Jump to content



Assassin’s Creed: Valhalla


GFFermari

Recommended Posts

@DEADLAZARUS 

Για ποιον ακριβώς λόγο να το αγοράσεις το παιχνίδι αφού έχεις κράξει το Odyssey όσο κανένας άλλος ; :p 

Δηλαδή τι θες, να δώσεις 20-30-40€ για ένα παιχνίδι, ώστε να έχεις δικαιολογία να το κράξεις; :hehe: Λίγο gameplay να δεις, αρκεί για να καταλάβεις ότι είναι το ίδιο σε άλλο setting. Move along, κατά τη γνώμη μου.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Με κανενα 15αρι αξιζει. Οκ, ειναι μια απο τα ιδια το gameplay etc. αλλα το στορυ θα χει σχετικο ενδιαφερον κ το περιβαλλον θα ειναι υπεροχο.

 

Για τον ιδιο λογο ξεκινησα το Origins εδω κ 2 βδομαδες. Δε προκειται να το ξεσκονισω τελειωνοντας καθε quest etc. αλλα αξιζει κ με το παραπανω να δει κανεις την απιστευτη αναπαρασταση της περιοχης απο τη Ubi.

 

lazarus μεινε μακρυα. Εγω ειμαι ρομαντικος κ βλεπω περισσοτερο το technological achievement παρα το ιδιο το game.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος GFFermari έγραψε:

Με κανενα 15αρι αξιζει.

Αν το'χεις για ξόδεμα. Το είχα για το Wildlands (όταν και πήρα την Gold με 15€ ) :p 

πριν 3 λεπτά, το μέλος GFFermari έγραψε:

lazarus μεινε μακρυα. Εγω ειμαι ρομαντικος κ βλεπω περισσοτερο το technological achievement παρα το ιδιο το game.

Γιεπ. Μακρυά ο Γιώργος. Πρέπει να το δεις ξεκάθαρα σαν διαφορετικό και ΟΧΙ σαν AC game. Όπως όλα τα τελευταία. Αλλιώς, χαλιέσαι. :) 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα soft spot στην καρδιά μου για τη σειρά.

Δεν βιάζομαι, θα περιμένω και τα dlc's.

Αν, σε βάθος χρόνου, διαπιστώσω πως η σούπα είναι σούπα, i'll pass.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Έχω ένα soft spot στην καρδιά μου για τη σειρά.

Δεν βιάζομαι, θα περιμένω και τα dlc's.

Αν, σε βάθος χρόνου, διαπιστώσω πως η σούπα είναι σούπα, i'll pass.

Σε πειράζω όπως κατάλαβες. Ξέρω ότι θα το κράξεις για χ,ψ λόγους, απλά αυτή τη φορά προσπάθησε να το δεις ως ξεχωριστό game (όχι σαν Ac). Μόνο έτσι το φχαρστιέσαι (και ας είναι δύσκολο να γίνει αυτό που λέω).

Αν ας πούμε λεγόταν "Vikings: The Rise of Map Grind" , θα άλλαζε κάτι στο σκεπτικό; (τελείως τυχαία η ονομασία που έδωσα :hehe: )

  • Like 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

QHLoBSXab3eS6dysYiSdtJ-1200-80.jpg
WWW.PCGAMER.COM

Assassin's Creed Valhalla makes visiting nearly every map icon worthwhile.

Σταματήστε, βρε (ταιριάζει και η εικόνα). Λίγο ακόμη και θα πατήσω το κουμπί...

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:
Assassins-Creed-Valhalla-new-screenshots
WWW.DSOGAMING.COM

Ubisoft has announced that Assassin’s Creed Valhalla has also become the top-selling Ubisoft PC...

 

 

Όντας ενθουσιασμένοι όλοι με το προηγούμενο, είπαν να πείσουν και τους φίλους τους, να πάρουν κι αυτό.

On 17/11/2020 at 8:57 ΠΜ, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Λίγο ακόμη και θα πατήσω το κουμπί...

Επειδή σε συνεπήρε ο τίτλος; Για clickbait τον έβαλαν ή for the laughs ? :p 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
Assassins-Creed-Valhalla-new-screenshots
WWW.DSOGAMING.COM

Assassin's Creed Valhalla Patch 1.2 added in-game support for the Ostara Festival which appears to be causing a...

Θα προσθέσουν εκ νέου το content αργότερα, αλλά δεν ξέρουν πότε. Θεοί, τίποτ' άλλο...

  • Like 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:
Assassins-Creed-Valhalla-new-screenshots
WWW.DSOGAMING.COM

Assassin's Creed Valhalla Patch 1.2 added in-game support for the Ostara Festival which appears to be causing a...

Θα προσθέσουν εκ νέου το content αργότερα, αλλά δεν ξέρουν πότε. Θεοί, τίποτ' άλλο...

Κάποτε. Έκανα ένα ubisoft+ subscription με 15€ για να παίξω το Immortals Fenyx Rising (αντί να το αγοράζω με 30, θα μπορώ να δοκιμάσω κι άλλα games). Συμπαθητικό, με χιούμορ, ασσασσινίζει λίγο η λογική του αλλά είναι πιο ευχάριστο τουλάχιστον. Θα δω και το Βλαχάρα λίαν συντόμως.

Όταν το δω, θα σου πω πότε θα βγάλουν το νέο content :hehe: 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς το game σε HDD να μας πει αν υπάρχει κάνα θέμα; Τελείωσε ο χώρος στο SSD που τα κατεβάζω αυτά τα παιχνίδια του διαβόλου (έχω στο πρόγραμμα να πάρω nvme για να ελευθερώσω τα SSD μου και να τα κάνω για games μόνο) και θέλω να το κάνω tryout μέσω του subscription. 

Είμαι έτοιμος για την ξενέρα :hehe: 

Link to comment
Share on other sites

πριν 55 λεπτά, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Έχει κανείς το game σε HDD να μας πει αν υπάρχει κάνα θέμα; Τελείωσε ο χώρος στο SSD που τα κατεβάζω αυτά τα παιχνίδια του διαβόλου (έχω στο πρόγραμμα να πάρω nvme για να ελευθερώσω τα SSD μου και να τα κάνω για games μόνο) και θέλω να το κάνω tryout μέσω του subscription. 

Είμαι έτοιμος για την ξενέρα :hehe: 

Πάρε nvme θα σωθείς πήρα για τα Χριστούγεννα και βρήκα την υγειά μου.

Link to comment
Share on other sites

πριν 49 λεπτά, το μέλος johnIV έγραψε:

Πάρε nvme θα σωθείς πήρα για τα Χριστούγεννα και βρήκα την υγειά μου.

Θα πάρω. Περιμένω να πάρω μία νέα πιστωτική στα χέρια μου να το κάνω 2 δόσεις από e-shop και επωφελούμαι με 30€ επιστροφή (για νέες πιστωτικές είναι). Αν είμαι τυχερός και την έχω Δευτέρα, θα αγοράσω έτσι. Αλλιώς από τον νέο μήνα. Έχω ήδη αποφασίσει για ποιον θα πάω.

Το θέμα είναι αν αξίζει να κατεβάσω το AC Valhalla στον HDD προς το παρόν, γιατί οκ, το subscription που έχω λήγει στις 20 Απρίλη, θέλω να προλάβω να παίξω. 

Θα το δοκιμάσω λογικά, απλά είχα την απορία εαν υπάρχουν τίποτα actual θέματα σε περίπτωση installation σε HDD. 

 

Link to comment
Share on other sites

Πφφ (όλα οκ, κανένα θέμα με τον HDD). Πραγματικά, απλά αν θες να δεις μια ιστορία που κρατάει από κείνα τα μέρη απάν, μόνο τότε αξίζει (και πάλι, με επιφύλαξη, είμαι στην αρχή και μυρίζομαι την φάση και πως θα πάει). Αλλιώς, σαν να ξαναπαίζω τα 2 προηγούμενα, με μερικά add-on. Παρωχημένο (ξανά) σύστημα μάχης, γραφικά τα ίδια (αλλά καλύτερα optimized αφού παίζω άνετα 60ρι στα High&Ultra με την 1080ti - νομίζω πως τα νερά είναι καλύτερα αλλά σιγά το big deal - νομίζω πως overtime , από τον Νοέμβρη, έχουν διορθώσει αρκετά ώστε να το τρέχω άνετα σε 1440p ), το voice acting δεν με ενθουσίασε, πάλι καράβια στο γιαλό, πάλι τα ίδια γενικά. Δεν περίμενα πολλά. ΜΠΟΡΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΝΚ

Same shit, different setting. Α, έχει και το wealth και opportunities και φέξε μου κα γλίστρησα. Συγκινήθηκα.

Εν τέλει κι αυτό που εγώ ο ίδιος έλεγα (να δει κάποιος το παιχνίδι σαν ΟΧΙ AC), δεν περνάει.. Δεν μπορώ ούτε εγώ να το τηρήσω. Δεν γίνεται απλά. Αυτή η συνταγή ήταν καλή για ένα ΑΝΤΕ δύο games που λέγονται Assassin's Creed. Άντε να τα δούμε με άλλο μάτι (σαν να μην είναι Assassin's). Μετά, κάπου κουράζει. Διαβάζω για 60-70h ατελείωτου πέρα-δώθε (rings some bells). Ευχαριστώ αλλά δεν θα πάρω. 

Το μόνο που με παρηγορεί είναι ότι το δοκιμάζω για όσο θέλω μέχρι 20 Απρίλη, με 15€ (που τα έδωσα για άλλο game in the first place), μέχρι να τελειώσει το subscription και να μην το ανανεώσω. Το ίδιο και το Legion (το οποίο θα βαρεθώ λογικά στα πρώτα 20-30 λεπτά :p ).

Το Fenyx που παίζω, έχει λίγο χιούμορ, αυτό το σώζει, αλλιώς, μια από τα ίδια... Ίδια συνταγή σχεδόν)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.