Jump to content



Πλυστικό μηχάνημα για βεράντες και αυτοκίνητο


Recommended Posts

πριν 1 λεπτό, το μέλος tragikos έγραψε:

Θεωρητικά με το πιεστικό δεν έχεις μικρότερη κατανάλωση νερού;

Ναι

πριν 1 λεπτό, το μέλος tragikos έγραψε:

Επίσης για ένα γρήγορο πλύσιμο χωρίς σφουγγάρια και τρίψιμο δεν θα είχες καλύτερο αποτέλεσμα από το να ρίξεις απλά με το λάστιχο;

Ναι

 

Αλλά πρόσεχε :p 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος tragikos έγραψε:

 

Θεωρητικά με το πιεστικό δεν έχεις μικρότερη κατανάλωση νερού; Επίσης για ένα γρήγορο πλύσιμο χωρίς σφουγγάρια και τρίψιμο δεν θα είχες καλύτερο αποτέλεσμα από το να ρίξεις απλά με το λάστιχο;

Γύρω στα 15€ μου έρχεται το νερό και 20€ που λέει ο λόγος τα ρίχνω, αν και το πλένω σπάνια. : P

Με σκέτο νερό χωρίς τρίψιμο νομίζω δεν πλένετε αλλά πάλι δεν έχω εμπειρία τις περισσότερες φορές το πάω στο πλυντήριο

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος tragikos έγραψε:

Στο οποίο δεν χρησιμοποιούν πιεστικό; :p

 

Τα περισσότερα πλυντήρια χρησιμοποιούν νερό με χαμηλή πίεση, το καθάρισμα ουσιαστικά γίνεται με βούρτσες και με τη σαπουνάδα.

 

Εγώ πάω το αυτοκίνητο σε ένα μικρό πλυντήριο που δεν έχει κανενός τύπου πιεστικό και το διαφημίζει, γιατί θεωρεί ότι το πιεστικό χαλάει το χρώμα.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

TLS.120203.jpg
WWW.E-SHOP.GR

Η Nilfisk είναι κατασκευάστρια επαγγελματικών μηχανημάτων καθαρισμού καθώς και πλυστικών. SKU:TLS.120203

 

Έβγαλε το e-shop στα 140€ το πακέτο Nilfisk 125 bar με τα πολλά αξεσουάρ.

Έγινε επεξεργασία από trib
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Λοιπόν παρέλαβα το "NILFISK 125 BAR 1500WATT + ΑΝΕΜΗ+PATIO+ ΣΕΤ ΑΠΟΦΡΑΞΗΣ C125.7-6" που προτάθηκε στο θέμα και προσωπικά καλύφθηκα για τις ανάγκες μου. Έκανα χθες τη βεράντα με το Patio εξάρτημα και έφυγαν βρωμιές που με τρίψιμο σκούπας δεν έφευγαν. Με το κλασικό εξάρτημα έχει τόση πίεση που αν τοίχος έχει χαραγματιά, μπορεί να ξεκολλήσει και το χρώμα.

 

Θετικά:
+ Πακέτο εξάρτήματα σε καλή τιμή

+ Περισσότερο από ικανοποιητική πίεση για τις ανάγκες μου

+ Αρκετά compact για αποθήκευση

+ Τιμή (ειδικά στα 140€ που το πήρα)

 

Αρνητικά:

- Κάνει υπερβολικά πολύ θόρυβο

- Το εξάρτημα patio σου βγάζει τη μέση γιατί πρέπει να σκύβεις και να ασκήσεις πίεση για να μένει στο έδαφος.

- Πρέπει να αγοράσεις έξτρα εξάρτημα για να συνδέσεις το λάστιχο (χάθηκε να έχουν ένα στην συσκευασία; )

 

Οπότε για εμένα έκλεισε το θέμα, σας ευχαριστώ όλους για τις απόψεις σας.

 

 

On 19/4/2020 at 5:54 ΜΜ, το μέλος ΓιαγκΤ έγραψε:

Γύρω στα 15€ μου έρχεται το νερό και 20€ που λέει ο λόγος τα ρίχνω, αν και το πλένω σπάνια. : P

Με σκέτο νερό χωρίς τρίψιμο νομίζω δεν πλένετε αλλά πάλι δεν έχω εμπειρία τις περισσότερες φορές το πάω στο πλυντήριο

Σε εμάς έρχεται 70 το τρίμηνο btw, όχι ότι θα βγάλει τα λεφτά του το πιεστικό με την οικονομία στο νερό...

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

έπεσε η παραγγελιά για το 

 

TLS.120212.jpg
WWW.E-SHOP.GR

Η Nilfisk είναι κατασκευάστρια επαγγελματικών μηχανημάτων καθαρισμού καθώς και πλυστικών. SKU:TLS.120212

 

για να δουμε τι θα δουμε... 

 

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν , ήρθε το πιεστικό.

 

Καταρχην να πω οτι ειμουν ετοιμος να τα σκασω για ενα Κ5 της Karcher. 

Για καλή μου τύχη το είχε ένας γνωστός και του ζήτησα να το δουλέψω λίγο. 

Απογοήτευση, χαμηλή πίεση, ποιότητα μέτρια. Αν λέω είναι να σκάσω 300€ και να είναι βλακεία,από άποψη πίεσης,  ας δωσω λιγότερα .

Και έτσι πήρα την απόφαση να δωσω 150€ και να πάρω το Nilfisk.

Παραλαμβάνω , ξεπακεταρω και τρώω το πρωτο ξενερωμα... 

Made in China.. μάλιστα οκ λέω πάμε παρακάτω

Μοντάρω το μηχάνημα και βλέπω ένα ταμπελακι που λέει σε άπταιστα αγγλικά

Στιγμιαία πίεση 135bar , Συνεχόμενη 105 bar.... και αρχίζω να σκέφτομαι τον εαυτό μου να πηγαίνει πίσω στο κατάστημα το πιεστικό. 

 

Βαρέθηκα να πω την αλήθεια την φασαρία και τελικά συνέχισα το μοντάρισμα και μετά  έβγαλα στο μπαλκόνι το πιεστικό. 

 

Μου έκλεισε το στόμα... 

Μια χαρά δουλειά κάνει!! Εκανε το μπαλκόνι λαμπικο   σε 10 λεπτά και για πλακα! 

Η κεφαλή που περιστρεφεται όλα τα λεφτά  , το PATIO κανει δουλεια επισης῎ 

 

Ελπίζω να κρατήσει ! 

 

Για πείτε αφροποιητη σοβαρό από που αγοράζουμε ; 

 

 

 

 

Nilfisk_C135.JPG

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ΗλιαςΚ said:

Για πείτε αφροποιητη σοβαρό από που αγοράζουμε ; 

chemicalguys.eu-hol_fl_hp_2-professionel
WWW.CHEMICALGUYS.EU

ChemicalGuys.eu - HOL_FL_HP_2, ChemicalGuys.eu - HOL_FL_HP_2, Professional Snow Foam Lance Cannon Gun for Karcher Nilfisk Bosch PA...

 

Αν και βλέπω λέει out of stock και σε πάει στο Alternative προϊόν

 

chemicalguys.eu-acc_fl1-professional-sno
WWW.CHEMICALGUYS.EU

ChemicalGuys.eu - ACC_FL1, Professional Snow Foam Lance for Kärcher / Nilfisk / Bosch / PA pressure washers to clean vehicle's exterior without...

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.