Jump to content


COVID-19


sotiris

Recommended Posts

4 minutes ago, sdim said:

Αν είναι όντως έτσι, κάνουν δεν κάνουν όλοι το εμβόλιο, αναμένεται lockdown από Σεπτέμβριο.

 

 

Νοέμβριο είναι το επόμενο προγραμματισμένο lock down εκτός και αν έρθει τον Οκτώβριο, Σεπτέμβριο θα είμαστε ανοιχτά

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 10,3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

31 minutes ago, steve_m said:

θα ξερουμε συντομα,πρωτα οι βορειες χωρες και μετα εμεις.Αν γερμανοι,αγγλοι και λοιποι κανουν λοκ νταουν οκτωβριο ή νοεμβριο τοτε θα ακολουθησουμε κι εμεις.

 

China: hold my beer

 

Guangzou_tests_AP.jpg
WWW.KATHIMERINI.GR

Η Κίνα βιώνει ένα πανδημικό deja vu: Γειτονιές ξανά σε αυστηρό lockdown, χιλιάδες σε καραντίνα εκατομμύρια πολίτες περνούν από έλεγχο μέσα σε μερικές μέρες, ενώ οι επιβάτες από το...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 18 ώρες, το μέλος billpeppas έγραψε:

 

Εδώ είσαι:

 

Elliptical earth = ειδικοί στους ιούς και την γενετική

Flat earthers = οι ιατροί ( καρδιολόγοι, παθολόγοι, ΩΡΛ, οφθαλμίατροι... μεγάλη σχέση με το αντικείμενο δηλαδή )

 

Κάπως έτσι θα ήταν το debate που θες.

 

 

Elliptical earth Ειδικος 1 "τα εμβόλια πλέον έχουν μια κανονική έγκριση από τον FDA και τον EMA"

https://www.brighteon.com/20f3c293-1def-44af-932b-a444b7d87299

Elliptical earth Ειδικος 2 "δεν έχει υπάρξει κανονική αδειοδότηση του εμβολίου μέχρι σήμερα."

https://www.brighteon.com/4a57ab41-6310-485b-9731-1af6847f6378

 

Στην ιδια εκπομπη ο ενας μετα τον αλλον, ελπιζω να καταλαβαινεις γιατι ο κοσμος δεν τους εμπιστευεται.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 21 λεπτά, το μέλος swatoner έγραψε:

Μπολιαστηκες; Η είναι προσωπικά δεδομένα και δε λες;

 

πριν 13 λεπτά, το μέλος Rusty_Cookie έγραψε:

 

Καλά μωρη πήγες και έκανες ΑΖ που είναι για τις φτωχάντζες? Κάνε και σπουτνικ :hehe:

 

Την επικαιρότητα σχολιάζω μικροί αταλαντοι τροβαδούροι. 

  • Haha 6
Link to comment
Share on other sites

koronoios-israil.jpg
M.NAFTEMPORIKI.GR

Το Ισραήλ ανακοίνωσε ότι από την Τρίτη παύει η υποχρέωση όλων να φορούν μάσκα σε κλειστούς...

Θα τους ψέκασαν με εμβόλια, μάλλον:hehe:.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Πρώτη δόση Pfizer χθες το μεσημέρι, κάτι δέκατα μέχρι το βράδυ και μετά μια χαρά (χωρίς depon κτλ).

Mιά μικρή βελτίωση στο WiFi6 είδα μόνο για την ώρα, ίδωμεν. :p 

 

In other news....

2021-05-21T152024Z_1559092929_RC2BKN9RIA
WWW.TOVIMA.GR

Η αποτελεσματικότητα των σημερινών εμβολίων είναι μεν μειωμένη έναντι στο στέλεχος Δέλτα, παραμένει όμως σε ικανοποιητικά επίπεδα

 

"Δύο δόσεις του εμβολίου της Pfizer προσφέρουν αποτελεσματικότητα 79% έναντι του στελέχους Δέλτα, συγκριτικά με 92% στην περίπτωση του Άλφα. Τα αντίστοιχα ποσοστά για το εμβόλιο της AstraZeneca ήταν 60% έναντι 73%."

Οι Βρετανοί που βαρέσαν full Astra, ήδη έχουνε θεματάκια με το νέο στέλεχος...

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Κυριακή βράδυ πρώτη δόση με Pfizer. Είχα κλείσει αρκετά νωρίτερα με AZ και ακύρωσα βάζοντας κάτω τις πιθανότητες και την λογική. Ελπίζω να έκανα καλά.

Από παρενέργειες, εχθές είχα πόνο στο σημείο που έγινε η ένεση και γενικά όλη μέρα κομμάρα. Σήμερα, αφού πήρα ένα Panadol το βράδυ, ξύπνησα άλλος άνθρωπος. 

Πρώτες εντυπώσεις, πολύ καλές. Τέλειο σήμα στο κινητό, παίζω την Access για πλάκα, και θυμήθηκα και ολοκληρώματα που είχα να κάνω από την Σχολή... :p

 

Υ/γ Η οργάνωση στο Εμβολιαστικό Κέντρο πολύ καλή μπορώ να πω, αν και γινόταν ένα χαμός (ήταν πάρα πολλά τα ραντεβού). Οι αποστάσεις σωστές και η σειρά ενεργειών των υπευθύνων πολύ λογική και με κριτήριο την ασφάλεια των εμβολιαζομένων. 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει εντύπωση ότι κανένας δεν έχει αναφέρει ότι τα επόμενα windows που θα ανακοινωθούν σύντομα, θα είναι  φτιαγμένα για εμάς τους εμβολιασμένους.

Οι ανεμβολίαστοι σε κάθε κλικ θα συμπληρώνουν captcha κάθε φορά για να συνεχίσουν.

 

New-Windows.jpg
WWW.BLEEPINGCOMPUTER.COM

Microsoft will soon reveal their next generation of Windows at an upcoming press event later this month. Here is what we know so far about Microsoft's new version of Windows.

 

  • Like 1
  • Haha 7
Link to comment
Share on other sites

πριν 12 ώρες, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Δείτε το τώρα πριν το κατεβάσουν εσείς οι από πάνω

WWW.FACEBOOK.COM

Melde dich bei Facebook an, um dich mit deinen Freunden, deiner Familie und Personen, die du...

 

Ο Μαγκνέτο ρωτάει κι ανησυχεί...

  • Haha 8
Link to comment
Share on other sites

Τρία μηνύματα μού έχουν στείλει προς επιβεβαίωση του αυριανού εμβολιασμού μου.

Εντάξει, μωρέ, το ξέρω, το ξέρω. Το θυμάμαι, θα έρθω. Αφήστε με ήσυχο πια.

 

Spoiler

white teeth troll GIF

 

  • Like 1
  • Haha 6
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DEADLAZARUS said:

Τρία μηνύματα μού έχουν στείλει προς επιβεβαίωση του αυριανού εμβολιασμού μου.

Εντάξει, μωρέ, το ξέρω, το ξέρω. Το θυμάμαι, θα έρθω. Αφήστε με ήσυχο πια.

 

  Hide contents

white teeth troll GIF

 

Θα σου στείλει άλλα τόσα αύριο πριν το ραντεβού.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DEADLAZARUS said:

Τρία μηνύματα μού έχουν στείλει προς επιβεβαίωση του αυριανού εμβολιασμού μου.

Εντάξει, μωρέ, το ξέρω, το ξέρω. Το θυμάμαι, θα έρθω. Αφήστε με ήσυχο πια.

 

Οτι ακριβώς είπε ο @swatoner , θα συνεχιζουν να σε σπαμάρουν και μέτα, καλή ώρα.

 

Το βάρεσα χθές το Pfizer στις 12, πλήν του "πόνου" στο χέρι αρκετές ώρες μετά (που έγινε πιο έντονος σημερα αλλα δεν με εμποδισε ουτε να κοιμηθω, ουτε γυμναστική να κανω, ουτε να φορτωθώ σαν το γαιδουρι τα ψωνια, να οδηγήσω, να παιξω κιθάρα κοκ) δεν είχα τίποτα αλλο παράξενο (μέχρι στιγμής τουλάχιστον, φτου φτου φτου!).

 

Τα λέμε στις 7/7 (ναι, με άλλες 30 υπενθυμισεις σε SMS και email, lol).

Έγινε επεξεργασία από Freedom
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Εμείς βγάλαμε τις μάσκες επιτέλους, μόνο στα ΜΜΜ πλέον.

Έξω δεν φορέσαμε ποτέ, ΜΜΜ ήταν τα πρώτα, Δεκέμβρη - Ιούνη σε εσωτερικούς χώρους και πλέον ποτέ.

Έρχομαι Ελλάδα το ΣΚ και δεν ξέρω πώς θα την παλέψω 2 μέρες με μάσκα :p 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.