Jump to content



COVID-19


sotiris

Recommended Posts

σευχελλες παρολο που εχουν πιασει αριθμο ανοσιας αγγελης (με 60% + να εχει κανει εμβολιο) παλι εχουν προβλημα...αρα μαλλον αυτο θα γινει παντου...αναρωτιεμαι...παμε για νεα loopa καλοκαιρι-νοεμβριο..???

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 10,3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

12 hours ago, steve_m said:

σευχελλες παρολο που εχουν πιασει αριθμο ανοσιας αγγελης (με 60% + να εχει κανει εμβολιο) παλι εχουν προβλημα...αρα μαλλον αυτο θα γινει παντου...αναρωτιεμαι...παμε για νεα loopa καλοκαιρι-νοεμβριο..???

 

δεν μας βλέπω να ξαναπηγαίνουμε για τρέλες!!!

  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

Ένας από το κυριακάτικο κορωνοπάρτυ βγήκε σήμερα θετικός με PCR, στο μεταξύ έχουν κάνει άλλοι 4 τεστ από τους οποίους οι 2 βγήκαν αρνητικοί και περιμένουμε τους άλλους 2.. 

Link to comment
Share on other sites

ursula-von-der-leyen.jpg
WWW.NEWS247.GR

'Έτοιμη να συζητήσει' την πιθανή άρση των πατεντών που αφορούν στα εμβόλια κατά του κορονοϊού παρουσιάστηκε σήμερα η πρόεδρος της Κομισιόν Ούρσουλα Φον ντερ Λάιεν, μετά τη...

 

Finally.

  • Like 1
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

707117f3fa244ea1890e87d44e635988.jpg
WWW.CAPITAL.GR

Χαρακτήρισε "ιστορικής σημασίας" την απόφαση των ΗΠΑ για την άρση της πατέντας.

 

Link to comment
Share on other sites

Μην ανησυχείς το εμβόλιο θα απελευθερώσει την ανθρωπότητα. Η επιστήμη νίκησε. 

 

Εν τω μεταξύ, αν υπάρχει κάποιος ειδικός ας ρίξει ένα σχόλιο για αυτό

 

LRC-share.jpg
WWW.LEWROCKWELL.COM

The New Nuremberg Trials 2021 A team of over 1,000 lawyers and over 10,000 medical experts lead by Dr. Reiner Fullmich have begun legal proceedings over the CDC, WHO, the Davos Group for crimes...

 

19 hours ago, DEADLAZARUS said:
707117f3fa244ea1890e87d44e635988.jpg
WWW.CAPITAL.GR

Χαρακτήρισε "ιστορικής σημασίας" την απόφαση των ΗΠΑ για την άρση της πατέντας.

 

 

 

Quote

Μιλώντας στον ΣΚΑΪ, ο κ. Μόσιαλος σημείωσε πως για τις γυναίκες παραγωγικής ηλικίας (30+) κανένα εμβόλιο, ούτε τα mRNA εμβόλια, δεν επηρεάζει τη γονιμότητα. 

 

αχά.... Ο κ. Μόσιαλος ως κορυφαίος επιστήμονας, σίγουρα έχει κάνει κάποια έρευνα, αφού ταξίδεψε 50 χρόνια στο μέλλον και έχει στατιστικά στοιχεία που αποδεικνύνουν τα λεγόμενά του. Η επιστήμη νίκησε. Η ανθρωπότητα απελευθερώθηκε!

 

Εγώ λέω ότι δεν ξέρω.

 

Αλλά ας ακούσουμε και την άλλη άποψη.

Vial-of-Moderna-vaccine-courtesy-of-Ian-
WWW.JENNIFERMARGULIS.NET

Research scientist Janci Chunn Lindsay, Ph.D., tells the CDC to halt Covid vaccine distribution, citing fertility and blood-clotting issues.

 

ΥΓ Ο πλανήτης γέμισε... Μάλλον δεν γέμισε, αλλά καταναλώνουμε περισσότερα από αυτά που αντέχει. Καιρός να αραιώνουμε αγαπούλες... Δεν θα ζούμε για να το δούμε.

Έγινε επεξεργασία από gdp77
Link to comment
Share on other sites

πριν 5 ώρες, το μέλος gdp77 έγραψε:

Ο πλανήτης γέμισε... Μάλλον δεν γέμισε, αλλά καταναλώνουμε περισσότερα από αυτά που αντέχει. Καιρός να αραιώνουμε αγαπούλες...

 

Αυτή τη "θεωρία" την έχω ακούσει ξανά τα τελευταία χρόνια. Προσωπικά, την θεωρώ άλλη μια θεωρία συνομωσίας.

Ένας ιός όπως ο Covid, χτυπάει τυφλά επί δικαίων και αδίκων χωρίς να κάνει διακρίσεις. 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, p55 said:

Αυτή τη "θεωρία" την έχω ακούσει ξανά τα τελευταία χρόνια. Προσωπικά, την θεωρώ άλλη μια θεωρία συνομωσίας.

Όχι, η θεωρία δεν αφορά τον covid, αλλά τα εμβόλια.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 21 ώρες, το μέλος KTM έγραψε:

Το βραδυ στις 9.00 παω για phizer πρωτη δοση και σε 7 ημερες εχω γενεθλια (53). Τυχαιο? δεν νομιζω. ?

Ολα καλα με την πρωτη δοση, κανενα συμπτωμα μεχρι τωρα, ουτε καν πονος στο χερι ουτε πυρετος, καμια αισθηση κοπωσης, τιποτα.

Ακριβως οπως ημουν πριν κανω το εμβολιο.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

πριν 18 λεπτά, το μέλος gdp77 έγραψε:

Όχι, η θεωρία δεν αφορά τον covid, αλλά τα εμβόλια.

 

Για τα εμβόλια έχω και εγώ τις αμφιβολίες μου για το κατά πόσο προστατεύουν και αν έχουν παρενέργειες και πόσο σοβαρές είναι αυτές ΑΛΛΑ έκανα

και τις δυο δόσεις γιατί είμαι σε ανοσοκαταστολή.

Άλλωστε τα εμβόλια είναι το μόνο που υπάρχει αυτή τη στιγμή.

 

 

πριν 12 λεπτά, το μέλος KTM έγραψε:

Ολα καλα με την πρωτη δοση, κανενα συμπτωμα μεχρι τωρα, ουτε καν πονος στο χερι ουτε πυρετος, καμια αισθηση κοπωσης, τιποτα.

 

Τίποτα δεν θα έχεις, το χέρι όμως θα πονέσει αύριο όταν ξυπνήσει ο Μπιλ Γκέιτς  και θα ενεργοποιήσει το τσιπάκι. 

  • Like 3
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

To "όχι πια δάκρυα" το έκανε κανείς; Nαι μεν μία δόση και ξεμπέρδεψες αλλά...

 

Κληρώθηκα με αυτό, αλλά το σκέφτομαι. Να πιω ένα μπουκαλάκι από το supermarket πριν το κάνω για να έχω ήδη αντισώματα για να δεχθώ το εμβόλιο, ή όχι; ?

Μην την πάθουμε τζάμπα την δηλητηρίαση δηλαδή.

 

Tουλάχιστον η Pfizer ξέρει απο φάρμακα. Και την προτιμούμε καθημερινά εδω και 3 χρόνια για άλλους λόγους.

Η J&J έχει ιστορία; Βαριέμαι να ψάξω. Πάλι καλά δεν θα παίξω με Αστρα-Χορταρέας-Τουλάτος.

Έγινε επεξεργασία από Snips
Link to comment
Share on other sites

Να με συμπαθάς, αλλά πιστεύεις ότι παίζει να ξυπνήσει μία μέρα ο σαμπουανάκιας και να πει, ''τι μπουρμπουλήθρες, τι εμβόλια΄΄ ; Και να δημιουργήσει εμβόλιο; Και να το παράγξει; Και να σχεδιάσει μελέτες; Να πάρει άδεια για τις μελέτες; Και να πάρει και άδεια για χρήση του εμβολίου του;

 

Είναι η Janssen πίσω από το εμβόλιο

WWW.JANSSEN.COM

Explore Janssen’s innovative medical research & pharmaceutical product development practices to see how Janssen is creating a future where disease is a thing of the past.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, gdp77 said:

Μην ανησυχείς το εμβόλιο θα απελευθερώσει την ανθρωπότητα. Η επιστήμη νίκησε. 

Συνήθως έτσι γίνεται. Σίγουρα δεν την απελευθερώνουν οι ψεκασμένοι

 

Quote

αχά.... Ο κ. Μόσιαλος ως κορυφαίος επιστήμονας, σίγουρα έχει κάνει κάποια έρευνα, αφού ταξίδεψε 50 χρόνια στο μέλλον και έχει στατιστικά στοιχεία που αποδεικνύνουν τα λεγόμενά του. Η επιστήμη νίκησε. Η ανθρωπότητα απελευθερώθηκε!

 

Εγώ λέω ότι δεν ξέρω.

Ο Μόσιαλος παίρνει αναφορά από επιστήμονες και ενημερώνει τον κόσμο. Όπως πχ και τις ανακοινώσεις για το πότε θα τελειώσει ένα έργο δεν τις κάνει ο engineer αλλά ο project manager/director/etc....

 

Quote

Αλλά ας ακούσουμε και την άλλη άποψη.

Vial-of-Moderna-vaccine-courtesy-of-Ian-
WWW.JENNIFERMARGULIS.NET

Research scientist Janci Chunn Lindsay, Ph.D., tells the CDC to halt Covid vaccine distribution, citing fertility and blood-clotting issues.

 

ΥΓ Ο πλανήτης γέμισε... Μάλλον δεν γέμισε, αλλά καταναλώνουμε περισσότερα από αυτά που αντέχει. Καιρός να αραιώνουμε αγαπούλες... Δεν θα ζούμε για να το δούμε.

 

Ο Γιανσι Τσουν ταξίδεψε 50 χρόνια στο μέλλον και το είδε;

 

Έχουν κάνει πόσοι φίλοι εμβόλιο και έχω σκάσει από τη ζήλια.

Το έχω στις 21/5, αλλά το θέλω ΧΘΕΣ

 

Έγινε επεξεργασία από l2phile
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Έχει ήδη ξεκινήσει ο κοινωνικός αυτοματισμός, διαχωρίζοντας τους πολίτες σε εμβολιασμένους και "αρνητές".

Τα ΜΜΕ και η κυβέρνηση τα πάνε πολύ καλά. Διαίρει και βασίλευε.

Link to comment
Share on other sites

Ή μπορείς να το πεις "Με έτοιμο ανοσοποιητικό για τον ιό" και "Χωρίς έτοιμο ανοσοποιητικό για το ιό"

Αλλά, έτσι δεν δημιουργούνται συνομωσίες :D

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, l2phile said:

Ή μπορείς να το πεις "Με έτοιμο ανοσοποιητικό για τον ιό" και "Χωρίς έτοιμο ανοσοποιητικό για το ιό"

Αλλά, έτσι δεν δημιουργούνται συνομωσίες :D

 

Μπορείς να διαβάσεις τα δύο άρθρα που πόσταρα παραπάνω?

 

google translate αν δεν το έχεις με αγγλικά.

 

Συνομωσίες δεν είναι πάντως...

 

Είναι μεγάλος ο αριθμός των επιστημόνων που εκφράζουν τουλάχιστον επιφυλάξεις και έχουν και αυτοί πτυχία και είναι και νομπελίστες ανάμεσά τους. Οπότε ξεκόλλα με τη ρητορική κούλη για ψεκασμένους... Η μίζα είναι μεγάλη.... Κανένα εμβόλιο που δεν έχει περάσει φάση 3 δεν θεωρείται ασφαλές οπότε άλλο να πεις κάνω ένα leap of faith και άλλο να μιλάς για συνομωσίες. Ξεκόλλα και πάλι pls.

Link to comment
Share on other sites

@gdp77

Είναι απολύτως κατανοητό και σεβαστό να έχει κάποιος επιφυλάξεις.

 

Θα ήθελα όμως να αναρωτηθείς τι θα γινόταν αν το 90% του πληθυσμού είχε επιφυλάξεις τόσες ώστε να αναβάλει τον εμβολιασμό επ' αορίστω.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.