Jump to content



Οι ψηφιακές μας φωτογραφίες, δοκιμές κλπ


Recommended Posts

  • Replies 16,7k
  • Created
  • Last Reply

SlotKiller, κι εγώ έμεινα κατενθουσιασμένος! 233 μόνο η μηχανή από pixmania. Παίρνει SD μνήμες (οι πιο φτηνές νομίζω ε;) και είναι και ταχύτατη! 8x optical zoom. 5MP. Τί άλλο θες;

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από planetman

SlotKiller, κι εγώ έμεινα κατενθουσιασμένος! 233 μόνο η μηχανή από pixmania. Παίρνει SD μνήμες (οι πιο φτηνές νομίζω ε;) και είναι και ταχύτατη! 8x optical zoom. 5MP. Τί άλλο θες;

Τι λες τωωωωραααα??? λολ!

απιστευτη τιμη! αλλα σε αυτα τα χρηματα ειναι και η νικον 5600/5900... :hmm:

Link to comment
Share on other sites

"purple fringing" , και μου έκανε εντύπωση που το είδα και στη δική σου φωτό με την κοπέλα (στο τασακι νομιζω φαινεται εντονα) -δεδομενου, οτι η C8080 , ειναι μηχανη ανεβασμενου κοστους.. Βέβαια , έχει και ελαφρυντικά ότι ήταν με διάφραγμα 2.4 (στα μικρά εμφανίζοται , αυτές οι "ατέλειες" του φακού)

edit : κοιτα και εδω.. http://www.dpreview.com/learn/?/key=chromatic+aberrations

Link to comment
Share on other sites

Samael, η μηχανή είναι η Konica Minolta Ζ20 είπαμε. Το θέμα είναι ότι εστιάζει στην κυριολεξία από απόσταση 0 χωρίς να υπερβάλλω και όταν εστιάζει τόσο κοντά, τότε ένα χιλιοστό πιο μακρυά δεν εστιάζει γιατί η ποσοστιαία διαφορά της απόστασης είναι μεγάλη, αν καταλαβαίνεις τί λέω. Δεν ξέρω αυτό που είπες τί ακριβώς είναι, ίσως είναι θέμα εστίασης, ίσως ο φακός δεν ήταν πολύ καθαρός (ακουμπούσα πάνω στα φύλλα και στα ζουζούνια πολλές φορές και καταλαβαίνεις...)

ΥΓ: Αν και τώρα που το ξαναβλέπω, πολύ πιθανόν να φαίνεται έτσι το χρώμα του φύλλου εκεί που καμπυλώνεται. Πάντως είμαι υπερευχαριστημένος με τη μηχανή αυτή. Σήμερα έβγαλα 176 φωτογραφίες με 4 μπαταρίες 700mAh.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.