Jump to content



Assassin’s Creed: Valhalla


GFFermari

Recommended Posts

πριν 6 ώρες, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Same shit, different setting.

Μόνο δωρεάν, σε καμιά προσφορά της ubi.

Όχι τίποτ' άλλο, άντε να βρουν καινούργια μέρη για την ξαναζεσταμένη (σε βαθμό αηδίας) σούπα τους. 

Μια Κίνα έμεινε και μετά θα πιάσουν Ανταρκτική..

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να κάνουν δραστικές αλλαγές. Δεν συγκινούν τα κοκοκοψαρα πλέον. 

Απορώ με τα sales. Εμ, πως να μην ξαναζεσταίνουν την σούπα ντε; Κοίτα να δεις που πιο διασκεδαστικό παίζει να βρω το Legion :hehe: 

  • Like 1
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 12 ώρες, το μέλος steve_m έγραψε:

καλη ιδεα η κινα

μετα θα γουσταρα και σκηνικο σαμουραι για το επομενο

 

Ε, μια Κίνα έμεινε. Μετά; Δεν τραβάει η ομάδα. 

Κάποιοι επέμεναν ότι η σειρά, μετά το Origins, ανανεώθηκε. Φοβερή ανανέωση, ναι. 3 σερί παιχνίδια, στα οποία κάνεις τα ίδια και τα ίδια, απλά αλλάζει το σκηνικό.

Δεν μπορώ να πιστέψω ότι δεν ξέρουν/μπορούν. Δεν θέλουν. Αφού βλέπουν ότι η ανοησία πουλάει, γιατί να ζοριστούν; 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

On 26/3/2021 at 1:13 ΠΜ, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Πφφ (όλα οκ, κανένα θέμα με τον HDD). Πραγματικά, απλά αν θες να δεις μια ιστορία που κρατάει από κείνα τα μέρη απάν, μόνο τότε αξίζει (και πάλι, με επιφύλαξη, είμαι στην αρχή και μυρίζομαι την φάση και πως θα πάει). Αλλιώς, σαν να ξαναπαίζω τα 2 προηγούμενα, με μερικά add-on. Παρωχημένο (ξανά) σύστημα μάχης, γραφικά τα ίδια (αλλά καλύτερα optimized αφού παίζω άνετα 60ρι στα High&Ultra με την 1080ti - νομίζω πως τα νερά είναι καλύτερα αλλά σιγά το big deal - νομίζω πως overtime , από τον Νοέμβρη, έχουν διορθώσει αρκετά ώστε να το τρέχω άνετα σε 1440p ), το voice acting δεν με ενθουσίασε, πάλι καράβια στο γιαλό, πάλι τα ίδια γενικά. Δεν περίμενα πολλά. ΜΠΟΡΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΝΚ

Same shit, different setting. Α, έχει και το wealth και opportunities και φέξε μου κα γλίστρησα. Συγκινήθηκα.

Εν τέλει κι αυτό που εγώ ο ίδιος έλεγα (να δει κάποιος το παιχνίδι σαν ΟΧΙ AC), δεν περνάει.. Δεν μπορώ ούτε εγώ να το τηρήσω. Δεν γίνεται απλά. Αυτή η συνταγή ήταν καλή για ένα ΑΝΤΕ δύο games που λέγονται Assassin's Creed. Άντε να τα δούμε με άλλο μάτι (σαν να μην είναι Assassin's). Μετά, κάπου κουράζει. Διαβάζω για 60-70h ατελείωτου πέρα-δώθε (rings some bells). Ευχαριστώ αλλά δεν θα πάρω. 

Το μόνο που με παρηγορεί είναι ότι το δοκιμάζω για όσο θέλω μέχρι 20 Απρίλη, με 15€ (που τα έδωσα για άλλο game in the first place), μέχρι να τελειώσει το subscription και να μην το ανανεώσω. Το ίδιο και το Legion (το οποίο θα βαρεθώ λογικά στα πρώτα 20-30 λεπτά :p ).

Το Fenyx που παίζω, έχει λίγο χιούμορ, αυτό το σώζει, αλλιώς, μια από τα ίδια... Ίδια συνταγή σχεδόν)

Σαν την πρωτη φορα που ανεβηκαμε στην κορυφη ενος κτιρίου δε θα ξανανιωσουμε. Εγω έπαιζα το syndicate 3 μηνες. Τα αλλα τα αγόραζα για να τα κανω uninstall σε μια βδομάδα. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Καλό το syndicate αλλά πολύ flawed ρε γμτ (το είχα λιώσει ωστόσο :p ).Τα πρώτα ήταν πραγματικά κάτι το διαφορετικό στο genre. Τώρα, μετά το origins απλά βελτιώνουν σημεία, λίγο τα visuals, αλλάζουν τη γεωμετρία (έχουν "μακέτες" έτοιμες για χάρτες) και there you are, νέο game :bleh: 

 

 

πριν 16 λεπτά, το μέλος fatalara έγραψε:

Και μετα απο αυτο βαζεις God of war και λες εδω ειμαστε.

Πολυ μετριο παιχνιδι, ξεπερασμενο παντου.

Ειναι απο αυτά που θα ήθελα να δοκιμάσω. Αλλά δεν το βλέπω...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το περιβαλλον που δημιουργουν για καθε παιχνιδι ειναι επικο κ αυτος ειναι ο κυριος λογος που τα αγοραζω.

Ασχετα με το γεγονος οτι το παιχνιδι ειναι σουπα κ δεν ελκυει.

 

Τωρα αν τυχει κ το στορυ ειναι ψιλο οκ, εχει καλως.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 44 λεπτά, το μέλος GFFermari έγραψε:

Το περιβαλλον που δημιουργουν για καθε παιχνιδι ειναι επικο κ αυτος ειναι ο κυριος λογος που τα αγοραζω.

Ασχετα με το γεγονος οτι το παιχνιδι ειναι σουπα κ δεν ελκυει.

 

Τωρα αν τυχει κ το στορυ ειναι ψιλο οκ, εχει καλως.

Μαζί σου κι εγώ, ωραία περιβάλλοντα, νερά τρεχούμενα να θες να τα πιεις στο ποτήρι, όμως είναι καρμπόν :p Origins με Odyssey ειδικά... αν βάλεις λίγες πυραμίδες στο Odyssey :hehe: 

Το Valhalla έχει άλλο setting όμως δεν παύει να νιώθω πως παίζω ακριβώς το ίδιο πράγμα. Θα δω μήπως αντέξω παραπάνω από την μία ώρα που έπαιξα :bleh: 

Link to comment
Share on other sites

Ηταν λαθος που βγαλανε το Oddysey μετα το Origins. Αν κ η χρωματικη παλετα κ τα περιβαλλοντα του Odyssey ειναι πολλα σε σχεση με τα 2-3 του Origins, οι ομοιοτητες στα υλικα ηταν εμφανεις.

Ομως η αναπαρασταση καθε εποχης δε γινεται καλυτερα απο καθε αλλο παιχνιδι οποιου ειδους.

 

Εφοσον ειχαν σκοπο να βγαλουν 500 ΑC, επρεπε να αλλαζουν setting ριζικα το ενα με το επομενο. Αντιθετως αυτοι βγαλανε τα ιταλικα μαζι, τα αμερικανικα τρενακι, τα γαλλοαγγλικα κ τα ελληνοαιγυπτιακα ζευγαρια.

 

Οπως κ να χει, το ενδιαφερον μου για αυτα θα παραμεινει εντονο ως προς το εγκυκλοπαιδικο κομματι που προσφερουν.

Κριμα που δε το γυριζουν σε κατι πιο ρεαλιστικο. Θα πληρωνα 100 φορες πανω το παιχνιδι, αν εβγαινε ενα Odyssey με το ρεαλισμο ενος RDR2.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 7 ώρες, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Θα του δώσω άλλη μία ευκαιρία, μέχρι στιγμής με κρατάει κάπως το Fenyx! 

 

Πολύ διασκεδαστικό και με ωραία χρώματα το Fenyx. Είναι ότι πρέπει για χαλάρωση. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Να σας πω την αμαρτία μου, το έχω στο xbox και το βρίσκω πολύ καλύτερο από τις 2 προηγούμενες σούπες, ίσως επειδή είναι λιιιιιιγο πιο κοντά σε AC, αλλά παραμένει ένα παιχνίδια χωρίς ταυτότητα πλέον μετά την αλλαγή του τίτλου. Πράγμα που με ενοχλεί όπως έχει αλλάξει η σειρά.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.