Jump to content


Μην το πετάτε, χαρίστε το εδώ και κάντε κάποιον ευτυχισμένο...


Recommended Posts

Η ιδέα ανήκει σε έναν καλό φίλο και εφαρμόστηκε πολλά χρόνια πριν σε άλλο φόρουμ.

Όλοι μας έχουμε διάφορα «άχρηστα», για εμάς, αντικείμενα που είτε δεν χρησιμοποιούμε πιά είτε τα έχουμε αντικαταστήσει με άλλα και απλά μας πιάνουν χώρο ή τα έχουμε ξεχασμένα σε κάποιο ντουλάπι/συρτάρι.

Συνήθως όμως, αυτό που για εμάς είναι άχρηστο μπορεί να είναι χρήσιμο σε κάποιον άλλον.

Προτείνω λοιπόν σε αυτό το τοπικό να γράφουμε όλοι MONO για πράγματα που μας είναι άχρηστα και θέλουμε να τα ξεφορτωθούμε χαρίζοντας τα.

Οι ενδιαφερόμενοι θα επικοινωνούν με pm για τα περαιτέρω και όλοι θα είναι χαρούμενοι.

Ενημέρωση κανόνων:

για να μπορεί κάποιος χρήστης να ζητήσει κάτι πρέπει να ισχύουν ένα από τα παρακάτω:

0-6 μήνες, 100 μηνύματα

6-12 μήνες, 50 μηνύματα

12-36 μήνες, 40 μηνύματα και

36+ μήνες, 30 μηνύματα

Αν κάποιος χαρίσει πράγματα - και δεν εννοώ κατηγορίας καλωδίου ρεύματος - τότε οι παραπάνω κανόνες δεν ισχύουν.

Έγινε επεξεργασία από astrolabos
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το θέμα θα επισημανθεί, οπότε από εσάς θα ήθελα τη συνεργασία σας ώστε να μείνει καθαρό.

Κανόνες θα ισχύουν όπως στις αγγελίες, δηλαδή όποιος έχει πρόθεση να πουλήσει κάτι να το δημοσιεύει και επιτρέπονται μόνο εκδηλώσεις ενδιαφέροντος. Μην βάλει κάποιος πχ ένα e6600 και αρχίσουν οι ερωτήσεις για το πόσο πάει με αέρα, νερό, πάγο και βροχή.

Εμείς θα παρακολουθούμε το θέμα και θα σβύνουμε τις άσχετες καταχωρήσεις και τις ολοκληρωμένες προσφορές σας.

Link to comment
Share on other sites

Απο αριστερα προς δεξια.

Μοντεμ 56k 3Com Us Rocotics φλασαρισμενο με τελευταιο bios :p

ενα χειριστηριο της γνωστης εταιρειας,ψυχτρα για σοκετ 462 η για οτιδηπωτε

πιανει το χερι σας ,icybox sata που δεχεται 2,5" δισκο η ssd, ενα switch της 3Com

(4θυρες), ενας ανταπτορας cf σε ide και μερικες βιδες ξηλωμενες απο ενα

Sun κουτι.Τα πασα τους πρεπει να ειναι κανονικα αλλα η κεφαλη τους θελει Torx.

Ειναι αρκετα εμφανισιμες και της προτεινω για καποιον που θελει να κανει κανενα

προτζεκτ.Τελος ενα μασουρακι sleeve με λιγο θερμοσυστελομενο .

Αυτα τα ολιγα και να σημειωσω οτι μενω εξω απο Θεσσαλονικη.

syVxR.jpg

Έγινε επεξεργασία από 2cpu
Link to comment
Share on other sites

ο ΡΙΙ χαρίζονται

Ενδιαφέρομαι για ένα old parts project μου που τρέχει ακόμα. Αν είσαι Αθήνα στείλε μου ένα pm να συνεννοηθούμε. Ευχαριστώ πολύ!

Και μπράβο για την ιδέα! Καλύτερα κι από ανακύκλωση!

Link to comment
Share on other sites

Χαρίζεται συστηματάκι Pentium 166mmx, με οθόνη 15" SONY trinitron και πληκτρολόγιο. Mouse δεν έχω, έχετε υπόψη ότι δέχεται σειριακό. Σκληρός γύρω στα 4GB, μνήμη 32MB EDO. Κλασσικό floppy 3.5"

Κάρτα γραφικών έχει S3 VIRGE DX στον PCI, με 4MB V-RAM. Κάρτα ήχου δεν έχει, αλλά νομίζω έχει ethernet και USB κάρτες επέκτασης στον δίαυλο PCI.

Παραλαβή αποκλειστικά από το σπίτι μου στην Λάρισα. Για συνεννόηση, στείλτε PM.

Σηκώνει λειτουργικό & software που κυκλοφόρησαν από το 1997 και νωρίτερα.

Append:

Έτσι για το μαμώτο, το 1997 με μηχάνημα της κλάσης που ανέφερα πριν, κάποιος μπορούσε να συνθέσει μουσική αποκλειστικά in the box με software synths, effects, όλα τα στάδια της παραγωγής μέχρι την πρέσα CD/Βινυλίου. To ίδιο και με τα Autocad, 3D Studio Max...

Τότε αργούσε το μηχάνημα και είχαμε περισσότερο χρόνο να σκεφτούμε τί θα κάνουμε στην συνέχεια και πώς. Σήμερα νιώθω πού και πού ότι με κυνηγάει το μηχάνημα να με μπουγελώσει τόσο αργός που είμαι. Είμαι μόνος;

WTF...

Έγινε επεξεργασία από cebit
Link to comment
Share on other sites

ίσως να πρέπει να είναι γενικότερο το όλο θέμα....ούτως ή άλλως στην αρχή του Θεμάτος λέει

"Όλοι μας έχουμε διάφορα «άχρηστα», για εμάς, αντικείμενα που είτε δεν χρησιμοποιούμε πιά είτε τα έχουμε αντικαταστήσει με άλλα και απλά μας πιάνουν χώρο ή τα έχουμε ξεχασμένα σε κάποιο ντουλάπι/συρτάρι.

Συνήθως όμως, αυτό που για εμάς είναι άχρηστο μπορεί να είναι χρήσιμο σε κάποιον άλλον."

Link to comment
Share on other sites

Χαρίζονται τα κάτωθι:

Thermaltake Hardcano 11

HARDCANO11.jpg

(στο κουτί της με διάφορα καλώσια αλλά αγνώστου λειτουργικής κατάστασης)

Microsoft Wireless Optical desktop receiver 2.0A

scaleX801593-001.jpg

Είναι ΜΟΝΟ ο receiver, για ποντίκι και πληκτρολόγιο (ps2+usb cables) εντελώς καινούργιος, ξέμεινε από κάποιο rma.

pm me... :)

Link to comment
Share on other sites

Χαριζονται

1) Ενα modem (η router) που εδινε καποτε η forthnet. Αχρησιμοποιητο στο κουτι του

2) Χαλκινη ψυχτρα για athlon xp

3) χαριζεται ενα "Firstline MP3 player" Εχω να το δουλεψω 5-6 χρονια αλλα δεν βλεπω λογο να μην δουλευει. Παιζει cd που εχουν mp3 μεσα. Στον στρατο μια χαρα εκανε την δουλεια του, ωρα να το παρει καποιος αλλος

4) Εαν καποιος ΟΝΤΩΣ χρειαζεται καποιο τηλεφωνικο φιλτρο γραμμης ή καλωδιο ethernet cat5e εχω αρκετα used ας μου πει.

Θα βαζω και αλλα σιγα σιγα εδω

Έγινε επεξεργασία από Daytime Dreamer
added 3) firstline mp3 player
Link to comment
Share on other sites

Χαριζω επεξεργαστες pentium - celeron 1.5 -1.6 - 1.8 -2.0 socket 478,

2 τροφοδοτικα 20πινα ,300 watt

1 innovator 24pino 450 watt

μονο Θεσσαλονικη ,

συναντηση στο παρκινγκ του ΜΑΚΡΟ,τερμα λεωφορειων Κηφησιας

Έγινε επεξεργασία από expert1
ενημερωση
Link to comment
Share on other sites

Χαριζονται

1) Ενα modem (η router) που εδινε καποτε η forthnet. Αχρησιμοποιητο στο κουτι του

2) Χαλκινη ψυχτρα για athlon xp

3) χαριζεται ενα "Firstline MP3 player" Εχω να το δουλεψω 5-6 χρονια αλλα δεν βλεπω λογο να μην δουλευει. Παιζει cd που εχουν mp3 μεσα. Στον στρατο μια χαρα εκανε την δουλεια του, ωρα να το παρει καποιος αλλος

4) Εαν καποιος ΟΝΤΩΣ χρειαζεται καποιο τηλεφωνικο φιλτρο γραμμης ή καλωδιο ethernet cat5e εχω αρκετα used ας μου πει.

Θα βαζω και αλλα σιγα σιγα εδω

τα καλωδια ethernet τι μηκος εχουνε θελω ενα 4-4,5μ και ενα 6μ υπαρχει κατι σ΄αυτα τα μετρα.

Link to comment
Share on other sites

Χαριζω επεξεργαστες pentium - celeron 1.5 -1.6 - 1.8 -2.0 socket 478,

2 τροφοδοτικα 20πινα ,300 watt

1 innovator 24pino 450 watt

μονο Θεσσαλονικη ,

συναντηση στο παρκινγκ του ΜΑΚΡΟ,τερμα λεωφορειων Κηφησιας

1 innovator 24pino 450 watt εκλεισε

προσθετω και εναν celeron D prescott 2.53/256/533 socket 478,

οι επεξεργαστες ειναι τεσταρισμενοι σε αριστη λειτουργικη κατασταση

Έγινε επεξεργασία από expert1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.