Jump to content


AMD RX 6000 Radeon RDNA2 Architecture


Recommended Posts

πριν 1 ώρα, το μέλος yanni έγραψε:

Και ακόμα οι παραπάνω τιμές δεν περιλαμβάνουν τις επιπλέον αυξήσεις που αναφέρονται αυτές τις μέρες. Και λογικά δεν περιλαμβάνουν ακόμα και την τρέλα λόγω mining που ξανά πιάνει.

 

Μάλλον έπρεπε να είχα κρατήσεις τις 7850 και 7870 που είχα. Θα τις πούλαγα κανένα κατοστάρικο την μία σε 6 μήνες από τώρα (αν λάβουμε υπόψιν το τι παίζει στα μεταχειρισμένα). Ίσως να βγάλω για πώληση την 3870 για κανένα 50άρι :hehe: Έχω δει πολλά τρελά στις τιμολογήσεις μεταχειρισμένων. Διότι δυστυχώς με τις τιμές των νέων παρατηρείται τρέλα και στις τιμές των παλιών.

 

Κάτι φρέσκες αυξήσεις που πήρε το μάτι μου ήταν λόγω δασμών Αμερικής-Κίνας (είχαν εξαιρεθεί και έληξε η εξαίρεση). Εμείς μπορεί να έχουμε καπέλο, αλλά θέλω να πιστεύω ότι δεν θα μας φορέσουν και αυτό :)

Κατά τα άλλα κοιτούσα για μία φτηνή μεταχειρισμένη κάρτα και γελάω με τις τιμές...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, minast said:

 

Κάτι φρέσκες αυξήσεις που πήρε το μάτι μου ήταν λόγω δασμών Αμερικής-Κίνας (είχαν εξαιρεθεί και έληξε η εξαίρεση). Εμείς μπορεί να έχουμε καπέλο, αλλά θέλω να πιστεύω ότι δεν θα μας φορέσουν και αυτό :)

Κατά τα άλλα κοιτούσα για μία φτηνή μεταχειρισμένη κάρτα και γελάω με τις τιμές...

consolitsa !

εγώ έκανα το βήμα ? series s για αρχή και ultimate pass που τρέχει και στο πισί και στο series s

 

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, minast said:

Εμείς μπορεί να έχουμε καπέλο, αλλά θέλω να πιστεύω ότι δεν θα μας φορέσουν και αυτό :)

χαχαχαχα (αν οι δασμοί αποδειχτούν υψηλοί κι η διαφορά τους μεγάλη, δεν προβλέπω να δώσουν πολύ φθηνότερα σε Ευρώπη γιατί θα τους δημιουργηθούν θέματα. Κάπως, ευθεως, πλαγίως, δεν ξέρω πώς ακριβώς, ας αναμένεις να το φάμε)

Υπάρχει και το ζήτημα για τι είδους δασμούς μιλάμε. Προκύπτει από κάπου ότι αναφερόμαστε μόνο στο τελικό προϊόν κι όχι σε επί μέρους εξαρτήματα του; Μόνο για import tariffs αορίστως διάβασα.

 

15 hours ago, minast said:

Κατά τα άλλα κοιτούσα για μία φτηνή μεταχειρισμένη κάρτα και γελάω με τις τιμές...

εδώ κάνουμε στάση κι υποκλινόμαστε στον Κούκις. Τον είχα θαυμάσει από όταν πρωτοείπε για την αγορά του, τώρα περισσότερο. Άριστο timing. Εμείς θα περιμένουμε. Κάτι θα βρεις μην απελπίζεσαι αλλά υπομονή. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα οθόνη και περίμενα να πάρω και κάρτα να ξεστραβωθώ αλλά το βλέπω για 7800ΧΤ τελικά :hehe: και αν, με αυτές τις τιμές.

Άντε να βγάλει κάνα χρόνο ακόμα η 290Χ...

 

Link to comment
Share on other sites

τελικά η αρχική κοστολόγηση της rx 6800xt ήταν 540 δολάρια !

επιθετικό μεν rumor μεταξύ τους και έτσι έριξε τις τιμές η nvidia

το τι γίνεται με την διαθεσιμότητα δεν θα το σχολιάσω μιας και ζούμε εποχές 17 με covid

 

ASRock-RX-5900-XT-Time-Spy-6.jpg
VIDEOCARDZ.COM

Radeon RX 6800 XT AMD Radeon RX 5900 XT ES (former RX 6800 XT) spotted An interesting leak has just popped up on Chiphell. A member of the forums was able to find an

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
2 hours ago, icy20 said:

Και απο το πουθενα...
@gdp77 εισαι ετοιμος; @ARMAGEDDON ακους;

Παρηγγειλα μια 6900ΧΤ... LMAO

Να δουμε τελικα ειναι legit αυτο που βρηκα η θα κλαιω;

 

Στέλνω email στη Lisa ότι ο icy20 από φανατίλας μπλε/πράσινος έγινε full κόκκινος ?

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

πριν 11 ώρες, το μέλος salde έγραψε:


για να βρεις οκ αλλά τι σχέση έχει με την τιμή;

Δεν είναι όλες ακριβές, πετάγεται κ φθηνότερη - ε εκεί το μποτ κάνει τη δουλειά που του έβαλες να φέρει εις πέρας

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος tragikos έγραψε:

Για καταστήματα εξωτερικού υποθέτω;

Amazon EU 9 στους 10 έτσι αγοράζουν. Πλέον δεν μπορείς να βρεις διαφορετικά κάρτα. Ούτε στον partalert που έρχονται ειδοποιήσεις. Σε 3 δευτερόλεπτα έχουν φύγει οι κάρτες πρώτα από τα paid bots, έπειτα τα δωρεάν κ μετά από τους χρήστες που καραδοκούν με 200 παράθυρα έτοιμα

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.