεπτικό σου αγαπητή Αγάπη, είναι το θέμα των φίλων σου τι κάνουν.
Εγω π.χ. συναναστρέφομαι με την κοπέλα μου, τον συνεργάτη μου και την κοπέλα του.
Αν βγω και με τον Κώστα που είχαμε καιρό να βρεθούμε, αν αυτός βγαίνει κάθε μέρα με 100 άλλους, δεν εκτίθεμαι μόνο στον Κώστα, κ.ο.κ.

Κατά τα λοιπά, καλό είναι να είμαστε λίγο αισιόδοξοι όντως ( αν και είναι παρά φύσιν μου, προσπαθώ :D )

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, jax7480 said:

Τι απόδοση δίνουν τα 5.500 κρούσματα μέχρι την επόμενη Δευτέρα; ήρεμα ρωτάω...

 

Θα έλεγα πολύ χαμηλή ( 1.25 ) αλλά επειδή έχουμε κυβέρνηση που δεν λέει ψέμματα (sigh), θα το παίξουνε κινέζοι και θα ανακοινώσουν κάτω από 2.500 για να μην χρειαστεί να παραδεχτούν πως έκαναν λάθος ή δεν μπορούν να ελέγξουν τι γίνεται και ότι η αστυνομία συνεχίζει να ψωλαρμενίζει στα γραφειάκια τους και όσοι είναι στον δρόμο κάνουν τα στραβά μάτια.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 18 ώρες, το μέλος tragikos έγραψε:

Έκανα και εγώ την Παρασκευή την 1η του Astra. Ανέβασα πυρετό μέχρι 38 και είχα μυαλγία και αίσθηση κόπωσης για 2 μέρες.

 

πριν 16 ώρες, το μέλος Simon έγραψε:

Είμαι καλά, πέρασαν οι παρενέργειες μέχρι χθες το βράδυ αλλά έχει μείνει κούραση, νιώθω το σώμα μου όπως όταν έχω περάσει μια βαριά ίωση. Λογικά θα περάσει και αυτό μέσα στην εβδομάδα.

Έχεις την δύναμη να πας δουλειά η θα χάσουμε 2-3 μεροκάματα;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 5 ώρες, το μέλος Lakisss έγραψε:

 

Έχεις την δύναμη να πας δουλειά η θα χάσουμε 2-3 μεροκάματα;

 

Τα συμπτώματα ποικίλουν σε κάθε πειραματόζωο :p

(3 μέρες είναι πολλές. Αν είσαι σε γραφείο δεν υπάρχει πρόβλημα πιστεύω. Να έχεις μαζί σου παυσίπονα για κάθε ενδεχόμενο)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλά, δεν βλέπετε πώς οι ενημερωτικές ιστοσελίδες (γελάει ο κόσμος) μάς βομβαρδίζουν με τον επενδυτικό οργασμό που θα μας κάνει Σιγκαπούρη από τα lidl, ''σπρώχνοντας'' σιγά-σιγά τον κορωνιονιό στις πίσω σελίδες;

Το αφήγημα άλλαξε.

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, jax7480 said:

Τι απόδοση δίνουν τα 5.500 κρούσματα μέχρι την επόμενη Δευτέρα; ήρεμα ρωτάω...

 

Αν εννοείς μία εβδομάδα δε θα το έπαιζα με τίποτα. Βάλε 1.5 με 2 να το συζητήσουμε

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Εμβολιάζομαι Τρίτη απόγευμα και πετάω Τετάρτη πρωί, αλλά με αυτά που ακούω μάλλον θα πρέπει να υπολογίσω και κανα διήμερο στο κρεβάτι του πόνου!

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

mg_89511490908304-1.jpg
WWW.IN.GR

Σύμφωνα με τον ιατροδικαστή, η  44χρονη φαίνεται να είχε περάσει ένα μικρό έμφραγμα.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.