Jump to content


COVID-19


sotiris

Recommended Posts

  • Replies 10,3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Τα δικά μου "στατιστικά" από τον κορονοϊό από ανθρώπους που ξέρω:

 

Νίκος Σ. (55 ετών με νεφρική ανεπάρκεια) ο ιός ήταν αυτός που τελείωσε. Ο μακαρίτης έμενε στην πολυκατοικία μου αλλά σε όλα τα lock down δεν έβαλε κώλο μέσα, όλο έξω ήταν.

Νίκος Κ. (42 ετών) Νόσησε ελαφρά τον Ιανουάριο και είναι μια χαρά.

Ανδρέας Κ. (37 ετών) Νόσησε τον Σεπτέμβρη και νοσηλεύτηκε μέχρι να αναρρώσει. Ο ιός του άφησε κουσούρια σε πνεύμονες συκώτι κλπ μετά την αποθεραπεία.

Σάκης Π (55 Ετών) Παρόλο που κυκλοφορούσε με διπλή μάσκα , είναι εδώ και ένα μήνα διασωληνωμένος. Η γυναίκα του νόσησε ελαφρά.

 

Ποτέ δεν ξέρεις τι θα σου κληρώσει και πόσο δυνατά θα σε χτυπήσει.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Shaman said:

Γατάκι @ΓιαγκΤ...αυτά δεν είναι τίποτα.. Δες εδώ (έχω κρύψει τα ονόματα, παρά το ότι δεν τους αξίζει, αφού δε ντρέπονται οι ίδιοι να ποστάρουν τέτοιες ανοησίες δημόσια...):

 

Να τους καλέσουμε στο forum... Να συζητήσουμε και να τους "πείσουμε".. Μην καταπατήσουμε τα "δικαιώματά τους" ... Μη χε.....

 

Το κακό είναι ότι εμπλέκονται τόσα θέματα.

Σε ένα βίντεο ο άλλος έλεγε ότι έχω άσθμα τώρα που μεγάλωσα γιατί έκανα το εμβόλιο όταν ήμουν παιδί.

Όχι ότι είναι απίθανο αλλά όσο πιθανό είναι να φταίει ένα εμβόλιο άλλο τόσο πιθανό είναι να μην έχει καμία σχέση.

 

Θεωρούν δεδομένο ότι γεννιούνται υγιείς και θα είναι υγιείς γενικά και ότι η ιατρική φταίει για όλα.

Αλλά δε βλέπουν ότι ο μέσος όρος ζωής ενός ανθρώπου σε σχέση με παλιότερα έχει μεγαλώσει.

Και θεωρώ ότι συμβάλει και η καλύτερη ποιότητα ζωής αλλά και η ιατρική.

 

Γιατί μην ξεχνάμε ότι ακόμα έχουμε αιφνίδιους θανάτους γιατί δεν γνωρίζουμε την αιτία, αλλά είναι πολύ λιγότεροι απ` ότι ήταν παλιότερα.

Και πολλά δεν καταγράφονταν όπως επίσης και δε καταγράφονται αρκετά ακόμα.

Και κατα κύριο λόγο μη καταγραφής είναι η αμέλεια και η μη γνώση της διαδικασίας μετά.

 

Βέβαια αναρωτιέμαι πως οι παραπάνω δεν έκαναν την εικασία ότι οι εμβολιασμένοι δε τους έκανα voodoo ή δε τους καταράστηκαν και προέκυψαν τα προβλήματα υγείας που αναφέρανε να τρέχουν σε τίποτα μάγους της φυλής είτε να κάνουν καμιά θυσία στους Θεούς (π.χ. το παιδί τους).

 

Κωμικοτραγικά πράγματα κατά την γνώμη μου.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Shaman said:

 

 

 

Να τους καλέσουμε στο forum... Να συζητήσουμε και να τους "πείσουμε".. Μην καταπατήσουμε τα "δικαιώματά τους" ... Μη χε..... Που με τέτοια posts ούτε δικαιοπρακτική ικανότητα δεν πρέπει να διαθέτουν τέτοια άτομα - μην πω για το ότι μεγαλώνουν παιδιά χωρίς να τα επιβλέπει η Πρόνοια...

 

 

 

 

΄΄Οχι αδερφέ,αυτούς πρέπει να τους μαζέψουμε σ'ένα δωμάτιο χωρίς παράθυρα με κλειδωμένη πόρτα και στο κέντρο του δωματίου να έχουμε βάλει ένα φιαλίδιο τύπου εμβολίου με ετικέτα αλλά μέσα να έχει σκέτο νεράκι,κάμερες κανονικά για να δούμε πιθικοαντιδράσεις και αφού τους βγάλουμε μετά από 3 ώρες (όσους έχουν επιζήσει προσπαθώντας να σπάσουνε τον τοίχο) να τους αφήσουμε να ποστάρουν στο fb.Το κλάμα της αρκούδας θα πέσει

  • Like 1
  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος Shaman έγραψε:

Γατάκι @ΓιαγκΤ...αυτά δεν είναι τίποτα.. Δες εδώ (έχω κρύψει τα ονόματα, παρά το ότι δεν τους αξίζει, αφού δε ντρέπονται οι ίδιοι να ποστάρουν τέτοιες ανοησίες δημόσια...):

 

image0.thumb.jpeg.379d4b3b3769f73a16cbeff3e13b3ee6.jpeg

 

image1.thumb.png.beea10525a0a3549f0c02790707a277a.png

 

image2.thumb.png.c758a3c725fc7da1532e0932b3540adc.png

 

Να τους καλέσουμε στο forum... Να συζητήσουμε και να τους "πείσουμε".. Μην καταπατήσουμε τα "δικαιώματά τους" ... Μη χε..... Που με τέτοια posts ούτε δικαιοπρακτική ικανότητα δεν πρέπει να διαθέτουν τέτοια άτομα - μην πω για το ότι μεγαλώνουν παιδιά χωρίς να τα επιβλέπει η Πρόνοια...

 

 

 

 

Θα συνεισφέρω κι εγώ. Θενκς για τα παραπάνω, δεν ήξερα καν ότι υπάρχουν αλλά έπρεπε να το υποψιαστώ :p 

 

image.png

Έρχεται το παραπάνω, sponsored από του Υπουργείο Υγείας, στην κοπέλα μου.

Διαμάντι οι απαντήσεις:

Spoiler

image.png

 

 

image.png

image.png

image.png

 

Άντε να μπει τώρα κάποιος να εξηγήσει το οτιδήποτε στις αμοιβάδες...

  • Like 1
  • Haha 2
  • Wow 2
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν θα σας κάνω μια αποκάλυψη.

Ο Covid19 είναι ψέμα και φυτευτό σκεύμασμα της κυβέρνησης με τους εκπαιδευτικούς και τα ιδρύματα, την Cisco, τους κατασκευαστές e-shop, τους Web Developers και τους κατασκευαστές laptop και web cameras.

Οι εκπαιδευτικοί επιτέλους αν θέλουν από το σπίτι τους χωρίς να ελέγχουν ούτε διαγωνίσματα ούτε τους μαθητές.
Τα ιδιωτικά εκπαιδευτικά ιδρύματα μειώσαν στο 70% τα έξοδα συντήρησης και λειτουργίας.

Η κατασκευαστές e-shop πήραν φωτιά και η κουτσή Μαρία αγόρασε/έφτιαξε e-shop.

Αυξηθήκαν αλματωδός οι μισθοί και η ανάγκη για web developers.

400% Αύξηση σε ζήτηση laptop που τα είχανε ξεχάσει

1000% αύξηση σε web κάμερες μέχρι που πουλούσαν και κάμερες των 5$ - 50$ και κάμερες των 60$ πήγανε 200$+.

 

Για να μη σας πώ και για ISP Providers, κομμωτές, νυχούδες, delivery.

 

Είναι όλα μια σκευωρία και χρήμα.

Έγινε επεξεργασία από swatoner
  • Like 2
  • Haha 6
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, swatoner said:

Λοιπόν θα σας κάνω μια αποκάλυψη.

Ο Covid19 είναι ψέμα και φυτευτό σκεύμασμα της κυβέρνησης με τους εκπαιδευτικούς και τα ιδρύματα, την Cisco, τους κατασκευαστές e-shop, τους Web Developers και τους κατασκευαστές laptop και web cameras.

Οι εκπαιδευτικοί επιτέλους αν θέλουν από το σπίτι τους χωρίς να ελέγχουν ούτε διαγωνίσματα ούτε τους μαθητές.
Τα ιδιωτικά εκπαιδευτικά ιδρύματα μειώσαν στο 70% τα έξοδα συντήρησης και λειτουργίας.

Η κατασκευαστές e-shop πήραν φωτιά και η κουτσή Μαρία αγόρασε/έφτιαξε e-shop.

Αυξηθήκαν αλματωδός οι μισθοί και η ανάγκη για web developers.

400% Αύξηση σε ζήτηση laptop που τα είχανε ξεχάσει

1000% αύξηση σε web κάμερες μέχρι που πουλούσαν και κάμερες των 5$ - 50$ και κάμερες των 60$ πήγανε 200$+.

 

Για να μη σας πώ και για ISP Providers, κομμωτές, νυχούδες, delivery.

 

Είναι όλα μια σκευωρία και χρήμα.

 

Cisco / Cosco ? Ιδια εταιρεια Κινεζων Σιωνιστων Εβραιων ? ΤΗ ΜΑΣ ΚΡΥΒΟΥΝ !!!111ΕΝΑ1!!!

... κομμωτές, νυχούδες, delivery, ταξιτζηδες    !   (Λενε ειναι αρχαιωτηερη φυλη ολων, πιο παλια απο τους ΙΝΚΑΣ. Ισως και αππογονοι των ΕΛ !!)



 

  • Like 1
  • Haha 5
Link to comment
Share on other sites

πριν 6 λεπτά, το μέλος YDinopoulos έγραψε:

 

Cisco / Cosco ? Ιδια εταιρεια Κινεζων Σιωνιστων Εβραιων ? ΤΗ ΜΑΣ ΚΡΥΒΟΥΝ !!!111ΕΝΑ1!!!

... κομμωτές, νυχούδες, delivery, ταξιτζηδες    !   (Λενε ειναι αρχαιωτηερη φυλη ολων, πιο παλια απο τους ΙΝΚΑΣ. Ισως και αππογονοι των ΕΛ !!)



 

Ο Τραμπ είναι εξωγήινος 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

200 χρονια κρατος κ ακομα οι πολιτικοι να μαθουν πως λειτουργουν οι πολιτες.

 

Βγαινεις κ λες ειστε κομπλε επειδη γεννηθηκατε ελληνες κ το dna σας εχει εμπεντεντ φαρμακο που σκοτωνει οχι μονο κοβιδ αλλα κ μαλαρια, ελονοσια, μελιγκρα κ δακο.

Βγαινουν θειες, θειοι, αγραμματοι, ψεκασμενοι, ονειροπαρμενοι κ δημοκρατικοτατα (επαναληψη πολλακις για να εμπεδωθει πως δεν ειμαστε τιποτες ακραιοι) κ λενε πως δε θα κανω εγω εμβολιο. Το βουλευτη θα βαλω κιολα για να μου βρει δοση αυριο.

Κ ψηφο κ δοση.

 

Παλι μισες δουλειες στην ελλαδα.

 

ΥΓ. ολα δημοκρατικα ετσι?

  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

πριν 35 λεπτά, το μέλος GFFermari έγραψε:

Βγαινεις κ λες ειστε κομπλε επειδη γεννηθηκατε ελληνες κ το dna σας εχει εμπεντεντ φαρμακο που σκοτωνει οχι μονο κοβιδ αλλα κ μαλαρια, ελονοσια, μελιγκρα κ δακο.

 

Μην το περιορίζεις στους Έλληνες.

Μίλαγα σήμερα με συνάδελφο από Τρίπολη και μου λέει στη τάξη του γιού της έχουν ένα μουσουλμανάκι που δε φοράει μάσκα και όταν του είπε η δασκάλα να βάλει τη μάσκα του της απάντησε, "Εγώ είμαι μουσουλμάνος και δε με πιάνει ο κόβιντ".

Είναι φονταμενταλισμός, η ανάγκη να ανήκεις σε μια ομάδα και ότι ο σκοπός σου είναι δίκαιος και ιερός a priori. 

Δεν ξέρω αν η απύθμενη βλακεία υπήρχε ή απλά φταίει το Τσέρνομπιλ, πάντως με τόσους βλάκες που κυκλοφορούν, από τη μία απορώ πως φτάσαμε εδώ που φτάσαμε και δεν είμαστε ακόμα μέσα σε σπηλιές και από την άλλη αναρωτιέμαι που θα ήμασταν αν δεν υπήρχαν οι βλάκες ή αν ήταν μικρότερο το ποσοστό.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Ναι, προφανως δεν εχει σχεση με την εθνικοτητα.

Ειναι απλα η αντιδραση σε οτιδηποτε προερχεται απο τις αρχες. Σωστο, εξόφθαλμα σωστό ή λαθος, δεν εχει σημασια.

Ειναι η επανασταση που κανουν ολοι οι μικροι ντεηβιντς.

 

Με το παρακατω θα χε καλυτερα αποτελεσματα.

Best 30+ Mitsotakis fun on 9GAG

 

Με την αποτροπη, θα ειχε 100% συμμετοχη.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Προς όσους μιλούν για θεραπεία, να μου τη δείξετε κι εμένα παιδιά. Όχι με λινκ από το μακελειό ε; Από τις μελέτες και τα guidelines που τα ενσωματώνουν. Γιατί τα όμορφα λόγια των φαρμακευτικών που μιλούσανε για τα φανταστικά αποτελέσματα (του πωπού) από τα μονοκλωνικά αντισώματα, τα διάβασα κι εγώ, και τελικά τα βάλανε στον πωπούλη τους. Αλλά τα 3000 δολάρια ανά δόση του bamlamivumab τους έμεινε φυσικά.

Ναι σαφώς και φτιάχνονται καινούρια. Και όταν βγουν θα χαρεί ο πλανήτης όλος, μέχρι να βγει η επόμενη μετάλλαξη που να τα καταστήσει αρχαία ίσως. Αν μάλιστα λάβουμε υπόψη τα αντιιικά που έχουμε για τη γρίπη, δε θα κρατούσα την αναπνοή μου για την αποτελεσματικότητα των αντιιικών. Θα δούμε όμως.

 

Το να περιμένεις να καταστείς βαρέως πάσχων για να δοκιμάσεις το αντιιικό δεν μπορώ να το κατανοήσω.

Έχουμε εμβόλια που βοηθάνε όσο βοηθάνε. Αντί να κάνουμε επανάσταση για την επανάσταση ίσως θα ήταν καλύτερο να ακούσουμε εκεί που δε γνωρίζουμε.

 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, swatoner said:

Σε ένα βίντεο ο άλλος έλεγε ότι έχω άσθμα τώρα που μεγάλωσα γιατί έκανα το εμβόλιο όταν ήμουν παιδί.

Όχι ότι είναι απίθανο αλλά όσο πιθανό είναι να φταίει ένα εμβόλιο άλλο τόσο πιθανό είναι να μην έχει καμία σχέση.

Θεωρούν δεδομένο ότι γεννιούνται υγιείς και θα είναι υγιείς γενικά και ότι η ιατρική φταίει για όλα.

Αλλά δε βλέπουν ότι ο μέσος όρος ζωής ενός ανθρώπου σε σχέση με παλιότερα έχει μεγαλώσει.

Και θεωρώ ότι συμβάλει και η καλύτερη ποιότητα ζωής αλλά και η ιατρική.

 

Αυτό ξαναπές το.
Εγω ξαφνικά στα 32 μου εμφάνισα μια μέρα τρελλό συνεχές βήχα και αίσθημα φλεγμάτων στον λαιμό... αφού τρελλάθηκα στον βήχα 2-3 μέρες πήγα ιατρό.
Δεν βλέπω κάτι πέραν ερεθισμού, πήγαινε κάνε τεστ αλλεργειών...
Το κάνω... 17 αλλεργείες!
Σε γάτα, σκύλο, ελιές, πεύκο, περδικάκι, ακάρεα, και πολλά άλλα.
Μια ζωή είχα σκύλους, συναναστρεφόμουν με γάτες σε διάφορα σπίτια φίλων/κοπέλας μου, κλπ.
Στα λιβάδια για φωτογραφίες, ανάμεσα σε εκατοντάδες πεύκα, ελιές, κλπ :D

 

Τσούπ, και σε όλα αυτά προσθέτονται το χαρμόσυνο έτος 2020-2021 ( Κούλης effect ) το SSNHL στο δεξί αυτί, περιοδοντίτιδα και υγρό στο αριστερό μάτι πίσω από τον αμφιβλ...

 

Στις υγειές μας ( ένας κατά τα άλλα πολύ υγιής άνθρωπος, παρότι δεν κάνω και την καλύτερη διατροφή, αλλά μάλλον είχα καλό ανοσοποιητικό και αρρώσταινα σπανιότατα )...

 

Αυτά για αυτούς που νομίζουν ότι είναι Chuck Norris και είναι πολύ σίγουροι ότι δεν κινδυνεύουν από κανέναν COVID και καμμία ασθένεια...

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Βασιλη, πως πας με το αυτι ;

 

ontopic: επειδη εχω κλεισει ραντεβου 20/5 και λογικα θα κανω αστρα ζενεκα.
γνωριζουμε ποτε και πως μπορω να αλλαξω το εμβολιο ;
Ειχα διαβασει καπου πως θα ανοιξει η πλατφορμα με ολα τα εμβολια.
Ισχυει κατι τετοιο;

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.