Jump to content


AMD RX 6000 Radeon RDNA2 Architecture


Recommended Posts

Φήμες, φήμες και πάλι φήμες.

3060ti/οι reference navi θα κυκλοφορούν μέχρι τις αρχές του 2021/πόσα vram θα σερβίρει ο πέτσινος κτλ κτλ.

Καλό Πάσχα, καθώς τα δεδομένα αλλάζουν από μέρα σε μέρα και δεν θέλω να πληρώσω τα καπέλα τους, μόνο και μόνο για να δω έναν μήνα μετά να κυκλοφορεί ακόμα μια gpu με καλύτερα specs από αυτήν που διάλεξα.

Ποια καλά του ανταγωνισμού;

Μονοπώλιο θα λέμε και θα κλαίμε...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ούτε καν χαρισμά σας λέμε ! στο γνωστό παράθυρο μαγαζί

 

image.thumb.png.90cd3505d9c37814d988cd810eed95f5.png

 

  

On 11/4/2020 at 3:24 PM, ARMAGEDDON said:

με κάτι υπολογισμούς που έκανα

θα έρθουν σε τιμές Ελλάδας

 

~825ε 6800xt

~739ε 6800

 

κοντά έπεσα πάντως

 

πωλείται Vega 64 μην ξεχνιόμαστε

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ένα μεγάλο μπράβο και στην amd για το άθλιο paper launch.

Τελικά, ανταγωνισμό είχαμε μόνο ως προς το ποια από τις αγαπημένες μας εταιρείες θα χρεώσει τα περισσότερα (τα πλασματικά msrp μάς μάραναν).

Σας γράφω εκεί που δεν πιάνει μελάνι, δεν αγοράζω εάν δεν πέσουν οι τιμές και τα λέμε το 2021.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα κ αν μπορούσαν να παράξουν σεβαστές ποσότητες, δε θα το έκαναν. Είναι ενάντια στην επιχειρηματική λογική κ στη λογική γενικά.

Θα πρεπε να στέλνουν κάρτες στους retailers από πέρυσι να κάθονται κ να περιμένουν το εμπάργκο λιφτ.

 

Κ γώ ήθελα 3080 με 699 αλλά...

Η κόκκινη κ να ήθελε να πάρει το κοινό αυτών που περίμεναν τις 3070/3080 απλά δε μπορούσε να τις παράξει.

Δε νομίζω ότι ήταν στο χέρι της.

(επίσης αν ήμουν υπεύθυνος παραγωγής της κόκκινης, θα έκανα το ίδιο καθώς το κοινό θέλει πράσινες anyway, no matter what)

Link to comment
Share on other sites

HGgwB4tTokJuV4SB.jpg
WWW.TECHPOWERUP.COM

AMD has launched its RDNA 2 based graphics cards, codenamed Navi 21. These GPUs are set to compete with NVIDIA's Ampere offerings, with the lineup covering the Radeon RX 6800, RX 6800...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

επαυξάνω. Αν κατάλαβα έχει switch να το απενεργοποιεί όποιος δεν το θέλει. Με το ζόρι θα το λουστείς το χρωματάκι τζιντι! Θα το πληρώσεις, θα το λουστείς κι αν δεν σ' αρέσει μη φωνάζεις, έχει σουίτς.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
WWW.TECHPOWERUP.COM

The ASRock Radeon RX 6800 XT Taichi X comes with three 8-pin power inputs, which brings the card's maximum...

Μια χαρά η κάρτα, αλλά άντε να τη βρεις.

Δεν αναφέρω καν τον ελέφαντα στο δωμάτιο (άθλια εμφάνιση), διότι είμαι στις καλές μου...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

https://www.dsogaming.com/news/amd-is-reportedly-rumored-to-launch-its-radeon-rx-6700-series-rdna-2-based-gaming-gpus-by-q1-2021/

Ε, αφού κυκλοφορούν οι υπόλοιπες, ας ρίξουμε στην αγορά ακόμα μία..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 24 λεπτά, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

https://www.dsogaming.com/news/amd-is-reportedly-rumored-to-launch-its-radeon-rx-6700-series-rdna-2-based-gaming-gpus-by-q1-2021/

Ε, αφού κυκλοφορούν οι υπόλοιπες, ας ρίξουμε στην αγορά ακόμα μία..

Ίσα ίσα, το τέλη Μαρτίου σημαίνει καθυστέρηση.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Και ακόμα οι παραπάνω τιμές δεν περιλαμβάνουν τις επιπλέον αυξήσεις που αναφέρονται αυτές τις μέρες. Και λογικά δεν περιλαμβάνουν ακόμα και την τρέλα λόγω mining που ξανά πιάνει.

 

Μάλλον έπρεπε να είχα κρατήσεις τις 7850 και 7870 που είχα. Θα τις πούλαγα κανένα κατοστάρικο την μία σε 6 μήνες από τώρα (αν λάβουμε υπόψιν το τι παίζει στα μεταχειρισμένα). Ίσως να βγάλω για πώληση την 3870 για κανένα 50άρι :hehe: Έχω δει πολλά τρελά στις τιμολογήσεις μεταχειρισμένων. Διότι δυστυχώς με τις τιμές των νέων παρατηρείται τρέλα και στις τιμές των παλιών.

Έγινε επεξεργασία από yanni
  • Like 4
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.