Jump to content



Πρόβλημα με μπαταρία σε καινούριο λαπτοπ


Recommended Posts

πριν 2 λεπτά, το μέλος salde έγραψε:

Σοβαρά; Όλοι εμείς θα θέλαμε των 4-5 χιλιάδων. Κι εσύ αυτό θα ήθελες, Δεν είναι η θέληση που λείπει στους κοινούς θνητούς. Πορτοφόλι το λένε. Τα έχει εξηγήσει σε άλλα νήματα ο Σωτήρης.

Έκανες καλά που το έβαλες, μπορεί να ενδιέφερε τον TS, μπορεί κι άλλους. Τι κάθομαι και σου γραφω, ΑΕΚ αφού. Ακόμα και σε αυτά, εμείς καλύτεροι, αγοράσαμε απευθείας από Μόρια.

τους άτιμους, έχουν βάλει κάποια μοντέλα κράχτες κι εξαντλούνται στο δευτερόλεπτο.

Wait, what? Μόνο το "ΑΕΚ αφού" κατάλαβα.

 

Sorry αν γενίκεψα με τρόπο που σε έθιξα/πρόσβαλα. Ειλικρινά. Και όποιον άλλον.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παρηγγειλα το αλλο HP, το eq0005nv. Για δευτερη φορα, το λαπτοπ που παραγγελνω βγαινει απο τη λιστα διαθεσιμοτητας της ιστοσελιδας. Τωρα δηλαδη δεν το βλεπω....

Anyway. Περιμενω να πιστωθει το ποσο του πρωτου λαπτοπ, μαλλον θα γινει σημερα αυτο, και αμεσως μετα θα αποσταλλει το καινουριο. Να χω παραλαβει μεχρι τελος της βδομαδας; Μακαρι....

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα, αισίως θα φύγει από το Πλαίσιο το νέο λάπτοπ. Σχεδόν δύο βδομάδες θα πάρει η όλη ιστορία, αν υπόεσουμε ότι η μεταφορική θα μου το φέρει Σάββατο όπως και το προηγούμενο. Αν έρθει Δευτέρα, τότε δύο βδομάδες ακριβώς. Δυστυχώς έπεσα και μέσα στο black friday event και πήρε αρκετό χρόνο η όλη ιστορία καθώς επίσης και αρκετές ώρες τηλεφωνημάτων. Ελπίζω να τελειώσω οριστικά....

 

Στο μεταξύ παρηγγειλα και μια anda seat kaiser 2. Κάναμε που καναμε το ανοιγμα, το ολοκληρωσαμε για να τελειώνουμε με το θέμα της τηλεργασιας. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, giorgos2187 said:

παρηγγειλα και μια anda seat kaiser 2

 

καλοδεχούμενα. Κάποιος συμφορουμίτης είχε αναφέρει ότι είναι βαριά, πάνω από 20 κιλά. Μεγάλη προσοχή αν την κουβαλήσετε, καλύτερα όχι ένα άτομο.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 4 λεπτά, το μέλος salde έγραψε:

 

καλοδεχούμενα. Κάποιος συμφορουμίτης είχε αναφέρει ότι είναι βαριά, πάνω από 20 κιλά. Μεγάλη προσοχή αν την κουβαλήσετε, καλύτερα όχι ένα άτομο.

 

26Kg το δέμα. Και τα περισσότερα είναι η καρέκλα Φυσικά. Είναι μια λεπτομέρεια που απεκρυψα επιμελώς από την αγαπητή μου σύζυγο! Χαχα. Θα την κουβαλησουμε μωρέ.... το πολύ πολύ να ανοίξω το κουτί στο ισόγειο και να την ανεβάσω σε κομμάτια! 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, giorgos2187 said:

Στο μεταξύ παρηγγειλα και μια anda seat kaiser 2

Την έχω εδώ και δυο βδομάδες... Δεν υπάρχει η καρέκλα.... (Έχουν ξετρελαθεί μέχρι και ο μαθητές "κύριε ωραία αγωνιστική καρέκλα" χαχαχαχααχαχ)

Just now, giorgos2187 said:

 

26Kg το δέμα. Και τα περισσότερα είναι η καρέκλα Φυσικά. Είναι μια λεπτομέρεια που απεκρυψα επιμελώς από την αγαπητή μου σύζυγο! Χαχα. Θα την κουβαλησουμε μωρέ.... το πολύ πολύ να ανοίξω το κουτί στο ισόγειο και να την ανεβάσω σε κομμάτια! 

Η μεταφορική μου την έφερε σπίτι και από κει και πέρα ( επειδή και η κούτα είναι τεράστια) πήγε κομμάτι κομμάτι στον χώρο που συναρμολογήθηκε. Ε δεν γίνεται να είναι πιο ελαφριά καρέκλα τέτοιου επιπέδου.Όταν την συναρμολογήσεις θα καταλάβεις χεχε. Μέχρι και ύπνο έχω ρίξει πάνω της....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος gdp77 έγραψε:

Την έχω εδώ και δυο βδομάδες... Δεν υπάρχει η καρέκλα.... (Έχουν ξετρελαθεί μέχρι και ο μαθητές "κύριε ωραία αγωνιστική καρέκλα" χαχαχαχααχαχ)

 

Τώρα χωρίς παρεξήγηση.... Λέω για να τη διάλεξε ο τζιντι,  τότε είναι εγγύηση! ?

Φυσικά και είναι. Όλες οι anda seat προσφέρουν απίστευτο VFM.  Πρέπει να ανέβεις πάρα πολύ σε μπάτζετ για να βρεις κάτι καλύτερο. Την πήρα σε μαύρη για να μην χτυπάει πολύ, αλλα ειμαι σίγουρος ότι δεν θα περάσει απαρατήρητη. Τι ύψος έχεις αν επιτρέπεται, και πως φτάνουν τα πόδια σου στο εδαφος; Εγώ νομίζω ότι ένα υπόλοιπο θα το χρειαστώ.... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, giorgos2187 said:

 

Τώρα χωρίς παρεξήγηση.... Λέω για να τη διάλεξε ο τζιντι,  τότε είναι εγγύηση! ?

Φυσικά και είναι. Όλες οι anda seat προσφέρουν απίστευτο VFM.  Πρέπει να ανέβεις πάρα πολύ σε μπάτζετ για να βρεις κάτι καλύτερο. Την πήρα σε μαύρη για να μην χτυπάει πολύ, αλλα ειμαι σίγουρος ότι δεν θα περάσει απαρατήρητη. Τι ύψος έχεις αν επιτρέπεται, και πως φτάνουν τα πόδια σου στο εδαφος; Εγώ νομίζω ότι ένα υπόλοιπο θα το χρειαστώ.... 

Είμαι 1,85 και τα πόδια φτάνουν σωστά στο έδαφος στη χαμηλότερη ρύθμιση ύψουςκ καρέκλας (για να μπαίνει και κάτω από το γραφείο μου). Πιστεύω και 1,70 ύψος θα είναι ΟΚ. Για πιο "κοντούς¨ ίσως χρειαστεί υποπόδιο. 

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

1.71 είναι εγώ! Αλλά ήθελα μεγάλη καρέκλα Γιατί οι υπόλοιπες διαστάσεις μου είναι πιο..... πληθωρικες! ?

Ντάξει, και ένα υποποδιο να χρειαστεί δεν έγινε και τίποτα. Ας ερθει πρωτα και το βλεπω! 

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, giorgos2187 said:

1.71 είναι εγώ! Αλλά ήθελα μεγάλη καρέκλα Γιατί οι υπόλοιπες διαστάσεις μου είναι πιο..... πληθωρικες! ?

Ντάξει, και ένα υποποδιο να χρειαστεί δεν έγινε και τίποτα. Ας ερθει πρωτα και το βλεπω! 

Νομίζω θα είσαι ΟΚ

 

Ο αδερφός μου πήρε την anda dark night (με ίδιες διαστάσεις), είναι περίπου 1,75 και είναι ΟΚ.

 

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Το λαπτοπι είναι κολλημένο κάπου σε κάποιες αποθήκες της Γενικής ταχυδρομικής.... Έπεσα σε όλες τις αναποδιαρικες περιπτώσεις με αυτή την υπόθεση δυστυχώς.... Υπομονή μέχρι να έρθει..... 

  • Like 1
  • Sad 3
Link to comment
Share on other sites

Μην αγχώνεσαι γιατί η καραντίνα θα κρατήσει σύμφωνα με τις νέες ... διαρροές!

Με το καλό το νέο :)

Και επίσης ευχάριστο νέο ότι το Πλαίσιο συνεχίζει την καλή πολιτική του τέλους της δεκαετίας των 00's :p 

(γιατί στις αρχές δεν είχε αυτή την πολιτική, έριχνε την τιμή σε όλα τα προϊόντα όταν έμενε μισό κομμάτι, και μετά τα πιστωτικά ή τις αλλαγές με άλλα προϊόντα τις έβγαζε με τις μικρές τιμές - κάτι σαν τις ασφαλιστικές στα μεταχειρισμένα - από τότε δεν έχω πάρει ούτε βίδα από το Πλαίσιο - αλλά χαίρομαι που οι νέες γενιέ ς έχουν γνωρίσει μια άλλη πραγματικότητα :p ).

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.