Jump to content



Call of Duty: Black Ops Cold War [2020]


SpirosKGR

Recommended Posts

Αυτο που πυροβολας και σε σκοτωνουν και οταν βλεπεις το killcam φαινεται σα να εισαι δευτερολεπτα πιο πισω τι φάση ? Πυροβολαω πεθαινω και ολο παλι τα ιδια.... τρελη μουφα το netcode.

Link to comment
Share on other sites

Από αυτά που είδα: Θα παίξω το campaign που με ενδιαφέρει και η συνέχεια στο WZ αν και η απουσία των αρχικών voice actors ( Sam Worthington, James C. Burns, Ed Harris, ως Alex Mason, Frank Woods, and Jason Hudson ) είναι ιδιαίτερα αισθητή ειδικά για όσους από μας δώσαμε σημασία στο 1ο παιχνίδι, το οποίο έχει ίσως από τα καλύτερα single player σε ολόκληρη τη σειρά μαζί με τα πρώτα. 

Link to comment
Share on other sites

παιδιά υπάρχει κώδικας όπου σε κρατάει στο 1 kd οπότε δεν ξέρω γιατί ασχολούμαστε πλέον

 

το ίδιο γίνεται παντού σε όλα τα σκατοπαίνχιδα

 

edit όπως και το winrate εκεί στο 50% είναι άι στα κομματια

 

όταν πατάς το κουμπί search όλα τα stats μπαίνουν στο blender και βγαίνει ότι βγαίνει

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, icy20 said:

Εχω ατομα με 2.5 kd αρα κατι λες λαθος...

 

Winrate ? 

 

Κοίτα αν παίξεις μόνο για τα στατς το φτιάχνεις και το ανεβάζεις, μπαίνεις σε game και τρως ξύλο exit κατευθείαν , ο τρόπος παιξίματος μετά camper mode tactital που λένε και οι ιταδες πάλι ανεβάζει το kd. Κλπ υπάρχει τρόπος αλλά αν παίζεις και κάθεσαι σε όλα τα παιχνίδια σιγά που θα έχεις 2,5kd 

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν και οι πολλοί καλοί παίκτες βέβαια. καλό aim - positioning - όπλα με τα καλύτερα attachments για το gamestyle τους - άπειρες ώρες στα cod games. Το δυστυχώς στην υπόθεση είναι πως έχει γίνει δύσκολο να τους ξεχωρίσεις από cheaters που παίζουν safe. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εμενα οι μισοι που με τρωνε μου φαινονται η cheaters η κουμπωμενα cronus κτλ... Πρεπει να κανω report και block 1 σε καθε game τουλαχιστον. Οχι οτι παιζει ρολο απλα το ευχαριστιεμαι...

30 minutes ago, ARMAGEDDON said:

 

Winrate ? 

 

Κοίτα αν παίξεις μόνο για τα στατς το φτιάχνεις και το ανεβάζεις, μπαίνεις σε game και τρως ξύλο exit κατευθείαν , ο τρόπος παιξίματος μετά camper mode tactital που λένε και οι ιταδες πάλι ανεβάζει το kd. Κλπ υπάρχει τρόπος αλλά αν παίζεις και κάθεσαι σε όλα τα παιχνίδια σιγά που θα έχεις 2,5kd 

Καλα μην το λες σε μενα ετσι οπως παιζω εγω σχεδον παντα κατω απο 1 εχω και δεν θεωρω οτι ειμαι τοσο κακος οσο δειχνει το kd μου. Απλα ειμαι μονιμως W και shift... Οι μισοι κοιτανε γωνιες με snipers αρα εισαι oneshot, αρα κανω απειρα deaths.

Link to comment
Share on other sites

On 15/11/2020 at 1:25 ΜΜ, το μέλος icy20 έγραψε:

Εμενα οι μισοι που με τρωνε μου φαινονται η cheaters η κουμπωμενα cronus κτλ... Πρεπει να κανω report και block 1 σε καθε game τουλαχιστον. Οχι οτι παιζει ρολο απλα το ευχαριστιεμαι...

Καλα μην το λες σε μενα ετσι οπως παιζω εγω σχεδον παντα κατω απο 1 εχω και δεν θεωρω οτι ειμαι τοσο κακος οσο δειχνει το kd μου. Απλα ειμαι μονιμως W και shift... Οι μισοι κοιτανε γωνιες με snipers αρα εισαι oneshot, αρα κανω απειρα deaths.

 

Κι έγω με W κ shift ειμαι και την πατάω έτσι... Αλλά δε μπορώ να κάθομαι, βαριέμαι ?

 

Πάντως βλέπω οτι αξιοποιεί περισσότερους πυρήνες από οτι το cod mw, και εχει και DLSS. Με DLSS ενεργοποιημένο, Ray Tracing Full και σχεδόν ολα σε Ultra/High, εχω 120fps σε 5120Χ1440 και το παιχνίδι δείχνει απίστευτο. Έχουν κάνει καλή δουλειά εκει.

Έγινε επεξεργασία από Trooper
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αφου εχει 8 maps ρε... Ειναι που εκραζες το MW λολ και βρηκες και πηρες αυτο που ειναι οτι πιο καρκινιαρικο υπαρχει. Μολις περασεις το 12 level θα αρχισει το SBMM να σπαει μπαλες μεχρι που θα θες να σπασεις τα παντα στο σπιτι σου. True story καθημερινο...

  • Like 2
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Ναι το εκραζα και ακόμα το κράζω το modern warfare. Βέβαια, κυρίως το battlenet εκραζα. Το cold war όμως μου άρεσε πάρα πολύ στην beta. Τόσο, που μ έκανε να παραμέρισε τη γκρίνια μου και να το πάρω. Ήταν η πρώτη φορά που στην beta παιχνιδιού έφτασα κοντά στο 35 level και μάλιστα σε όχι πάρα πολλές ώρες παιχνιδιού. Που για τα δεδομένα μου ήταν πολύ καλή επίδοση. Οπότε..... Ας οψεται.... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Χιλιαδες φορες χειροτερο απο οτι στην beta. Προσπεραστε αφοβα. Αλλα 60 ευρω πεταμενα...... Και αλλος να επαιζε το παιχνιδι στη θεση σου, τοση καθυστερηση , τοσο κακο netcode δε θα αντιλαμβανοσουν...

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Ηρεμησε γιωργο το ιδιο παιχνιδι ειναι. Γτπ ηταν και στην beta γτπ ειναι και τωρα. Αλλα ελλειψει αλλου θα το παιξω οσο μπορω.

Μαλλον σου φαινεται τοσο κακο επειδη το SBMM αρχισε και σε σκιζει σε καθε game που μπαινεις και δεν παλευεται.

Έγινε επεξεργασία από icy20
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 15/11/2020 at 1:06 ΜΜ, το μέλος Dr_Nikiforos έγραψε:

Υπάρχουν και οι πολλοί καλοί παίκτες βέβαια. καλό aim - positioning - όπλα με τα καλύτερα attachments για το gamestyle τους - άπειρες ώρες στα cod games. Το δυστυχώς στην υπόθεση είναι πως έχει γίνει δύσκολο να τους ξεχωρίσεις από cheaters που παίζουν safe. 

Αυτα τα βρισκεις οσο παιζεις. Με το ping τι κανεις ομως? Οποτε εβλεπα τετοια kill και κοιτουσα μετα το ping, εγω ειχα 65-70-80 και αυτος ηταν 18-22-25.

Στο bf δεν ηταν τοσο αντιληπτο γιατι ειχες 64 ατομα μεσα στο παιχνιδι, εδω κανει μπαμ.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος icy20 έγραψε:

Ηρεμησε γιωργο το ιδιο παιχνιδι ειναι. Γτπ ηταν και στην beta γτπ ειναι και τωρα. Αλλα ελλειψει αλλου θα το παιξω οσο μπορω.

Μαλλον σου φαινεται τοσο κακο επειδη το SBMM αρχισε και σε σκιζει σε καθε game που μπαινεις και δεν παλευεται.

 

Είναι θέμα του sbmm, το ότι βαράω 4 χωρίς να σκοτώνω και πεθαίνω με 1-2; 

Επίσης είναι θέμα του sbmm, ότι πάνω από τις μισές φορές δεν έχω ακούσει τον άλλον που τρέχει δίπλα μου, ενώ άλλες φορές ακούω τρεξίματα από 3 δωμάτια παραδιπλα; Μπορεί και να είναι, αλλά δεν το νομίζω. Και αύρα στην beta δεν τα είχα αντιληφθεί...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 9 ώρες, το μέλος fatalara έγραψε:

Αυτα τα βρισκεις οσο παιζεις. Με το ping τι κανεις ομως? Οποτε εβλεπα τετοια kill και κοιτουσα μετα το ping, εγω ειχα 65-70-80 και αυτος ηταν 18-22-25.

Στο bf δεν ηταν τοσο αντιληπτο γιατι ειχες 64 ατομα μεσα στο παιχνιδι, εδω κανει μπαμ.

Με τέτοιο ttk-ttd και με τα ping που έχουμε, κάνει πολύ ζόρικο το game. Τα mechanics δεν αφήνουν περιθώριο για cool gameplay οπότε τα πιτσιρίκια που λιώνουν και είναι μόνιμα με 360backshot_jump_sto_theo τρώνε τους πάντες δίχως έλεος!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.