Jump to content



COVID-19


sotiris

Recommended Posts

Εγω ξεχνάω συχνά πως το 85% του πληθυσμού της Γης είναι αμόρφωτα και απαίδευτα δίποδα όντα και λανθασμένα αναμένω να συναντήσω λογική και κριτική σκέψη παρέα με κάποια ποσότητα γνώσεων... εις μάτιν όμως!

  • Haha 6
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 10,3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Τελικά το πρόβλημα μνήμης δεν είναι ανησυχητικό. Μόλις βρήκα τα στατιστικά.

Μόλις 6 σε δείγμα 803 παρουσίασαν προβλήματα μνήμης.

 

https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S1201971221003581

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 9 λεπτά, το μέλος sdim έγραψε:

Ερώτηση προς τους εμβολιασμένους: 

Έχετε παρατηρήσει να ξεχνάτε γενικά πράγματα πιο συχνά από παλιά; 

 

Μου τηλεφώνησε κάποιος και μόλις απάντησα δεν θυμόταν για ποιο λόγο με κάλεσε. Αύριο κάνει την 2η δόση.

 

(δεν κάνω πλάκα. Μιας και είμαστε κοινότητα, ας κάνουμε και εδώ μια μικρή έρευνα)

 

Μάλλον πρέπει να βρείς άλλο φόρουμ να γράψεις τέτοια :locked:

  • Like 2
  • Agree 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 11 λεπτά, το μέλος sdim έγραψε:

Ερώτηση προς τους εμβολιασμένους: 

Έχετε παρατηρήσει να ξεχνάτε γενικά πράγματα πιο συχνά από παλιά; 

 

Μου τηλεφώνησε κάποιος και μόλις απάντησα δεν θυμόταν για ποιο λόγο με κάλεσε. Αύριο κάνει την 2η δόση.

 

(δεν κάνω πλάκα. Μιας και είμαστε κοινότητα, ας κάνουμε και εδώ μια μικρή έρευνα)

 

 

Από την στιγμή που είναι ακόμα σε πειραματικό στάδιο, η υποχρέωση συμμετοχής στο πείραμα με αντίποινα σε περίπτωση μη συμμετοχής είναι απλά ένα νέο Άουσβιτς.

 

Και ο νεροχύτης μου είναι ένας νέος Ατλαντικός ?.

Εγώ κάνω πλάκα.

  • Like 1
  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

Τι μου λετε εσεις, εχθες μου ειχε αφησει η γυναικα να βαλω μπριαμ στο φουρνο. Σηκωθηκα το πρωι τα εβαλα και μετα ξεχασα οτι υπηρχαν. Καποια στιγμη μετα απο ωρες παω στη κουζινα και τοτε τα ειδα. Ηταν μαυρα.

 

Spoiler

Βεβαια δε ξερω, αλλα νομιζω οτι εαν ηταν μπριζολες στο φουρνο δε θα τις ξεχναγα...

 

edit, h δευτερη δοση ειναι για 2/7 οποτε αρχισα μαλλον νωρις...

Έγινε επεξεργασία από panoc
  • Like 2
  • Haha 7
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, sdim said:

@Simon

Μάλλον έτυχε να είναι ένας από τους 6 στους τους 803 που ανάφερα.

 

Μπορεί να είναι και ο 1% που ξεχνάει καθημερινά αλλά ξεχνάει ότι είχε ξεχάσει και χτες. Γιατί ξέχασε ότι ξεχνάει πράγματα και πριν και μετά το εμβόλιο.

 

Το ανθρώπινο μυαλό πραγματικά τις περισσότερες φορές κάνει διασυνδέσεις φοβερές. Πάντα με εκπλήσσει.

 

Σήμερα με πήρε συνάδελφος και διαγνωσαμε ότι δεν έχει ίντερνετ στο σπίτι και πρέπει να πάρει τον πάροχο του.

Μισή ώρα μετά πήρε άλλον συνάδελφο και τι μαγικό βρήκαν ότι δεν έχει ίντερνετ σπίτι.

Αυτός είχε κάνει το εμβόλιο πριν με πάρει η αφού;

Έγινε επεξεργασία από swatoner
  • Like 1
  • Haha 8
Link to comment
Share on other sites

Σε αντίστοιχη μελέτη του 2021, το ποσοστό των εμβολιασμένων που είχαν ως παρενέργεια προβλήματα στην μνήμη αυξήθηκε κατά 216% (από 0.75% στο 1.62% ? ).

 

https://onlinelibrary.wiley.com/doi/full/10.1002/jmv.26996

 

Link to comment
Share on other sites

Αν αρθούν οι πατέντες και φτιάξει η κάθε φαρμακευτική εμβόλια, ποιος θα έχει την ευθύνη;

 

Ο αρχικός δημιουργός του εμβολίου ή η φαρμακευτική που θα το παράγει;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εκτός και αν έχεις κάνα φιλαράκι που να μπορεί να κατασκευάσει και να διανείμει μερικά δις δόσεων εμβολίων, χρειαζόμαστε τις φαρμακευτικές. Οι φαρμακευτικές είναι κερδοσκοπικοί οργανισμοί. Αν καταφέρουν να φτιάξουν ένα εμβόλιο που μπορεί να σώσει εκατομύρια κόσμου θα το κάνουν κατά μεγάλο μέρος για το κέρδος. Αν είναι μετά να φάνε μηνύσεις που κάτι πήγε στραβά και να χάσουν το κέρδος εκεί, τότε παύει να είναι καλή μπίζνα. Οπότε σου λένε

Το θέλεις; Πάρτο υπ'ευθύνη σου. Θες να φέρω την ευθύνη εγώ; Περίμενε μερικά χρονάκια.

 

Μάντεψε τι απάντησαν όλες οι χώρες

 

Διαλέγεις το δηλητήριό σου. Τον πραγματικό ιό με όλες του τις πρωτεΐνες, ή μόνο μία πρωτεΐνη του; Ποιο πειραματόζωο θέλεις να είσαι από τα δύο;

 

Και μία υποσημείωση.

Έφτιαξε το πανεπιστήμιο της Οξφόρδης ένα εμβόλιο, πετάχτηκε η ΑΖ και είπε, ορίστε, χρησιμοποιείστε το δίκτυό μου και τις εγκαταστάσεις μου για το καλό (και τη διαφήμιση).

Με την πίπα που ρούφηξε, ρουφάει και θα ρουφάει εις τον αιώνα τον άπαντα, να δω αν ποτέ κάποια φαρμακευτική θα ξαναρισκάρει έτσι.

Έγινε επεξεργασία από schumifer
  • Like 6
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Rusty_Cookie said:

Έκανα 2η δόση Pfizer.

Περιμένω να κάνει ενημέρωση στα κλειδιά των PPA κλπ. 

 

Θα το δοκιμάσω στα διόδια, το χαρτί που μου δώσανε λέει για Αττική οδό, αλλά δε θα πιάνει και Εγνατία;

 

13 ΚΣ

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Αλλαγή πλάνων: 18/6 και 9/7 ο εμβολιασμός μας.

Κατόπιν πληροφόρησης εκ των έσω, άλλαξα τις ημερομηνίες. Άντε, να τελειώνουμε μιαν ώρα αρχύτερα.

Εννοείται πως πριν πάμε, θα βάλω στη διαπασών το ¨Το τελευταίο βράδυ μου" του Καζαντζίδη.?

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, DEADLAZARUS said:

Αλλαγή πλάνων: 18/6 και 9/7 ο εμβολιασμός μας.

 

Αντε με το καλό, κοντά είμαστε (16/6 και 7/7 και μου αρέσει που το "εκλεισα" από και αρχές Μαίου την ιδια ημέρα που ανοιξε η πλατφόρμα για την ηλικιακή μου ομάδα. Επάρκεια my ass...).

Έγινε επεξεργασία από Freedom
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.