Jump to content



Προτάσεις για καρέκλα γραφείου μέχρι 150-200€


Recommended Posts

@pnick

Επειδή δεν κατάλαβα ακριβώς τι εννοείς για τα ροδάκια σου τράβηξα μερικές φωτογραφίες μπας και σε βοηθήσουν. 

Πάντως να ξέρεις πολλοί πίνουν νερό στο όνομα της Markus. Σίγουρα θα ήταν καλό να τη δοκιμάσεις.
Όσο για το design, ούτε εμένα μου αρέσει το bucket racing στυλ ιδιαίτερα, αλλά όταν έκατσα μου πέρασε αμέσως ?

Έγινε επεξεργασία από Gregorypeg1000
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

 

24 minutes ago, Gregorypeg1000 said:

Επειδή δεν κατάλαβα ακριβώς τι εννοείς για τα ροδάκια σου

Ανεβάζω κάποιες πρόχειρες φωτογραφίες από κινητό για να καταλάβεις τί εννοώ όταν λέω για σύνθλιψη στις ρόδες και ξεπέτσιασμα της δερματίνης. 

Άσ'το ξεφτίλα γίναμε με τις φωτο. Τις κατεβάζω. Θα με σκοτώσει η γυναίκα μου... :hang:

 

Οι φωτογραφίες που ανέβασες είναι πολύ βοηθητικές. Σε ευχαριστώ. Οι ρόδες φαίνονται ανθεκτικές και στιβαρές. Μου αρέσουν και οι ραφές. Φαίνεται πολύ καλά η δουλειά που έχουν. 

 

Νομίζω έχω σχεδόν καταλήξει. Ελπίζω όταν έρθει η ώρα της επιλογής να έχω την άνεση να ανεβάσω λίγο το budget και να την αγοράσω τελικά.

 

 

 

 

 

Έγινε επεξεργασία από pnick
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση προς κατόχους Marcus.

 

Την έχω δει από κοντά την καρέκλα, όμορφη και αναπαυτική. Γιατί όμως έχει 200€; Λόγω των 10 ετών εγγύησης; Έχει όντως τόσο καλή κατασκευή; Κάλλιστα θα μπορούσε να έχει και ένα 50άρι κάτω, δεν έχει κάτι το ριζοσπαστικό.

 

Είχα πάρει πριν 10 χρόνια μία no-name καρέκλα από το Πλαίσιο με μπράτσα, στα 70€ αν θυμάμαι. Ακόμα την έχω. Οκ, τρίζει και τα μαξιλάρια έχουν φυσιολογικά "κάτσει". Αλλά δεν έχει πάθει τίποτα άλλο. Και την έχω κακομεταχειριστεί ανάμεσα στις μετακομίσεις που έκανα.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

H παραγγελία έφυγε. Την παρήγγειλα από εδώ

INFOSOL.GR

ANDA SEAT Gaming Chair AD12XL V2 Black

 

Είναι σχετικά κοντά στο σπίτι μου. Μου είπε αύριο, μεθαύριο θα την έχω. Θα πω εντυπώσεις μόλις την ετοιμάσω και καθίσω για πρώτη φορά. 

 

Ευχαριστώ άπαντες για την βοήθεια και τις συμβουλές!

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικη. Αν δεν σε νοιάζει καθόλου το αισθητικό σκέλος, δεν είναι κακή ιδέα να ρίξεις κάνα ελαφρύ σεντόνι (για να μην μπεις στον μπελά και το έξοδο να φτιάχνεις καλύμματα), σαν να την «σκεπάζεις» κατά κάποιο τρόπο, ειδικά κάθισμα/πλάτη μπας κι επιβραδύνεις κάπως την φθορά του υλικού. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, salde said:

Καλορίζικη. Αν δεν σε νοιάζει καθόλου το αισθητικό σκέλος, δεν είναι κακή ιδέα να ρίξεις κάνα ελαφρύ σεντόνι (για να μην μπεις στον μπελά και το έξοδο να φτιάχνεις καλύμματα), σαν να την «σκεπάζεις» κατά κάποιο τρόπο, ειδικά κάθισμα/πλάτη μπας κι επιβραδύνεις κάπως την φθορά του υλικού. 

 

Ναι, εννοείται. Θα δω μήπως φτιάξουμε ριχταράκια με την γυναίκα μου για μπράτσα και προσκέφαλο, τύπου φορετά. Αφού θα δώσω τόσα χρήματα, θα κοιτάξω να την προστατεύσω όσο μπορώ. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

το κάθισμα είναι που καταπονείται περισσότερο. Εκεί θα αρχίσει να φθείρεται, το σημείο που ασκείς μεγάλη πίεση, ιδρώνεις με τις ζέστες κλπ. Εγώ ρίχνω πετσέτα ή διπλώνω κάποιο ελαφρύ σεντόνι, δεν σώζει την κατάσταση αλλά επιβραδύνει τη φθορά.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, salde said:

το κάθισμα είναι που καταπονείται περισσότερο. Εκεί θα αρχίσει να φθείρεται, το σημείο που ασκείς μεγάλη πίεση, ιδρώνεις με τις ζέστες κλπ. Εγώ ρίχνω πετσέτα ή διπλώνω κάποιο ελαφρύ σεντόνι, δεν σώζει την κατάσταση αλλά επιβραδύνει τη φθορά.

 

Ναι, και εγώ πάντα έχω στο κάθισμα κάποιο 2ο λεπτό μαξιλάρι, ώστε να μπορώ να το πλένω κ.λπ. Θα δω τί θα κάνω. Ας έρθει με το καλό, να δω το σουλούπι της, να αισθανθώ πού ασκώ την μεγαλύτερη πίεση στην καρέκλα ( :hehe: ) και πού η καρέκλα "πονάει" περισσότερο, και θα φτιάξουμε κάποια ριχταράκια. Μπορώ να τα φτιάξω με ελάχιστο κόστος, οπότε δεν είναι θέμα. Έχουμε κάνει και για άλλα έπιπλα στο σαλόνι, και βολευτήκαμε πολύ. Επίσης, το αισθητικό κομμάτι δεν παίζει κανένα ρόλο πλέον σε τέτοια αντικείμενα στο σπίτι. Έχουμε άλλες προτεραιότητες ευτυχώς, όχι ότι μας αρέσει η ασχήμια, βέβαια... Αλλά το κάθισμα που κάθομαι ειδικά, δεν με ενδιαφέρει καθόλου πως θα είναι σαν σχέδιο. 

 

Ευχαριστίες και στον @Gregorypeg1000 που μου την πρότεινε.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, icy20 said:

245 δεν ειναι και λιγα παντως. Ας μου ελεγες να σου πουλησω την titan μου με 300 lol

 

Ήδη είμαι οριακά, σε ευχαριστώ πάντως:).

Ο λόγος που δεν περίμενα άλλο είναι η προτροπή της γυναίκας μου να τελειώνω μια ώρα αρχύτερα με την καρέκλα, γιατί η δερματίνη αυτής που έχω ξεφλουδίζει καθημερινά σε αναρίθμητα μικρά κομματάκια μαύρου χρώματος που διασπείρονται από τα πόδια μας σε όλο τον χώρο. Πέρα από αυτά που βγάλανε μέχρι τώρα τα παιδιά. Μιλάμε για πολλή ατσαλιά. 

Οπότε, την έκανα την κίνηση και περιμένω. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Gregorypeg1000 said:

@pnick Με γεια σου. Ετοιμάσου να πάθεις σοκ από τον όγκο και το βάρος της συσκευασίας ?

Ευχαριστώ πολύ.

Το είδα... 30+kg. Μου το είπε και ο πωλητής αυτό και είμαι ψυχολογικά έτοιμος..:hehe:

Μη νομίζεις. Και αυτή που έχω τώρα πολύ βαριά είναι. Ασηκωτη κυριολεκτικά. 

Έγινε επεξεργασία από pnick
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ήρθε το θηρίο. Πολύ καλή η εξυπηρέτηση από το κατάστημα. Παράδοση στη πόρτα μου με ελάχιστο έξτρα κόστος. Σήμερα αποκλείεται να την στήσω. Μάλλον το Μ. Σάββατο βλέπω να τα καταφέρνω. Edit: Τα κοψίματα που βλέπετε είναι αυτοσχέδια με μαχαίρι για να μπορέσω να την πιάσω και να την ανεβάσω 2 ορόφους... Ευτυχώς έβαλαν ένα χεράκι τα παιδιά και τα καταφέραμε! @Gregorypeg1000 Είχες δίκιο για τον όγκο... :slap:

20200416_144417.jpg

Έγινε επεξεργασία από pnick
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, psyber said:

@pnick πολύ συνωστισμό βλέπω στις σκάλες του σπιτιού σου! Για πόσα παιδιά μιλάμε; Ο Χαρδαλιάς ακούει; ??

Χαχαχα. Άσε είμαστε παράνομοι άμα μαζευτούμε όλοι σε ένα δωμάτιο στο σπίτι...

Όσο για τον Χαρδαλιά, αφιερωμένο...

720_713719_aea547bcc8-8bc46a311ba85d4d.j
WWW.ENIKOS.GR

Ο Νίκος Χαρδαλιάς, που κάθε απόγευμα μπαίνει στα σπίτια...

 

  • Like 1
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Έτοιμη!! Την στήσαμε τώρα το απόγευμα μαζί με τα παιδιά. Μια βίδα ο καθένας... :sarcastic:

 

Στιβαρή κατασκευή. Έχω πάθει ένα πολιτισμικό σοκ, είναι η αλήθεια. Πολύ μου αρέσει. Λίγο τα στηρίγματα των χεριών φοβάμαι, γιατί έχουν τζόγο, και τα μικρά θα ανακαλύψουν σύντομα το παραμικρό ελάττωμα... :hehe:

 

Ευχαριστώ και πάλι όλους για τις συμβουλές.

 

Καλή Ανάσταση εύχομαι σε όλους, να έχετε υγεία και ψυχική ισορροπία, γιατί χρειάζεται σήμερα περισσότερο από όλα!

 

20200418_193335.jpg

  • Like 7
  • Wow 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.