Jump to content



Αγορά και στήσιμο TV mount


Recommended Posts

Καλά τα κατάλαβες. Θα πάρεις μία με διπλό βραχίονα ώστε να μπορεί να έρθει σχεδόν κολλητά στον τοίχο. Και καλά κατάλαβες ότι δε θα τη βιδώσεις κεντρικά όσον αφορά τον άξονα συμμετρίας του επίπλου, αλλά έκκεντρα έτσι ώστε το στήριγμα vesa να έρχεται κεντρικά

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς η Meliconi FLATSTYLE EDR 400 με διπλό βραχίονα δε φαίνεται να υπάρχει σε κάποιο κατάστημα στην Ελλάδα. Αλλά το περίεργο είναι ότι έχει μεγαλύτερη ελάχιστη απόσταση από την Meliconi FLATSTYLE ER 400 με τον μονό βραχίονα (88mm έναντι 53mm). Αν έπαιρνα τον μονό βραχίονα είναι οκ να την έχω μόνιμα κολλητά στον τοίχο; Υπάρχει περίπτωση να αρχίσει να παίρνει κλίση με τον καιρό λόγω βάρους;

Link to comment
Share on other sites

37€ τη βλεπω εγω. Δεν ξερω τι μεταφορικα βαζει για Ελλαδα. Αλλα, προσωπικη αποψη παντα, ποτε δεν θα εβαζα μια βαση τηλεορασης στον τοιχο που η πραγματικη βαση ειναι τοσο μικρη και καθετη. Θα προτιμουσα η βάση να ειναι μεγαλη ωστε το βαρος να κατανεμεται πιο ομοιομορφα.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Επαναφέρω το θέμα μετά από 1,5 χρόνο γιατί δεν αξιώθηκα τελικά να προχωρήσω τότε. Τώρα η γυναίκα μου παραπονιέται για τον αυχένα και θέλει να την σηκώσουμε στον τοίχο ώστε να μην χρειάζεται όπως ξαπλώνουμε στον καναπέ να γέρνει το κεφάλι ελαφρώς προς τα κάτω. Βλέπω στο σκρουτζ με διπλό βραχίονα best seller αυτήν με καλές κριτικές:

Brateck LPA63-466 34€

 

Κάποιος λόγος για να μην την πάρω; (πέραν του ότι δεν έχει ενσωματωμένο αλφάδι)

Link to comment
Share on other sites

Οι brateck ειναι μια χαρα βασεις. Θα προτεινα μια με αλφαδι, εκτος αν εχεις καλο και το δουλευεις σωστα.

 

Αλλιως θα εχεις θεματα οταν (και αν...)  στριβεις την οθονη.

Επισης καλες και ποιοτικες... (Εχω την 65αρα μου ΚΑΙ το soundbar σε μια τετοια ιδιας μαρκας )

https://www.electronix.gr/index.php?route=product/product&product_id=310939&skr_prm=WyI3ZDZiZGQ4Yi03YzgzLTQ3ZTAtYWJiNC1jODJhMGQ1ZWNiMGEiLDE2NDM3OTAyNTI3MDMseyJhcHBfdHlwZSI6IndlYiIsImNwIjoiZiIsInRhZ3MiOiIifV0

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, το μέλος tragikos έγραψε:

Επαναφέρω το θέμα μετά από 1,5 χρόνο γιατί δεν αξιώθηκα τελικά να προχωρήσω τότε. Τώρα η γυναίκα μου παραπονιέται για τον αυχένα και θέλει να την σηκώσουμε στον τοίχο ώστε να μην χρειάζεται όπως ξαπλώνουμε στον καναπέ να γέρνει το κεφάλι ελαφρώς προς τα κάτω. Βλέπω στο σκρουτζ με διπλό βραχίονα best seller αυτήν με καλές κριτικές:

Brateck LPA63-466 34€

 

Κάποιος λόγος για να μην την πάρω; (πέραν του ότι δεν έχει ενσωματωμένο αλφάδι)

 

Την εχω με 65αρα philips. 

 

Η βαση ειναι μια χαρα στηβαρη κτλ και κανει οτι λεει.

 

Αυτο που δεν ειναι καλο ειναι η μερια της TV. Οι βιδες στο VESA "πιανουν" λιγο και σημειακά οταν κουνας την TV δημιουργειται ενταση που σου δημιουργει ανασφάλεια οτι θα σπασει η μερια της TV.  

Έγινε επεξεργασία από GeorgeVasil
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.