Jump to content


Nvidia RTX 30X0 Ampere Architecture


Recommended Posts

Αρα θα παμε πανω απο 1500 λιανικη? Αν ειναι ετσι και η 3080 δινει κανενα 30αρι πανω απο την 2080ti τοτε θα παω εκει. Αλλωστε σε 1080p παιζω. Δεν νομιζω οτι θα εχει τοσο μεγαλη διαφορα σε 1080 η 3080 απο την 3090. Περιμενουμε κανενα bench να κρινουμε

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, icy20 said:

Αλλωστε σε 1080p παιζω.

βρε σε 1080 ανάλυση δεν χρειάζεται ούτε να κοιτάς για αλλαγή από την κάρτα της υπογραφής σου. Τι προσπαθείς να βελτιώσεις που δεν το έχεις τώρα; Εκτός αν θέλεις να κινηθείς με λογική πρόβλεψης τιμών, αυτό όμως δεν σχετίζεται άμεσα με benchmarks σε 1080p.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, salde said:

βρε σε 1080 ανάλυση δεν χρειάζεται ούτε να κοιτάς για αλλαγή από την κάρτα της υπογραφής σου. Τι προσπαθείς να βελτιώσεις που δεν το έχεις τώρα; Εκτός αν θέλεις να κινηθείς με λογική πρόβλεψης τιμών, αυτό όμως δεν σχετίζεται άμεσα με benchmarks σε 1080p.

Μη του δίνεις σημασία αυτουνού! 

Είναι "pro gamer" και κυνηγάει καλύτερο K/D ratio με σταθερά 240+Hz παντού! :hehe:  
Χαλάν την πιάτσα αυτά να ξέρετε! 

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Samael said:

Μη του δίνεις σημασία αυτουνού! 

όχι μην το λες ? Τον αναγνωρίζω ως αληθινό γκέιμερ! Ξέρει τι κάνει συνήθως αλλά 240, ε είναι υπερβολή για να σκας χιλιάρικα. Θα κλάψουν μάνες και τραπεζίτες έτσι κι αποφασίσει ποτέ να περάσει σε τίποτα 4Κ ανάλυση.

Στο λινκ από Dso που έδειξε παραπάνω ο Λάζαρους, εξηγεί εν μέρει την αύξηση τιμής. 24 μνήμη νέου τύπου. Από την σκοπιά της εταιρείας μπορεί να έχει λογική, αλλά για καταναλωτή να πληρώσει διχίλιαρα για το βήμα αυτό πετάει εντελώς έξω το συνολικό κόστος νέου συστήματος. Το χειρότερο είναι πως παρασύρει προς τα επάνω και τις κατώτερες κατηγορίες/ανταγωνιστές.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μα ρε σεις επιλογη μου ειναι να ειμαι σε 1080 280hz. Εχω και μια 2Κ 165hz. Αλλα παλι προτιμω τα FPS games να τα παιζω με ψηλα fps. Cod και BF παντως εχουν μεγαλες αυξομειωσεις. Απο 150-240. Θα προτιμουσα να ημουν ψιλοcapped στα 240 εξ ου και η νεα καρτα.

1 hour ago, Samael said:

Μη του δίνεις σημασία αυτουνού! 

Είναι "pro gamer" και κυνηγάει καλύτερο K/D ratio με σταθερά 240+Hz παντού! :hehe:  
Χαλάν την πιάτσα αυτά να ξέρετε! 

KD ratio και ο τροπος που παιζω ειναι ασυμβατα. Αφου rushαρω οτι κινειται.

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

@DEADLAZARUS καλά καλά...εγώ θα παρακολουθώ...πάλι θα έχουμε επικίνδυνες αποστολές για απόκρυψη αγοράς - αποστολής κάρτας όχι στο σπίτι αλλά σε γραφείο ή φίλο - παρακολούθηση με χρονόμετρο μιας τυπικής εξόδου στη παιδική χαρά ή σε εμπορικό κέντρο - σινεμά - επιχείρηση εγκατάστασης - εναλλακτικό σχεδιο Plan B κτλ...

Και η GPU να παει στην ευχή ..κρύβεται στο κουτί ... Εδώ κάνεις σχέδια για 38αρα οθόνη alienware έχοντας 34αρι ...

Εμένα στην θέση σου θα με ειχαν ήδη φάει τα ψάρια...

  • Like 1
  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, icy20 said:

Μα ρε σεις επιλογη μου ειναι να ειμαι σε 1080 280hz. Εχω και μια 2Κ 165hz. Αλλα παλι προτιμω τα FPS games να τα παιζω με ψηλα fps. Cod και BF παντως εχουν μεγαλες αυξομειωσεις. Απο 150-240. Θα προτιμουσα να ημουν ψιλοcapped στα 240 εξ ου και η νεα καρτα.

KD ratio και ο τροπος που παιζω ειναι ασυμβατα. Αφου rushαρω οτι κινειται.

 

Έτσι για το γαμώτο, θέλω να σπέρνουν σε IPC οι Zen 3 για να σε δω να "αναγκάζεσαι" να κάνεις μετάβαση στους κόκκινους. Και στην συνέχεια να σπέρνει και η "Big Navi" να σε δω να πουλάς και την Nvidia.

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, sstav said:

Εδώ κάνεις σχέδια για 38αρα οθόνη alienware έχοντας 34αρι ...

δεν έχει πέσει στην αντίληψή μου κάτι τέτοιο.

Είδα προ ολίγου ότι έχει ξανοιχτεί σε πληκτρολόγια. Πρόκειται για γενναίο, ατρόμητο λιοντάρι. Παντελής άγνοια κινδύνου. Παρ΄εκτός κι έχουμε αληθινά cunning plans, σπουδαγμένα από τον αγαπημένο μας γείτονα:

-Σκέφτομαι 2Κ για μια φανταστική κάρτα.
- Να το ξεσκεφτείς.
- Ίσως έχεις δίκιο, υπάρχει και μια οθονούλα, αμφιταλαντεύομαι.
- Παραγγέλνω την αξίνα του Τρότσκυ.
- Ουφ, βάσανα, είναι και το πληκτρολόγιο,  200 ευρώπουλα.
- Το πληκτρολόγιο να πάρεις. Μεγειά.

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, gdp77 said:

 

Έτσι για το γαμώτο, θέλω να σπέρνουν σε IPC οι Zen 3 για να σε δω να "αναγκάζεσαι" να κάνεις μετάβαση στους κόκκινους. Και στην συνέχεια να σπέρνει και η "Big Navi" να σε δω να πουλάς και την Nvidia.

Cpu amd ανετα παιρνω αν ειναι καλος ο 4900Χ να παρει πουλο ο 9900Κ. Ηδη εχω εναν 3900Χ. Gpu σχεδον το αποκλειω.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος idonthave έγραψε:

lump5gkiirg51.thumb.jpg.e6103fa8f20b836d16f7f5e4ed524a98.jpg

Also @2020

Crashes

Stuttering

BSOD

BUGS simulation Matrix edition

Glitches

60GB ONLY patches

Cheaters killing you behind closed doors 

 

κτλπ όσων αφορά τα mp για τα sp στο επόμενο επεισόδιο

 

Έγινε επεξεργασία από SpirosKGR
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

NVIDIA-RTX-3090-3080-3070-Pricing-Featur
WCCFTECH.COM

Okay before I begin, I want to make something very clear: pricing of upcoming cards is something that can change at the very last hour before...

 

 

Image

 

Ειναι λιγο oversized ή μου φαίνεται?

3-slot, πιο μακρια σε μηκος και υψος!

Έγινε επεξεργασία από GFFermari
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Διότι έτσι καλύπτεις όλα τα price points. Εφόσον επιβεβαιωθεί.

 

π.χ. Ανακοινώνεις την 3080 στα $800

Βγάζει η ASUS το reference στα $800, το super στα $900 και το ultra στα $1000. Ίδιο τσιπάκι, ίδια ποσότητα μνήμης, διαφορετικές κάρτες σε overclocking

Κερδισμένος(αυτός που τσεπώνει τα λεφτά): Η ASUS

 

Ανακοινώνεις μία 3080 στα $800, μία με περισσότερη μνήμη στα $900 και μία με ακόμα περισσότερη μνήμη και ανεβασμένη συχνότητα στα $1000 (π.χ.)

Ότι και να βγάλει η κάθε ASUS

Κερδισμένος: Nvidia

 

Τα ίδια έκανε η Nvidia και με τις προηγούμενες κάρτες.

1650, 1650 Super, 1660, 1660 Ti, 1660 Super. Δεν άφησε ούτε $20 κενό.

Έγινε επεξεργασία από yanni
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος GFFermari έγραψε:
NVIDIA-RTX-3090-3080-3070-Pricing-Featur
WCCFTECH.COM

Okay before I begin, I want to make something very clear: pricing of upcoming cards is something that can change at the very last hour before...

 

 

Image

 

Ειναι λιγο oversized ή μου φαίνεται?

3-slot, πιο μακρια σε μηκος και υψος!

Θα τη χωρέσω την άτιμη στο ghost s1, αλήθεια σας λέω?..

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

  

Cpu amd ανετα παιρνω αν ειναι καλος ο 4900Χ να παρει πουλο ο 9900Κ. Ηδη εχω εναν 3900Χ. Gpu σχεδον το αποκλειω.

  •  

 

 

Μάλλον θα υπάρχει μεγάλη διαφορά στο efficiency. Μέχρι τα τέλη του έτους θα έχουμε πολλές εκπλήξεις...

 

 

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.