Jump to content


Μαυραγορίτες! Ουστ.....!


gdp77

Recommended Posts

19 minutes ago, junior-21- said:

Παιδιά, μιλάω με product managers απο μεγάλες αλυσίδες, δεν υπάρχει σε όλη την Ευρώπη κάμερα ουτε για δείγμα. Τα πράγματα είναι απλά, νόμοι προσφοράς και ζήτησης. 

Εμένα φίλος μου χάρισε μια c920 webcam και μαντέψτε, δώρο την έκανα και εγώ με την, σειρά μου. Λυπηρό ότι με εχουν πάρει 10 άτομα τηλέφωνο για Web camera και δεν μπορω να τους βοηθήσω :(

 

Βοήθα τους ως εξής: 1)Μην ψωνίζετε από μαυραγορίτες και ΜΗΝ ΨΩΝΙΣΕΤΕ ΠΟΤΕ από τα καταστήματα που εφαρμόζουν τέτοιες πρακτικές. Εγώ κάνω λίστα.

2) Αν γκουγκλάρετε, υπάρχει σχετικά εύκολος τρόπος να χρησιμοποιηθεί σαν webcam (και μάλιστα πολύ καλής ποιότητας) το smartphone σας. Ακόμα και η dslr ή το camcorder.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Μην με θυμιζεις  acs.Μια εβδομαδα να ερθει το "αυγουλακι" απο Αθηνα.3 μερες ελεγε προς παραδοση, επαιρνα τηλ. στο καταστημα που ανηκω

(Περαια) με στελναν την κληση στα κεντρικα , αναμονη για εκπροσωπο 2λεπτα ντεμεκ και καλα.Τα 2 γινοταν 10 και στο τελος με γειωνανε

γιατι ελεγε το πισι οτι δεν υπαρχουν διαθεσιμοι εκπροσωποι.  >.<

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

τωρα δε πιάνει το δε σας βρηκαμε σπίτι και δε παραδώσαμε. Τα παιδιά που δουλευουν με 3 και 4 κατοστάρικα θα τα εχουν φτύσει. 

Και αντι να συμπεριφερθούν όπως πρέπει πουλάνε τρέλα.

Οι συμβάσεις είναι συμβάσεις και το αποφασίζουμε και διατάσσουμε ότι μας κατέβει δε θα περάσει έτσι εύκολα γι αυτούς. Ήδη έχω κινήσει διαδικασίες από τη μεριά μου

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Μαυραγορίτες λέει το θέμα ε?

ACS η οποία αποφάσισε 31 του μήνα ότι από 1/4 θα βάλει νταβατζιλίκη στις επιχειρήσεις 0,45+φαπα για τις αποστολές

Διότι κύριοι και κυρίες όταν αυξάνεται η δουλειά σου χρεώνεις τον πελάτη σου, αντί να προσλάβεις προσωπικό έστω και έκτακτο να τη βγάλεις.

Θα έχουμε δράματα με τους κυρίους και τις κυρίες της ACS

 

Πρόσθετη χρέωση COVID-19 - Τα Νέα της ACS - acscourier.net

 

Θα πρεπε να το μειωσουν το κοστος, οταν εχεις περισσοτερες παραδοσεις με ενα δρομολογιο, σε συμφερει περισσοτερο

Link to comment
Share on other sites

πριν 48 λεπτά, το μέλος Oric έγραψε:

Απορία: όλοι αυτοί που κόπτονται για web camera, λάπτοπ, δεν έχουν; 

όχι, έχω πολλούς πελάτες που έχουν μόνο σταθερό στο σπίτι, και από τα σχολεία / φροντιστήρια ζητούν κάμερα για να κάνουν μάθημα τα πιτσιρίκια.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 4 ώρες, το μέλος karmen1983 έγραψε:

τωρα δε πιάνει το δε σας βρηκαμε σπίτι και δε παραδώσαμε.

 

Τωρα στελνουν μυνημα πως απλως ειναι στα γραφεια τους και να πας να παραλαβεις!!!

Χθες μου το καναν παλι και ειχαν δημιουργησει μια ουρα τουλαχιστο 20 ατομων εξω απ τα γραφεια τους

  • Like 1
  • Sad 2
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, l2phile said:

Θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας

αν βάλουμε και χαρτί υγείας στο πακέτο πληρωμής παρακάμπτεται η σειρά ή θα είσαι αυστηρός;

 

13 hours ago, l2phile said:

έξοδα αποστολής δικά σας

Καλημέρα αστρολαμπε αρχηγέ, σχολή άνοιξες!

Δεν έχω αντιληφθεί τι μανία τους έπιασε με τις κάμερες. Πόσο σημαντικό είναι πια να βλέπεις και το πρόσωπο του άλλου που δεν αρκεί η φωνή/φωτογραφίες όπου είναι απαραίτητη η εικόνα; Σίγουρα είναι καλύτερο γιατί παίρνεις μια ιδέα από τη γλώσσα σώματος κάποιες φορές αλλά μιλώντας για έκτακτη περίσταση τόσο σημαντικό είναι να την έχει κάποιος από τώρα που χωρίς αυτή δεν γίνεται;

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, salde said:

Δεν έχω αντιληφθεί τι μανία τους έπιασε με τις κάμερες.........

 

Σκεφτομαι οτι εχει και μικροφωνο, κατι που δεν εχεις επισης γενικα στο pc και πρεπει να μιλας στον αλλο?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ένα σκέτο μικρόφωνο μπορεί να βρεθεί με ελάχιστα χρήματα. Δεν είπα να μην επιθυμεί κάμερα κανείς αλλά σε έκτακτη περίπτωση όπως τώρα πόσο σημαντικό είναι πια για τηλεεργασία το πρόσωπο του άλλου.

Link to comment
Share on other sites

Παλιό και γνωστό σπορ , η μαύρη αγορά ...Έχει "φτιάξει" πολλά ονόματα στη πιάτσα ιδίως μετά το τέλος του Β' ΠΠ  που μέτα από χρόνια λες: Μα καλά πώς αυτός...? 

Φυσικά... αν δε ξέρεις σου δημιουργείται η απορία "πως αυτός".

Τώρα βέβαια για τις webcam ψιλοχεστήκαμε...Αλλά όταν τότε (μακάρι όχι τώρα και ποτέ) φτάσει να έχει η φρατζόλα και το κουτί γάλα όσο ένας μισθός για να φάει

το παιδάκι σου , τότε καταλαβαίνεις πως άνθισαν πολλά και γνωστά ονόματα μετά.

Μεγάλη κουβέντα , παμ' παρακάτω...

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Όπου υπάρχει ζήτηση αυξάνεται και η τιμή, πράγμα το οποίο θεωρώ ότι είναι εκμετάλλευση. Δεν θα ήταν λογικό όταν πουλάς μεγαλύτερη ποσότητα να κάνεις και καλύτερη τιμή. Άξιο απορίας μου είναι αν η πολύ περιορισμένη κίνηση οφείλεται και στην χαμηλή τιμή των καύσιμων ή οφείλεται αλλού;

Link to comment
Share on other sites

On 1/4/2020 at 7:51 ΠΜ, το μέλος gdp77 έγραψε:

 

Βοήθα τους ως εξής: 1)Μην ψωνίζετε από μαυραγορίτες και ΜΗΝ ΨΩΝΙΣΕΤΕ ΠΟΤΕ από τα καταστήματα που εφαρμόζουν τέτοιες πρακτικές. Εγώ κάνω λίστα.

2) Αν γκουγκλάρετε, υπάρχει σχετικά εύκολος τρόπος να χρησιμοποιηθεί σαν webcam (και μάλιστα πολύ καλής ποιότητας) το smartphone σας. Ακόμα και η dslr ή το camcorder.

Εχεις να προτεινεις κατι δκιμασμενο;

Link to comment
Share on other sites

Πλέον "όλα" τα απλικέισο υπάρχουν και για κινητό. Δεν χρειάζεται καν να κάνεις μόντες για να το συνδέσεις σαν κάμερα. (εκτός από περιπτώσεις που λαμβάνεις πολύ πληροφορία στο τσατ και χρειάζεται να την επεξεργαστείς/αποθηκεύσεις στο πισί)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.