Jump to content


Οι ψηφιακές μας φωτογραφίες, δοκιμές κλπ


Recommended Posts

  • Replies 16,7k
  • Created
  • Last Reply

Μερικες απο το προσφατο 3ημερο στην Εύβοια, οι 3 πρωτες ειναι με θεμα την θαλασσα

8576145578_c9597b7df9.jpg 8576187520_d416da05e6.jpg 8576145060_5434d92188.jpg

Και οι επομενες 3 απο το καρναβαλι

8575093189_b136a34cca.jpg 8576145292_8601b39b63.jpg

8576144808_dd6b17b8bf_z.jpg

Ηταν ευκαιρια να δοκιμασω και τον 12-24 που πηρα οπου οι πρωτες εντυπωσεις ηταν αρκετα καλες, τις τελευταιες μερες προσπαθω να τον συνηθισω σαν walkaround φακο την μερα και το βραδυ να αλλαζω και να μενω με τον 30αρη.

Edit: Απο οτι βλεπω το flickr σκουραινει λιγο τις φωτογραφιες, το εχει παρατηρησει κανενας αλλος αυτο η γινεται μονο σε εμενα;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βλέπω μία αστυνομικό στο μισό frame και από πίσω αχνά τη θέα.

Εσύ την έβγαλες;

Δεν είμαι τοπογράφος ούτε φωτογράφος Γιάννη ( ούτε ο σκοπός μου στις φωτογραφίες επί το πλείστον είναι "εικαστικός" ).

Αναμνηστικές φωτογραφίες τραβάω που και που, και καμμιά φορά ίσως και κανά τοπίο/οτιδήποτε στο άσχετο.

Αν τραβηχθεί κάποιο "διαμάντι" θα είναι στην τύχη, δεν έχω ασχοληθεί με την θεωρία της φωτογραφίας, ούτε θεωρώ τον εαυτό μου "σκηνοθέτη" και "ευφάνταστο" στο τομέα αυτό ώστε να καδράρω σωστά, να διαλέγω σωστά το θέμα, να τοποθετώ τα αντικείμενα/πρόσωπα στην σκηνή κλπ.

Αν τώρα από κανά "τεχνικό" σχόλιο αποκομίσω κάποια τρικ κλπ που θα βελτιώσουνε τα "κλικ" που τραβάω όταν πιάνω φωτογραφική στο χέρι, καλοδεχούμενα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βλέπω μία κοπέλα που μάλλον τράβηξε τη φωτό μόνη της, αν κρίνω από το δεξί της χέρι που εκτείνεται.

Δεν είναι δα και τόσο δύσκολο, αν ήθελες να τραβήξεις την θέα να κάνεις ένα κλικ αριστερά, ή αν ήθελες την κοπέλα να κάνεις ένα κλικ δεξιά.

Δεν σε κατέκρινα, αλλά ο σκοπός του thread είναι για τους επίδοξους φωτογράφους που θέλουν να ασχοληθούν με τη φωτογραφία. Οπότε, αν δεν το σχολιάσουμε, ποιο το νόημα; Το "τεχνικό" σχόλιο και το τρικ στη συγκεκριμένη είναι: τράβα την θέα την επόμενη φορά :p

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βλέπω μία κοπέλα που μάλλον τράβηξε τη φωτό μόνη της, αν κρίνω από το δεξί της χέρι που εκτείνεται.

Δεν είναι δα και τόσο δύσκολο, αν ήθελες να τραβήξεις την θέα να κάνεις ένα κλικ αριστερά, ή αν ήθελες την κοπέλα να κάνεις ένα κλικ δεξιά.

Δεν σε κατέκρινα, αλλά ο σκοπός του thread είναι για τους επίδοξους φωτογράφους που θέλουν να ασχοληθούν με τη φωτογραφία. Οπότε, αν δεν το σχολιάσουμε, ποιο το νόημα; Το "τεχνικό" σχόλιο και το τρικ στη συγκεκριμένη είναι: τράβα την θέα την επόμενη φορά :p

Δεν είμαι επίδοξος εγω :p

Anyway, επειδή στην Florida που μετακομίζω υπάρχουνε κάμποσα ωραία θέματα για "κλικς" μάλλον θα προβώ σε 2-3 αγορές στο σύντομο μέλλον στον τομέα, το αν θα ασχοληθώ να μάθω τεχνικά θέματα δεν ξέρω ( μάλλον όχι, εκτός και αν γίνει κάποιο θαύμα και έχω περισσότερο ελεύθερο χρόνο ), αξίζει να κοιτάξω για υποβρύχειες φωτογραφίσεις ή θα είναι τόσο παλούκι που οι photos μου δεν θα φαίνονται "καλές" ούτε σε καρα-άσχετη γκόμενα ?

Link to comment
Share on other sites

Αν σε ενδιαφέρει να ασχοληθείς, κοίτα το κάδρο σου πρώτα. Ακόμα και με το κινητό βγάζεις αξιόλογα κάδρα, έχω φίλο ταξιτζή που βγάζει κάτι φωτό με το Νόκια ναούμ που παθαίνεις πλάκα.

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη, κρατιομανε πόση ώρα αλλα δεν άντεξα.:ph34r:

Αρχικό μήνυμα απο jpavly

Εγώ βλέπω μία κοπέλα που μάλλον τράβηξε τη φωτό μόνη της, αν κρίνω από το δεξί της χέρι που εκτείνεται.

SO, Still dont get it, is it a selfie? :fie::man_in_love::fie:

bill is sexy police officer?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.