Jump to content



Covid-19, μένουμε σπίτι. Με τι ασχολούμαστε;


Lakisss

Recommended Posts

Πώς περνάμε ευχάριστα την ώρα μας;

 

Remote στη δουλειά στις 9 από το πρωί μέχρι το βράδυ στις 10. Γιατί έτσι.... Γιατί η περίοδος... Γιατί είμαστε σπίτι.... Γιατί καθόμαστε....

  • Like 1
  • Sad 6
Link to comment
Share on other sites

πριν 14 ώρες, το μέλος jax7480 έγραψε:

Μία λέξη: Δίδυμα

(4 ετών).

 

Μία λέξη και εδώ : Μπέμπης

 

Πέρα από την πλάκα, τα πρωινά κατεβαίνω γραφείο (το οποίο φυσικά δεν δέχεται πελάτες) μπας και προκύψει κάτι. Μεσημέρι σπίτι, φαί, μπέμπης, άραγμα 3 με 5 για youtube και ύπνο, και μετά γύρω γύρω στο σπίτι με τον μπέμπη να θέλει ανά πάσα στιγμή έναν άνθρωπο να τον κυνηγάει (μπουσουλάει και ανοίγει ό,τι φτάνει) την 8χρονη κόρη να κάνει τα δικά της και τη σύζυγο να είναι ένα βήμα πριν τον ψυχολόγο. Κοινώς δεν προλαβαίνω να βαρεθώ...

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Remote δουλειά κάνα 8ωρο σπαστά πλην μιας ημέρας φυσικής παρουσίας την εβδομάδα, διάβασμα το Linux bible, gaming ξαναπαίζω το Dying Light και Netflix Walking dead.

Τα δύο τελευταία για να είμαι στο κλίμα των ημερών ?

Και τρώω σαν π*****ς, σαν να μην υπάρχει αύριο ένα πράμα...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, paxman said:

 

Και τρώω σαν π*****ς, σαν να μην υπάρχει αύριο ένα πράμα...

 

Το μονο θετικο απο την ολη φαση. Μου εχει κοπει η ορεξη. Τρωω ελαχιστα και οταν θυμηθώ.  Εχω χασει ηδη κανα 2-3 κιλα.

  • Like 3
  • Agree 1
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, jax7480 said:

 

Το μονο θετικο απο την ολη φαση. Μου εχει κοπει η ορεξη. Τρωω ελαχιστα και οταν θυμηθώ.  Εχω χασει ηδη κανα 2-3 κιλα.

Εγώ το αντίστροφο, ελάχιστα πριν και λαίμαργα στον εγκλεισμό.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

και γω remote work καποιες μερες. κατα τα αλλα παιχνιδι με την κορη (4), πολλες εκτυπωσεις, μαστορεματα, αλλα παρολο που ειμαι γενικα αντικοινωνικος εχει αρχισει να μου κακοφαινεται, κυριως επειδη δε μπορουμε να παμε καπου οικογενειακα η να μας επισκεφθουν.

20200317_190830286_iOS.jpg

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Remote εργασία.

Eίναι χειρότερα απο την κανονική, γιατί δουλευεις παραπανω ωρες τελικά. Και δεν μπορείς να πεις πως έχω παει καπου και ειμαι afk. FML 

Μπορείς όμως να είσαι σε μαχη στο wot και να κάνεις conference call :hehe:

 

Γενικά για μένα έχουν σβήσει οι γραμμές αναμεσα στην εργασία και μη εργασία. Δε ξερω αν μ αρέσει. 

  • Like 3
  • Sad 2
Link to comment
Share on other sites

Operation Overlord 2 plans has begun ?

 

- CoD Warzone

- Ταινία, σειρά

- Φαΐ - Ύπνος - λίγη γυμναστική σπίτι

- Operation Super Market Supply Run 

- Καμιά κοντινή βόλτα σε κοντινή απόσταση (ότι καλύτερο με άδειο σχεδόν δρόμο, πεζοδρόμιο) - ανά 2η μέρα 

- Υπερωρίες χλωρίνη βαραει η μανα μου και νιώθω λες και είμαστε τίποτα Ρώσοι που μόλις δέχτηκαν επίθεση με αέριο από Γερμανούς ( https://en.m.wikipedia.org/wiki/Attack_of_the_Dead_Men )

Έγινε επεξεργασία από SpirosKGR
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Όταν λήξει η καραντίνα θα έχω να λέω ότι αυτή φταίει για τα κιλάκια που έβαλα.

Βέβαια, λίγοι και εκλεκτοί θα ξέρουν ότι μεγάλο μερίδιο ευθύνης έχουν τα μελομακάρονα που χλαπάκιασα τα Χριστούγεννα.

Δεν πιστεύω να υπάρχει κανένας ρουφιάνος εδώ μέσα που θα με καρφώσει; :hehe:

 

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Θέλω έναν admin να μου σβήσει όλα τα θέματα που αναφέρω τη λέξη μελομακάρονα για να μην υπάρχουν γραπτές εγγραφές και αποδείξεις.

Το βρήκα, θα απευθυνθώ στον @tommybertsen.

Θα πήγαινα στον Αστρολάβο αλλά αυτός ούτε καλημέρα δεν μου λέει. :bleh:

  • Like 1
  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

Εσπασε κάποιο ποτήρι και με κάποιο μαγικο τρόπο μπήκε μέσα στην αντλία. Ευτυχώς δεν έπαθε κάτι η αντλία απλά την μπλοκαρε και δεν έβγαζε τα νερά. Επαθε όμως το χέρι μου που το έβαλα να ψαχουλεύει...

Ευτυχώς και το χέρι είναι καλά και το πλυντήριο δουλεύει...

  • Like 2
  • Sad 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.