Jump to content



Covid-19, μένουμε σπίτι. Με τι ασχολούμαστε;


Lakisss

Recommended Posts

πριν 5 ώρες, το μέλος f117 έγραψε:

Πφφφφ...προσπαθώ να κάνω το raspberry να μπουταρει από τον ssd....

Από τέταρτη άδεια 2 βδομάδες...

Αυτο θα μπουταρει στανταρ. : P

 

Aλλη μια μερα σαπιλας.Λιγο συμμαζεμα στο γραφειο, καθαρισα την γλιτσα απο το ποντικαρα ,και κλασσικα

πλυντηριο απλωμα ηλεκτρικη.

  • Like 2
  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

Καραντίνα και αλλαγή ώρας - Το δράμα ενός γονιού

 

Ο μπέμπης μας χθες αν και άλλαξε η ώρα προσαρμόστηκε με τη μία και έτσι γύρω στις 10 αποκοιμήθηκε. Δεν ξέραμε όμως τι μας περίμενε... Κατά τις 10 και τέταρτο η κόρη, αφού είχε δει cartoon στο netflix πήγε να ξαπλώσει. Γύρω στις 11 πήγα να την τσεκάρω και τη βρήκα με το μάτι γαρίδα. Της δίνω το ταμπλετ, ανοίγουμε netflix και της λέω πως μπορεί να δει όσα παιδικά θέλει μέχρι να αποκοιμηθεί. Εμείς εντωμεταξύ βλέπαμε το 1917. Δώδεκα και τέταρτο πάω και την βρίσκω με κλειστό το ταμπλετ μισοκοιμισμένη. Ωραία λέω τη γλιτώσαμε. Περνάει κανά μισάωρο και εμφανίζεται στο σαλόνι κλαίγοντας. Βλέπει και την ώρα και την πιάνει πανικός που δεν μπορεί να κοιμηθεί. Την παίρνουμε ανάμεσά μας και βάζουμε ενα sitcom. Τρώω δυο κομμάτια γαλακτομπούρεκο να πάνε τα φαρμάκια κάτω. Κατά τη μιάμιση και αφού δεν δείχνει να έχει όρεξη να κοιμηθεί, πάμε μαζί στο κρεβάτι της, ξαπλώνουμε αγκαλίτσα και βάζουμε να δούμε Car Trek.

 

 

Eυτυχώς για όλους, κατά τις 2μιση ήρθε η σύζυγος και με ξύπνησε να πάω στο κρεβάτι μας...

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

πριν 55 λεπτά, το μέλος GriGaS έγραψε:

Καραντίνα και αλλαγή ώρας - Το δράμα ενός γονιού

 

Ο μπέμπης μας χθες αν και άλλαξε η ώρα προσαρμόστηκε με τη μία και έτσι γύρω στις 10 αποκοιμήθηκε. Δεν ξέραμε όμως τι μας περίμενε... Κατά τις 10 και τέταρτο η κόρη, αφού είχε δει cartoon στο netflix πήγε να ξαπλώσει. Γύρω στις 11 πήγα να την τσεκάρω και τη βρήκα με το μάτι γαρίδα. Της δίνω το ταμπλετ, ανοίγουμε netflix και της λέω πως μπορεί να δει όσα παιδικά θέλει μέχρι να αποκοιμηθεί. Εμείς εντωμεταξύ βλέπαμε το 1917. Δώδεκα και τέταρτο πάω και την βρίσκω με κλειστό το ταμπλετ μισοκοιμισμένη. Ωραία λέω τη γλιτώσαμε. Περνάει κανά μισάωρο και εμφανίζεται στο σαλόνι κλαίγοντας. Βλέπει και την ώρα και την πιάνει πανικός που δεν μπορεί να κοιμηθεί. Την παίρνουμε ανάμεσά μας και βάζουμε ενα sitcom. Τρώω δυο κομμάτια γαλακτομπούρεκο να πάνε τα φαρμάκια κάτω. Κατά τη μιάμιση και αφού δεν δείχνει να έχει όρεξη να κοιμηθεί, πάμε μαζί στο κρεβάτι της, ξαπλώνουμε αγκαλίτσα και βάζουμε να δούμε Car Trek.

 

 

Eυτυχώς για όλους, κατά τις 2μιση ήρθε η σύζυγος και με ξύπνησε να πάω στο κρεβάτι μας...

Δυο κομμάτια γαλακτομπούρεκο, βρε άτιμε?;

Spoiler

Εύγε, νέε μου...

 

  • Like 2
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 8 ώρες, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

 

  Hide contents

Εύγε, νέε μπάρμπα μου...

 

FIXED

πριν 6 ώρες, το μέλος GriGaS έγραψε:

 

Και ένα ποτήρι μοσχοφιλερο μαζί να πάνε τα φαρμακια κάτω... 

Τα φαρμάκια πήγαν κάτω με το γαλακτομπούρεκο αφού

πριν 9 ώρες, το μέλος GriGaS έγραψε:

Τρώω δυο κομμάτια γαλακτομπούρεκο να πάνε τα φαρμάκια κάτω

Πόσα φαρμάκια πχια; :bleh: 

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει ό,τι άσχετο πράγμα δεν έχω κάνει στην ζωή μου και τίποτα χρήσιμο από αυτά που θα έπρεπε να κάνω. Το γραφείο μου είναι άνω-κάτω. Πήρα απόφαση να βάζω σε τάξη, 20 λεπτά κάθε μέρα. Έμεινα στην απόφαση. Επίσης στην απόφαση να καθαρίσω τον υπολογιστή από μέσα.

 

Από εκεί και πέρα, έφτιαξα μια κορνίζα με ξυλάκια (μου πήρε μάλλον 20 φορές περισσότερο χρόνο από ο,τι θα έπαιρνε σε άλλον αφού π.χ. την πασάλειψα κατά λάθος με κόλλα που μετά ξαναέτριβα με γυαλόχαρτο για να την βγάλω και δεν έβγαινε). Έφτιαξα μια πινιάτα σε σχήμα πατάτας (η ιδέα ήταν για καρδιά αλλά έτσι βγήκε) την γέμισα με διαφορα για πινιάτα που παράγγειλα από το ίντερνετ. Γενικά κάνω ασχετες κατασκευές. Σήμερα αντιστάθηκα να μην κάνω μυρμηγκοπαγίδα (αφού δεν έχουμε πρόβλημα με τα μυρμήγκια). Κακή επηρροή είναι το youtube που με βάζει σε πολύ λάθος εμπνεύσεις.

Έγινε επεξεργασία από Αλχημιστής
  • Haha 7
Link to comment
Share on other sites

On 29/3/2020 at 9:21 ΜΜ, το μέλος 2cpu έγραψε:

Αυτο θα μπουταρει στανταρ. : P

 

Aλλη μια μερα σαπιλας.Λιγο συμμαζεμα στο γραφειο, καθαρισα την γλιτσα απο το ποντικαρα ,και κλασσικα

πλυντηριο απλωμα ηλεκτρικη.

 

Έτοιμο....δεν παίζει όσο γρήγορα μπορούσα ο ssd αλλά οκ....

Και μία πατεντοθηκη για το raspberry

 

15860937709801517681484.jpg

  • Like 5
  • Agree 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως εφερα την μουσικη συλλογη μου σε μια ικανοποιητικη κατασταση. Τοσο απο αποψη οργανωσης,οσο και απο αποψη ονομασιας αρχειων. Τα ελληνικα μονο δεν εφτιαξα αλα χεστηκα. Μαλλον θα τα σβησω. Και τα υπολοιπα που τα φτιαξα, τσαμπα τα εφτιαξα. Αφου spotify ακουω. Τεσπα. Μου πηρε πολυ λιγοτερο απο οτι νομιζα.

Τωρα λεω να αρχισω με τις φωτογραφιες. Εκει να δεις σβησιμο που εχει να πεσει...

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος GriGaS έγραψε:

 

Xθες τα παρέδωσα στην κόρη. Βέβαια καθότι 8χρονη τα διαβάζει μόνη της.

 

91876569_10160270251748499_8281914084585111552_o.jpg

 

 

Τα είχε καταχωνιάσει η μάνα μου στο πατάρι. Τα βρήκα, σε μέτρια προς κακή κατάσταση, και τα πήρα.

Επειδή της έβαλα τις φωνές για την απερισκεψία της να μην τα προσέξει, την έπαθα σαν πρωτάρης.

Έχω τον 1ο και τον 4ο τόμο, αλλά τους υπόλοιπους τους έχασα. Κάπου τους έχω βάλει και δεν θυμάμαι πού.

Αν δεν τους βρω, θα αρχίσω να ψάχνω σε βιβλιοπωλεία (αν και δεν κυκλοφορεί η σειρά πια) και στη μαύρη αγορά.

Όχι τίποτα, είναι αγαπημένη σειρά βιβλίων και δώρο του συγχωρεμένου του παππού μου.

Έγινε επεξεργασία από DEADLAZARUS
  • Like 3
  • Sad 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 35 λεπτά, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Μικρο θησαυρό εχει απο θεμα τιμης παντως να εχεις υπόψη σου. Ειναι σε πολυ καλη κατασταση απο οτι φαινονται στις φωτο ;)

 

 

Και που να σας δείξω τα πρώτα 120 τεύχη του Κομιξ....

  • Like 4
  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.