Jump to content


Οι ψηφιακές μας φωτογραφίες, δοκιμές κλπ


Recommended Posts

papatsoni, μπορούσαν να κάνουν και μεγαλύτερη μεγένθυση αλλά το έβαλαν έτσι ώστε να δούμε και τους δορυφόρους, καμμιά 40αριά άτομα ήρθαν για επίσκεψη, δεν προλάβαιναν να κάνουν πολλές παρατηρήσεις, κι εγώ θα προτιμούσα να τον δω από πιο κοντά.

Την μηχανή απλά την κρατούσα στο χέρι, με χειροκίνητες ρυθμίσεις, εννοείται χωρίς φλας, το προσοφθάλμιο ήταν αρκετά μεγάλο, οπότε δεν είχα πρόβλημα. Τον Κρόνο βέβαια δεν τον έβγαλα πολύ καλά, φαινόταν καλύτερα από τον φακό...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 16,7k
  • Created
  • Last Reply

Τι ειναι αυτα ρε palmetman???Το βραδυ θα τραβηξω και εγω το κρονο με την Ζ3!!!!!!!!!!!!!!!!!!!LOL!!!!!:D :D :D Δεν προλαβα την χθεσινη μαλλον πανσεληνο λογω σκοπιας αλλα σημερα που μαλλον δεν θα εχει και συννεφα θα ξανατραβηξω το φεγγαρακι!!Ελπιζω να βγει καλυτερο απο τις προηγουμενες!!!

Link to comment
Share on other sites

και χθες γεματουλα την ειδα αλλα σημερα ξεχασα τις μπαταριες στο αμαξι οποτε αναβαλεται για τεταρτη(μετα τους πανηγυρισμους!!!Λαρισα ξανα στην Α εθνικη)

Link to comment
Share on other sites

Να'χα και ένα τρίποδο καλά θα ήτανε.... ;)

Αυτή είναι παρμένη με το νυχτερινό Landscape Mode από τον ΝΙΚΟΝ D-70 ...

Είναι η Γέφυρα ΡΙΟΥ - ΑΝΤΙΡΙΟΥ ... ;) Με αρκετό ZOOM γιατί ήμουν μακρυά..

post-153-1416071957,0584_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ειπαμε εσυ δεν θα ποσταρεις φωτογραφιες...θες ν'αρχισουμε να κλαιμε??:cry: :cry: :cry: Ειναι απλα ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΗ!!!

ΕDIT:Αν μπορεις γραψε χαρακτηριστικα της φωτογραφιας.Ενας τριποδας παντα ειναι χρησιμος...

Link to comment
Share on other sites

Tωρα την ειδα και εδω!Παει το ζοομ τερματισε!Δωσε κανενα λινκ τουλαχιστον να την κατεβασουμε κανονικα!!Αντε με γεια και ο 300ρης φακος!!Μη μου πεις οτι δεν θα παρεις????????????????

Link to comment
Share on other sites

ο αυτοκινητοκολλημένος...

μαθαίνοντας (προσπαθώντας τουλ.) το panning.Πόσοι όδηγοί θα έλεγαν #$^%@!#! απο μέσα τους για τον παλαβό που προσπαθούσε να τους βγάλει φωτό..

Canon A95 , 1/60, F8

post-172-1416071959,5412_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όχι , στην άκρη του δρόμου ήμουν, και απλώς ακολουθούσα την κίνηση του αυτοκινήτου

Στις μελισσούλες έχω μια αδυναμία,η φωτό είναι το καδρο απλώς resised?? ή έχει και crop? ( :'( με την Α95, δεν μπόρεσα ούτε κατα διάνοια να πετύχω καμιά τόσο κοντά )

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από papatsonis [Σήμερα, στις 17:34]

Όχι , στην άκρη του δρόμου ήμουν, και απλώς ακολουθούσα την κίνηση του αυτοκινήτου

Στις μελισσούλες έχω μια αδυναμία,η φωτό είναι το καδρο απλώς resised?? ή έχει και crop? ( :'( με την Α95, δεν μπόρεσα ούτε κατα διάνοια να πετύχω καμιά τόσο κοντά )

Πολυ καλο το εφε που εχεις πετυχει!!

Οσο για την μελισσουλα εχω κανει λιγο crop. Και φυσικα resize για να την ανεβασω.

Απο κατω ειναι η αρχικη για να δεις την διαφορα (resized και αυτη απο 1600χ1200 σε 540χ405)

post-2302-1416071959,7821_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.